Skocz do zawartości

Zdjęcie

Windows Phone

kafelki lumia

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
183 odpowiedzi na ten temat

#91 Schrodinger Napisany 29 września 2014 - 09:01

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

torq zachowujesz się jak dante z iphonem! 


  • 0

#92 Pious Napisany 29 września 2014 - 09:30

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Torq, tak jak mówiłem po kupnie - używa się tego fajnie, działa to mimo wszystko lepiej niż Android i większość potrzebnych apek jest... chyba. Jednak po wczorajszym dniu i kilku czkawkach telefonu nie patrzę już na niego tak samo. Przecież WP działa świetnie nawet na budżetowcach, to dlaczego apki się sypią na parametrach podobnych do topowych androidów? Samo menu jest bardzo szybkie, owszem. Apki jednak potrafią zamulić ekranem 'Wznawianie', albo 'Wczytywanie'. Multitasking to w ogóle mokry sen. Wychodzę z apki, wracam za chwilę i muszę wszystko robić od nowa. Nawet wrzucając fotki na FB trzeba czekać aż się załadują, bo jak wyjdę z FB to wyskakuje info, że aplikacja została zamknięta i się nie dodały. Tak, mam ustawioną pracę w tle dla FB, ale ta funkcja zdaje się mieć jakieś ograniczone możliwości, które sprowadzają się do wysyłania notyfikacji do centrum powiadomień.

 

To ostatnie to też niezły bajzel. Ktoś pisze na whatsapp, czy FB i każda wiadomość tam się pojawia. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby którakolwiek z informacji z tego miejsca była użyteczna.

 

Pozorny porządek w menu to też iluzja. Owszem, apkę znajdziesz łatwo, ale wystarczy wejść w ustawienia i już człowiek się łapie za głowę. Dla przykładu jest opcja jasność i osobno wyświetl. Przecież to powinno być w menu Ekran, ale po co coś posortować jak można pierdzielnąć milion opcji i stworzyć kolejną iluzję bogactwa systemu i mnogości funkcji.

 

W tej kwestii najlepiej podsumowuje ten system ustawienie dzwonka i blokady lub wygaszania ekranu. Do tej pory nie znalazłem opcji zmiany dźwięku smsów. Po prostu się nie da. Byłem w ustawieniach powiadomień, w ustawieniach wiadomości i wreszcie, o zgrozo, w ustawieniach dźwięku. Nie ma śladu po czymś takim. Wygaszanie ekranu to samo. Idealne jest dla mnie 2 minuty. 1 minuta irytuje, bo mi tel gaśnie podczas czytania stron, więc 2 są w sam raz. Nie ma tak łatwo, WP daje tylko 1 minutę i potem 3 i więcej. Nie ma tak zaawansowanej funkcji jak samodzielne ustawienie czasu. Zatem mam ustawione 3 minuty i telefon mi świeci jak głupi marnując baterię, bo nie mam nawyku blokowania go jak biorę na chwilę i odkładam na stół.

 

Wisienka na torcie to menu Koncentrator urządzeń. Co? Co to k$%#a jest? Wyobrażam sobie minę jakiejś Krystyny, która kupuje Nokię 630 i widzi w menu Koncentrator urządzeń.

 

Takich rzeczy jest wiele i zaczynają mi coraz bardziej doskwierać. Jednak powtarzam, w codziennym użyciu byłem z telefonu zadowolony. Jednak po sypiących się apkach nie mogę na niego patrzeć jak na bezproblemowy i szybki system, a przecież na taki jest promowany.


Ten post był edytowany przez Pious dnia: 29 września 2014 - 09:32

  • 0

#93 keogh Napisany 29 września 2014 - 10:53

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

a tak srałeś z zachwytu na początku... weź meliskę,

myślę, że trochę w afekcie jesteś, za bardzo rejdżujesz... choć jeśli nie będę mógł ustawić dzwonka sms, to chyba rozpierdolę ten ten tel...


  • 0

#94 torq314 Napisany 29 września 2014 - 11:09

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:

Do tej pory nie znalazłem opcji zmiany dźwięku smsów. Po prostu się nie da.

wyluzuj.

idziesz w opcje/dżwięki, potem na dole masz ustawianie dźwięków dla aplikacji i z listy wybierasz aplikację "wiadomości".

torq zachowujesz się jak dante z iphonem!

a Ty jak zwykle wykorzystujesz okazję na jakąś szpilkę.

przecież nie bronię WP, tylko napisałem że wszędzie większość aplikacji to śmieci, nie tylko w WP.

ja mało korzystam z aplikacji, nie korzystam z FB, gram w dwie gry na krzyż. nigdy nie miałem żadnych problemów z IE choć sporadycznie zdarza mi się korzystać z forum tam.

ale rozumiem Piousa, mam tak samo z Nintendo :tak:
  • 0

#95 Schrodinger Napisany 29 września 2014 - 11:37

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

ale przyznasz że wbijajać na sklepy Androida i WP odrazu widać że na tym pierwszym masz oficjalne wsparcie producentów danego oprogramowania a na WP jakieś hindusy klepią programy albo firmy tylko 'all in one', 'crazy mike' czy inne karwa cudy, mnie to boli


  • 0

#96 torq314 Napisany 29 września 2014 - 11:48

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:

ale przyznasz że wbijajać na sklepy Androida i WP odrazu widać że na tym pierwszym masz oficjalne wsparcie producentów danego oprogramowania a na WP jakieś hindusy klepią programy albo firmy tylko 'all in one', 'crazy mike' czy inne karwa cudy, mnie to boli

wiadomo że tak, nie bronię tego że w sklepiku jest mniej apek
  • 0

#97 ACZ Napisany 29 września 2014 - 13:55

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

ciagle macie wy smartfoniarze jakies problemy z tymi dotykowcami, mimo ze kladziecie na ladę gruby hajs za fona, hehe. żal.

 

tylko Symbian OS...


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 29 września 2014 - 13:55

  • 0

#98 Danteusz Napisany 29 września 2014 - 18:29

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Symbian OS nawet w czasach swojej świetności nie był zbyt dobry - wolny, zabugowany, zagmatwany, interface cały czas mruga przy odświeżaniu


Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 29 września 2014 - 18:30

  • 0

#99 ACZ Napisany 29 września 2014 - 18:33

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

być może, nigdy nie mialem telefonu z symbianem.


  • 0

#100 Danteusz Napisany 29 września 2014 - 19:02

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Też miałem, ale miał brat i ojciec. Kontaktu miałem wystarczająco dużo żeby wiedzieć że smartfon powinien być czymś więcej. Potem przyszedł iPhone i było pozamiatane


  • 0

#101 xell Napisany 29 września 2014 - 20:45

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Czeslaw, w pewnych sytuacjach snartfon bywa niezastapiony, zawsze masz dostep do internetu i email ty - a bez ciagania kilogramow elektroniki i martwienia sie o hotspoty, a bycie kiepskim sprzetem do multitaskingu ma w gruncie rzeczy swoje zalety - dzieki temu np. Obejrzalem te wszystkie ciekawe wyklady naukowcow, ktore mialem w zakladkach na jujtjubie a na pc zawsze cos mi odciagalo uwage po kilku minutach.
  • 0

#102 Nexus Napisany 29 września 2014 - 21:11

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Przyznam że bez smartfona byłoby mi teraz ciężko. W notatkach zapisuję niemal codziennie masę rzeczy i to prywatnych i w pracy. Zawsze jest to pod ręką. Przypomnienia, organizator, apki do nauki słówek, poza tym przyzwoity aparat, czytanie forumka, no i pisanie tego post z kanapy.

Co do tematu: ostatnie parę stron to trochę jak kubeł zimnej wody. WP bardzo fajnie wygląda ale te opisy jak wygląda sprawa z apkami itd zniechęcają.
  • 0

#103 KoBik Napisany 29 września 2014 - 21:17

KoBik

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 170 Postów:

A już chciałem cuś z WP bo w sumie niedługo umowę przedłużam ale jak czytam to chyba pozostanę przy Andku :/ żonka ma Note II i chciałaby wymienić na Xperię Z 2 - odradzać?


  • 0

#104 torq314 Napisany 29 września 2014 - 21:33

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:

ostatnie parę stron to trochę jak kubeł zimnej wody

dla porządku napiszę, że żali się tylko Pious.

z tego co widać, pewnych rzeczy nie wie i się żali - chociażby o te dźwięki smsów. ja wiem że to pierdoła, ale trzeba też rozdzielić rzeczy które są rzeczywistymi problremami od problemów wyimaginowanych.

tego że apek jest mniej nie da się bronić. pewnie jest tak że na 5 apek u konkurencji tu jest jedna.

tego że w IE są rzekomo jakieś problemy z wpisywaniem nigdy sam nie uświadczyłem. ie działa normalnie, dużo zależy od tego czy się jest na HSDPA czy EDGE i ogólnie na 3G nie narzekam na prędkość internetu i kompatybilność.

o włączaniu apek nie mam nic do powiedzenia bo żadnej z wymienionych dwóch apek nie używam, nie używam ani endomondo ani facebooka. być może to wznawianie jest ceną jaką oes płaci za większą izolację aplikacji i lepsze zarządzanie pamięcią, nie wiem. wiem że systemowe apki jak kalendarz, aparat czy przeglądarka uruchamiają się natychmiast.

nie chcę wychodzić na adwokata, bo jakbym miał androida czy iosa to też byłbym zadowolony, ja nie jestem jakimś wymagającym użytkownikiem. windows phone wybrałem świadomie, dla prostoty, znakomitego aparatu i trochę na przekór lemingowym trendom.
  • 0

#105 Pious Napisany 29 września 2014 - 22:14

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Nie koniec hejtu. Dziś dla przykładu ie nie wczytywał mi w ogóle strony forum, bo nie i już. Pomógł reset. Nie mogłem też zakończyć połączenia, które wisiało z dobrą minutę zanim załapało. Tu nie tylko o apki chodzi. Torq, a kwestia dźwięku smsów tylko pokazuje jak iluzorycznie prosty jest ten interfejs. Po 2 tygodniach wciąż nie wiedziałem jak to zrobić, bo jest to najzwyczajniej nieczytelne..

