Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bravely Default


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
336 odpowiedzi na ten temat

#241 Schrodinger Napisany 09 lutego 2015 - 12:26

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

Ale że tak trudno czy fabularnie wysiada? 


  • 0

#242 Tawotnica Napisany 09 lutego 2015 - 12:29

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 143 Postów:
Nie spoilerując mogę jedynie napisać, że robi się nieco wtórnie.
  • 0

#243 Spuczan Napisany 09 lutego 2015 - 17:27

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 102 Postów:

To dlatego na allegro BD pojawia się jak grzyby po deszczu :hmmm:.

 

Twilite: Jakbyś kupił taki zestaw za taką cenę to byłby to deal roku.


  • 0

#244 Aki Napisany 09 lutego 2015 - 18:17

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

Czy tutaj postać ma jakieś preferowane, zalecane joby czy wolna amerykanka bo tak się rozpisujecie na postaci jakby miało znaczenie a myślałem że wzorem chociażby mojego ukochanego FF5 każda postać jest taka sama tylko joby zmieniają ich parametry.

Nie wiem jak innym ale moje postacie minimalnie się od siebie różnią

wszystkie mam na tym samym poziomie z tym samym Jobem - Freelancer, bez abilitek, bez ekwipunku, obecnie mają 76 poziom:

 

Tiz

Agnes

Ringabell

Edea

HP

4989

4958

4976

4961

MP

482

497

492

492

STR

57

55

56

58

VIT

57

55

56

58

INT

56

58

57

55

MND

57

58

55

55

DEX

57

55

58

56

AGI

56

55

58

55


  • 1

#245 jakub Napisany 09 lutego 2015 - 19:53

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

Jak grałem to sobie zaglądałem w opisy poszczególnych profesji. Były małe hinty co można z czym połączyć. A potem przegiąłem z googlowaniem i trafiłem na nieśmiertelne combo. Serio, ostatni boss nie zabrał mi ani 1HP. Mam wrażenie, że bez tego on jest mocno przegięty. Najlepsze jest to, że pod koniec gry jak się czyta dialogi to jest podpowiedź, że taką kombinację można stworzyć :)

 

To mi się bardzo podoba. Można grać jak normalny człowiek, ale można też robić jakieś cwane combo na nieśmiertelność, nabijanie kasy bez dotykania konsoli, czy grindowanie używając tylko circle pada do chodzenia i "a" do zakończenia walki.


  • 1

#246 Schrodinger Napisany 09 lutego 2015 - 19:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

co ja za magię czytam :D dobrze wiedzieć że takie triki są, będę googlał jak się zatnę gdzieś


  • 0

#247 burnstein Napisany 09 lutego 2015 - 20:17

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 157 Postów:

Myślę, że już googlasz.


  • 0

#248 Schrodinger Napisany 09 lutego 2015 - 20:23

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

Myślę że powinieneś wrócić do swojej smutnej pikselozy w Suikodenie! 


  • 0

#249 burnstein Napisany 09 lutego 2015 - 20:27

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 157 Postów:

Akurat zrobiłem sobie krótką przerwę na wpie*dalanie słonecznika, ale żebyś wiedział, ze zaraz wracam do Suiko :potter:


Ten post był edytowany przez burnstein dnia: 09 lutego 2015 - 20:27

  • 0

#250 Spuczan Napisany 10 lutego 2015 - 22:41

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 102 Postów:

Czyli jest tak jak myślałem. Na tym etapie na którym jestem nie mam jeszcze dostępnych tych jobów z jakimi wy graliście końcówkę. Widzę jednak, że mam już niektóre i też ich używałam. Ale po kolei.

Na tą chwilę (20 godzin, 3 rozdział) u mnie wygląda to tak:

 

Edea - knight

Tiz - monk

Agnes - black mage/ ranger

Ringabel - white mage/ black mage/ ranger

 

Można powiedzieć, że testuję dopiero swoją drużynę. Obecnie jestem zadowolony z Tiza, Edei i Agnes. Długo szukałem czegoś dla Ringabela i jeszcze pewnie długo poszukam. White mage nie jest przydatny cały czas. Raczej sprawdza się podczas walk z bossami i gdy ustawiam suwak RE na 100%  :kratos: . Wiem, że bardzo niedługo wpadną nowe joby i pewnie w końcu coś dla niego znajdę.

