Skocz do zawartości

Zdjęcie

Luigi's Mansion 2

Next Level Games Nintendo 3DS Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
242 odpowiedzi na ten temat

#211 Kaxi Napisany 19 stycznia 2014 - 22:44

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

To co teraz Jedyn kupujesz na 3DSa? :D Nintendo Recommendation Force is at your disposal ;)


  • 0

#212 BeSOS Napisany 20 stycznia 2014 - 08:11

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Mam Residenta i star Foxa. Ta druga skonczylem juz w niecala godzine (olo) i nie wiem czy bede przechodzil jescze inne planety.
  • 0

#213 ramzes64 Napisany 22 stycznia 2014 - 23:48

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

Star Fox jest na szybko, pamietam to po N64 ... nie grales na N64??? ;)

 

ale i tak na Star Foxa mam cisnienie... za jakieś 30zl kupie sobie kiedyś. Bo to sentymencik do N64 ;)

 

Luigi 14h z wykrzyknikiem - tzn ze za dluga?


  • 0

#214 BeSOS Napisany 23 stycznia 2014 - 07:37

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nie , ze zadziwiajaco dluga :)
  • 0

#215 Spuczan Napisany 01 lutego 2014 - 22:12

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:

Dzisiaj zacząłem. Przeszedłem już 3 pierwsze plansze i już wiem, że będę się świetnie bawił. To był najlepszy moment na zakup 3DSa.


  • 0

#216 drAKul Napisany 03 lutego 2014 - 07:47

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Świetna gra. Też nie dawno skończyłem. Dla mnie gra na 8+ (ale normalnie sam się powstrzymuje przed przyznaniem jej 9-). Naprawdę kapitalna zabawa.
  • 0

#217 Spuczan Napisany 04 lutego 2014 - 21:07

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:

Trudno się nie zgodzić. Świetne sterowanie, wyborny gameplay i duchy. W szukanie kasy wciągnąłem się na maxa i teraz ciężko ruszyć mi do przodu bo chcę masterować każdą planszę. Tutaj akurat udało mi się zaliczyć 2gą na trzy gwiazdki:

zl_Cfz_Rdm_Wu_EMTfgchd.jpg

 

A tu walczę z przebrzydłym, olbrzymim i odrażającym... a zresztą sami zobaczcie

Spoiler
 
 

  • 0

#218 Spuczan Napisany 06 lutego 2014 - 23:43

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:

Co za gra! 

Na razie backtracking nie przeszkadza. Rozkoszuję się lizaniem ścian i zaglądaniem w każdy kąt, szafkę, wazę i karton. Za każdym razem jak znajdę coś nowego to na twarzy pojawia się uśmiech. Albo jak znajdę "złotego" ducha. Chociaż czasem duchy z garnkami i łopatą potrafią nieźle napsuć krwi to i tak gra się znakomicie. Next Level Games spisali się na medal.

 

Pewnie czas gry znacznie się wydłuży bo będę chciał wymasterować każdą planszę.


  • 1

#219 Spuczan Napisany 07 lutego 2014 - 19:38

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:
Przeszukując 2 poziom w Haunted Taower natknąłem się na cmentarz ale jeszcze nie udało mi się tam dostać. Wygląda to tak:
zl_Cfz_Re_N16_QSf7r_Ycd.jpg
 
A później natrafiłem na warsztat w którym była dziwna fontanna:
zl_Cfz_Re_Nzyc4m_Zpto_Q.jpg
 
Tym razem nieźle musiałem się nagłówkować, żeby pójść dalej. Okazało się, że jakimś cudem umknęła mi pewna rura i latałem po planszy w tą i z powrotem. Na szczęście czas nie poszedł na marne bo znalazłem mnóstwo kasy i złotego ducha.
 
Za to ten pieprzony
Spoiler
nadal nie pozwala zdobyć trzech gwiazdek. Tym razem byłem naprawdę blisko ale straciłem 25 hp. Są gdzieś podane wymagania jakie trzeba spełnić by zdobyć komplet gwiazdek?

  • 0

#220 Tawotnica Napisany 07 lutego 2014 - 19:51

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Na ranking 3 gwiazdkowy zawsze się składa ilość zebranej kasy, czas potrzebny na przejście misji i jak najmniej straconego HP. Podejrzewam, że za dużo energii tracisz podczas walki z bossem.
  • 0

#221 Spuczan Napisany 07 lutego 2014 - 19:57

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:

Tyle to wiedziałem ;) . Chodziło mi o bardziej dokładne wymagania. Na przykład w jednej planszy da się zdobyć tylko 200 kasy a w innej 1500. Dodatkowo za ubicie mocniejszych duchów leci ekstra kasa więc ciężko czasami przewidzieć ile potrzeba. Oczywiście można zbierać tyle ile się maksymalnie da ale to trochę upierdliwe. Sytuacja powtarza się z życiem. Do trzech gwiazdek potrzeba zero straconych hp czy można stracić 10-15 hp? Czas jest w sumie najprostszy do "osiągnięcia" bo jak śmigam za drugim lub trzecim razem to już mam wszystko obcykane.


  • 0

#222 Spuczan Napisany 08 lutego 2014 - 19:33

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:
Udąło mi się uratować pierwszego Toada. Okazało się, że ktoś uwięził biedaka w obrazie. Kolejna duża potyczka za mną. Tym razem na mojej drodze stanęły aż trzy duchy.
Spoiler
Zanim się zorientowałem jak je pokonać zdążyły zabrać mi trochę hp i musiałem się pożegnać z trzema gwiazdkami. 
 
Później natrafiłem na trumne która
Spoiler
zl_Cfz_Redd1svxi_FAn_C.jpg
 
Nawiedzona Wieża jest dużo trudniejsza niż pierwsza lokacja. Bardzo często mamy do czynienia z wieloma duchami na raz a do tego wkoło latają na przykład szczury. Czasami ciężko wyjść bez straty życia z takiej walki. Już teraz wiem, że zdobycie 3 gwiazdek tutaj nie będzie spacerkiem.
 
 

  • 0

#223 Spuczan Napisany 09 lutego 2014 - 08:56

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:
Wczoraj zrobiłem sobie dłuższe posiedzenie z LM2. Natknąłem się na najdziwniejszą sytuację z jaką miałem do czynienia w Haunted Tower. Otóż zaglądając w okno małego domku ujrzałem:
zl_Cfz_Rem0b_UFv3p_x.jpg
 
Później złapałem 3 duchy na zabawie poduszkami:
zl_Cfz_Rem7gwzll_LWNR.jpg
 
A na samym końcu dotarłem do najgorszej, najgłupszej i najbardziej upierdliwej planszy w całej grze:
zl_Cfz_Reo_LOg_I2_CQm_Ds.jpg
Co za ciapek wymyślił tak masochistyczną lokację? Schodów z tego co pamiętam jest 20 poziomów. Biorąc pod uwagę, że czasami można dwa razy się pomylić zanim wybierze się właściwą drogę aż nie chcę myśleć ile to kosztuje czasu. Później oczywiście lecimy na sam dół, krótak walka z duchem i sru do góry. I tak w kółko. Na szczęście udało mi się nie stracić dużo życia z bossem dzięki czemu zebrałem 3 gwiazdki i już nie będę musiał tam wracać (z tego co pamiętam w planszach z bossami  nie ma do złapania Boo).
 
Tym sposobem zakończyłem Haunted Tower i ruszam dalej. Mam coś około 8 lub 9 godzin na liczniku.
 
A z samego rana (dokładnie o 5.00) ponownie zmierzyłem się z pająkiem z Gloomy Manor i tym razem udało się zdobyć komplet gwiazdek. Z tego co udało mi się zaobserwować to do zdobycie 3 gwiazdek można stracić nie więcej niż 20 hp.

Ten post był edytowany przez Spuczan_ dnia: 09 lutego 2014 - 21:08

  • 0

#224 twilitekid Napisany 10 lutego 2014 - 09:13

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Na tej planszy ze schodami był jakiś system z tymi światłami, który podpowiadał, które schody wybrać, ale już nie pamiętam dokładnie, na czym to polegało. Trzeba było po prostu poobserwować.

 

Mi się gra bardzo podobała przez pierwsze dwa rozdziały. Trzeci to był spadek formy i gra zaczynała mnie trochę nudzić, czwarty już był lepszy, ale to początkowe wrażenie nie wróciło (poza tym był to krótki rozdział, a bardzo fajny mimo wszystko). Ostatni już mnie bardzo zmęczył i pocisnąłem jak najszybciej do końca.

 

Jak było powiedziane - gra zaskakuje do połowy, a potem to już jest raczej to samo.


