Skocz do zawartości

Zdjęcie

Batman: Arkham Origins

WB Games Montreal Warner Bros. WiiU PS3 X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
382 odpowiedzi na ten temat

#331 KoBik Napisany 30 października 2013 - 17:16

KoBik

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 170 Postów:

Jakie bóle dupy w polskich sajtach. Ktoś to czyta w ogóle? Origins nie robi wielkiego łał ale złe nie jest. 1/10? 2/5? w dupach się poprzewracało.


  • 0

#332 Stan Napisany 30 października 2013 - 17:20

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

na gamezilli dali 1/10 bo przez buga nie mogli ukończyc gry. 


  • 0

#333 Scorpio Napisany 30 października 2013 - 17:21

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Chyba ludzie nie grali w gry na 1/10. Nie wiem w sumie co to za ocena - chyba nawet nie stosunek oczekiwań do otrzymanego produktu. Gameplay podobny do poprzednich części. Czyli nie ma blokowania w ścianach co 2 kroki, braku płynności animacji postaci, lagów przy wyprowadzaniu ... aaaaa ... po co się produkuję. Battlefield 4: 9.5, Arkham Origins 1/10. Same znafcy i rekiny i pantofelki :|


  • 1

#334 Scorpio Napisany 30 października 2013 - 17:24

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

na gamezilli dali 1/10 bo przez buga nie mogli ukończyc gry. 

To co by dali Warrior Within? W zależności od tego czy trafi się bug, czy nie to ocena 1/10 albo 8/10. Słodko.


  • 0

#335 ACZ Napisany 30 października 2013 - 19:22

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

rzetelny pssite.com wystawil 7/10


  • 0

#336 Kazuo Napisany 31 października 2013 - 05:17

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ostro zbombili, z gry bliskiej 10/10 odpieprzyć manianę na poziomie 7/10? Nieźle. A mega-niskie oceny mnie wcale nie dziwią, podobnie było z szóstym Residentem (który spokojnie jest giereczką na 7-8/10) - duże wymagania, to często także duże rozczarowanie... no, ale bez przesady kurde. Destructoid też ładnie błysnął, dobrze że już się nie sugeruję tym krapiastym portalem.


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 31 października 2013 - 05:20

  • 0

#337 KoBik Napisany 31 października 2013 - 06:25

KoBik

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 170 Postów:
Dla mnie mocne 8+
  • 0

#338 AndrzejSon Napisany 31 października 2013 - 07:39

AndrzejSon

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 038 Postów:

Dla mnie też, gra mi się przyjemnie i podoba mi się bardziej od B:AC.


  • 0

#339 Shinigami Napisany 31 października 2013 - 09:35

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Sens tych ocen jest bardzo prosty do wyłapania. "To nie jest gra Rocksteady i niczym się od nich nie różni, więc odcinanie kuponów. I ma bugi to już w ogóle". Kretyńskie podejście, ale cóż poradzić. Mam nadzieję, że się sprzeda, a WBM dostanie do roboty jakąś swoją grę, bo talent mają. Może ten Suicide Squad.
  • 1

#340 AndrzejSon Napisany 31 października 2013 - 09:39

AndrzejSon

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 038 Postów:

Fabularnie jest lepsza niż B:AC.


  • 0

#341 BeSOS Napisany 31 października 2013 - 11:59

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Polygamia dala 2na5... Recenzenci lubią robić wokół siebie szum ostatnimi czasy, dojdzie do tego ze ludzie przestana czytać recenzje.
  • 0

#342 Shinigami Napisany 31 października 2013 - 12:03

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Jak napisałem Mielowi po jego akcji 1/10 na gamezilli, robi się sytuacja jak z RE6. Kto pierwszy wrzuci niższa ocenę :fp:


  • 0

#343 MaxVarEmreis Napisany 31 października 2013 - 12:19

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

 dojdzie do tego ze ludzie przestana czytać recenzje.