 

Ja zazwyczaj się trzymałem takiego schematu:

Edea - fizyczna, z najmocniejszymi atakami. Długo była walkirią, później swordmaster
Ringabel - szybkość, jak największa częstotliwość ataków. Złodziej i łowca
Agnes - magia, na zmianę czarna z białą, w zależności od sytuacji.
Tiz - defensywa, tank. Warrior, pirat, na końcy holy knight

Z doświadczenia wiem, że połączenie black mage z white mage to zły pomysł ale pewnie w dalszej części gry wydarzy się coś co może zmieni moje zdanie. Staram się nie używać dwóch jobów opartych na wykorzystaniu MP. Raczej zależy mi na obrażeniach fizycznych kiedy punkty MP spadają do zera a mi nie chce się biec do miasta. Ether jest za drogi i bardzo rzadko występuję. W dodatku niektóre potworki potrafią kraść MP. Dlatego właśnie dopiero teraz Agnes zaczęła u mnie być częściej wykorzystywana.

 

Żeby być swordamsterem muszę zabić samwieszkogo. Przed chwilą z nim walczyłem i jeszcze sobie poczekam na tego joba  :gusta:

ew. wypatruj niedługo sporej wyprzedaży starych 3DS'ów

 

 

mój team jest dość standardowy:

Tiz - Ninja (z Freelancerem jako drugi Job)

Edea - Knight (Spell Fencer)

Agnes - Spiritmaster (White Mage)

Ringabell - Arcanist (Black Mage)

 

plus w wolnych chwilach expie sobie inne klasy.

Templar (Magic Critical) okazał się być bardzo fajny dla czarujących, a Valkiria (Pierce Default) dla fizycznych.

Podobnie jak u Tawota. Jeszcze nie mam wszystkich jobów które podałeś ale też widzę, że zestawiłeś spiritmastera z white mage. Mana wam się nie kończy czy co? A może tak często latacie do miasta? 

 

Jak grałem to sobie zaglądałem w opisy poszczególnych profesji. Były małe hinty co można z czym połączyć. A potem przegiąłem z googlowaniem i trafiłem na nieśmiertelne combo. Serio, ostatni boss nie zabrał mi ani 1HP. Mam wrażenie, że bez tego on jest mocno przegięty. Najlepsze jest to, że pod koniec gry jak się czyta dialogi to jest podpowiedź, że taką kombinację można stworzyć :)

 

To mi się bardzo podoba. Można grać jak normalny człowiek, ale można też robić jakieś cwane combo na nieśmiertelność, nabijanie kasy bez dotykania konsoli, czy grindowanie używając tylko circle pada do chodzenia i "a" do zakończenia walki.

Ja nie będę googlował. Nie chcę sobie psuć zabawy. Wróciłem sobie po przerwie do grania. Na początku dałem pasek RE na zero bo chciałem się zatopić w świecie gry a dodatkowo buszowałem po bardzo upierdliwych lokacjach. Teraz znowu włączyłem na normalny poziom i expie na potęgę. Gierka jest wypaśna i gra się bardzo dobrze.

 

Przed godziną miałem spotkanie z Chaugmarem.

Spoiler

 

Miałem olać wszystkie dodatkowe questy, wyłączyć pasek RE i expić tylko wtedy gdy muszę ale po 4 godzinach grania znowu zacząłem biegać za subquestami, ubijać potworki i coraz częściej włączać party chat. Zdarzyło się nawet, że niektóre teksty mnie rozbawiły a to się w jRPG dawno nie zdarzyło.

 

Osobny akapit dedykuję TYM lokacjom i TYM widokom. Kto widział posty Tawota, gra lub grał wie o czym mówię. One nie są ładne i fajne. One są śliczne, przepiękne i zajebiście dopracowane. Gdyby nie to, że mam tu tak gówniany internet spamowałbym na cały czas ten i "skrinszoty z giereczek" bo naprawdę warto to oglądać o podziwiać. 

 

Na razie same ochy i ach i nie zapowiada się żeby miało się to zmienić. Kto nie grał ten gamoń!


  • 0

#251 Aki Napisany 10 lutego 2015 - 23:10

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

Spiritmaster ma takiego fajnego skilla, że obniża koszty White Magic, więc się ładnie kombii...

podobnie Arcanist ma skilla, który obniża koszty Black Magic - na tą chwilę jest to dla mnie bardzo fajne zestawienie (oszczędzenie 20% MP na czar to jednak odczuwalna różnica)

 

i od pewnego momentu kasa nie jest już tak wielkim problemem, przynajmniej nie na tyle dużym, by mnie nie było stać na kupienie kilkunastu sztuk Etheru i Turbo Etheru (poza tym wpada co jakiś czas jako podarek od Tradera z rozbudowy Norende)  - do miast nie zaglądam jakoś specjalnie często - zwykle po przejściu jakiejś lokacji by uzupełnić siły przed kolejną 

 

 

i heh, ja też nie wiem co to za nieśmiertelne combo, a spędziłem z tą grą już tyle godzin :P 

(googlałem z ciekawości ale nie znalazłem albo źle zinterpretowałem :P)

 


  • 0

#252 Tawotnica Napisany 11 lutego 2015 - 00:04

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 143 Postów:

Mana wam się nie kończy czy co? A może tak często latacie do miasta?

