Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bravely Default


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
336 odpowiedzi na ten temat

#211 jakub Napisany 27 stycznia 2015 - 18:36

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

Zgadzam się, Bravely Default jest genialne. Trochę nie chce mi się opisywać dlaczego, bo powtarzałbym się po poprzednikach. 

 

Zapomniałeś tylko o jednej istotnej rzeczy - soundtrack. Jeden z najlepszych soundtracków, które towarzyszyły mi przy przechodzeniu gry. Warto wygrzebać z szafki jakieś słuchawki i nie gwałcić go głośnikami 3DSa.

 

BD ma jedną sporą wadę, ale musiałbym spoilerować, więc jej nie wymienię. Głównie z tego powodu nie bardzo mam ochotę grać w to drugi raz. Natomiast z niecierpliwieniem czekam na Bravely Second.  


  • 0

#212 Tawotnica Napisany 27 stycznia 2015 - 20:51

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 143 Postów:
Przypominam nowym nabywcom tej wspaniałej giereczki o genialnym w swojej prostocie suwaku random encounterów. Chcesz pozbierać te niebieskie skrzynki, ominięte przy wcześniejszym zwiedzaniu labiryntu? Siup, suwak RE na -100% i robisz to w minutę, zamiast się ścierać niepotrzebnie w walkach. Chcesz przygrindować przed bossem i znalazłeś potwora, którego szybko załatwiasz powtarzaniem tych samych komend (auto-battle pod Y)? Siup, suwak na +100% i zamiast grindować 30min, grindujesz 10min z tym samym efektem.

Jak się uprzeć to pewnie można przejść całą grę z wyłączonymi random encounterami.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 27 stycznia 2015 - 20:51

  • 0

#213 Schrodinger Napisany 28 stycznia 2015 - 00:35

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

no i kupione :) dzieki spuczam


  • 0

#214 twilitekid Napisany 28 stycznia 2015 - 21:55

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Przypominam nowym nabywcom tej wspaniałej giereczki o genialnym w swojej prostocie suwaku random encounterów. Chcesz pozbierać te niebieskie skrzynki, ominięte przy wcześniejszym zwiedzaniu labiryntu? Siup, suwak RE na -100% i robisz to w minutę, zamiast się ścierać niepotrzebnie w walkach. Chcesz przygrindować przed bossem i znalazłeś potwora, którego szybko załatwiasz powtarzaniem tych samych komend (auto-battle pod Y)? Siup, suwak na +100% i zamiast grindować 30min, grindujesz 10min z tym samym efektem.

Jak się uprzeć to pewnie można przejść całą grę z wyłączonymi random encounterami.

 

Czemu ja o tym wcześniej nie słyszałem? Genialne rozwiązanie! Wręcz skłaniające mnie do wpisania gry gdzieś na sam szczyt wishlisty 3DSowej (jak już kupię n3DSa). To rozwiązuje problem irytacji związanej z koniecznością przebijania się przez animacje około-walkowe, kiedy trzeba szybko gdzieś się przetransportować.


  • 0

#215 Spuczan Napisany 31 stycznia 2015 - 20:08

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 099 Postów:

Zapomniałeś tylko o jednej istotnej rzeczy - soundtrack. Jeden z najlepszych soundtracków, które towarzyszyły mi przy przechodzeniu gry. Warto wygrzebać z szafki jakieś słuchawki i nie gwałcić go głośnikami 3DSa.

Rzeczywiście zapomniałem o świetnym soundtracku. Muzyczka towarzysząca nam podczas przemieszczania się po mapie jest naprawdę świetna. Mnóstwo innych utworów i "brzdęków" również przypadło mi do gustu. Z ciekawości podepnę sobie słuchawki i sprawdzę jakiż to poziom.

 

Przypominam nowym ...

Nawet o tym nie wiedziałem. Myślałem, że tak ważna informacja pojawi się podczas uruchamiania gry w tych radach. Dzięki Tawot  :kwiatek:

 

no i kupione :) dzieki spuczam

No i trzeba Cię będzie dodać do znajomych bo jak mnie przegonisz to może twój bohater będzie miał całkiem fajny atak  :burn:


  • 0

#216 Schrodinger Napisany 02 lutego 2015 - 21:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

Odpaliłem na 5 minut bo wracam do roboty, ale sziet, te 5 minut ma więcej epickości, rozmachu i zajebistości niż większość rpgów do których ostatnimi czasy próbowałem przysiąść i ten patent z kartą bardzo osom :tak: 


  • 0

#217 cybercotlet Napisany 03 lutego 2015 - 11:57

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

Przejdź Zeldę w pierwszej kolejności 


  • 0

#218 Schrodinger Napisany 03 lutego 2015 - 12:02

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

Czuję że Zelda sobie dłuugo poczeka 


  • 0

#219 Schrodinger Napisany 07 lutego 2015 - 19:02

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

Pograłem 3h, mesjasz się objawił! Ależ ta gra jest dobra, ost kosi niesamowicie, jakieś śmierci trzeciorzędnych postaci a człowiek się przejmuje, system jest genialny, tyle usprawnień w jrpgach nie widziałem od czasu FFXIII, tyle że tutaj jest zajebista fabuła, a przynajmniej wciąga i chce się dowiedzieć co będzie dalej. No i Agnes i Enea :oops: brakuje mi tylko żeby po zgonie w trakcie walkie, po jej skończeniu postać miała 1 hp. Szpuczan dodawaj mnie do znajomych bo chyba nikt inny teraz nie gra w gierke


  • 0

#220 Aki Napisany 07 lutego 2015 - 19:55

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

ja gram!

wypadła mi dość długa przerwa od tej gry na początku 5 aktu ale teraz powoli znów do niej wracam.


  • 0

#221 Schrodinger Napisany 07 lutego 2015 - 21:02

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

dawaj kod dodam cie


  • 0

#222 Aki Napisany 07 lutego 2015 - 21:28

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

swój FC mam w podpisie (4742-7181-9834), gdzie mogę znaleźć twój?


  • 0

#223 Schrodinger Napisany 08 lutego 2015 - 02:01

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

ja Ciebie dodałem

Szrot - 0275-9928-7193

 

  • 0

#224 Spuczan Napisany 08 lutego 2015 - 12:48

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 099 Postów:

swój FC mam w podpisie (4742-7181-9834), gdzie mogę znaleźć twój?

W odpowiednim temacie tak jak resztę forumowiczów: http://nikogoforum.p...nd-codes/page-1

Gdyby Ci się nie chciało szukać to podaję też mój: Spu - 1435-5347-9446

 

Dodałem Was.


  • 0

#225 Spuczan Napisany 08 lutego 2015 - 20:06

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 099 Postów:
Wróciłem sobie do granie w Bravely Default po dłuższej przerwie. Dzięki informacjom od Tawota powrót był bardzo przyjemny. To genialny pomysł, że Random Encountery można całkowicie wyłączyć na czas eksploracji upierdliwych lochów a kiedy potrzebujemy dopakować postacie wystarczy zwiększyć poziom suwaka na +100%. Dawno nie grałem w jRPGi i ten pomysł wydaje mi się genialny.

Na razie gram takim składem: Tiz (monk), Edea (knight), Agnes (black mage) i Ringabel (white mage/black mage) ale zastanawiam się na zmianą. Kiedy kończy mi się energia Agnes wydaje się bezużyteczna a ether występuję bardzo rzadko. Nie mam też ochoty go kupować więc trzeba odpoczywać. Niestety nie zawsze jest gdzie a odkąd zabrali mój samolocik nie mam też ochoty na bieganie do karczmy. Z kolei Ringabel nie zawsze jest potrzebny do leczenia. Raczej przydaje się w starciu z bossami i "raz na jakiś czas" jak trzeba poleczyć drużynę po wyjściu z lochów. Ktoś ma jakiś pomysł? Jakimi klasami wy graliście?

Ta gra jest genialna!
  • 0

#226 Tawotnica Napisany 08 lutego 2015 - 20:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 143 Postów:
Ja zazwyczaj się trzymałem takiego schematu:

Edea - fizyczna, z najmocniejszymi atakami. Długo była walkirią, później swordmaster
Ringabel - szybkość, jak największa częstotliwość ataków. Złodziej i łowca
Agnes - magia, na zmianę czarna z białą, w zależności od sytuacji.
Tiz - defensywa, tank. Warrior, pirat, na końcy holy knight
  • 0

#227 twilitekid Napisany 08 lutego 2015 - 21:02

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Fajnie ze to jednak chyba nie jest typowy jrpg. Ten suwak do niepotrzebnych walek wyglada imo na gamechangera. Szkoda ze ten n3DS taki drogi jak na tak antyczny sprzet...
  • 0

#228 Spuczan Napisany 08 lutego 2015 - 21:26

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 099 Postów:
Czy ja wiem czy drogi? Jak nie chcesz przepłacić jak ja łykaj tego z francuskiego Ebaya. 700 zł za ten model to imo niedrogo.
  • 0

#229 Aki Napisany 08 lutego 2015 - 21:34

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

ew. wypatruj niedługo sporej wyprzedaży starych 3DS'ów

 

 

mój team jest dość standardowy:

Tiz - Ninja (z Freelancerem jako drugi Job)

Edea - Knight (Spell Fencer)

Agnes - Spiritmaster (White Mage)

Ringabell - Arcanist (Black Mage)

 

plus w wolnych chwilach expie sobie inne klasy.

Templar (Magic Critical) okazał się być bardzo fajny dla czarujących, a Valkiria (Pierce Default) dla fizycznych.


  • 0

#230 Starh Napisany 08 lutego 2015 - 21:35

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Wiadomo już może kiedy wychodzi druga część? ;]


  • 0

#231 Tawotnica Napisany 08 lutego 2015 - 21:44

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 143 Postów:

Wiadomo już może kiedy wychodzi druga część? ;]

23.04 w Japonii. Trzymam kciuki, żeby w tym roku jeszcze u nas wyszło.
  • 0

#232 twilitekid Napisany 08 lutego 2015 - 23:18

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:


Czy ja wiem czy drogi? Jak nie chcesz przepłacić jak ja łykaj tego z francuskiego Ebaya. 700 zł za ten model to imo niedrogo.


Dla mnie to jest warte max 500. Tej konsolce stuknelo 4 lata a juz na premierze byla przestarzala. A teraz to jej kolejna rewizja. Starego 3DS kupilem 2 lata po premierze za 300 i to byla dobra cena.
  • 0

#233 Schrodinger Napisany 08 lutego 2015 - 23:26

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:
Ja swojego xla bym gonił za 400-450 zł, kupiony w październiku 2014, wygląda jak nowy. Chcesz? :cf:
  • 0

#234 Spuczan Napisany 08 lutego 2015 - 23:29

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 099 Postów:
Sprobuj tylko go sprzedac przed skonczeniem ALBW i BD. Nigdzie nie bedziesz bezpieczny.
  • 0

#235 Schrodinger Napisany 09 lutego 2015 - 01:02

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

Gdzie ten pasek od grindu że można wyłączać? Chyba mi się to jeszcze nie odblokowało bo ciągle jestem w prologu - bije teraz jakiegoś szefka złodziei na pustyni a potem idę do wichrowej świątyni, ta?

 

Czy tutaj postać ma jakieś preferowane, zalecane joby czy wolna amerykanka bo tak się rozpisujecie na postaci jakby miało znaczenie a myślałem że wzorem chociażby mojego ukochanego FF5 każda postać jest taka sama tylko joby zmieniają ich parametry.

 

No i pytanie o joby, jak nie zmienię i będę grał tak jak teraz - monk - knight - white - black to skończę grę? Pytam się bo FF3 na DS nie skończyłem bo w jakimś tam momencie trzeba było zmienić jobs na czerwonego maga, który miał tam jakiś czar bez którego przejście było niemożliwe czy mega trudne.

 

No i jaki jest maks lvl / job lvl? 


  • 0

#236 Tawotnica Napisany 09 lutego 2015 - 02:04

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 143 Postów:
- suwak encounterów masz pod X -> Tactics -> Config -> Difficulty

- maksymalny poziom postaci to 99, profesji 14.

- a gry i tak nie skończysz. :cf:
  • 3

#237 Schrodinger Napisany 09 lutego 2015 - 08:21

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:
Uuuuuu taki pancz od Tawota? Zglaszam to niemieckiej policji
  • 0

#238 twilitekid Napisany 09 lutego 2015 - 09:53

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Tajkun, biore za 550 z Zelda i BD w komplecie.
  • 0

#239 Schrodinger Napisany 09 lutego 2015 - 09:58

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

To szukaj innej konsoli :cf:

Nie mogę sprzedać giereczek zanim ich nie skończę bo widzisz co się tutaj dzieje :cf:

 

suwam random encouterów to geniusz, musiałem cofnąć się przed bosskiem bo nie miałem many, daje suwak na -100% i szybki powrót do miasta, spanie, wracam do bosska i go rozwalam :tak: 


  • 0

#240 Tawotnica Napisany 09 lutego 2015 - 12:23

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 143 Postów:
Żaden pancz, Schrot. Po prostu wiem co tam się dzieje pod koniec i akurat w wypadku BD nikomu nie będę miał za złe, jeśli pieprznie gierkę po 7 - 8 rozdziale.
  • 0