Skocz do zawartości

Zdjęcie

PieCe, laptopy i ich kaprysy

problemy technika elektronika

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2163 odpowiedzi na ten temat

#151 Texz Napisany 21 grudnia 2006 - 11:55

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

W momencie wpuszczenia ich do chaty moga zainteresowac sie komputerem .Nie ma innej opcji , ew nakaz , ale na co komu nakaz dla 18 latka ktory sciaga mp3 i jeden film miesiecznie na potrzeby domowe - najczesciej obejrzy i kasuje albo nagrywa lepsze filmy na plyte.
Naloty sie robi hakerom , ludziom ktorzy sciagaja po 200-300 giga miesiecznie i napedzaja ten caly piracki swiat.

Pomyśl legalnie, jak mają dojść do tego "super duper hakera, który wypuszcza na rynek ilość backupów z siła karabinu maszynowego? Właśnie przez dopieprzenie się do zwykłego obywatela RP i zanalizowanie jakie są źródła tego, że bierze udział w tym nielegalnym procederze. Oczywiście jeżeli taka osoba wpadnie...
Inną sprawą jest odwrócenie tej klepsydry i dopieprzanie się do danych osób, po zlikwidowaniu "źródła" problemu.

W sumie sama idea wymyślonych czy gdzieś usłyszanych "nalotów" jest dobra. Przy minimalnych środkach i jedynie informacji lotnej, można niejako przyczynić się do oczyszczenia rynku z naleciałości pierwszych lat transformacji ustrojowej III RP.



A na koniec LOL "zabieraja caly komputer" Jak mi moga zabrac cos , co kupilem legalnie ? Moge im dysk oddac :D A nie monitor , myszke itp itd .

Mogą, jeżeli nawet kupiłeś legalnie, a pomimo tego używasz do tego, żeby łamać prawo. Ale to głównie wynika z KK, gdzie nie ma rozróżnienia czym jest skrzynia, czym monitor i inne podzespoły komputera, są jedynie wskazówki i ogólnikowe przedstawienie problemu dla prokuratury, a że ta się zna na problemie jak koń na łysej kobyle.. jest jak jest.
  • 0

#152 piterekd Napisany 22 grudnia 2006 - 01:11

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Wg. mnie nie ma się czym przejmować :^^: Umówmy się, że jeżeli komukolwiek na tym forum coś takiego sie przydarzy osobiście, to wtedy robimy raban, a tak to śpimy spokojnie i kropka. ;)
  • 0

#153 Mani Napisany 22 grudnia 2006 - 03:54

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Sieci (nazwijmy "osiedlówce") do której należe policja zlikwidowała serwer.Od tego czasu mam w zapasie dysk 6 GB z orginalnym Windows ME.Wiec jak juz by przyszli to odłącze dyski które teraz mam i podłącze zastępczy a na nim nic nie ma.
  • 0

#154 Gość__* Napisany 22 grudnia 2006 - 15:09

Gość__*
  • Goście
o czesc mani ;*
ja mysle nad linuchem... wacham sie miedzy ubuntu a mandrive...
diablo pojdzie na nim i tylko to sie liczy :D
  • 0

#155 Arasz Napisany 22 grudnia 2006 - 15:23

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:
Ubuntu jest dobrym wyborem. Konkretnie kubuntu. Nawet ci za darmo przyślą do domku ;>
  • 0

#156 keogh Napisany 22 grudnia 2006 - 15:40

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Ubuntu rulez, jakiś czas temu na nim jechałem, ale miałem najnowszą dystrybucję - edgy ale miałem problemy z ati, więc wróciłem do windy. System naprawdę fajny cały soft instalujesz jak w windzie, masz bezpośredni dostęp do tysięcy programów. Czasem jednak trzeba było klepać komendy w konsoli, jak coś nie chodziło. Bardzo fajny swego czasu był Aurox, leciał u mnie bardzo stabilnie, no ale to było kiedyś i z tego co wiem, projekt chyba upadł.
  • 0

#157 Texz Napisany 22 grudnia 2006 - 17:12

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Ubuntu rulez, jakiś czas temu na nim jechałem, ale miałem najnowszą dystrybucję - edgy ale miałem problemy z ati, więc wróciłem do windy. System naprawdę fajny cały soft instalujesz jak w windzie, masz bezpośredni dostęp do tysięcy programów. Czasem jednak trzeba było klepać komendy w konsoli, jak coś nie chodziło.

W mandrivie wchodzisz do konsoli wcześniej uruchomionego programu (niestety nie pamiętam już jakiego - pamięć) i wklepujesz nazwę programu jak w google. Wyświetla ci się lista programów o nazwie z danego ciągu znaków który podałeś i wybierasz interesujący cię program. Zaraz potem jest analiza tego co masz w systemie i jakie jeszcze pakiety potrzeba do działania interesującego nas programu, co wiąże się jedynie z wciskaniem "Entera". Po ściągnięciu następuje instalacja na zasadzie: "Zaparzamy sobie herbatkę i patrzymy jak te śmieszne cyferki latają po konsoli". Po wszystkim w pasku mamy już zainstalowany program i możemy z niego bez problemu używać.
Mandriva to najbardziej user-friendly linuch jakiego miałem okazję posiadać. Tak więc w przypadku wybieraniu pomiędzy Ubuntu a Mandrivą, pokieruj się czymś innym.
  • 0

#158 ACZ Napisany 26 grudnia 2006 - 14:48

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Mam problem z Operą.
Po prostu nie odpala mi dźwięku np. w takim youtube.
Wie ktoś, w czym jest problem?
  • 0

#159 luck1985 Napisany 26 grudnia 2006 - 15:19

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
A mi opera robi bledy albo jak zamkne okno i chce otworzyc nowe pojawi sie napis , ze inny uzytkownik uzywa opery i nie otworzy .........
  • 0

#160 Gość__* Napisany 26 grudnia 2006 - 15:27

Gość__*
  • Goście
a mi ostatnio napęd dvd padł, zainstalowałem kamerę internetowa i od tego momentu coś się chrzani. jak wrzycam płytę do napedu to wyskakuje niebieski ekran i info o jakimś błędzie a potem to tylko reset mogę wrzucić. myślałem ze to wina sterownika ale system nie widzi żadnych błedów i twierdzi że naped jest oki....
  • 0

#161 phsx Napisany 26 grudnia 2006 - 16:31

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:

Mam problem z Operą.
Po prostu nie odpala mi dźwięku np. w takim youtube.
Wie ktoś, w czym jest problem?


zmien na DA BEST - firefoxa.
  • 0

#162 Pico Napisany 26 grudnia 2006 - 16:40

Pico

  • Forumowicze
  • 10 686 Postów:
http://forum.purepc.pl/ - polecam to forum w razie problemów.
  • 0

#163 Gość__* Napisany 26 grudnia 2006 - 17:15

Gość__*
  • Goście

Mam problem z Operą.
Po prostu nie odpala mi dźwięku np. w takim youtube.
Wie ktoś, w czym jest problem?

Wlacz glosniki :^^:
  • 0

#164 Danteusz Napisany 26 grudnia 2006 - 23:40

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

A mi opera robi bledy albo jak zamkne okno i chce otworzyc nowe pojawi sie napis , ze inny uzytkownik uzywa opery i nie otworzy .........

Poczekaj chwilę, przy wyłączeniu czyści się catche co trochę trwa
  • 0

#165 luck1985 Napisany 29 grudnia 2006 - 09:24

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:

A mi opera robi bledy albo jak zamkne okno i chce otworzyc nowe pojawi sie napis , ze inny uzytkownik uzywa opery i nie otworzy .........

Poczekaj chwilę, przy wyłączeniu czyści się catche co trochę trwa


To juz szybciej wcisnac 3 klawisze i zamknac recznie :D Ale to meczy . Anyway od paru dni mam spokoj :D


Z innej beczki :

Jak ogladam filmy na youtube , to opera je zapisuje ,ze nie musze uzywac programow zadnych zeby je miec na kompie itp itd . Tylko wchodze do katalogu i kopiuje sobie w inne miejsce na dysku , nie chce mi sie za bardzo szubkac :P a na forum sie znajdzie nie jeden lepszy , ktory wie i moze napisac gdzie ten katalog znajduje :D
Dzieki :D
  • 0

#166 keogh Napisany 30 grudnia 2006 - 13:47

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
OKa mam problem. Jestem po formacie (nowy dysk) i nie chcę mi się znowu formata robić. System mi się restartuje podczas zamykania aplikacji. Mozilla, gg, czy media player itd... Po prostu po jakimś czasie używania jakiegoś softu i jego zamknięciu, chwilkę po tym system mi się restaruje... a nie chcę żeby to robił. Any help?
  • 0

#167 Texz Napisany 30 grudnia 2006 - 14:01

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Miałem kiedyś coś podobnego, że po ok. 20 minutach pracy systemu, system sam się restartował bez mojej ingerencji. Winę ponosił jakiś wirus, który się uaktywniał po podłączeniu PC do sieci. Kiedy wyjąłem kabel, wszystko wracał do normy.
Istnieje też możliwość, że procek za mocno się przegrzewa i po pewnym czasie następuje restart kiedy temperatura osiągnie stan krytyczny.
Może wina Windozy? Brak Update Okienek? etc. ciężko trafić w problem, praktycznie wszystko może być winowajcą.
W każdym razie porządny Antywirus + Spyware program i takie rzeczy nikomu się jeszcze nie zdarzały.
  • 0