Odbudowujesz Norende? Tam w jednym ze sklepików masz MP Recovery, który możesz dodać do specjalnego ataku z lasek bodajże. Poza tym Spell Fencer szybko dostaje umiejętność auto-aspir, która regeneruje manę, nie ma potrzeby żeby latać do miasta czy kupować ethery.
  • 0

#253 jakub Napisany 11 lutego 2015 - 09:59

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

To tutaj wrzucam te nieśmiertelne combo + kasa. Raczej nie polecam korzystać, bo po przygotowaniu drużyny gra w zasadzie się kończy :P Ale jak ktoś skończył, to fajna ciekawostka.

 

Spoiler

 

 


  • 2

#254 Spuczan Napisany 12 lutego 2015 - 09:11

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 102 Postów:

No własnie. Tak myślałem, że jestem za wcześnie żeby wydawać ostateczne osądy. Już nie mogę się doczekać co to za itemki poukrywane są w tych niebieskich skrzyniach.

 

Spiritmaster ma takiego fajnego skilla, że obniża koszty White Magic, więc się ładnie kombii...

podobnie Arcanist ma skilla, który obniża koszty Black Magic - na tą chwilę jest to dla mnie bardzo fajne zestawienie (oszczędzenie 20% MP na czar to jednak odczuwalna różnica)

 

i od pewnego momentu kasa nie jest już tak wielkim problemem, przynajmniej nie na tyle dużym, by mnie nie było stać na kupienie kilkunastu sztuk Etheru i Turbo Etheru (poza tym wpada co jakiś czas jako podarek od Tradera z rozbudowy Norende)  - do miast nie zaglądam jakoś specjalnie często - zwykle po przejściu jakiejś lokacji by uzupełnić siły przed kolejną 

 

 

i heh, ja też nie wiem co to za nieśmiertelne combo, a spędziłem z tą grą już tyle godzin :P

(googlałem z ciekawości ale nie znalazłem albo źle zinterpretowałem :P)

Od samego początku nie miałem problemu z kasą ale na kilkanaście sztuk etheru nie mogę sobie jeszcze pozwolić. W tym momencie lepszym wyjściem jest dla mnie powrót do miasta lub zmiana joba.

 

 

Tawot: Właśnie zacząłem odbudowę miasta. Wczoraj ubiłem swojego pierwszego Nemesisa. Najlepsze jest to, że można dostać się do miasta bez problemu. Jedną pacnięcie palcem i już jesteśmy na miejscu.

 

Szkoda, że teraz mi się tylko siuśki pokazują we friends. Raz trafiłem gościa który miał atak za 2500 a ostatnio jakieś leszcze po 250, 300 lub 500.


  • 0

#255 Schrodinger Napisany 12 lutego 2015 - 09:19

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

Szkoda, że teraz mi się tylko siuśki pokazują we friends. Raz trafiłem gościa który miał atak za 2500 a ostatnio jakieś leszcze po 250, 300 lub 500.

 

Przepraszam :ok:


  • 0

#256 Spuczan Napisany 12 lutego 2015 - 09:26

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 102 Postów:

O dziwo Ciebie jeszcze nie trafiłem ale pewnie nie wysyłałeś swojego ataku w świat.


  • 0

#257 Schrodinger Napisany 12 lutego 2015 - 09:27

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

raz coś wysłałem chyba ale to była bieda na poziomie 70 :yao:


  • 0

#258 vagrant3 Napisany 12 lutego 2015 - 13:57

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 850 Postów:

ogarnęliście już abilink?


  • 0

#259 Schrodinger Napisany 16 lutego 2015 - 13:37

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:
Dwa pytania.

1. Rozbudowuję wioskę, przy ulepszeniach pisze że dostaje jakieś bronie, miecze, czary - gdzie je potem kupić, czy jak to działa?

2. Jak sie odpala ten tryb spowolnienia czasu tzn. to co ładuje się najpierw klepsydrę jak konsola jest w czuwaniu, raz mi sie to wlaczylo ale nie wiem jak :olo:
  • 0

#260 Tawotnica Napisany 16 lutego 2015 - 13:46

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 143 Postów:

1. Tam, gdzie zapisujesz grę u NPC, taki gostek w czerwonej czapce. Jest w każdym mieście i dungeonie 

 

2.  Naciskasz START i tym samym przerywasz każdą inną akcję, nawet (albo przede wszystkim) ataki przeciwników. 


  • 1

#261 Schrodinger Napisany 16 lutego 2015 - 13:51

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:
Vielen Dank!
  • 0

#262 Spuczan Napisany 17 lutego 2015 - 09:45

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 102 Postów:

Po 30 godzinach na liczniku pojawiła się pierwsza poważna skaza. Nie chcę psuć nikomu zabawy więc ograniczę się tylko do tego, że mamy do czynienie z backtrackingiem.

 

Spoiler

  • 1

#263 Schrodinger Napisany 17 lutego 2015 - 09:53

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

przeczytałem spoila, no nie fajnie to wygląda, zobaczymy, póki co walka jest tak zajebista że grind mi nie przeszkadza a wręcz mi się podoba, jak mam dość a jestem w lochu pasek random na -100% i powrót do miasta żeby się uleczyć i znowu jazda, tak, tak jeszcze nie robiłem tych miszmaszów co ktoś pokazywał bo mam chyba dopiero z 7 jobów

 

ogólnie mam 12:30h, 20 lvl i wbiłem właśnie do Raju Ringabela ;) kupiłem Fire itp czyli czary na 3 lvl black magic, ale widze że żeby ich używać trzeba mieć job na 7 lvl, więc grinduje żeby to nabić a idzi dość fajnie bo wokół tego zamku są roślinki co robią spore i pojawia się kolejna, na jednej walce nabiłęm 44 job pkt :D


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 17 lutego 2015 - 09:54

  • 0

#264 Spuczan Napisany 17 lutego 2015 - 10:17

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 102 Postów:

Właśnie dlatego dałem to w spoiler żebyś tego nie czytał. Ale i tak dodatkowo zabezpieczyłem pewne informacje więc oprócz backtrackingu nie powinieneś nic wywnioskować.

 

Zastanawia mnie natomiast to co napisał Tawot o 7 i 8 rozdziale bo nie wspomniał o tym co ja napisałem. A skoro wspomniał tylko o 7 i 8 to znaczy, że to jest jeszcze gorsze od tego co dzieje się teraz. Słabo. A już myślałem, że po latach trafiłem na mesjasza jRPG.

 

Ja mam teraz 54 poziom i wyłączyłem RE na -100%. Gdyby nie to to pewnie nie szedł bym po te skrzynki. Chociaż tymczasowo odciąłem się od dopływu kasy. Pewnie niedługo będzie trzeba przypakować.

 

Zabawne, że jak nie mamy kasy to nie możemy odpoczywać w karczmie a jak mamy to nie jest pobierana żadna opłata  :dunno:


  • 0

#265 Schrodinger Napisany 17 lutego 2015 - 10:21

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

w ogóle mnie rozpieprza jedna rzecz, prawie 30 lat jrpgów a dopiero teraz ktoś wpadł na to że można wyłączać RE :D 


  • 0

#266 Tawotnica Napisany 17 lutego 2015 - 10:38

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 143 Postów:
No im dalej w grę tym więcej takich akcji. Dlatego też pisałem, że nie zdziwię się jak nie skończycie. Przynajmniej twiścik na koniec jest spoko, jeśli się wytrwa.
  • 0

#267 Schrodinger Napisany 17 lutego 2015 - 10:41

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

a ile jest rozdziałów? bo widzę że wbiłem do drugiego dopiero 2 

 

a Ty spuczan weź podsyłaj jakieś niszczące ciosy!


  • 0

#268 jakub Napisany 17 lutego 2015 - 10:44

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

Spuszczan

Spoiler

No skaza jest poważna, ale mimo tego gra jest dość długa. Nawet jak ktoś się wkurzy i po pierwszym rozdziale skończy, to nadal kawał zajebistej gry  :tak: Liczę tylko, że w Bravely Second nie polecą z czymś takim i wyjdzie gra idealna.


  • 0

#269 Schrodinger Napisany 17 lutego 2015 - 10:47

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 989 Postów:

aaa przeczytalem fragmenty spoilera :doge:

teraz chce więcej grać tylko :cf:

 

edit. ale jak sie nie robi sidequestów to nie zgarnia się dodatkowych jobów nie?


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 17 lutego 2015 - 10:54

  • 0

#270 jakub Napisany 17 lutego 2015 - 11:00

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

A, faktycznie tak jest. To polecam robić do momentu odblokowania wszystkich jobów. Chyba tylko Vampire jest jakoś późno.


  • 0