Skocz do zawartości

God of War 2


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1055 odpowiedzi na ten temat

#31 Gość__* Napisany 15 marca 2006 - 10:06

Gość__*
  • Goście
Dżisas faken krajst! Nie moge sie doczekać. 1 częśc GoW rozwlila mnie na maksa. Tylko ciekawe jak z fabułą.
  • 0

#32 PomezZ Napisany 15 marca 2006 - 11:39

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:

Może GoW II bardziej mnie zachwyci, ale mam złe przeczucie, że to będzie poprostu schemat 'więcej, lepiej, dłużej"... Chociaż może i dobrze


Ja nie miałbym nic przeciwko :) . Więcej wszystkiego. Nie wiem jak wam ale mi w przypadku GOW taki układ odpowiada. Warto na tą grę czekać do pierwszego kwartału przyszłego roku. Warto, choćby to miałabyć ostatnia pozycja jaka wyjdzie na Ps2 :wink: .
To będzie ostatnia WIELKA gra na tą konsolę, co do tego nie mam wątpliwości i żaden Final jej tego tytułu nie odbierze :twisted:
Go Kratos :!:

  • 0

#33 Gość__* Napisany 15 marca 2006 - 16:14

Gość__*
  • Goście
http://www.jeux-fran... ... mages.html
  • 0

#34 Kleksandra Napisany 15 marca 2006 - 16:23

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

http://www.jeux-france.com/news14956_god-of-war-ii-en-images.html

Wygląda ślicznie^^ Jeszcze jak dodadzą do tego ciekawą fabułę, to nic tylko grać :twisted:
  • 0

#35 PomezZ Napisany 15 marca 2006 - 17:37

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
klik

Tutaj można wyczytać bardzo ogólny zarys fabuły kontynuacji GOW. Powiedziałbym, że całość trzyma klimat :ninjadance:
  • 0

#36 Kyo Napisany 15 marca 2006 - 18:54

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Wygląda ślicznie^^ Jeszcze jak dodadzą do tego ciekawą fabułę, to nic tylko grać


Przyznaję, wyglada świetnie :) . A o fabułę nie ma co się martwić - pierwsza część miała przynajmniej dobrą.

Tutaj można wyczytać bardzo ogólny zarys fabuły kontynuacji GOW. Powiedziałbym, że całość trzyma klimat


Trzyma klimatu i zapowiada się dobrze. Wygląda na to, że tym razem staniemy przeciw trzem Mojrom...

BTW mam nadzieję, że kontynuacja będzie jednak dłuższa i będzie miała znacznie ciekawsze secret'y(bo te stroje kucharza i płetwonurka to padaka jakaś).
  • 0

#37 Gość__* Napisany 16 marca 2006 - 15:11

Gość__*
  • Goście

A o fabułę nie ma co się martwić - pierwsza część miała przynajmniej dobrą.

Przynajmniej- wg. mnie była to jedyna gra w której (oprócz cięcia, rżnięcia i łamania_ położono nacisk na fabułę- taki DMC3 fabuły niemal nie ma.

BTW mam nadzieję, że kontynuacja będzie jednak dłuższa i będzie miała znacznie ciekawsze secret'y(bo te stroje kucharza i płetwonurka to padaka jakaś).

Jakieś dodatkowa tona sekretów przydałaby się - byłoby co odblokowywać 8)
  • 0

#38 Scorpio Napisany 16 marca 2006 - 15:23

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

w której (oprócz cięcia, rżnięcia i łamania_ położono nacisk na fabułę- taki DMC3 fabuły niemal nie ma.

Kurcze, w DMC3 scenek przerywnikowych fabularnych wprowadzających i wyjaśniających fabułę było całkiem sporo. I czegoś na miarę Jestera w GoW brakowało, stąd może taki brak fabuły w DMC3 to średniawy przykład :P
  • 0

#39 Gość__* Napisany 16 marca 2006 - 20:02

Gość__*
  • Goście

Kurcze, w DMC3 scenek przerywnikowych fabularnych wprowadzających i wyjaśniających fabułę było całkiem sporo. I czegoś na miarę Jestera w GoW brakowało, stąd może taki brak fabuły w DMC3 to średniawy przykład

Jeśli chodzi o "matrix'owe" przerywniki to w pełni się zgadzam :) Tyle, że fabuła w GoW (wg. mnie, ach te nawiązania do mitologi) ryje beret, zaś w DMC jest odkrywcza jak klapa od kibla.
  • 0

#40 Scorpio Napisany 16 marca 2006 - 20:15

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

zaś w DMC jest odkrywcza jak klapa od kibla.

