Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ratchet & Clank Hd Collection


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
133 odpowiedzi na ten temat

#31 Pawlik Napisany 11 maja 2012 - 13:06

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
trochę tam są, ale umówmy się, to nie mass effect. Bohaterowie się przewiają, ale z tego co pamiętam, to każda część z ps2 jest zamkniętą historią. Za to trylogia z ps3 jest ze sobą dość mocno powiązana. Moja sugestia - lepiej skończyć to co jest dedykowane tej generacji, a jak złapiesz bakcyla to bawić się w kolekcje hd, jeżeli nie szkoda Ci czasu i nie wolisz pograć w dopasione nowe gry.
  • 0

#32 ACZ Napisany 11 maja 2012 - 13:09

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
GoWy to co innego.

kolekcje Raczeta z ps2 olej, bo gameplayowo są imo gorsze niz te z PS3.

kup kolejno:
tools of the destruction (nie ma trofeow jakby co ;] )
quest for booty (krotki, fajny spin off, do wyhaczenia za 20-30 zl, tez brak trofikow. ;] )
crack of time
  • 0

#33 Sylvan Wielki Napisany 11 maja 2012 - 14:01

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:
UyA (część trzecia - przyp. SW) to zdecydowanie najlepsza cześć serii. Bardzo dobry jest także Gladiator (choć nastawiony już tylko na samą rzęź, jest także nieco mroczniejszy).
ACiT/ToD ta sama liga (nieznacznie za trzecią odsłona.

Pawlik, jak już tak sprawę stawiasz, to nie ma sensu wracać do starszych pozycji, tylko kupić coś co było pod PS3 tworzone. Najlepiej jedną, byś uczucia déjà vu nie miał.
  • 0

#34 Danteusz Napisany 11 maja 2012 - 14:04

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Popieram, najpierw należy brać Ratchety z PS3
  • 0

#35 Pawlik Napisany 11 maja 2012 - 14:33

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Pawlik, jak już tak sprawę stawiasz, to nie ma sensu wracać do starszych pozycji, tylko kupić coś co było pod PS3 tworzone. Najlepiej jedną, byś uczucia déjà vu nie miał.


No tak, najlepiej od razu popadać w skrajność. Ratchety to nie jest seria w której koniecznie trzeba zagrać w poprzednie części aby czerpać fun z nowych. Lepiej chyba dostać po gałach nowymi przygodami i jeżeli komuś podpasuję to można sięgać po starocie, czy może nie ? Jeżeli nowe gry które pod względem oprawy i mechaniki biją porty z ps2 i w dodatku można je kupić taniej to chyba sprawa jest jasna.
  • 0

#36 BeSOS Napisany 12 maja 2012 - 08:02

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Pious kupuj tak jak pisze Czysiek, kolejno Toola of Destruction, Quest for Booty i Crack in Time. Ja rowniez stycznosc z seria mialem dopiero na PS3 i w niczym to nie wadzi bo gry te maja zamkniete historie.

Jestem bardzo ciekaw co powiesz, mnie Tools i Crack kompletnie zniszczyly zarowno gameplayem jak i przepiekna grafika...po zagraniu w nie czlowiek rozumie ze Mario juz dawno zjadl swoj ogon. Ja np o wiele lepiej bawilem sie z grami Insomniac niz z Galaxy.

A Crack to moje top 3 na PS3 :tak: graficznie i gameplayowo.
  • 0

#37 Pious Napisany 12 maja 2012 - 15:56

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Tak tez zrobie, ale dopiero po skonczeniu GOWow.
  • 0

#38 gruby Napisany 12 maja 2012 - 19:02

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Crack in Time jest świetny, ale chyba lepiej bawiem się przy toolsach. Tak czy siak - obie za***iste. Zresztą mi się nawet Quest for Booty podobało. :D Kocham tą serię.
  • 0

#39 Dahaka Napisany 12 maja 2012 - 19:37

Dahaka

    Chocobo

  • Narybek
  • 20 Postów:
Zagranie w nowe części najpierw jest o tyle gorsze, że jeżeli seria faktycznie Ci się bardzo spodoba, to potem trudniej grać w poprzednie części, które są troche "cofnięte" zarówno graficznie jak i gameplayowo. Np. ja najpierw grałem w 3, a potem 2. I 2 mi nie podeszła specjalnie, bo nie ma takiego ulepszania broni jak w 3. Także granie chronologiczne ma swój plus.
  • 0