To ktoś jeszcze czyta recenzje?? Szok i niedowierzanie :cooo:


  • 0

#344 fingus Napisany 31 października 2013 - 12:31

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Te idiotyczne i "z tyłka" oceny oznaczają, że może właśnie należałoby zacząć czytać recenzje, a nie polegać tylko na samej ocenie - problemem jest to, że recki obchodzą mało kogo, a ludzie podniecają się samymi cyferkami - zwłaszcza wydawcy z lubością umieszczając je na pudełkach.
Mam trochę wrażenie, że właśnie dziennikarze growi próbują zrobić taką terapię szokową, aby wskazać jak idiotyczne jest porownywanie i ocenianie gier w liniowej, liczbowej skali. Bo to, że dwie gry dostały ocenę 7/10 wcale nie oznacza, że obie są równie dobre. Jeśli takie akcje doprowadzą do tego, że oceny liczbowe znikną z większosci prasy czy portali, może być to z korzyścią dla branży. :hmmm:
  • 0

#345 Kazuo Napisany 31 października 2013 - 14:33

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Wydaje mi się, że po prostu raz na jakiś czas musi się trafić jakiś kozioł ofiarny, żeby recenzenci mogli się wyżyć i przy okazji troszkę zabłysnąć. Tym razem wybór padł na Batka - smuteczek.


  • 0

#346 fingus Napisany 31 października 2013 - 14:46

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
To działa w obie strony, bo często też gry zbierają niezasłużone pochwały i wysokie oceny przy znaczących brakach. Znane marki, znane serie przewaźnie dostają bonus i zawyżone oceny. Albo gry wychodzące na początku generacji - nie wierzcie w te ósemki, które będą się sypać, to gry których nie chielibyście odpalać na currentach. Albo Bioshock Infinite: nie zasłużył może na tak surowe traktowanie jak bodaj te 6/10 które od kogoś dostał, ale nie zasłużył też na 9/10 które zbierał od reszty - Elizabeth sprawiła, że ludzie przestali zwracać uwagę na gameplay? Moim zdaniem system oceniania jest od dłuższego czasu ośmieszany, być może świadomie i celowo. #macierewicz
  • 0

#347 Zwyrol Napisany 31 października 2013 - 14:57

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:

Fabularnie jest lepsza niż B:AC.

 


Chyba kpisz.


  • 0

#348 Shinigami Napisany 31 października 2013 - 15:18

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Nie kpi, wyraźnie zaznacza swoją opinię.


  • 0

#349 BeSOS Napisany 31 października 2013 - 15:58

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Jak napisałem Mielowi po jego akcji 1/10 na gamezilli, robi się sytuacja jak z RE6. Kto pierwszy wrzuci niższa ocenę :fp:

 

akurat RE6 na wiecej jak 6 nie zasluguje :nie:

BTW, o co z ta drama z Mielonym chodzi, jaka gre tak zbesztal?


Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 31 października 2013 - 15:59

  • 0

#350 fingus Napisany 31 października 2013 - 16:18

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Zdaje się Assassina 4.
  • 0

#351 Ryan Napisany 31 października 2013 - 16:29

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

To co by dali Warrior Within? W zależności od tego czy trafi się bug, czy nie to ocena 1/10 albo 8/10. Słodko.

Widać, że nie czytałeś nawet jednego akapitu tekstu na gamezilli (jest krótki, ma w sumie ze 4 akapity tylko). Grę oceniono na mocne 6 (czyt. 6.5/10), ale z powodu bugów uniemożliwiających jej ukończenie w stopce pojawiło się 1/10 (a przypadek recenzenta odosobniony nie jest). Gdyby silnik strony umożliwiał wystawienie 0/10 albo -/10, to byłoby to z pewnością lepsze rozwiązanie. Ale nie umożliwia. A tekstu, czego sam jesteś przykładem, nikt nie czyta, więc info, że gry się nie da w pewnych sytuacjach ukończyć, nie dotarłoby do odbiorcy. Tak jest na tacy.