 

Dla mnie WP kreuje się na fajny system dla użytkownika, który zerka sobie przed snem na net, sprawdza pocztę, kilka apek i tyle. Jesli ma moja Lumie to jeszcze nagra obledne video i zrobi super fotki. Dla kogoś jak ja, kto używa smartfona zamiast komputera w 90% sytuacji, system się nie sprawdza.


  • 0

#106 xell Napisany 29 września 2014 - 22:27

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:


Przyznam że bez smartfona byłoby mi teraz ciężko. W notatkach zapisuję niemal codziennie masę rzeczy i to prywatnych i w pracy. Zawsze jest to pod ręką. Przypomnienia, organizator, apki do nauki słówek

Dzieki smartfonom korzystanie z programow SRS nabralo w koncu sensu - na roznych etapach zywota zaczynalem z nich korzystac a po kilku tygodniach zawsze odpuszczalem. Teraz w anki mam po poltorej roku ponad 10k przyswojonych wyrazow, idiomow itp. Mocna rzecz.

Edit: anki nie ma na windows phone :nie:

Ten post był edytowany przez xell dnia: 29 września 2014 - 22:37

  • 0

#107 Nexus Napisany 30 września 2014 - 00:59

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Dokładnie, nie ma i to był jeden z powodów dlaczego wybrałem jednak andka... ????

Anki jest na fonie super sprawą. Jakieś kolejki, jazda autobusem, przystanki przestały się dłużyć.

Ten post był edytowany przez Nexus dnia: 30 września 2014 - 01:01

  • 0

#108 keogh Napisany 30 września 2014 - 01:54

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

-


Ten post był edytowany przez keogh dnia: 19 lutego 2022 - 01:23

  • 0

#109 Pious Napisany 30 września 2014 - 07:51

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Ja czekałem 2 tyg aż mi przysłali Nano. Play w pl dal mi kartę od ręki. No ale ja korzystam w uk z lycamobile, bo tylko ta sieć nie gubi tu zasięgu.

 

A jak telefon? Ja chyba bratu dam, mu będzie się bardzo podobał. Sam juz patrzę czy mogę zarezerwować ip6.


  • 0

#110 keogh Napisany 30 września 2014 - 12:28

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

930

 

 


Ten post był edytowany przez keogh dnia: 19 lutego 2022 - 01:24

  • 0

#111 Pious Napisany 30 września 2014 - 13:40

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Chodziło mi jak wrażenia z obcowania z Tel, wiem, ze 930.

 

jest jest, ja jestem w szoku jaki tu jest Internet tragiczny. Znam tylko jedną osobę, ktora ma lepszy net niż 2mb.


  • 0

#112 Schrodinger Napisany 30 września 2014 - 13:44

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

bo mieszkacie gdzieś na zadupiach i jesteście obywatelami kategorii C, czego sie spodziewaliście? LTE za darmo?


  • 0

#113 keogh Napisany 30 września 2014 - 13:55

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

nam lte za darmo

 


Ten post był edytowany przez keogh dnia: 19 lutego 2022 - 01:24

  • 0

#114 Pious Napisany 30 września 2014 - 20:42

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Tapczan, mieszkam w jednym z młodszych miast UK, obok Londynu. Ludzie 2dzielnice dalej mają swiatlowody, inne części nie. Najloesze, ze slunsy je maja, ja na najnowszym osiedlu mam miedz. Hajlajf.

 


  • 0

#115 fingus Napisany 30 września 2014 - 20:48

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Haylife. :dunno:

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 30 września 2014 - 20:48

  • 0

#116 Schrodinger Napisany 03 października 2014 - 23:36

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
fajna rzecz dla posiadaczy Lumii, nie wiem czy tylko 925 czy inne tez to maja
https://wpworld.pl/3...ietlenia-pogdy/
  • 0

#117 torq314 Napisany 04 października 2014 - 10:21

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:
U mnie na 925 nie ma takiej aktualizacji. Z atrykułu kod qr prowadzi na witrynę windows store która mówi że nie ma takiego adresu :ok:
  • 0

#118 Pious Napisany 04 października 2014 - 10:36

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Oled (to nie jest amoled) w 930 w ogóle nie ma tego wyświetlania powiadomień.


  • 0

#119 lukaszSA Napisany 07 października 2014 - 16:24

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

:srsly:

 

Brat kupił sobie Lumię 530. Wszystko super, ale nie ma tam opcji ustawienia statycznego adresu IP, bez czego nie może się połączyć do sieci domowej.

 

:fp:


  • 0

#120 Schrodinger Napisany 07 października 2014 - 17:42

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
co?
  • 0