Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc techniczna - mobile

pomoc komórki mobile

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
126 odpowiedzi na ten temat

#91 Schrodinger Napisany 07 kwietnia 2015 - 14:03

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
1) sprawdź jakie kalendarze obsługuje ten widget i w jakim masz wpisane wydarzenie bo na kalendarzu google mozna robic wiele nakladek typu praca, dom, urodziny, itp.

2) widget pokazuje tylko np. zadania do wykonania, a masz w kalendarzu dodane jako czynnosc czy tam cos innego
  • 0

#92 Mauro Napisany 07 kwietnia 2015 - 14:17

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:

No własnie mam ustawiony kalendarz google, w widgecie tez mam ustawione ze ma pobierac z googla. Wydarzenia dodaje klikajac w to pole brak wydarzen na dzis/jutro i dupa nic nie pokazuje, a nie mam tam wyboru typu nic typu czynność itp

 

EDIT: Usunąłem widget i od nowa go wrzuciłem i zaczął działać normalnie.


Ten post był edytowany przez Mauro dnia: 07 kwietnia 2015 - 14:22

  • 0

#93 Schrodinger Napisany 07 kwietnia 2015 - 14:25

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

EDIT: Usunąłem widget i od nowa go wrzuciłem i zaczął działać normalnie.


android :yao:
  • 0

#94 Hellmans Napisany 24 października 2015 - 11:24

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Na andku 5.1 na ekranie zablokowanego ekranu czasem pojawia się goglowski kafelek z pogodą. Da się go jakoś przypiąć na stałe? Raz jest, raz go nie ma, a lepsze to niż osobne aplikacje do pogody.


  • 0

#95 Schrodinger Napisany 24 października 2015 - 11:46

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
to zalezy chyba od producenta, to czysty andek? nie było tam dodawania widżetów poprzez przesunięcie ekranu w lewo na zablokowanym?
  • 0

#96 Hellmans Napisany 24 października 2015 - 13:36

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

To wyskakuje jako powiadomienie z Google Now. Przekopałem wszystkie opcje, ale chyba nie mogę tego wywołać na siłę.

 

kPRh2PG.png

 

Czyli następne powiadomienie dostanę przed tornadem, albo na wiosnę :olo:


  • 0

#97 Marbel Napisany 15 grudnia 2015 - 23:35

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Co może być przyczyną znacznego odchylenia zużycia pakietu internetu w komórce między operatorem a danymi w systemie telefonu?? Fon pokazuje ok 40 MB a jak zapytuje operatora to od wczoraj niby zeszło ok 500 MB!? Na moim nowym LG G Flex 2 jakieś cuda. W ub. tygodniu, gdy tel leżał w samochodzie, w mgnieniu oka skończył mi się pakiet internetu i w dodatku zeżarło całą kasę z konta (od lat prepaid) - jakieś 20 zł. Powyłączałem aktualizacje, że teraz tylko po wifi. Jednak dziś znów patrzę tu taki skok (Pakiet 1 GB włączony w niedzielę, od wczoraj coś musiało się zadziać). Teraz jeszcze dołożyłem ograniczenie danych w tle, choć irytujące powiadominie teraz mam na górnej belce i na ekranie blokady.
Jedynie co rano przegladałem Twitter gdzie z automatu się gify odpalały - to też wyłączyłem w apce po chwili, ale fon pokazuje jakieś 20MB przez tą apkę zużyte.
Pomysły??
  • 0

#98 Schrodinger Napisany 16 grudnia 2015 - 00:05

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Albo aktualizacje apek albo systemu obstawiam to pierwsze, wejdź w Google Play i w opcjach sprawdź jeszcze raz co z aktualizacją i.
  • 0

#99 Marbel Napisany 16 grudnia 2015 - 06:16

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
No już w wyłączyłem nawet automatyczne aktualizacje teraz. Niby jest pobrane ok 450 MB aktualizacji Androida w tle...ale pokazuje, że po wifi. Dziwne. Czy operator (Plus), coś mi może powiedzieć, jeśli zgłoszę aż taką różnicę do wyjaśnienia??
  • 0

#100 Marbel Napisany 16 grudnia 2015 - 06:16

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
No już w wyłączyłem nawet automatyczne aktualizacje teraz. Niby jest pobrane ok 450 MB aktualizacji Androida w tle...ale pokazuje, że po wifi. Dziwne. Czy operator (Plus), coś mi może powiedzieć, jeśli zgłoszę aż taką różnicę do wyjaśnienia??
  • 0

#101 Marbel Napisany 21 grudnia 2015 - 08:50

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Zgłosiłem do Plusa sprawę i technicy mieli zbadać sytuację bo ja dalej bie doszedłem do tego skąd jest ten problem. Jakoś to długo trwa bo jeszcze nie dali znać. Zauważyłem, że jak włączę dane komórkowe to sieć momentalnie blokuje ok 40 MB z limitu. Jak wyłączę to megabajty wracają. Było by ok gdyby nie to, że ok 8 rano codziennie te MB jakby są odcinane i kolejne ~40 MB schodzi. Wydaje mi się że to problem jednak telefonu - LG G Flex 2. Odinstalowalem większość aplikacji ale sytuacja się powtarza. Będę chyba przywracał ustawienia fabryczne ale nie wiem czy to coś da?
Jakie aplikacje jeszcze mimo wyłączenia aktualizacji automatycznych może coś brać i to regularnie o tej samej porze??
Podajcie jakąś dobrą aplikację do śledzenia transferu danych.
Czy upload zżera też transfer komórkowy? Bo te aplikacje (systemowa też) nie widziałem by śledziły wysyłanie.
  • 0

#102 Schrodinger Napisany 21 grudnia 2015 - 09:36

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Aktualizacje wszystkich aplikacji zmieniasz w Google Play (sklep), odpalasz, klikasz na trzy kreski w lewym górnym rogu -> Ustawienia -> Aktualizuj aplikacje automatycznie -> Aktualizuj tylko przez WiFi

 

i wtedy na 3G nigdy nic ci sie nie pobierze, chyba że masz jakieś apki z poza sklepu ponaciągane


  • 0

#103 Marbel Napisany 21 grudnia 2015 - 09:54

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
No to mam wyłączone. Od razu jak problem się pojawił. W ogóle powyłączałem wszelką synchronizację. Pocztę wywaliłem (nad czym ubolewam), Twittera...
Jedynie został mi Messenger. Ty Schrot też masz nowy LG, w jakiej sieci? Korzystasz z pakietów neta? Czytałem gdzieś na necie że ktoś miał podobny problem z jakimś LG ale bez rozwiazania.
  • 0

#104 Schrodinger Napisany 21 grudnia 2015 - 10:27

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

No ja mam LG G4 ale w Playu, tam mam 3GB limit na miesiąc, a jak się skończy to przeskakuje na taką prędkość że praktycznie nie działa. Ale szczerze mówiąc odkąd mam tego LG to ani razu nie dobiłem jeszcze do limitu, a ja się czasami nie pierdole w tańcu i leci YT dość grubo na LTE :) ale czy mi zabiera po 40MB na starcie to nie wiem, nawet za bardzo tego nie spradzam, starcza neta na miesiąc to jestem zadowolony

 

Spróbowałbym zrobić reset do domyślnych i poinstalować tylko te potrzebne rzeczy, mail czy Twitter nie mogą Ci ciągnąć tyle MB co w poprzednich postach opisywałeś bo gmail ciągnie tylko ostatnich kilka wiadomości, nawet bez załączników chyba, a twitter to suchy tekst.

 

W sumie to może jakieś synchronizacja dysku? Google Drive? MS? Dropbox? Masz na kompie masę danych w tych folderach to ciągnie jak tylko odpali neta? :hmmm:


  • 0

#105 Marbel Napisany 21 grudnia 2015 - 11:02

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
No Dropboxa mam ale też synchro tylko po wifi.
  • 0

#106 Marbel Napisany 21 grudnia 2015 - 11:08

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Ty moze fakt DB.przy odinstalowaniu info dane:21 MB. Zobaczymy.
  • 0

#107 Marbel Napisany 21 grudnia 2015 - 13:01

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
To nie DB bo znów wpier.oliło 80 MB. Zastanawiam sie czy niemam jakiegoś wirusa/buga. Musze jakimś antyvirem przelecieć.
Z tym że teraz udostepnilem netaz kom ) służbowej i tam nie pokazuje czujnik zwiększonego zużycia.
  • 0

#108 jakub Napisany 21 grudnia 2015 - 17:32

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

Nie wydaje mi się, że jest możliwość, że cokolwiek wysyła/pobiera dane tak, że nie widzisz tego w "użyciu danych".

 

Jedyne co przychodzi mi do głowy, to to jak operator rozlicza dane. Dawno nie orientowałem się jak to wygląda, ale kojarzę, że kiedyś było to rozliczane w paczkach po 100KB. Czyli np. łączysz się z internetem, pobierasz 10KB, zamykasz połączenie, a operator i tak policzy 100KB.

 

Tylko, że to raczej nie powinny być ostatecznie różnice rzędu 10x więcej.

Ja bym chyba przywrócił telefon do ustawień fabrycznych.


  • 0

#109 torq314 Napisany 21 grudnia 2015 - 17:42

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:

Nie wydaje mi się, że jest możliwość, że cokolwiek wysyła/pobiera dane tak, że nie widzisz tego w "użyciu danych".

Jedyne co przychodzi mi do głowy, to to jak operator rozlicza dane. Dawno nie orientowałem się jak to wygląda, ale kojarzę, że kiedyś było to rozliczane w paczkach po 100KB. Czyli np. łączysz się z internetem, pobierasz 10KB, zamykasz połączenie, a operator i tak policzy 100KB.

Tylko, że to raczej nie powinny być ostatecznie różnice rzędu 10x więcej.
Ja bym chyba przywrócił telefon do ustawień fabrycznych.


To nie tak działa. Bo co to znaczy paczka? Per pakiet tcp mieliby to liczyć? Per sekunda?

Rozliczanie co 100kb znaczy, że dopóki nie przekroczysz 100kb to liczą to jako jeden chunk, drugi rozpoczyna się po przekroczeniu i tak dalej.

W Twoim przykładzie - łączysz się, pobierasz 10kb, oni liczą już 100 ale potem jeszcze przez kolejne Twoje 90kb oni dalej liczą to samo 100kb.
  • 0

#110 Marbel Napisany 21 grudnia 2015 - 18:46

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Będę przywracał ustawienia fabryczne, tylko jeszcze byłem w Play i dostałem darmowy starter by wypróbować internet. Wsadzę i zobaczę czy dalej to będzie tak chodzić. Będzie jasne. Już mnie to wkurza totalnie.
Babka na infolinii Plusa mnie rozpier.oliła dziś - bo te liczniki danych to sie często niezgadzają, jej zużyło kiedyś 9 GB a pokazywało 3GB. Bo nowe smartfony więcej internetu zużywają. A 500 MB to jest moment. A moje przykładowe 40 MB już liczone w sekundach. A i niby poczta bardzo dużo zżera, co 5 minut aktualizując maile. Aha i nie da się zrobić tak by wszystkie aplikacje od góry wyłączyć by po gprsie nie aktualizowałyby - mowię babie, że wyłączyłem pocztę, gier nie mam, fb też (tylko messenger).
Jak Play będzie normalnie naliczał to zmieniam po chyba 10 latach operatora i kij im w oko.
Aha, jedno co się od kobitki dowiedziałem to, że niby czujniki danych w telefonach liczą tylko downlowad a upload już nie, a pakiety internetowe zużywane są w obie strony. Jednak nie wierzę, że uploaduje 10x więcej niż ściągam.
  • 0

#111 jakub Napisany 21 grudnia 2015 - 19:56

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

Rozliczanie co 100kb znaczy, że dopóki nie przekroczysz 100kb to liczą to jako jeden chunk, drugi rozpoczyna się po przekroczeniu i tak dalej.

 

To właśnie miałem na myśli. Źle się wyraziłem ;)

 

Aha, jedno co się od kobitki dowiedziałem to, że niby czujniki danych w telefonach liczą tylko downlowad a upload już nie, a pakiety internetowe zużywane są w obie strony. Jednak nie wierzę, że uploaduje 10x więcej niż ściągam.

Na Androidzie liczy zarówno upload jak i download


  • 0

#112 Marbel Napisany 21 grudnia 2015 - 21:50

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Przełożyłem karty na Play, zainstalowałem deopboxa i do Wigilii mam 254 MB - miało być 300 MB niby no ale zobaczymy. Lte śmiga aż miło - w Plusie niby muszę mieć najwcześniejszą kartę sim - niecałe wlats temu wymieniałem na nową MicroSim to mogli mi od razu taką sprzedać. Coś czuję, że to wina Plusa.
  • 0

#113 Mauro Napisany 28 stycznia 2016 - 20:49

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:

Androidowe nubasy, dlaczego po aktualizacji do 6.0 ustawiam sobie dzwonek a i tak gra jakiś tam domyslny, mimo że w opcjach jest ustawiony ten co chce

 

EDIT:: Teraz to nie jest jako dźwięk powiadomienia w personalizacji, tylko trzeba wejsc w ustawienia wiadomości loel.


Ten post był edytowany przez Mauro dnia: 28 stycznia 2016 - 23:23

  • 0

#114 Hellmans Napisany 14 czerwca 2016 - 09:41

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Zaliczyłem pierwszy poważny wkurw na mojego biedroida wczoraj. Telefon nagle mi przymulił, no to wyłączyłem, włączyłem, "optymalizowanie aplikacji 1z130 :fp: , mieliło kilkanaście minut, odpala się i bam - zniknęła połowa apek, a te co zniknęły nie chciały mi się zainstalować na nowo. Factory reset i działa, dane w chmurze, ale i tak fail.


  • 0

#115 Schrodinger Napisany 14 czerwca 2016 - 09:43

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

kup sobie biedaapple tam nic się takiego nie dzieje .... oh wait


  • 0

#116 torq314 Napisany 14 czerwca 2016 - 10:40

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:
tego "optymalizowania" nie powinno się przerywać, to jest proces kompilacji aplikacji do kodu natywnego telefonu, tak działa nowy ficzer w tym nowym runtime w androidzie 5 i 6.

działa to tak że Ty masz aplikacje pościągane w postaci kodu pośredniego. i teraz - nie wiem dlaczego bo nie znam tak dobrze androida i nie wiem kiedy on uznaje że trzeba "zoptymalizować" aplikacje; wydawało mi się że jak czytałem o tym feature to miał to robić podczas ściągania ale widocznie już MIAŁEŚ te aplikacje pościągane a w międzyczasie system się zaktualizował do takiego w którym on uznał że ten ficzer nalezy zastosować do już pościąganych aplikacji.

w każdym razie - jakbyś odczekał to by pokompilował wszystkie apki i by działały. problem w tym może że masz dużo aplikacji i trwałoby to długo.

bonus tej kompilacji jest taki że apki teoretycznie działają potem szybciej.

https://en.wikipedia...Android_Runtime

To maintain backward compatibility, ART uses the same input bytecode as Dalvik, supplied through standard .dex files as part of APK files, while the .odex files are replaced with Executable and Linkable Format (ELF) executables. Once an application is compiled by using ART's on-device dex2oat utility, it is run solely from the compiled ELF executable; as a result, ART eliminates various application execution overheads associated with Dalvik's interpretation and trace-based JIT compilation. As a downside, ART requires additional time for the compilation when an application is installed, and applications take up slightly larger amounts of secondary storage (which is usually flash memory) to store the compiled code.


  • 0

#117 Hellmans Napisany 14 czerwca 2016 - 10:49

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Fakt, w międzyczasie aktualizowałem z 4.4.4 do 5.1, tyle że przeczekałem ten proces do końca i dupa, apki wyparowały i nie chciały się pobrać na nowo. Średnio chciało mi się szukać rozwiązania, więc machnąłem reset i spokój.


  • 0

#118 torq314 Napisany 14 czerwca 2016 - 11:02

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:
to faktycznie dupa, nie powinny wyparować i co gorsza, powinny dać się pobierać na nowo i wtedy kompilowałyby się po pobraniu.

czegoś nie dopracowali najwyraźniej.
  • 0

#119 Sotaku Napisany 06 września 2016 - 00:05

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
Dostałem wiadomość, że mój telefon wrócił do Katowic z serwisu W-support...tyle złego się naczytałem o tym serwisie, że się trochę boje odebrania tego telefonu...wiem, już że mimo odklejającego się ekranu (chyba z przegrzania, bo powstały pomarańczowe plamy prawie na całej powierzchni bocznej telefonu) nie wymienili mi telefonu, wymienili mi zaślepki, na czym aż tak mi nie zależało, ale jak już tam jest...no i wymienili oprogramowanie na najnowsze...czyli takie samo jak miałem, dam potem znać co i jak.
  • 0

#120 Schrodinger Napisany 06 września 2016 - 00:27

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

raczej mało kiedy wymieniają telefon


  • 0