#40 Sylvan Wielki Napisany 16 maja 2012 - 01:58

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:
Zależy kto co lubi. Ja akurat mam podobnie. Pierwsza część była zbyt statyczna. Typowa platformówka z elementami strzelania. Sequel już był strzelaniną z elementami platformowymi. UyA posunął się w tym segmencie jeszcze bardziej by apogeum całość uzyskała przy okazji Gladiatora. ToD, jak i CiT to takie Up Your Arsenal. Mnie to nie przeszkadza, ale granie w dwa Raczety i Klanki pod rząd to trochę jak zaliczanie Dead Space, czy Bioshock jeden po drugim. Niby można, ale po cóż na siłę znużenia szukać.
  • 0

#41 ACZ Napisany 14 czerwca 2012 - 21:34

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
nowy trailer pokazujący sporo miejscowek z jak najlepszej strony.

  • 0

#42 Sylvan Wielki Napisany 17 czerwca 2012 - 09:47

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:
HD kolekcja :hurra: jak dla mnie.
  • 0

#43 Matt Napisany 29 czerwca 2012 - 05:16

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Kupiłem wersję digital za £23.99! Z zamiarem ogrywania jednego Ratcheta do momentu, aż wpadnie platyna. Wyjdzie jak zawsze - rozgrzebię trylogię na milion kawałków i odstawię :) Czy ktoś z panów też kupił? :)
  • 0

#44 Sylvan Wielki Napisany 14 lipca 2012 - 10:43

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:
Także kupiłem. Pudełkową wersję. Niespełna 140zł. Jest opcja wbić trzy platyny, ale zacznę grać dopiero za jakiś czas.
  • 0

#45 BeSOS Napisany 14 lipca 2012 - 13:02

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja tez wezme, przekonal mnie ostatni trailer, wyglada to zadziwiajaco dobrze i momentami mylilem z wersjami na PS3 gdy tylko migawki z gameplayu widzialem :) jesli gameplay jest rownie mocny to nir widze innego wyjscia bo seria jest imo grywalna jak malo ktora.
  • 0

#46 Godot Napisany 14 lipca 2012 - 21:27

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jak faktycznie zrobili ją tak dobrze i nie grałeś w części na PS2 to bierz. Jedynka jest IMO najlepsza, bo najbardziej platformowa. Dwójka, a szczególnie trójka to już coraz więcej strzelania.

W Jak&Daxter grałeś?
  • 0

#47 BeSOS Napisany 14 lipca 2012 - 22:01

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Gralem w jedynke...ale z calego trio (sly, ratchet i jak) najmniej lubie serie Naughty Doga wiec juz skupie sie na Ratchecie.
Strzelanie mi nie przeszkadza jesli jest tak fajne jak na PS3, byle bylo kolorowo :)
  • 0

#48 Godot Napisany 14 lipca 2012 - 22:03

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No właśnie jedynka bardzo przypomina ToD jeżeli chodzi o proporcje strzelanie-skakanie. Kolejne części już są bardziej zachwiane. No, ale i tak Jak&Daxter>Ratchety którekolwiek
  • 0

#49 Matt Napisany 14 lipca 2012 - 22:07

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Gra się fantastycznie - mam już sporo ugrane w pierwszej części - najgorsze, że gra strasznie skąpi pucharków :P Polecam mimo to :D
  • 0

#50 BeSOS Napisany 15 lipca 2012 - 20:19

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Tez gram :) alez to mile dla oka, momentami naprawde mam wrazenie ze gdyby zamienic tekstury na te z PS3 gra wygladalaby townie dobrze co wersje z nowszej konsoli :) tak sie powinno robic reedycje w HD, niech sie Capcom, Konami i Ubi ucza.
  • 0

#51 Matt Napisany 16 lipca 2012 - 13:55

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
No i poziom trudności - albo już nie ten wiek (raczej), albo znacznie to trudniejsze od Crack in Time i Tools of Destruction.
  • 0

#52 Kradziej Napisany 16 lipca 2012 - 16:37

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Oj, chyba jednak się przekonam - korci mnie od dobrego tygodnia, żeby tę kolekcję chwycić. Przejście PS3-owych i PSPkowych Ratchetów to dla mnie zdecydowanie za mało.
  • 0

#53 Solidny Napisany 17 lipca 2012 - 13:40

Solidny

    Toad

  • Narybek
  • 3 Postów:
Za czasów PS2 ogrywałem Ratchety do bólu, więc nie spieszy mi się z kupnem. Jest jeszcze ICO/SotC do ogrania w 3D :D.

Jak dla mnie najlepsza część to właśnie Ratchet & Clank 3 (Up Your Arsenal). Oprócz jak zawsze świetnego gameplay'u, zaskoczył mnie najlepszy scenariusz w serii: niezapomniany debiut Nefariousa, świetny powrót Quarka (można grać w jego przygody na konsoli w pokoju Ratcheta!), piosenka Courtney Gears :D. Masa świetnych motywów, bez dziwnego patosu z peestrójkowych gier. Na drugim miejscu ACiT :). A, no i trójka ma multiplayer, coś, czego brakuje wersjom ps3, pomimo specyfiki tej generacji.
Co do reszty kolekcji, to pamiętam, że jedynka miała świetną muzykę. W ogóle miała chyba najpełnieszy klimat, ToD trochę wrócił do niego. W dwójce była masa bajerów, niezłe wyścigi, upgrade statku, no i walki kosmiczne! Strasznie mi ich brakowało w resszcie serii, dopiero ACiT je przywrócił, ale i tak w ograniczonej formie (tylko w poziomie).

Jak ktoś grał tylko na ps3 i się wkręcił, to imo must have :).
  • 0

#54 Matt Napisany 17 lipca 2012 - 22:08

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Ok, przeszedłem jedyneczkę, po drodze przycisnąłem nieco, aby zdobyć złote trophy za wyścig deskolotek, odblokowałem jakieś 3 - 4 skill pointy, a na koniec dostałem złote trophy za pokonanie Dreka. I mam 30% całości !O_o! Oj, skąpo, naprawdę skąpo z trofeami, a jeszcze lepsza była potyczka z samym Drekiem! Wczoraj w nocy robiłem kilka(naście) podejść i za każdym razem gnoił mnie przeokrutnie. Nie mogłem uwierzyć, że energia schodzi mu tak wolno! Wywaliłem w typa cały arsenał, a ten raczył schudnąć o 40%. Dziś podszedłem do niego ponownie - i po prawie trzech godzinach prób i rwania sobie włosów - padł :P Stary się zrobiłem i w czasach kiedy jeszcze pisałem do neo, Drek był łatwiejszy :D

No, ale ciśniemy platynkę - zabawne, że gra ukończona, a do odblokowania zostało 70% kontentu :D
  • 0

#55 BeSOS Napisany 17 lipca 2012 - 22:28

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dluga jeost jedynka? Ja wlasnie zabilem tego trolla co mnie Quark chcial nim wykonczyc :)
  • 0

#56 Matt Napisany 17 lipca 2012 - 22:50

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Cięžko mi powiedzieć. Grałem po 1-2 godziny dziennie i tak ze dwa tygodnie zleciały :) Ale od Quarka jeszcze kawał drogi.
  • 0

#57 BeSOS Napisany 17 lipca 2012 - 22:55

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ok :) gra jest trudna ale chyba dltego ze nie ma strafe'owania i przez to walka jest trudna...
  • 0

#58 Matt Napisany 18 lipca 2012 - 05:21

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Jedyn, odżałuj trochę kasy i idź na Dreka z R.Y.N.O. w łapie. Podejrzewam, że rura mu zmięknie w 3 minuty :) Ja zacząłem new game +, a więc zachowałem zdobyte bronie i dodatkowo dostałem możliwość kupowania ich złotych, mocniejszych wersji. Nawet nie wspomnę, że ilość śrubek jaką muszę wydać na pełen upgrade mojego arsenału jest wręcz nie do zarobienia :) Niestety, w pierwszym Ratchet & Clank nikt nie wpadł na pomysł, aby dać mnożnik śrubek.

Aha, w trakcie gry, już po zdobyciu odrzutowego Clanka pojawia się możliwość pseudo strafe'owania, ale jest to na tyle niewygodne i wooooolne, że nie korzystałem za często.
  • 0

#59 BeSOS Napisany 18 lipca 2012 - 09:23

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
A da sie uzbierać na RYNO te 150.000 zanim dojdę do bossa? Pewnie kosztem kupna innych broni?
  • 0

#60 Sylvan Wielki Napisany 18 lipca 2012 - 14:33

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:
Nie tyle kosztem kupna innych, co ich sutego ulepszenia. Ostatni boss, jak ta tego typu pozycję, faktycznie może napsuć nieco krwi.
  • 0