Skocz do zawartości

Zdjęcie

PieCe, laptopy i ich kaprysy

problemy technika elektronika

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2163 odpowiedzi na ten temat

#211 Gość__* Napisany 10 maja 2007 - 21:39

Gość__*
  • Goście
Zainstalowalem winde (XP) od nowa i Firefoxa 2 i mimo tego po najechaniu na ksywe, czy tez topic nie wyswietlaja mi sie odpowiednie okienka. WTF? Prosze o pomoc (Ryan :hejka: )
  • 0

#212 majed Napisany 23 czerwca 2007 - 13:36

majed

    Mega Man

  • Narybek
  • 128 Postów:
Niestety Wingroza powoduje mnóstwo błędów... systemu :)

Faktem jest, że ten system jest fatalnie zaprogramowany.
Idealny OS powinien być jak najbardziej przezroczysty dla kompa. Jak najmniej zżerać procka, wymagać minimum pamięci i jak najmniej pamięci zajmować. No i oczywiście nie powinien wymagać "defragmentacji" co chwila.
Nie wiem czy ci programiści są aż tak słabi, że nie potrafią zmusić systemu żeby nagrywał pliki w jednym miejscu? A może specjalnie to tak zaprogramowali (tak jak zrobili śmietnik z Win'95 żeby trudniej było go kopiować plagiatorom), tylko po co?

AmigaOS to świetny system. Nie mówię tu o starych OS 3.1 czy 3.5, ale już 3.9 a szczególnie 4.0 to genialny i stabilny system.

Ja sam mam u siebie zainstalowany na emulku OS 3.1, który dzięki odpowiedniej konfiguracji wygląda lepiej, niż mój XP (system z 1993 albo 1994 roku!).

Microsoft powinien się jeszcze wiele nauczyć.
  • 0

#213 Gość__* Napisany 03 sierpnia 2007 - 09:58

Gość__*
  • Goście
I tak, mam Firefoxa 2.0.0.6. na tego nakladke FlashGot i na nia FlashGeta. Wszystko downloaduje sie spoko, ale sa 2 problemy, jak pauzuje plik i wylaczam kompa, to po odpauzowaniu po wlaczeniu nie chce sie sciagac, czasem jak sciagam plik to sciaga kilkunasto kilobajtowe cos mimo, ze plik ma np 100 mega (na rapidshare to sie dzieje). Wie ktos jak to naprawic?
  • 0

#214 Grz3chu Napisany 03 sierpnia 2007 - 10:00

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

na rapidshare to sie dzieje

z rapida i tym podobnych stron nie będziesz mógł pauzować i wznawiać ściągania później.
  • 0

#215 Gość__* Napisany 03 sierpnia 2007 - 10:41

Gość__*
  • Goście

Wszystko downloaduje sie spoko, ale sa 2 problemy, jak pauzuje plik i wylaczam kompa, to po odpauzowaniu po wlaczeniu nie chce sie sciagac, czasem jak sciagam plik to sciaga kilkunasto kilobajtowe cos mimo, ze plik ma np 100 mega (na rapidshare to sie dzieje). Wie ktos jak to naprawic?

Bo Rapidshare w wersji Free nie zapewnia wsparcia dla akceleratorów downloadującyh.

Support for Download-Accelerators Premium:Yes Free:No

Innymi słowy, nie pościągasz sobie plików z Rapida używając FlashGota.
  • 0

#216 Gość__* Napisany 03 sierpnia 2007 - 11:22

Gość__*
  • Goście
Czy istnieje jakiś programik , który by robił skana kompa i sprawdzał czy wszystko w nim chodzi jak trzeba ??? No wiecie sprawdza napięcia , hardware czy jest full sprawny i takie tam :) czy ktoś wymyślił coś takiego ???
  • 0

#217 keogh Napisany 03 sierpnia 2007 - 11:43

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

Czy istnieje jakiś programik , który by robił skana kompa i sprawdzał czy wszystko w nim chodzi jak trzeba ???

Np Checkit Diagnostics od Symanteca. Są jeszcze inne, które poza diagnostyką naprawiają/poprawiają to i owo. Poguglaj, na pewno coś znajdziesz :]
  • 0

#218 Gość__* Napisany 03 sierpnia 2007 - 17:22

Gość__*
  • Goście

Czy istnieje jakiś programik , który by robił skana kompa i sprawdzał czy wszystko w nim chodzi jak trzeba ??? No wiecie sprawdza napięcia , hardware czy jest full sprawny i takie tam czy ktoś wymyślił coś takiego ???

Może nie do końca, ale spróbuj Everest Home Edition - darmowy program, pokazujący naprawdę sporo informacji o komputerze. Temperatura procesora, przetaktowanie tegoż, prędkość wiatraka, napięcia... Używam go od dłuższego czasu i jest prosty, a zarazem intuicyjny, no i można zobaczyć, co i jak z piecem.
  • 0

#219 t0m3ek Napisany 05 sierpnia 2007 - 19:26

t0m3ek

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 536 Postów:
Ja swoją drogą polecam Aida 32
  • 0

#220 Gość__* Napisany 13 sierpnia 2007 - 09:36

Gość__*
  • Goście
Mam modem USB, Sagem 800 oraz Vistę i nie potrafię go pod nią podłączyć. Próbowałem szukać rozwiązania w sieci, ale informacji na ten temat jest tak wiele, że głowa boli.
Jeżeli ktoś wie gdzie szukać odpowiedniego sterownika wraz z instrukcją instalacji, byłbym wdzięczny za informacje.
  • 0

#221 Gość__* Napisany 13 sierpnia 2007 - 09:57

Gość__*
  • Goście
A na info linii Neostrady pytałeś co z tym fantem zrobić ??? Czasem coś tam doradzą :)
  • 0

#222 Gość__* Napisany 13 sierpnia 2007 - 22:32

Gość__*
  • Goście
Taa, ale nie potrafią mi udzielić pomocy w tej sprawie.
  • 0

#223 Gość__* Napisany 13 sierpnia 2007 - 22:40

Gość__*
  • Goście

Mam modem USB, Sagem 800 oraz Vistę i nie potrafię go pod nią podłączyć. Próbowałem szukać rozwiązania w sieci, ale informacji na ten temat jest tak wiele, że głowa boli.

Na razie nie ma takiej opcji aby neostrada śmigała na tym systemie. Też miałem Windows Viste, ale, że jako stosunkowo niedawno przeżuciłem się z "radiówki" na neostradę to musiałem specjalnie zmienić Viste na XP. Ale z czasem TP powinno uporać się z tym fantem - pytanie tylko kiedy.
  • 0

#224 AdamekPL Napisany 13 sierpnia 2007 - 23:08

AdamekPL

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 127 Postów:
Próbowałeś poprosic TP o sterowniki do Visty?
  • 0

#225 Gość__* Napisany 13 sierpnia 2007 - 23:15

Gość__*
  • Goście

Próbowałeś poprosic TP o sterowniki do Visty?

Takie sterowniki na razie NIE ISTNIEJĄ. Ale to raczej kwestia czasu kiedy wyjda, bo wyjdą raczej napewno. Zresztą jak zakładałem sobie neostradę to sympatyczna pani zza biurka w ich punkcie TP odrazu mi powiedziała że jak mam Viste, to mam problem. Rozmowa skończyła się na tym, że musze zmienić system. Zresztą to dziwne, bo jak dobrze pamiętam to neostrada nawet na Linuksie śmiga a na Viście nie - ciekawe. :hmmm: Ale co do Linuksa to musiałbym sprawdzić na pudełku, ale teraz mi się nie chcę go szukać.
  • 0

#226 Gość__* Napisany 14 sierpnia 2007 - 06:56

Gość__*
  • Goście
To jest wręcz nieprawdopodobne. Przecież vista jest już na rynku od dłuższego czasu i nikt nawet nie pokwapił się o wypuszczenie nowych sterowników pod ten system. Co za bzdurna sytuacja. Poza tym sam system nie może specjalnie działać bez dostępu do sieci. Ma kupę błędów, a ja nie mogę dokonać żadnego update'u, bo niby jak.
Chyba nie pozostanie mi nic innego, jak zakupienie nowego modemu posiadającego sterowniki pod ten system.
  • 0

#227 AdamekPL Napisany 14 sierpnia 2007 - 07:56

AdamekPL

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 127 Postów:
http://www.tp.pl/prt... ... usb_vista/
"Instalacja modemów USB w systemie MS Windows Vista"
Napisałeś że masz Sagem 800 tu jest od niego odpowiedni sterownik.
  • 0

#228 Gość__* Napisany 14 sierpnia 2007 - 09:00

Gość__*
  • Goście
Hej, wielkie dzięki :) . Zaraz go sprawdzę.
  • 0

#229 Gość__* Napisany 14 sierpnia 2007 - 09:40

Gość__*
  • Goście
Ja robiłem inaczej - brałem sterowniki od mojego Thompsona, instalowałem je w trybie zgodności z XP, ignorowałem błędy, i volia - neo śmigało świetnie :)
  • 0

#230 Gość__* Napisany 14 sierpnia 2007 - 10:26

Gość__*
  • Goście
:D , Adamie50000, :jeee: , :kult: . WIELKIE dzięki.
  • 0

#231 Gość__* Napisany 14 sierpnia 2007 - 11:23

Gość__*
  • Goście

Takie sterowniki na razie NIE ISTNIEJĄ. Ale to raczej kwestia czasu kiedy wyjda, bo wyjdą raczej napewno.

A później:

tp://www.tp.pl/prt/pl/m...acja_usb_vista/
"Instalacja modemów USB w systemie MS Windows Vista"

Wyszło szybciej niż myślałem...
  • 0

#232 Gość__* Napisany 14 sierpnia 2007 - 20:05

Gość__*
  • Goście
A jak przedstawia się ochrona antywirusowa w Viście? Używacie jakichś dodatkowych programów zabezpieczających peceta przed atakami wirusów, czy polegacie wyłącznie na tym, co jest w samym systemie?
  • 0

#233 Danteusz Napisany 14 sierpnia 2007 - 20:23

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 894 Postów:
Vista ogólnie jest lepiej zabezpieczona, a że na moim stale aktualizowanym XP SP2 nie mam ŻADNYCH problemów z wirusami to tymbardziej nie bałbym się o nowszy system.
  • 0

#234 luck1985 Napisany 14 sierpnia 2007 - 20:33

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
A co powiecie na to , ze czasami komp mi sie sam resetuje ;> Gdzie moze byc przyczyna ? Cos nie tak z softem czy co ?
  • 0

#235 Danteusz Napisany 14 sierpnia 2007 - 20:36

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 894 Postów:
Masz starą płytę główną?
  • 0

#236 nicun Napisany 14 sierpnia 2007 - 20:40

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 652 Postów:

ze czasami komp mi sie sam resetuje

U mnie jak się komp przegrzeje, to się resetnie, albo całkowicie się wyłączy.
  • 0

#237 luck1985 Napisany 14 sierpnia 2007 - 21:17

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:

Masz starą płytę główną?


Nie wiem co rozumiesz pod pojeciem stara ;) Komp ma dwa lata !? MSI K7N2 Delta 2 :>

Tez mi sie wydaje , ze moze sie przegrzewa ?!
  • 0

#238 Danteusz Napisany 14 sierpnia 2007 - 21:21

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 894 Postów:
Przyjrzyj się kondensatorom, jeśli są wybrzuszone to trzeba je wymienić. Oczywiście najpierw upewnij się że temperatura w kompie jest OK, ale jeśli wcześniej to się nie działo stawiałbym na kondensatory. Jeszcze jedno-sprawdź RAM jakimś dobrym programem testującym (np. Gold cośtam, nie pamiętam dokładnej nazwy), to też może być przyczyna.
  • 0

#239 luck1985 Napisany 14 sierpnia 2007 - 21:23

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
To sie zdarza bardzoooooo rzadko . Jak chodzi dlugo . :hmmm:
  • 0

#240 phsx Napisany 15 sierpnia 2007 - 00:37

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Może w BIOSIE masz ustawione, że jak proc czy coś przekroczy ileś tam stopni to reset automatycznie?
  • 0