Jak napisałem Mielowi po jego akcji 1/10 na gamezilli, robi się sytuacja jak z RE6. Kto pierwszy wrzuci niższa ocenę :fp:

Klasyczne bzdury kogoś, kto nigdy w żadnej redakcji nie siedział. Ustawiane konkursy, kasa z reklam wpływająca na oceny, kontrowersje dla klików. A rzeczywistość jest taka, że tania kontrowersja (chyba, że strona jest bekowa i tym żyje, jak np. SDF) kosztuje znacznie więcej, niż zyski z dodatkowych klików przyniosą kasy. To, co się w rzeczywistości robi, to pisanie w sposób który absolutnie nikogo nie obrazi, bo z miejsca robi się szum. Podjęcie decyzji o wystawieniu 1/10 jest znacznie trudniejsze, niż podjęcie decyzji o wrzuceniu informacji, że gry nie udało się przejść gdzieś w tekście, ramce, czy coś.

Ten post był edytowany przez Ryan dnia: 31 października 2013 - 16:31

  • 0

#352 BeSOS Napisany 31 października 2013 - 16:43

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Ale Mielu Asasynowi dal 7.5/10 :hmmm:


  • 0

#353 Danteusz Napisany 31 października 2013 - 16:46

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Ryan, gdyby nie dałoby się gry zacząć, to 1/10 by się należało. Jednak recenzent spędził z nią ileś godzin, co więcej, sam pisał że nie jest to crap, więc najniższa możliwa ocena to zagrywka na poziomie hejterów z metacritic


  • 0

#354 Ryan Napisany 31 października 2013 - 17:12

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nie, bo jest udokumentowana w treści, w której też znajduje się "alternatywna" ocena.
  • 0

#355 fingus Napisany 31 października 2013 - 17:22

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Pamiętam, bywało tak (ale nie pamiętam przy jakich grach), że jakiś sajcik obcinał ocenę na bugi i różne problemy z grą (pisząc o tym w recenzji). Ale potem przychodził patch, naprawiał bugi, wygładzał problemy - oceny to nie zmieniało. Punkciki informowąły o stanie w dniu premiery, co nie koniecznie musi obchodzić kogoś kupującego ją pół roku później. Z drugiej jednak strony - gdy gierka zbiera dobre noty za grafikę, to też zostaje to przy ocenie, nawet jeśli ktoś kupi grę 15 lat później. :reggie:
  • 0

#356 Ney Napisany 31 października 2013 - 17:28

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Dante ja rozumiem tą ocene, żadnej kontrowersji tam nie widzę. Koleś ma zrecenzować i ocenić to co dostał, a dostał fajną gre która w pewnym momencie mu się urwała bo ma glitche. Dla mnie to 1/10. Przecież on nie napisze w recenzji "nie mogłem jej skończyć przez błąd, trzeba zaczynać od nowa chociaż nie ma gwarancji, że to pomoże, ale Wam może to się nie trafi taki błąd więc daje "8"" ". Nie wiem może lepiej byłoby zostawičć pod recenzją "bez oceny", ale czy miał autor do tego prawo?
Nie ważne ile bym się wcześniej dobrze bawił w grze skoro nagle nie mogę jej skończyc bo jest wadliwa i wyszło jeszcze na to, że straciłem kilka godzin życia. Nie raz i nie dwa tak miałem, ale to przez psxowe memorki nie oryginalne ;)
Zresztą wyraźnie w recenzji jest napisane, że do momentu gdzie doszedł daje 6,5, uwypukla wady, wypisuje zalety, a ocena końcowa wynika z glitcha.

Ten post był edytowany przez Ney dnia: 31 października 2013 - 17:30

  • 0

#357 Shinigami Napisany 31 października 2013 - 18:43

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

BTW, o co z ta drama z Mielonym chodzi, jaka gre tak zbesztal?

