Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wii U Pogadanki


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
10943 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Czy jesteś zainteresowany /na nowym dzieckiem Big N (135 użytkowników głosowało)

Czy jesteś zainteresowany /na nowym dzieckiem Big N

  1. Głosowanie Tak (88 głosów [65.19%])

    Procent głosów: 65.19%

  2. Głosowanie Nie (36 głosów [26.67%])

    Procent głosów: 26.67%

  3. Głosowanie Nie mam wyrobionego zdania na ten temat. (11 głosów [8.15%])

    Procent głosów: 8.15%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1 Malutki Napisany 25 kwietnia 2011 - 10:19

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Myślę ,że to najwyższa pora na założenie tematu :cool: .
Dodany obrazek
http://kotaku.com/#!5795241/nintendo-confirms-wii-successor
Według doniesień nowy system ma być zaprezentowany na tegorocznych targach E3 w formie "grywalnej" .
W sieci pojawiły się rożne plotki na temat specyfikacji sprzętu , a do najbardziej wiarygodnej zaliczyłbym tą informacje :

Nintendo's rumoured Wii successor, thought to be codenamed Project Café, will run off AMD's R700 GPU architecture, according to a new report.

Anonymous sources told IGN that, on that basis, the system will out-perform the PlayStation 3's NVIDIA 7800GTX-based processor.

Its CPU will apparently be a custom-built triple-core IBM PowerPC chipset similar to that of the Xbox 360 but with faster clocking speeds.

According to the sources, the console will output at 1080p with possible, but as yet unconfirmed, support for stereoscopic 3D as well.

It's also claimed that the console will be roughly the same size as the original Xbox 360 and resemble a modern take on the classic SNES' form.

http://www.eurogamer.net/articles/2011-04-21-project-cafe-tech-specs-leaked-report
Na deser pozostawiam fotki, prawdopodobnie fanowskie szkice ;)
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
http://wiihdrumors.c...hds-controller/
  • 0

#2 Kaxi Napisany 25 kwietnia 2011 - 10:22

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Nintendo zapowiada nową konsolę z moje urodziny. How cool is that? :kratos:
  • 0

#3 MonsieurWoland Napisany 25 kwietnia 2011 - 10:27

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Czy mi sie zdaje, czy Cafe wogole nie ma wyjscia video?
  • 0

#4 Pious Napisany 25 kwietnia 2011 - 10:28

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Skąd ten mail na górze strony? Nie widziałem tego wcześniej.
  • 0

#5 Kaxi Napisany 25 kwietnia 2011 - 10:33

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
mail jest confirmed, dzis wyszedl, jutro N ma meeting z shareholderami, reszta to leaki, rumory i fejki :lol:
  • 0

#6 Pious Napisany 25 kwietnia 2011 - 10:37

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Teraz widzę na Kotaku. Kurczę, super. Szkoda tylko, że dopiero 2012. Byle wytrzymać do E3.
  • 0

#7 Malutki Napisany 25 kwietnia 2011 - 10:46

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:

Skąd ten mail na górze strony? Nie widziałem tego wcześniej.

??
Notka ta została przetłumaczona na język bardziej zrozumiały i pochodzi z Japońskiego oddziału .
Tak czy inaczej Nintendo musi się teraz bardzo postarać ,aby przekonać do siebie graczy nie degustujących w popierdułkach.Mam gdzieś czy sprzęt będzie potworem technologicznym czy też możliwości nowej konsolki będą na poziomie C64.Dla mnie tylko jedno się liczy teraz ,a jest to wsparcie developerów trzecich.Od czasów trzech generacji Nintendo boryka się z tym problemem i liczę na to ,że teraz znajdą rozwiązanie w kwestii multiplatform i ciekawych exów .Bez tego spokojnie oleje "ekspres do kawy " ...
  • 0

#8 fingus Napisany 25 kwietnia 2011 - 10:50

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Ciekaw jestem, czy oznacza to że Nintendo właśnie inauguruje kolejną generację, czy też że dopiero postanowiło wejść w obecną. ;) A może w ogóle to "trzecia droga" obok (3)DS i Wii, które będą żyć swoim życiem? (W to akurat wątpię) A jeśli to kolejna generacja, to czy ten ruch wymusi szybsze wypuszczenie nowego sprzętu u konkurencji?
Jeśli wypuszczą na nią coś na poziomie Super Mario Galaxy, to trzeba będzie brać. :tak:
  • 0

#9 Krill Napisany 25 kwietnia 2011 - 10:54

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
A jednak! Nowa stacjonarka Nintendo jest oficjalnie faktem ;) Woohoo :klaszcze: !
  • 0

#10 Cudak Napisany 25 kwietnia 2011 - 10:56

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
Nie jestem fanem N, ale jestem bardzo ciekaw co zaprezentują, jak to zaprezentują i jak to będzie wyglądać :mrgreen: Jednak ten "prototyp" powyżej wygląda jak podróba Wii z bazaru, czyli tandetnie.
  • 0

#11 lukaszSA Napisany 25 kwietnia 2011 - 10:56

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Ciekawi mnie co zrobią z Zeldą. Muszą ją wypuścić na długo przed premierą nowej konsoli, żeby konsumenci nie mieli dylematu co brać (tanie Wii, czy drogie Cafe). Mam tylko nadzieję, że nie zrobią tego co w przypadku Twilight Princess
  • 0

#12 xell Napisany 25 kwietnia 2011 - 11:37

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 348 Postów:
To nie powinien być założony nowy dział?
  • 0

#13 fingus Napisany 25 kwietnia 2011 - 11:38

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Raczej przenieść "X360", "PS3" i "Wii" do pastgenów. :-D
  • 0

#14 Ryan Napisany 25 kwietnia 2011 - 11:43

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Raczej przenieść "X360", "PS3" i "Wii" do pastgenów. :-D

Podobno Ninny stawia z SDK na bezproblemowe portowanie z 360, więc prędzej jest to wreszcie current-gen, niż następna generacja. Drobny zapas mocy przyda się, jeśli chcą ułatwić życie portującym gry deweloperom. Skoku jakościowego nie będzie jeszcze długo, a jak już się pojawi, to nieznaczny (i pewnie zderzy się z nowymi konsolami od Sony i MS).
  • 0

#15 Nexus Napisany 25 kwietnia 2011 - 11:57

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
A potem te znacznie mocniejsze konsole od MS i Sony będą musiały zadowalać się portami gier 3rd party z najsłabszej ale za to najpopularniejszej konsoli na rynku? Będzie miło. :rolleyes:
  • 0

#16 xell Napisany 25 kwietnia 2011 - 12:09

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 348 Postów:

A potem te znacznie mocniejsze konsole od MS i Sony będą musiały zadowalać się portami gier 3rd party z najsłabszej ale za to najpopularniejszej konsoli na rynku? Będzie miło. :rolleyes:

W ogólności gry są bardzo skalowalne i nie tyle moc ma znaczenie, co architektura - Left 4 Dead odpalisz na notebookach z zintegrawnymi GPu Intela. Jakby Nintendo do Wii wpakowało jakieś słabiutkie GPU z obsługą DX9, to by Wii zobaczyło o wiele więcej wspólnych gier z PS360. Tak więc jeśli Nintendo nie wpakuje jakiejś dizwnej architektury do Cafe, to prawie na pewno prawie wszystkie gry 3rd party będą wychodzić jednocześnie na Cafe/Xbox3/PS4.
  • 0

#17 Ryan Napisany 25 kwietnia 2011 - 12:15

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Warto pamiętać, że GPU z Wii nie obsługuje shaderów. Shaderów! Technologii znanej od późnych lat 80., którą mamy w piecach od 2000 roku.
  • 0

#18 GrzesiekMB Napisany 25 kwietnia 2011 - 12:15

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:
za ignem:

According to sources with knowledge of the project, Nintendo's next console could have a retail price of anywhere between $350 and $400 based on manufacturing costs, and will ship from Taiwanese manufacturer, Foxconn, this October, putting the earliest possible retail release anywhere between mid-October and early November.
  • 0

#19 Ryan Napisany 25 kwietnia 2011 - 12:18

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Old. :) Cena w sumie całkiem słodka.
  • 0

#20 ACZ Napisany 25 kwietnia 2011 - 12:50

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 185 Postów:

Ciekaw jestem, czy oznacza to że Nintendo właśnie inauguruje kolejną generację, czy też że dopiero postanowiło wejść w obecną.

to drugie.

W 2012 wyjdzie "Cafe", które pozwoli na to, że na stacjonarce Ninny w końcu zaczną pojawiać się multiplatformy nie odbiegające jakościowo (ewentualnie lekko na plus dla "Cafe") od wersji na X360/PS3. Tyle, że 2 lata po "Cafe" w okolicach 2014 roku, MS i Sony wypluje X720/PS4, które pod względem mocy zeżrą "Cafe". Tym samym po 2 latach bytowania na rynku, "Cafe" będzie dostawało okrojone multiplatformy z X720/PS4, więc z punktu widzenia Nintendofila nie wiem czy jest się z czego cieszyć, bo po 2 latach konsola Ninny znowu będzie dostawała multiplatformowe ochłapy. I nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądała usługa sieciowa "Cafe".
Nie wiem zatem co Ninny chce ugrać wypuszczając w drugiej połowie tej generacji (patrząc na X360/PS3) następcę Wii. IMO głównym lepem na graczy będą te pady z ekranem, bo moc systemu na pewno nie. I w notce widnieje, że "Cafe" ma być następcą Wii, a nie czymś obok Wii jak tu kilku delikwentów sugeruje. Oczywiście Wii nadal będzie produkowane, w końcu Sony też jeszcze produkuje PS2.
  • 0

#21 fingus Napisany 25 kwietnia 2011 - 12:59

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:

z punktu widzenia Nintendofila nie wiem czy jest się z czego cieszyć, bo po 2 latach konsola Ninny znowu będzie dostawała multiplatformowe ochłapy.

Nintendofile wiedzą, że najlepsze gry pochodzą od Nintendo i żadne multiplatformowe ochłapy ich nie interesują. :foch:
  • 0

#22 xell Napisany 25 kwietnia 2011 - 13:11

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 348 Postów:

to drugie.

W 2012 wyjdzie "Cafe", które pozwoli na to, że na stacjonarce Ninny w końcu zaczną pojawiać się multiplatformy nie odbiegające jakościowo (ewentualnie lekko na plus dla "Cafe") od wersji na X360/PS3. Tyle, że 2 lata po "Cafe" w okolicach 2014 roku, MS i Sony wypluje X720/PS4, które pod względem mocy zeżrą "Cafe". Tym samym po 2 latach bytowania na rynku, "Cafe" będzie dostawało okrojone multiplatformy z X720/PS4, więc z punktu widzenia Nintendofila nie wiem czy jest się z czego cieszyć, bo po 2 latach konsola Ninny znowu będzie dostawała multiplatformowe ochłapy.

Tyle, że Wii praktycznie nie dostawało multiplatformowych gier, Cafe już powinno je dostawać. "okrojenie" nie powinno być problemem, bo już current-genowe gry (Skyrim, Uncharted 3, Batman AC), wyglądają wystarczająco dobrze, na sprzęcie 4-5x mocniejszym gry naturalnie będą wyglądać znacznie lepiej. X3/PS4 będą dostawać głównie wyższą rozdzielczość i inne drobne usprawnienia, tak jak jest obecnie z wersjami PC multiplatformowych gier.

Nintendofile wiedzą, że najlepsze gry pochodzą od Nintendo i żadne multiplatformowe ochłapy ich nie interesują. :foch:

I się mylą. :^^:
  • 0

#23 BeSOS Napisany 25 kwietnia 2011 - 13:21

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nintendofile maja też klapki na oczach :rolleyes: .

No to tegoroczne E3 bedzie jednak za***iste ;] Jesli zapowiedza tylko jakies mocne tytuły na start (Metroid!!!!!!!!!!!!!!!!) to ja biore, nie wazne czy za 2 lata będzie to sprzet archaiczny przy PS4/Xbox3, w Wii najbardziej brakowało mi MOCY więc może sobie Cafe stac obok PS360, nawet dla tych kilku gier, które na nia pewnie kupię.

Pytanie czy Zelda wyjdzie tylko jako pożegnanie z Wii czy N pokusi sie o jakiś marny port w HD...
  • 0

#24 ACZ Napisany 25 kwietnia 2011 - 13:23

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 185 Postów:

Tyle, że Wii praktycznie nie dostawało multiplatformowych gier, Cafe już powinno je dostawać. "okrojenie" nie powinno być problemem, bo już current-genowe gry (Skyrim, Uncharted 3, Batman AC), wyglądają wystarczająco dobrze, na sprzęcie 4-5x mocniejszym gry naturalnie będą wyglądać znacznie lepiej. X3/PS4 będą dostawać głównie wyższą rozdzielczość i inne drobne usprawnienia, tak jak jest obecnie z wersjami PC multiplatformowych gier.

W PS4/X720 standardem pewnie będzie 1080p i w końcu jakieś wysokie AA. I zależy też ile "Cafe" będzie miało ramu, bo jeśli wpakują tam tylko 512MB to przy kilku GB u konkurencji multiplatformy będa musialy być ostro pocięte, chociażby teksturowo.
  • 0

#25 wrog Napisany 25 kwietnia 2011 - 13:23

wrog

    Miszcz konsoli

  • Forumowicze
  • 3 046 Postów:
Nowa konsola Nintendo? Phi, kogo to obchodzi.
  • 0

#26 BeSOS Napisany 25 kwietnia 2011 - 13:39

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Wsadzenie 1GB ramu to chyba zerowy koszt w dzisiejszych czasach, moim zdaniem Cafe musi być przynajmniej o te 30% mocniejsza, żeby miało to sens bo gonić za obecna generacja (ps360) chyba nie ma sensu - ja Wii za obecną generacje nigdy nie uważałem, to konsola z zupełnie innym targetem i filozofia a wszystko wskazuje na to, ze cafe będzie bliższe obecnym konsolom konkurencji + w jakis sposób bedzie unikalne (kontroler).
  • 0

#27 Kaxi Napisany 25 kwietnia 2011 - 14:15

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Wiesz co Nintendo będzie miało? Przede wszystkim 2 lata przewagi. Coś, co pozwoliło zarządzić PS2 i sprawiło, że X360 poradził sobie dużo lepiej niż pierwszy X.

A Nintendofile będą mieli Metroida, Mario i Zeldę w HD :D

Poza tym poczekajmy na specyfikację. Wydaje mi się, że może być nie tylko odrobinę lepsze od PS3. W końcu ma być w stanie streamować obraz do kilku ekranów, podobno wyświetlać tez 1080p i 3D. Więc lipy nie będzie. Już przy 3DS N zainwestowało w mocniejsze bebechy, co było konieczne, by cały efekt 3D miał sens.
  • 0

#28 Malutki Napisany 25 kwietnia 2011 - 14:27

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Kilka ciekawszych newsow :
Project Café will offer a new way of playing games within the home, says Iwata

Nintendo has announced the successor to the Wii. But we won’t be hearing anything until E3 2011. Satoru Iwata, the President of Nintendo of Japan addressed this with the following statement:

As for the details of exactly what it will be, we have decided that it is best to let people experience it for themselves at E3. So I won’t talk about specific details today, but it will offer a new way of playing games within the home.

We know the new console will do something unique. But it’s always exciting to hear that exact thought from the masterminds behind the product. In a separate statement, Iwata repeated his thoughts and clarified the possibility 3D’s relation to home consoles:

We would like to propose a new approach to home video game consoles. It’s difficult to make 3-D images a key feature, because 3-D televisions haven’t obtained wide acceptance yet.

http://wiihdrumors.com/project-cafe-will-offer-a-new-way-of-playing-games-within-the-home-says-iwata/

Miyamoto: High definition is the next logical step, but “the next system will feature something totally different than usual”

Shigeru Miyamoto was once again interviewed in the past couple of days and was asked about the successor to the Wii. He doesn’t offer any specific details, but says what we’ve heard a couple of times over these past few years:

I may not tell you, but to us it is of course a logical step to doing something with HD. The number of households with a HD television is now big enough to make an HD game console. And of course we are always busy anyway with the development of new consoles.

But what’s tantalising is that he teases a surprising feature:

We focus not only on HD and the next system will feature something totally different than usual.

Granted, this feature could be the six-inch touchscreen that’s built-in the controller, but I’m sure Nintendo has some grand vision for their next console that we’re missing out on because we’re only being fed abstracted pieces of information.

http://wiihdrumors.com/miyamoto-high-definition-is-the-next-logical-step-but-the-next-system-will-feature-something-totally-different-than-usual/
Kurcze ,teraz sobie przypomniałem o vitality sensorze <_< .Ciekawe co się stało z tym badziewiem ?!?
  • 0

#29 GrzesiekMB Napisany 25 kwietnia 2011 - 15:02

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:

Wiesz co Nintendo będzie miało? Przede wszystkim 2 lata przewagi. Coś, co pozwoliło zarządzić PS2 i sprawiło, że X360 poradził sobie dużo lepiej niż pierwszy X.


zgadza sie, ale dreamcast mial tez ponadroczna przewage nad ps2, a los tej nieodzalowanej konsolki z makaronem jest wszystkim doskonale znany. poza tym nie przecenialbym az tak okienka czasowego, o ktorym mowa. sprzedaz ps3 dogania klocka i w tej chwili roznica wynosi ledwo 4 banki z groszem (wg vg chartz).

bottom line - wszystko rozbije sie o gry (w tym przyadku third party, bo jesli faktycznie na N wyjda wszystkie multiplatformy to nie mam powodu by staly na polce dwie konsole, tak jak to ma miejsce obecnie). oby tylko sprzetowo nie byl to current gen 1.5.
  • 0

#30 Kaxi Napisany 25 kwietnia 2011 - 15:15

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
sprzętowo na bank będzie to current gen 1.5. w najlepszym przypadku. ja mam nadzieję, że nie będzie to zalediwe current gen 1.1
  • 0