No, ale GoW całkowicie opiera się na mitologii,. Ale zaproszenie, naszyjnik, no i double-cross Jestera nie były niczym. Właściwie to w połowie gry mamy obrót sprawy o 180 stopni prawie. Same nawiązania w Temen-ni-gru do różnych legend, literatury i tekstów także są. A odkrywczość w GoW jest ... gdzie? Także schematy i schematy :) Ale, to nie jest złe. Kmicic postacią również nie był odkrywczą, a jak dobrze się z nim utożsamiało i historia jak porywała :D

Po prostu GoW operuje w innym zupełnie fabularnie miejscu. Bardziej epicko, bardziej w klimatach "czystych" (gdzie np. DMC to mix barkoku, zegarmistrzostwa i ostrych rytmów). Grając w DMC3 słucham Rhapsody z radości naśladując ręką ruch riffa na gitarze gdy Dante rozwala kolejne piaskowe tyłki. Zaś z Kratosem podłączam głośniej dźwięk z gry (nie znalazłem jeszcze odpowiedniej ścieżki - ktoś coś poleca :)), epicko smigając między bojami z mitologicznymi kreaturami, gdzie nad zręczność palców przy combosach liczy się odpowiedni dobór technik. Dwie różne bajki, gdzie najlepiej na porównanie zagrać walkę z Cerberem w DMC3 i Cerberem w God of War.
Kratos zdaje się bardziej potężny w boju, zaś Dante bardziej dziki i nieokiełznany (takie wrażenie z widoku tego, co robią te postacie na ekranie).

Same drugie przygody Kratosa IMO nie powinny odbiec od pierwszych. Zastosowano am inne rozwiązania niż w DMC i ... to się przyjęło i to się chwali. Osobiście wolałbym więcej walk na dziedzińcach/komnatach bez upierdliwych łuczników. Więcej mayhamu, może także jakąś broń dalekosiężną, poza piorunami. Mimo wszystko, radość z wypuszczenia na wolność dwóch obleśnych gunów, by bawiły się jak chciały, w DMC stanowi część magii, którą tak lubię.
  • 0

#41 Gość__* Napisany 16 marca 2006 - 21:34

Gość__*
  • Goście

A odkrywczość w GoW jest ... gdzie? Także schematy i schematy

Schematy widzę :lol: Nie mam nic do schematyczności, a co do literatury to wolę Kordiana :lol:

nie znalazłem jeszcze odpowiedniej ścieżki - ktoś coś poleca

Może track z Shadow of the Colossus ?

Kratos zdaje się bardziej potężny w boju

Ja bym dodał jeszcze, że Kratos to kawał potężnego ***a, który gwałci, rabuje, plądruje i zabija. Niekoniecznie w tej kolejności. Moim zdaniem Kratos przypomina nieco Raziela- ten też miał taki pałer który widać było nawet podczas zwykłego poruszania się postacią.

Dante bardziej dziki i nieokiełznany

To zapewnie z powodu braku kontroli rodziców nad dorastającym synem- po prostu ma te swoje "szmoce" i się nimi zabawia :lol:

Mimo wszystko, radość z wypuszczenia na wolność dwóch obleśnych gunów, by bawiły się jak chciały, w DMC stanowi część magii, którą tak lubię.

Polecam obejrzeć "Equilibrium" - niemal DMC "na żywo" 8)
  • 0

#42 Gość__* Napisany 22 marca 2006 - 21:10

Gość__*
  • Goście
GoW2 został zaprezentowany na GDC:

http://ps2.ign.com/a...7/697619p1.html
  • 0

#43 Gość__* Napisany 22 marca 2006 - 23:55

Gość__*
  • Goście
http://www.playsyde....ch_2339_en.html tu macie zwiastun do GOW 2
  • 0

#44 Gość__* Napisany 23 marca 2006 - 09:00

Gość__*
  • Goście
Rewelacja. Widac ze gra bedzie bardziej brutalna i krwawa niz jej poprzedniczka. A nowe przygoda Kratosa (patrzac na scnene gdy siedzi na tronie az dreszcz przechodzi) który ponownie wpadnie w bitewna furie napewno nie zawiedzie graczy. Czekamy do 1 kwartalu 2007 (wtedy ma pojawic sie wersja PAL - zrodlo - Eurogamer).
  • 0

#45 Gość__* Napisany 23 marca 2006 - 11:45

Gość__*
  • Goście

Rewelacja. Widac ze gra bedzie bardziej brutalna i krwawa niz jej poprzedniczka.

Zgadzam się z przedmówcą, rewelka 8) Jak na razie zapowiada się dobrze, tylko nie wiem po jakiego diabła dorzucili do gry huśtanie się na mieczach- jakieś takie to Crash Bandicot'owate toto jest i wg. mnie nie pasuje do klimatu gry.
  • 0

#46 Pawlik Napisany 23 marca 2006 - 12:15

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Choc filmik pokazał w sumie tylko nowe animacje zabijania, to motwy wyrywania skrzydła ptaka mnie rozwalił :)
  • 0

#47 Marbel Napisany 23 marca 2006 - 12:57

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Jedna z najlepszych gier na PS2 jakie gościłem w swojej konsolce, jak nie najlepsza!:D Na drugą część czekam z niecierpliwością i wiem że przyciągnie mnie tak samo jak jedynka. Teraz zacząłem testować RE4 i jakoś nieprzekonany jestem... może się jeszcze przekonam?;)

To jak to będzie? GoW2 tylko na PS2? Na PS3 nie? Mi to nie robi różnicy ale z lepszą grafą i innymi fajerwerkami na pewno Kratos by pociąnął premierę nowej "lodówki" :P Sony.
  • 0

#48 Strenger Napisany 23 marca 2006 - 13:12

Strenger

    Link

  • Narybek
  • 292 Postów:
Chyba na PS3 będzie dopiero część 3 ( bo Jeffe zapowiadał go jako trylogię ). Ale jako tytulik startowy dwójeczka mogłaby pokazać co nieco :).
Tylko że premiera X360 pokazała mi że pisanie gry na starszy system a potem portowanie jej na nowszy nie zawsze wychodzi na dobre.
  • 0

#49 Woroq Napisany 23 marca 2006 - 18:46

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:

Jedna z najlepszych gier na PS2 jakie gościłem w swojej konsolce, jak nie najlepsza!:D Na drugą część czekam z niecierpliwością i wiem że przyciągnie mnie tak samo jak jedynka. Teraz zacząłem testować RE4 i jakoś nieprzekonany jestem... może się jeszcze przekonam?;)

To jak to będzie? GoW2 tylko na PS2? Na PS3 nie? Mi to nie robi różnicy ale z lepszą grafą i innymi fajerwerkami na pewno Kratos by pociąnął premierę nowej "lodówki" :P Sony.


Pieprzyc PS3!!!
Jesli na PS2 beda wychodzic jeszcze takie gry jak God of War II to ja nie potrzebuje zadnego next gena.

Trailer mnie po prostu zabil. Olac wszystkie Celle, RSXy, Xenony itp. Emotion Engine to jest dopiero MOC.

Moje malutkie marzenie -GOW na PSP. I to bylby moj prawdziwy nextgen - kupilbym od reki te konsolke.
  • 0

#50 Scorpio Napisany 24 marca 2006 - 11:38

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Bardzo, bardzo ładne. Widać co prawda, że w pokonywaniu przeciwników znów będziemy mieli mini-gierki, które ucięto by gra fenomenalniej wyglądała. Mimo to nowy cerber wygląda 3 razy lepiej niż stary (który IMO był najbardziej beznadziejnym stworem). Dodatkowo zręcznościowe fragmenty z wykorzystaniem Blades of Chaos ... wydają się trudnawe. Perfekcjonizm znów w cenie będzie :P
No i przemocarny końcowy fragment z gryfem (chyba).


I fakt: gdy wychodzą takie gry jakie wciąż wychodzą na PS2 ... PS3 umrze śmiercią naturalną w dniu narodzin. Bo po co komu ono będzie? :lol:
  • 0

#51 Gość__* Napisany 24 marca 2006 - 13:14

Gość__*
  • Goście
ja spodziewam się że GoW 2 będzie grą dość krótką, a tego bym nie chciał :D
Przydało by się też wiecej walki, bo elementów zręcznościowych w poprzedniej części było trochę za dużo. Oprócz tego chciałbym zobaczyć nowe bronie, umiejętności ("bujanie się" na łańcuchach które widziałem w trailerze wygląda co najmniej śmiesznie) oraz masy nowcyh przeciwników- takich na miarę hydry z pierwszej części :lol:
  • 0

#52 Scorpio Napisany 24 marca 2006 - 13:26

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
No właśnie.
Czyli nie tylko ja chciałbym więcej czystej, bezpardonowej sieczki z wrogami. I więcej bossów, bo jak na razie jestem w Styxie i tylko dwóch pamiętam: hydrę i minotaura. Oboje wymiatali wyobraźnie w kosmos ... no, ale trochę za mało tego. Jako, że gram jednocześnie (wciąż) w Shadow of the Colossus, to tym bardziej boleję nad brakiem takowych. Bo tak Devil May Cry i Ninja Gaiden czy nawet Onimusha wyprzedzają God of War pod tym względem o eony. Niby ciężko wymyślić kilka epickich walk ... ale dwójka niech zapracuje na swe oceny kładąc poprzeczkę wyżej.
  • 0

#53 Zeus-Nelson Napisany 24 marca 2006 - 18:45

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
Musze przyznać że po obejrzeniu demka jestem pełen podziwu co do nowych ruchów Krotosa 8) akcja z odrywaniem głowy albo odcieciem skrzydła poprostu masakruje :wink:
ciekawy jestem tylko co autorzy wymysla pod wzgledem fabularnym :angel:
  • 0

#54 Yoori Napisany 25 marca 2006 - 16:11

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
To prawda, że gra ma wyjść dopiero w 2007 roku :o :?:
  • 0

#55 Gość__* Napisany 25 marca 2006 - 17:22

Gość__*
  • Goście
I kwartal 2007 to potwierdzona data premiery gry w Europie. W USA prawdopodobnie bedzie pod koniec roku.
  • 0

#56 Gość__* Napisany 25 marca 2006 - 17:22

Gość__*
  • Goście
szczerze to bym sie specjalnie nie zdziwil...przeciez pierwsza czesc przygod Kratosa wyszla stosunkowo nie tak dawno i trzeba troszke czasu by przygotowac i dopiescic kolejna odslone serii
  • 0

#57 Yoori Napisany 25 marca 2006 - 18:20

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:

I kwartal 2007 to potwierdzona data premiery gry w Europie. W USA prawdopodobnie bedzie pod koniec roku.

A mnie się wydaje, że to będzie późno, przecież wtedy na rynku bedzie już PS3 (jak wszystko pójdzie dobrze :wink: )
  • 0

#58 raf Napisany 25 marca 2006 - 18:53

raf

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 875 Postów:

A mnie się wydaje, że to będzie późno, przecież wtedy na rynku bedzie już PS3

No i co z tego. Należy się pochwała za to, że nie zapomną (przynajmniej od razu) o PS2. Wielkie brawa i szacuneczek dla firmy. :)
  • 0

#59 PomezZ Napisany 25 marca 2006 - 19:10

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
Bardzo dobrze, że nie śpieszą się z wydaniem tej gry. Osobiście wolałbym nawet żeby premiera została przesunięta, niż żeby wydali grę z bugami . To jest domena EA. Marzy mi się aby to był godny tytuł na koniec kariery Ps2.
  • 0

#60 Gość__* Napisany 25 marca 2006 - 19:43

Gość__*
  • Goście

I kwartal 2007 to potwierdzona data premiery gry w Europie. W USA prawdopodobnie bedzie pod koniec roku.

A mnie się wydaje, że to będzie późno, przecież wtedy na rynku bedzie już PS3 (jak wszystko pójdzie dobrze :wink: )


To chyba dobrze, ze bedzie w co grac na PS2 nawet za rok - nie sadzisz? Wolalbys aby po pojawieniu sie PS3, na starsza konsole nie ukazywaly sie juz zadne gry od Sony?
  • 0