#168 keogh Napisany 30 grudnia 2006 - 14:08

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Wirus odpada, mam dobrze skonf. ZA Pro i komp na bank jest czysty.
Procek też raczej nie, bo komp może chodzić i 3 dni nontoper i nic, on robi resta tylko podczas zamkniecia konkretnej aplikacji. np teraz jakbym zamknął mozile to pewnie zaliczę restarta...
Jeśli chodzi o updaty, to nie robiłem żadnych, goła winda z sp2 i od razu 'odhaczyłem' wszelkie windowskie updaty.
Może stery do grafy... mam Ati :/
  • 0

#169 phsx Napisany 30 grudnia 2006 - 14:15

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Mialem cos podobnego, w kazdym razie bardzo zblizonego i wine ponosil dysk twardy - bad sectory - konieczna byla wymiana. podlacz inny dysk i sproboj przetestowac.
  • 0

#170 Texz Napisany 30 grudnia 2006 - 14:21

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

bad sectory - konieczna byla wymiana

Są programy do naprawy bad sectorów :*

Może to - znalazłem na google:
http://www.unistal.c...isk_repair.html
Jak coś to samemu poszukaj:
http://www.google.pl... ... j w Google
  • 0

#171 phsx Napisany 30 grudnia 2006 - 14:26

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Niewiem czy mialem TYLKO badsectory bo dokladnie nie pamietam poprostu wiem ze cos podobnego mi sie dzialo, na 100% jedna z przyczyn byly badsectory i musialem wymienic dysk :)
Aha i mialem tez taki przypadek ze po zainstalowaniu Xp komp dzialal jak zloto, a jak zainstalowalem wind98, to przy instalacji jakiegokolwiek programu nastepowal zwis i przy ponownym uruchamianiu pisalo ze brak systemu czy cos takiego :ninja:
  • 0

#172 keogh Napisany 30 grudnia 2006 - 16:29

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Heh, najciemniej jak zwykle pod latarnią. Wystarczył mi defragmentator i już cacy chodzi ...narazie :]
Dzięki za pomoc anyway. PIS :*
  • 0

#173 Grz3chu Napisany 19 stycznia 2007 - 14:22

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
A ja mam takie coś: internet mi chodzi, strony wchodzą, pobieranie plików ze stron idzie (ponad 200 k\s), ale p2p (BitCOmet) ni wuja !!, a jeszcze wczoraj w 1 dzień zasaałem cały 4 sezon 24 Godzin "/
  • 0

#174 phsx Napisany 19 stycznia 2007 - 16:15

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Jak jestes w sieci moze admin przyblokowal?
  • 0

#175 Pico Napisany 19 stycznia 2007 - 16:25

Pico

  • Forumowicze
  • 10 686 Postów:
A może coś się jebło/zamuliło na jakichś portach odpowiedzialnych za torrenty(p2p)?
Ja bym radził spróbować w miejsce BitComet'a użyć programu Azureus. Ja odkąd go używam mam lepsze osiągi w pobieraniu torrentami.
  • 0

#176 nicun Napisany 19 stycznia 2007 - 16:31

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 652 Postów:
Wczoraj miałem skok napięcia i komp przestał na chwilę działać. Przy ponownym uruchomieniu nie wykrywał dysku. Jeśli twardziel byłby skopany, to już mógłbym pakować się do domu, bo moja obecna sytuacja na uczelni nie jest zbyt wesoła. A tak, przynajmniej ukończyłem jeden projekt ...z ośmiu. :ninjadance:
  • 0

#177 Grz3chu Napisany 19 stycznia 2007 - 16:32

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
Azureus to morderca wolnej pamięci :/ Strasznie ją zapycha
Kto wie może to ze względu na wiatry ?
  • 0

#178 Gość__* Napisany 20 stycznia 2007 - 20:29

Gość__*
  • Goście
nie mam pieca, mam ogrzewanie centralne czyli grzejniki i taki biznes.
  • 0

#179 Kleksandra Napisany 26 stycznia 2007 - 09:18

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Wie ktoś, czy da się jakoś skonwertować plik cdr do jpg?
Jakiś dureń przesłał mi pytania na egzamin w tym formacie -_-'
  • 0

#180 ACZ Napisany 26 stycznia 2007 - 13:31

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Nie ma takich plików graficznych z rozszerzeniem .cdr. Jest noa najwyżej cr2.

___________________
D'arcy Wretzky
Dodany obrazek
Xbox360 padł następującym userom: Frank Jaeger, 1qaz1q, T3xz, Pawlik, MaxVarEmreis, Sensei, Yeti, Luck1985.
Nie chcesz do nich dołączyć? Nie kupuj Xboxa360 !!!
Wybierz P L A Y S T A T I O N 3 !!!
  • 0