 

Nie sam Mielu, ale na GZ. Batman dostał jedynkę.

 

Klasyczne bzdury kogoś, kto nigdy w żadnej redakcji nie siedział. Ustawiane konkursy, kasa z reklam wpływająca na oceny, kontrowersje dla klików. A rzeczywistość jest taka, że tania kontrowersja (chyba, że strona jest bekowa i tym żyje, jak np. SDF) kosztuje znacznie więcej, niż zyski z dodatkowych klików przyniosą kasy. To, co się w rzeczywistości robi, to pisanie w sposób który absolutnie nikogo nie obrazi, bo z miejsca robi się szum. Podjęcie decyzji o wystawieniu 1/10 jest znacznie trudniejsze, niż podjęcie decyzji o wrzuceniu informacji, że gry nie udało się przejść gdzieś w tekście, ramce, czy coś.

 

Ojojoj :przytul: Ryan, uważam Cię za inteligentnego człowieka i byłbym wdzięczny, gdybyś innych, w tym przypadku mnie, traktował podobnie. Jest mi niezwykle daleko do trolla/kretyna piszącego o ustawianiu konkursów i przekupstwach. Jak Mielowi napisałem, po zaczepce z przebiciem Destructoida:

No sorry, Mielu. Rozumiem cel, który temu przyświecał, ale gra sama w sobie nie zasługuje na tak niską ocenę. Ba, według mnie na naprawdę wysoką. Spędziłem z nią już sporo czasu, a była to trzecia gra z serii, którą skończyłem w zeszłym tygodniu. 1/10 bo recenzent trafił na buga, który nie pozwolił mu skończyć gry? Super, to niech poczeka na naprawiającą to łatkę i napisze drugą recenzję.
Gdyby oceny różnic nie robiły, to by to nikogo nie obchodziło. A tak robi się teh drama.

I tego się trzymam. 1 dla gry, która jest przynajmniej dobra jest śmieszne i tyle. Mówisz, że jest 1 w oceniaczce a 6,5 w tekście. To ja bym to zrobił na odwrót, 6,5 walną pod koniec, a jedyneczkę w tekście z wytłuszczoną adnotacją, że gra może się zwalić. Róznica jest taka, że ocena nie będzie na zawsze wskazywała na crapa, a bug na pewno zostanie łatką naprawiony.

 

A tekstu nikt nie czyta, więc info, że gry się nie da w pewnych sytuacjach ukończyć, nie dotarłoby do odbiorcy. Tak jest na tacy.

Nie jest, ponieważ

 

tekstu nikt nie czyta

tylko przechodzą od razu do komentowania oceny i sprawdzania plusów z minusami. Gdzie można umieścić info o bugu zamiast jedynki obok.

 

Wiadomo, że najważniejsze są oceny i chcąc nie chcąc Mielu i spółka musieli być nastawieni na krzyki.

 

A ludki piszą, że Total War 2 ponoć mega zbugowane i się grać nie dało, a na GZ wisi bardzo wysoka ocena. Taka różnica nie jest fajna.


Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 31 października 2013 - 18:45

  • 0

#358 Ryan Napisany 31 października 2013 - 18:49

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
No i jedynka spowoduje, że *może* ktoś dowie się dlaczego, i że pomijając buga to 6,5/10. Szóstka w oceniaczce tego nie sprawi.
  • 0

#359 Danteusz Napisany 31 października 2013 - 20:11

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Każdy kto broni jedynki niech poda swoją ocenę dla Zeldy:TP, Jaka 2, POP:WW, Virtue's Last Reward czy Pokemon X/Y
  • 0

#360 fingus Napisany 31 października 2013 - 20:13

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Chodzi o bugi? To chyba Zelda:SS miała buga a nie TP.
  • 0



Inne z tagami: