Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bravely Default


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
336 odpowiedzi na ten temat

#271 Spuczan Napisany 17 lutego 2015 - 11:08

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 057 Postów:

a ile jest rozdziałów? bo widzę że wbiłem do drugiego dopiero 2 

 

a Ty spuczan weź podsyłaj jakieś niszczące ciosy!

Nie mam internetu na 3DSie.


  • 0

#272 Schrodinger Napisany 19 lutego 2015 - 01:46

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
20h na liczniku, 30 lvl, koniec 2 czaptera, pyknąłem świątynie wody, klimacik całkiem ciężki jak na jrpga imo, ale jest masa infantylnych dialogów, szukanie sukienki przypomniało mi wszystko co najgorsze w tym gatunku :/ ale walka bezbłędna jest :tak: mam 9 lvl jobów i do kolejnego lvl trzeba 3,5k chyba a zgarniam po 20 za walke obecnie, chyba czas zmienic joby, musze poszukac tych filmikow, moze moge juz robic te triki ;)

Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 19 lutego 2015 - 01:47

  • 0

#273 Schrodinger Napisany 20 lutego 2015 - 23:29

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
korzystajac z faktu że mam l4 i leżę non stop w łóżku, oram w breavly default, na liczniku 28h, 40lvl i krzystal ognia uaktywniony
  • 0

#274 Schrodinger Napisany 21 lutego 2015 - 11:27

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Sam ze sobą będę pisał, trudno. Zaczynam właśnie czwarty rozdział, jedna rzecz mnie niemiłosiernia wkurwiała, to latanie na piechotę bo statek może tylko po wodzie, leć po szczeniaka potem przyprowadz go spowrotem na drugi koniec mapy żeby znowu wrócić w to samo miejsce i polecieć znowu gdzieś na środek mapy. Męczące, dobrze że teraz się to zmieniło ;)

btw. sprawdzałem na gamefaq ile jest chapterów - bo lubię to wiedzieć - i zauważyłem że był opis Ending i True Ending, jakoś bez spoila ktoś może opisać o co chodzi? mam nadzieję że zawsze można wczytać sejwa i zrobić true ending jak nie wyjdzie czy co?
  • 0

#275 fingus Napisany 21 lutego 2015 - 12:05

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 907 Postów:
Robię wpis, abyś nie musiał gadać sam do siebie. JRPG mnie nie interesują, bo nie mam z nimi przyjemnych doświadczeń, więc i tej gierki raczej nie uwzględniam w moich najpilniejszych planach zakupowych. :P
  • 0

#276 Kradziej Napisany 21 lutego 2015 - 12:10

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Odkupiłbym od ciebie ten shizzz ale jak skończysz grać to ja akurat pewnie będę grzmocił w coś innego a pod koniec marca wychodzi Pillars of Eternity.
  • 0

#277 jakub Napisany 21 lutego 2015 - 13:16

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

btw. sprawdzałem na gamefaq ile jest chapterów - bo lubię to wiedzieć - i zauważyłem że był opis Ending i True Ending, jakoś bez spoila ktoś może opisać o co chodzi? mam nadzieję że zawsze można wczytać sejwa i zrobić true ending jak nie wyjdzie czy co?

Mi się udało skapnąć jak trafić na Ending. Nie było jakoś trudno, trzeba się zastanowić chwilę :) Myślałem, że to właściwe zakończenie, dopiero potem przypadkiem wpadłem w internecie, że jest jeszcze kolejne, gdzie walczymy z jeszcze większym bossem. Oczywiście można sobie wczytać save'a żeby dość do True Endingu.

 

Jakby ktoś miał wątpliwości o co chodzi, to w spoilerze dla ludzi co przeszli grę (na poprzedniej stronie) napisałem o tym 3 słowa.


  • 1

#278 Schrodinger Napisany 22 lutego 2015 - 10:18

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Ej pytanko o job wampira.

Spoiler

  • 0

#279 jakub Napisany 22 lutego 2015 - 12:08

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

W którym jesteś rozdziale?

 

Bo quest wampira o ile dobrze pamiętam robiłem dopiero pod sam koniec gry. No i im później tym chyba łatwiej to zrobić, bo to czego potrzebujesz zdobyć oczywiście chronią niełatwi przeciwnicy, więc dobrze mieć wyższy level. Dobre było jak pierwszy raz przypadkiem na to trafiłem, to moja drużyna została położona w całości jednym atakiem :D

 

Także na 99% nie przepadnie.


  • 1

#280 Schrodinger Napisany 22 lutego 2015 - 12:13

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Dzięki! Ja mam wszystkie joby, które się do tej pory pojawiły i mnie ten wampir męczył żeby go tak zostawić, jestem dopiero pod koniec czwartego rozdziału, właśnie do jednego z tych 'niełatwych przeciwników' podbiłem i mnie na dwa ciosy załatwił ;D
  • 0

#281 Schrodinger Napisany 22 lutego 2015 - 14:12

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
No dobra kolejne pytanie. Przeczytałem gdzieś w spoilerze że

Spoiler

  • 0

#282 jakub Napisany 22 lutego 2015 - 16:08

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

Spoiler


  • 0

#283 Schrodinger Napisany 22 lutego 2015 - 16:13

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
spoko to wczytuje sejwa, ale widze po gamefaku że trzeba

Spoiler


w ogóle niesamowicie teraz (w piątym chapterze) podbiły się statsy przeciwników, tzn nie tyle siłowo nawet ale pod względem ilości życia, karwa nie starcza mi many podczas walki jak zaczne walic firagą :/ muszę przygrindować, przynajmniej na artemisa mam spoko sposób bo templar ma ten zajebisty trik że daje tarcze do pierwszego ataku siłowego ;)

no i wymasterowalem jedna klase, trzeba bedzie wygrindowac lvl z tego mojego 55 na jakiś 65 może, fajna miejscówka jest przed tym miastem przy ostatnim krysztale
  • 0

#284 jakub Napisany 22 lutego 2015 - 16:35

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

Od któregoś rozdziału da się fajnie grindować tylko wymaga to przygotowania dwóch, czy tam nawet jednej postaci.

Spoiler


  • 0

#285 Spuczan Napisany 23 lutego 2015 - 23:48

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 057 Postów:

Długo mnie tu nie było. I męczyło mnie jak Szrot pisał 4 posty pod rząd a ja nie mogłem nic napisać  :ok: . Na szczęście nadworny spamer NF nie zrażał się i walił posta za postem aż prawie 50 letni fingus ;P musiał mu przerwać.

 

43 godziny wskazuje licznik gry.

 

Spoiler

  • 0

#286 SennseJ Napisany 24 lutego 2015 - 09:26

SennseJ

    Mega Man

  • Forumowicze
  • 136 Postów:

Ja tylko napiszę że przez ten temat następnym moim zakupem będzie Bravely Default. Piszcie bo aż miło poczytać :) Jak szczęście dopisze do po porządnym ograniu MH4U też trochę tutaj się poudzielam :) Mam nadzieję, że jeszcze ktoś będzie "wysyłał ataki" choć nie wiem do końca o co chodzi. Ale brzmi dobrze :)


  • 0

#287 Spuczan Napisany 24 lutego 2015 - 15:55

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 057 Postów:

Nie wiem czy ktoś będzie jeszcze grał ale i tak warto kupić.

 

Teraz gram ja, Aki i Szrot. Obaj wysłali swoje ataki ale już wtedy w niczym mi to nie pomogło.

 

Spoiler
 
:cf:

  • 0

#288 Schrodinger Napisany 24 lutego 2015 - 16:03

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

bujaj się :foch:

teraz też takie ataki to mi na nic, zbędna funkcja ;)


  • 0

#289 Spuczan Napisany 24 lutego 2015 - 16:06

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 057 Postów:

No nie wiem nie wiem. Jak grał Tawot i vagrant to chyba byli by niezłą pomocą. Sam trafiłem kiedyś gościa na samym początku który miał atak za 1700 i wtedy śmignąłem przez jednego z pierwszych bossów. Dla mnie to przydatna funkcja pod warunkiem, że ktoś byłby dalej ode mnie :)


  • 0

#290 Schrodinger Napisany 26 lutego 2015 - 23:11

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

no to zyyebałem, zrobiłem to drugie zakończenie szybciej i sejw mi sie zrobił :/ i teraz najpierw muszę machnąć tego bossa i dopiero wrócę w miejsce w którym byłem ... więc teraz sobie grinduje job lvl na to niesmiertelne kombo ktore jakub wrzucal, ale troche to potrwa bo jak rozumiem trzeba te joby wymaksowac wszystkie :/


  • 0

#291 Spuczan Napisany 27 lutego 2015 - 07:29

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 057 Postów:
Spoiler

  • 0

#292 Schrodinger Napisany 28 lutego 2015 - 00:18

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

pytanie, grinduje sobie joby, mam white mage i spiritmastera wymaksowanego ale tych umiejętności z drugiej kolumny nie mam :hmmm:

 

 

edit. sziet ogladam sobie house of cards i grinduje, na liczniku 40h, 67 lvli każdą postacią po 2-3 joby wymaksowane :olo: chyba mogę podchodzić do 

 

Spoiler

 

tylko o co chodzi z tym perfect combo z yt :hmmm:


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 28 lutego 2015 - 01:49

  • 0

#293 Schrodinger Napisany 28 lutego 2015 - 02:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

ogarnąłem, trzeba prócz tych dwóch klas podstawowych z których ma sie ataki trzeba wygrindować inne klasy dla tych pasywnych umiejętności ... no cóż, jutro wbijemy, dzisiaj stanęło na 70 lvl postaci :cf:


  • 0

#294 jakub Napisany 28 lutego 2015 - 09:40

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

Yup, trzeba gridnować inne klasy dla pasywnych umiejętności. Dlatego pisałem, że przygotowanie takiej drużyny trochę trwa. Łatwiej jak na początku wbije się kasę trickiem i kupi się przedmiot u Advanturera, który zwiększa JP kosztem kasy (czy coś takiego)


  • 0

#295 Schrodinger Napisany 28 lutego 2015 - 19:09

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

olalem te buildy, mam dobre miksy i zmniejszone pobieranie many przy white i black magu więc idzie spoko, 6 rozdział zacząłem właśnie 


  • 0

#296 Schrodinger Napisany 01 marca 2015 - 00:16

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
ależ ta gra pod koniec robi się męcząco, monotonno, ch*jowa :/ tak zj***ć tyle zajebistych patentów

75 lvl, 50h, 8 czapter ... mam nadzieję że dzisiaj to skończę w końcu :olo:

Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 01 marca 2015 - 02:15

  • 0

#297 Schrodinger Napisany 01 marca 2015 - 14:32

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
fakin szit, ostatni boss, ostatnia forma, do tej pory idzie lajtowo a tu sru dwa razy disaster i wszyscy dostają KO :ok: nie wiem czy mam grindować teraz czy próbować dalej :yao:
  • 0

#298 jakub Napisany 01 marca 2015 - 15:33

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

Uprzedzałem, że jest duże prawdopodobieństwo, że ostatni boss jest przegięty :P


  • 0

#299 Schrodinger Napisany 01 marca 2015 - 17:48

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
cały boss to lajcik i nie bylo momentu zeby mi zagroził zgonem, ale ta ostatnia forma jest przegieta, disaster jest za mocne,
  • 0

#300 Spuczan Napisany 01 marca 2015 - 19:55

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 057 Postów:

edit. sziet ogladam sobie house of cards i grinduje, na liczniku 40h, 67 lvli każdą postacią po 2-3 joby wymaksowane :olo: chyba mogę podchodzić do 

 

 


75 lvl, 50h, 8 czapter ... mam nadzieję że dzisiaj to skończę w końcu :olo:

:shock: Jaki nolife. Przez jedną dobę wbiłeś 10 godzin!

 

Ja się teraz delektuję maksowanie pozostałych jobów. Ubijam pozostałe drużyny na które kiedyś nie miałem ochoty, rozgniatam sobie Nemezisy i rozbudowuję wioskę. Przez chwilę zastanawiałem się nad NG+ bo przeoczyłem job wampira i conjurera ale nie wiem co z tego wyjdzie.

 

Odszczekuję to co mówiłem i czekam na kontynuację. Mimo usprawiedliwionego fabularnie backtrackingu i powtarzalnych walki to cholernie dobry jRPG. 


  • 0