  • 0

#225 Spuczan Napisany 11 lutego 2014 - 20:17

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:

Nie zwróciłem uwagi. Może rzeczywiście jest jakiś znak którą drogę wybrać.

 

Skończyłem trzeci rozdział. Według mnie był zdecydowanie najlepszy mimo iż jeszcze nie skończyłem gry:

zl_Cfz_Rff_Sz_As_Tx_KJM7.jpg
 
Tym razem udało mi się znaleźć wszystkie Boo i tym sposobem odblokowałem dodatkowy poziom:

zl_Cfz_Rffwycc_Ha_C8_HB.jpg
 
Cały rozdział oceniam bardzo pozytywnie. Nie odnoszę wrażenia, że to ciągle to samo. Miły acz małym akcentem były nowości w postaci
Spoiler
. Mała rzecz a cieszy :). Tym razem trochę odczułem backtracking. Nie jest on upierdliwy ale ganianie po tych samych  miejscach może komuś przeszkadzać. Na razie odpuściłem sobie masterowanie poziomów. Walka z bossem była bardzo pomysłowa i świetnie zrealizowana:

zl_Cfz_Rff_LNQ_91n_Abu.jpg
 
Jedyne czego mi brakowało w tej grze to poziomu w śniegu a tu tak niespodzianka (z tego co wygląda ostatni rozdział jest w śniegu). Mam ogromną nadzieję, że usłyszę skrzypiący pod nogami śnieg :D. Nie mogę się już doczekać kiedy przejdę wszystkie misje fabularne i wezmę się za szukanie klejnotów, zdobywanie gwiazdek i szukanie Boo. Tym razem nie pójdzie tak łatwo jak w Super Mario 3D Land.
 
Przez ten rozdział już całkowicie zgłupiałem. W jednym poziomie miałem straconych 40 hp a w drugim 110 hp a i tak otrzymałem najwyższą notę. Strasznie to mylące. Szkoda, że nie wprowadzili uniwersalnych wymogów. To dla mnie taka mała skaza na tym diamencie jakim jest bez wątpienia LM2.
 
 
 

  • 0

#226 Spuczan Napisany 14 lutego 2014 - 21:59

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:

Ależ to ślicznie wygląda!

zl_Cfz_Rfi_Jikw93u_Yuv.jpg

 


  • 1

#227 erzetPL Napisany 14 lutego 2014 - 23:47

erzetPL

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 961 Postów:

I ja dzisiaj zacząłem pogrywać w LM2. Gierka miodzio, na razie obeznaje się z grą, więc nie będę was zasypywał screenami, jak Spuczan. :P Muzyka tez pierwsza klasa. :)


  • 0

#228 erzetPL Napisany 17 lutego 2014 - 09:30

erzetPL

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 961 Postów:

Z każdą kolejną misją gra się rozkręca. Bardzo dobrze rozwiązany jest tu system walki z duszkami, który sie nie nudzi. Co chwila trzeba trochę inaczej manewrować analogiem żeby jakiegoś złapać. :)


  • 0

#229 Spuczan Napisany 20 lutego 2014 - 09:12

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:

Gra ukończona. Niedługo napiszę coś więcej na ten temat :)


  • 0

#230 erzetPL Napisany 20 lutego 2014 - 22:11

erzetPL

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 961 Postów:

Ja powoli idę do przodu. Jestem już w 3 lokacji. Zagadki są bardzo miodne i w sumie, to ich rozwiązania się nie powtarzają, więc nie ma  efektu znudzenia i grania na siłę. Dla mnie jak na razie 9/10. :)


Ten post był edytowany przez erzetPL dnia: 20 lutego 2014 - 22:12

  • 0

#231 Spuczan Napisany 28 lutego 2014 - 23:55

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:

Dzisiaj zdobyłem wszystkie Boo's i zrobiłem każdą plansze na 3 gwiazdki w Gloomy Manor. Bonusowa lokacja bardzo mi się spodobała.

 

Pograłem też chwilę w multi ale trafiłem na niekumatych gości którzy zamiast wypełniać zadania rzucili się na łapanie duchów  :fp:

Zająłem pierwsze miejsce ale i tak nie osiągneliśmy celu. 


  • 0

#232 cybercotlet Napisany 04 marca 2014 - 13:25

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:

Jak wygląda gra online jest w niej jakis czat glosowy? Można grać z znajomymi? :olo:


  • 0

#233 Kaxi Napisany 04 marca 2014 - 13:39

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Można shoutować na nikogoforum, jeśli grasz blisko peceta.


  • 0

#234 Spuczan Napisany 04 marca 2014 - 17:20

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:

Jak wygląda gra online jest w niej jakis czat glosowy? Można grać z znajomymi? :olo:

Są komendy dostępne pod krzyżakiem. Wystarczy to do komunikacji.

 

Gloomy Manor, Haunted Towers i Old Clockworks zrobione na 3 gwiazadki  :hurra:

 

Teraz jeszcze Secret Mine gdzie trochę mi zejdzie bo muszę jeszcze znaleźć wszystkie Boo potem Treacherous Mansion i King Boo's Illusion. A na samo koniec trzeba poznajdować wszystkie kryształy.


  • 0

#235 Spuczan Napisany 10 marca 2014 - 20:57

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:

Wziąłem się ostro do masterowania gry. Niestety ale nie dałem rady zrobić jej na 100% bo gierka zmieniła właściciela.

 

Do tej pory udało mi się zrobić na 3 gwiazdki wszystkie plansze z Gloomy Manor, Haunted Towers, Old Clockworks i Secret Mine (oprócz potyczki z bossem). W pierwszych czterech rozdziałach zdobyłem także wszystkie Boo. Jedynym utrapieniem pozostaną niezebrane kamienie z dwóch ostatnich rozdziałów. Kiedyś znowu kupię tą grę i zdobędę wszystko!

Kamyczki z GM:

Zdj_cie_0003.jpg

3 gwiazdki GM:

Zdj_cie_0004.jpg

Końcowe staty:

Zdj_cie_0002.jpg

 

Miałem też porobione fotki z reszty poziomów ale nie wiem dlaczego nie działają (są uszkodzone).

 

Grając ponad 30 godzin nie znalazłem innych niż wymienione wcześniej minusy (2 walki z bossami, upgrade'y, schody i backtracking). Gierka jest wypaśna a na potwierdzenie moich słów wrzucam jeszcze parę obrazków:

Stwierdziłem, że to ładne miejsce do zrobienia fotki.

zl_Cfz_Rm0_Az4f_Acr9_Z4.jpg
Ktoś kojarzy Balloon Fight? Grze przydałby się lifting i nie miałbym nic przeciwko żeby to tak wyglądało:
zl_Cfz_Rm0_L_4jb_MVq_DT.jpg
Już raz wrzucałem podobne zdjęcie z tej miejscówki ale ono po prostu zapiera dech w piersiach:
zl_Cfz_Rmcxgw_RM02_Q_N.jpg
Jest i trochę bezpiecznych zjazdów...
zl_Cfz_Rmd_Iqg5_QNPo9_F.jpg
...oraz niebezpiecznych przejść (przypominam, że wciskając "b" możemy przechodzić ten momenty szybciej).
zl_Cfz_Rmv_Vb029_CZro.jpg
 

  • 3

#236 Kaxi Napisany 10 marca 2014 - 22:42

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Ładny post :) W najlepszy stylu Tawota.


  • 0

#237 Spuczan Napisany 11 marca 2014 - 12:01

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:

Ładny post  :) W najlepszy stylu Tawota.Ładny post  :) W najlepszy stylu Tawota.Ładny post  :) W najlepszy stylu Tawota.

:please:

 

Mimo iż z błędem :cf:  to i tak większego komplementu na forum nie ma  :kwiatek:


  • 0

#238 Scorpio Napisany 11 marca 2014 - 12:08

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Nom, posty w tematach WiiU są najciekawsze do czytania :-)


  • 0

#239 cybercotlet Napisany 20 marca 2014 - 09:09

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:

Damn szkoda, że gra nie chodzi w stałych 60fps. W niektórych lokacjach jak się gra rozpędza do 60 klatek/s to gra zaczyna wyglądać po prostu obłędnie!


  • 0

#240 erzetPL Napisany 21 marca 2014 - 10:23

erzetPL

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 961 Postów:

Ja już mam końcówkę. Został mi finałowy boss do pokonania. Nie będę masterował gierki, raczej zrobię tak, żeby w żadnej planszy nie mieć po prostu jednej gwiazdki i może poszukam resztę Boo. :)


  • 0



Inne z tagami: