Skocz do zawartości

Zdjęcie

MAD MAX

Avalanche Studios Warner Bros. PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
156 odpowiedzi na ten temat

#121 Shinigami Napisany 11 stycznia 2016 - 09:20

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

W piątek nareszcie skończyłem, grałem bodaj koło 30h.

 

Uwielbiam takie gry :banderas: Oglądasz trailery, czytasz recenzje, w końcu kupujesz grę spodziewając się, że pograsz z 10 godzin i będzie ok, a tu szok. Max wciąga w swoje szaleństwo od pierwszej do ostatniej minuty. Sandboksów ostatnimi czasy jest masa, ale od dawna nie miałem gry z syndromem "a jeszcze pójdę na chwilę coś zebrać" i oczyszczam pół mapy zamiast robić fabułę :)

 

Idealny mix walki samochodem i na pięści, eksploracji na kółkach i pieszo. Arkham Knight może się tylko uczyć tego od MM, tutaj czuć, że auto jest nierozerwalną częścią gry, idealnym partnerem w przetrwaniu, a nie tylko nadużywaną i niepotrzebną zabawką. Ogromny świat wymusza (w najlepszym tego słowa znaczeniu) na graczu polubienie Magnum Opus :bowdown:

 

Questy trochę powtarzalne (ale nie męczą), wyścigi jak dla mnie niepotrzebne (choć wydają się dobrze osadzone w świecie), a wskaźnik paliwa dorzucony dla picu, bo nigdy go nie brakuje, ale gra to istna perełka i przynajmniej najmocniejsze mozłiwe 8. Nie trzeba nawet być fanem filmowej serii, by świetnie się bawić.


  • 3

#122 Psycho-Mantis Napisany 11 stycznia 2016 - 15:42

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:

Mówiłem, że warto, największe zaskoczenie zeszłego roku, gra jest super.


  • 0

#123 Schrodinger Napisany 11 stycznia 2016 - 15:47

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
serio takie to dobre? na screenach i filmikach to widziałem szaro-bure, puste i nudne lokacje :hmmm:
  • 0

#124 bartezoo Napisany 11 stycznia 2016 - 15:52

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

a jak we wrzesniu mówilem ze dobre to nikt nie wierzył tylko grał w symulator łapania pokemonów brodatym lamusem 


  • 0

#125 Nexus Napisany 11 stycznia 2016 - 16:42

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:

Mam też i gram. Gra jest faktycznie super. Jeśli się umiejętnie miesza czyszczenie kolejnych terenów z misjami fabularnymi to nie można narzekać na nudę.

I na pewno gra nie jest szarobura. W pierwszej chwili tak myślałem ale kolejne lokacje + zmiany pogody i pór dnia sprawiają bardzo miłe wrażenie. 

No i jest to idealna mieszanka dwóch najlepszych części: Road Warrior i Fury. Bardzo miłe zaskoczenie.


Ten post był edytowany przez Nexus dnia: 11 stycznia 2016 - 17:41

  • 2

#126 Psycho-Mantis Napisany 11 stycznia 2016 - 17:04

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:

Pięknie podkreślili postapokaliptyczne warunki w grze. Wydaje się, że mapa jest prosta do bólu, sam piach po horyzont, wszelka infrastruktura totalnie zdewastowana i zburzona, a jednak ciągle natrafiamy na coś nowego. Anomalie pogodowe :kult: Fani serii natrafią ogrom smaczków z filmów. Podróżowanie Magnum Opus jest rewelacyjne i świetnie zbalansowane z klepaniem pięściami, które tak na marginesie jest równie fajne.


  • 2

#127 Starh Napisany 11 stycznia 2016 - 17:11

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Ja nadal nie wiem dlaczego ta gra dostała tak niskie oceny. Dobra mamy tu powtarzalność, mamy schemat działania, ale kurka wodna ten gameplay to po prostu miód! Tu sobie gdzieś pojedziemy, tam popatrzymy na widoczki, obijemy ryje kilku obszczymurą, następnie ulepszymy wózek>napadniemy na konwój, w czasie napadu nadejdzie burza piaskowa więc trzeba się ratować etc.

 

Gra jest świetna, a klimat ma niepowtarzalny ;] 


Ten post był edytowany przez Starh dnia: 11 stycznia 2016 - 17:12

  • 1

#128 Psycho-Mantis Napisany 11 stycznia 2016 - 17:30

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:

Nie mam pojęcia, od dłuższego już czasu nie rozumiem niektórych ocen, chyba "branża" sama już nie wie czego chce i takie perełki gnoi bo tak wypada według nich. 

 

Nie zapominajmy jeszcze o trybie fotograficznym który świetnie współdziała z funkcją robienia shotów PS4, można świetne foteczki klepać.


  • 0

#129 Nexus Napisany 11 stycznia 2016 - 17:48

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:

O, to to. Tryb foto - czasem po wspięciu się na jakiś szczyt/ zdobyciu jakiejś twierdzy/ przy specjalnie efektownych ujęciach zatrzymywałem grę i strzelałem fotki zamiast grać. Róznorodność Wiedźmina to to nie jest (znowu ten Wiesiek... ) ale i tak widoczki dają radę. 

 

I te smaczki: wybiłem całą ekipę oprócz tego krzykacza na linach. I wtedy nadeszła burza. Po jej przeczekaniu wychodzęna zewnątrz a koleś na tych linach obraca się gwałtownie bo w burzy liny się zaplątały. 

 

Pomijając już śmieszne teksty jakie dają te krzykacze jeśli ich od razu nie zabijasz.  :lol:

 

Kapitalny jest motyw lornetki - jak przez nią patrzysz na jakiś konwój to normalnie czujesz się jak w Road Warrior. 

 


Ten post był edytowany przez Nexus dnia: 11 stycznia 2016 - 17:50

  • 1

#130 Starh Napisany 11 stycznia 2016 - 18:23

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Co do trybu foto i nagrywania:

Polecam 2:00 - 2:16 to wygląda czasem jak film.

 

Zresztą polecam wejść do tematu o screenach - ta gra ma piękny drugi i trzeci plan  :bowdown:


Ten post był edytowany przez Starh dnia: 11 stycznia 2016 - 18:26

  • 1

#131 bartezoo Napisany 11 stycznia 2016 - 21:43

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

gra dostała słabe oceny bo jest kalką kalki, z słabą fabuła i schematycznymi zadaniami, z kiepsko zorganizowanym system walki (już pierwszy Batman Arkham Asylum ma ten system pierdyliard razy lepiej zrobiony) do tego jest dość bez pomysłu zrobiona ot masz wielką plansze i czyść ją z syfu, ale mimo wszystko grało mi sie przyjemnie ale też więcej niż 6-7 bym nie dał


  • 0

#132 Sylvan Wielki Napisany 13 stycznia 2016 - 10:16

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

7/10 to jest nie słaba ocena. Jest ona przypisana grze dobrej. Do walki nie mam żadnych zastrzeżeń, taki Mordor, a wcześniej Uszaty.
Uniwersalnie, przejrzyście. Fabuły także nie ma się co czepiać (a już na pewno nie jest powodem do zaniżania oceny). Ot typowy motyw zemsty. Należy przypomnieć, że broni się przed sztampa rewelacją końcówką. Gloryfikowany MGS V tez ma duże plansze, które czyści bohater, ale tam mało kto marudzi, bo MGS, kult, Kojima i te sprawy, a tu Maks. Tego pierwszego nie skończyłem, po kilku godzinach znudzony powtarzalnością odłożyłem na półkę. Maksa zakupiłem w ten sam dzień i już dawno przygoda zakończona.

Zdecydowanie jedna z najmniej docenionych gier przez recenzentów. Spokojnie zasługuje na nieco niższą średnią niż Shadow of Mordor.


  • 0

#133 oranje Napisany 13 stycznia 2016 - 11:55

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
No popatrz. Jak w mgsie w miesiąc 100h nabilem bez znużenia, a tutaj z 5h i dopiero teraz wracam.
  • 0

#134 Nexus Napisany 13 stycznia 2016 - 14:01

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
7/10 to w sumie dobra ocena. Ja dodaję jeszcze jeden punkcik bo to jedna z moich ulubionych serii filmowych no i jednak za to że pozytywnie się wyróżnia na tle gierek na licencjach.

Jeszcze bardzo dużo przede mną ale nawet gdybym nie skończył to już i tak poleciała masa godzin dobrej zabawy.
  • 0

#135 bartezoo Napisany 13 stycznia 2016 - 14:51

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Ja dodaję jeszcze jeden punkcik bo to jedna z moich ulubionych serii filmowych no i jednak za to że pozytywnie się wyróżnia na tle gierek na licencjach.


Czy ja wiem czy się wyróżnia jakoś bardzo pozytywnie? Lepiej odebrane/ocenione z kilku ostatnich lat to chociażby

Alien Isolation, Batman AK, Mordor, Transformersy (nie te od Platinium ale te również) South Park nie mówiąc o grach od TT na licencjach Gry o Tron czy Walking Dead.

Moim zdaniem to wręcz przeciwnie.
  • 0

#136 BeSOS Napisany 30 lipca 2016 - 23:52

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Gram sobie. Totalnie mnie Gierka pochłonęła światem i klimatem, wszystkie elementy gameplayu wykonane są co najmniej dobrze, oprawa jest bardzo ładna a widoku to top widoków jakie w gierkach występują:) kolejna gra która odpuściłem bo recenzje....ciekawe czy kiedyś się tego oduczę :olo: póki co ( po ok 10h) 8.5 :)
  • 1

#137 Psycho-Mantis Napisany 31 lipca 2016 - 00:09

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:

Mówiłem, niedoceniona perełka. :kult:


  • 0

#138 Nexus Napisany 31 lipca 2016 - 00:33

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:

Mnie generalnie przy okazji Mad Maxa bierze centralnei wkurw na obecną generację konsol...

 

Na PS4 wygląda to dobrze, ale nawet na moim starożytnym kompie wyglada to i tak znacznie lepiej - pełne 1o80p/ 60fps i o wiele mniej przycinek animacji. A gra kupiona na Steamie za połowę ceny knsolowej.... 

 

Co do gry - nieoczekiwanie odkryta perełka zapewnaijąca masę przegranych godzin/ obitych ryjów/ rozpieprzonych konwojów/ przeczytanych liścików/ dopakowanych furek/ wygranych wyscigów/ obejrzanych widoków o zachodzie słońca.... itd.

 

  :kult: ihuj. 

 

 


Ten post był edytowany przez Nexus dnia: 31 lipca 2016 - 00:38

  • 0

#139 oranje Napisany 31 lipca 2016 - 08:36

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Ja odpadłem na 24h. Nudna się robi po czasie
  • 0

#140 BeSOS Napisany 31 lipca 2016 - 18:32

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

W piątek nareszcie skończyłem, grałem bodaj koło 30h.

Uwielbiam takie gry :banderas: Oglądasz trailery, czytasz recenzje, w końcu kupujesz grę spodziewając się, że pograsz z 10 godzin i będzie ok, a tu szok. Max wciąga w swoje szaleństwo od pierwszej do ostatniej minuty. Sandboksów ostatnimi czasy jest masa, ale od dawna nie miałem gry z syndromem "a jeszcze pójdę na chwilę coś zebrać" i oczyszczam pół mapy zamiast robić fabułę :)

Idealny mix walki samochodem i na pięści, eksploracji na kółkach i pieszo. Arkham Knight może się tylko uczyć tego od MM, tutaj czuć, że auto jest nierozerwalną częścią gry, idealnym partnerem w przetrwaniu, a nie tylko nadużywaną i niepotrzebną zabawką. Ogromny świat wymusza (w najlepszym tego słowa znaczeniu) na graczu polubienie Magnum Opus :bowdown:

Questy trochę powtarzalne (ale nie męczą), wyścigi jak dla mnie niepotrzebne (choć wydają się dobrze osadzone w świecie), a wskaźnik paliwa dorzucony dla picu, bo nigdy go nie brakuje, ale gra to istna perełka i przynajmniej najmocniejsze mozłiwe 8. Nie trzeba nawet być fanem filmowej serii, by świetnie się bawić.


To tak mam podobne odczucia:)
  • 0

#141 BeSOS Napisany 01 sierpnia 2016 - 13:24

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Czy tez miewaliscie w gierce dropy animacji na granicy slajdow (utrzymujace sie przez ladnych kilka minut) ? Nie wiem czy az tak zle gierke zoptymalizowali czy moje ps4 pada :hihi:

 

A poza tym gierka ejst ABSOLUTNIE awsome :) Jesli chodzi o klimat to jest poprostu mistrzowska, Mad Maxy /filmy/ lubilem choc nie jestem zadnym fanem ale to jak ten swiat zostal tutaj wykreowany - szacunek :) (i jeszcze bardziej chce Borderkow 3!!!!)

 

Jedyne co mi sie poki co nie podoba to ze kazda baze tzreba od nowa wyposazac/rozwijac - czasochlonne to na maxa a jak wreszcie jakas baze sie odpicuje to gra nas pcha w gore mapy i baza staje sie zbedna...

 

Cala reszta - rozwoj postaci/furki, walka, sterowanie, misje (nawet te poboczne, wreszcie czasy przynies/zanies/znajdz sie chyba w sand-boxach skonczyly (no moze tylko u Ubi zostalo to :cf: :hihi:), eksploracja to mega grywalny szit :) No i te widoki, gierka naprawde wyglada slicznie, zaraz na dysku zabraknie miejsca na screeny :banderas:

 

 

 


  • 0

#142 Nexus Napisany 01 sierpnia 2016 - 13:36

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:

Żeby aż kilka minut to nie, ale fakt że dropy to główny techniczny problem na PS4. Mi się to objawiało głównie przy walce z konwojami, gdzie jest więcej furek na ekranie.


  • 0

#143 Psycho-Mantis Napisany 01 sierpnia 2016 - 14:53

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:

Czy tez miewaliscie w gierce dropy animacji na granicy slajdow (utrzymujace sie przez ladnych kilka minut) ? Nie wiem czy az tak zle gierke zoptymalizowali czy moje ps4 pada :hihi:

 

A poza tym gierka ejst ABSOLUTNIE awsome :) Jesli chodzi o klimat to jest poprostu mistrzowska, Mad Maxy /filmy/ lubilem choc nie jestem zadnym fanem ale to jak ten swiat zostal tutaj wykreowany - szacunek :) (i jeszcze bardziej chce Borderkow 3!!!!)

 

Jedyne co mi sie poki co nie podoba to ze kazda baze tzreba od nowa wyposazac/rozwijac - czasochlonne to na maxa a jak wreszcie jakas baze sie odpicuje to gra nas pcha w gore mapy i baza staje sie zbedna...

 

Cala reszta - rozwoj postaci/furki, walka, sterowanie, misje (nawet te poboczne, wreszcie czasy przynies/zanies/znajdz sie chyba w sand-boxach skonczyly (no moze tylko u Ubi zostalo to :cf: :hihi:), eksploracja to mega grywalny szit :) No i te widoki, gierka naprawde wyglada slicznie, zaraz na dysku zabraknie miejsca na screeny :banderas:

 

 

Miałem kilka kilkusekundowych, właśnie przy konwojach ale nic co by denerwowało czy psuło radochę z gry.
 


  • 0

#144 BeSOS Napisany 01 sierpnia 2016 - 16:02

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

No tez mi sie wydalo ze to raczej nie gra, czyli raczej ps4 :cf: thx :)


  • 0

#145 oranje Napisany 01 sierpnia 2016 - 16:27

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Mi się raz elementy otoczenia nie wygrały i co chwila w sciany niewidzialne uderzalem
  • 0

#146 xell Napisany 01 sierpnia 2016 - 17:38

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

#4theplayers :banderas:


  • 0

#147 BeSOS Napisany 01 sierpnia 2016 - 17:50

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

co kto woli

 

study-lonely-consumers-are-wasting-money


  • 0

#148 xell Napisany 01 sierpnia 2016 - 18:48

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Twoje prawdziwe problemy vs Twoje urojone wyobrażenie :hmmm:
  • 0

#149 BeSOS Napisany 01 sierpnia 2016 - 19:29

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

.


Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 01 sierpnia 2016 - 19:30

  • 0

#150 BeSOS Napisany 01 sierpnia 2016 - 19:29

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

no to pochwal sie jak ty grasz na pc  :u2:


  • 0



Inne z tagami: