Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uncharted 4: A Thief's End

PS4 Naughty Dog Uncharted

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1186 odpowiedzi na ten temat

#211 Shinigami Napisany 07 grudnia 2014 - 16:16

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 403 Postów:
Oraz "każda główna rola w ostatnich latach" i "Nolan North 2".
  • 0

#212 nole Napisany 07 grudnia 2014 - 16:32

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 736 Postów:
Ja się lodówkę teraz boję otworzyć bo może tam być Troy Baker!11!
  • 0

#213 Eldarion Napisany 07 grudnia 2014 - 20:41

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:

Uncharted, Zelda, Bloodborne coś z tego będzie GOTY :)

Nie :cf:

 


zapomniałem o 4 do brydża, Wieśku nowym :ok:


  • 1

#214 Inuki Napisany 07 grudnia 2014 - 20:46

Inuki

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 118 Postów:

Poniżej filmik do wczorajszego gejmpleja ale z poprawioną czernią i kolorami (nie wiem czy oficjalny, czy to fanowska przeróbka), właśnie zaciągam - ma prawie 4GB

 

https://mega.co.nz/#...-KuvAZFMtlDQdwo


  • 0

#215 Kaxi Napisany 07 grudnia 2014 - 23:42

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 163 Postów:

Ale wkurzające teksty rzuca przy tej wspinaczce Drake. No i w sumie nie ma w tym filmiku niczego, dlaczeog miałby czekać na U4 bardziej niż naLarę 2 (poza platformą :P )


  • 0

#216 BeSOS Napisany 08 grudnia 2014 - 00:53

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nuda.a grafika jak z ps3+ full hd...nawet animacje twkie same...tego się nie spodziewałem...
  • 0

#217 MaxVarEmreis Napisany 08 grudnia 2014 - 08:20

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

 Filmowe skoki pozostały, więc nadal nie jest ważne czy dobrze odmierzymy skok, bo postać tak czy siak doleci .

 

A jak niby miałby to być zrealizowane??
 


  • 0

#218 burnstein Napisany 08 grudnia 2014 - 08:22

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 149 Postów:

Tak, że postać zawsze skacze na metr do przodu.


  • 0

#219 Texz Napisany 08 grudnia 2014 - 08:24

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Po każdym większym skoku łamie nogę i czołga się. 


  • 0

#220 lukaszSA Napisany 08 grudnia 2014 - 08:27

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 961 Postów:

 Filmowe skoki pozostały, więc nadal nie jest ważne czy dobrze odmierzymy skok, bo postać tak czy siak doleci .

 

A jak niby miałby to być zrealizowane??
 

 


Tak jak w Mario :tak:


  • 1

#221 MaxVarEmreis Napisany 08 grudnia 2014 - 08:36

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

 

 Filmowe skoki pozostały, więc nadal nie jest ważne czy dobrze odmierzymy skok, bo postać tak czy siak doleci .

 

A jak niby miałby to być zrealizowane??
 

 


Tak jak w Mario :tak:

 

Jedno WiiU nam wystarczy, dziękuje. Na PS4 chciałbym pograć w gry z XXIw, a nie z początku lat 90 XXw.
 


  • 0

#222 Texz Napisany 08 grudnia 2014 - 08:39

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Pod względem platformówek jeszcze żadna konsola nie przegoniła tego co jest dostępne na platformach Nintendo.


  • 0

#223 burnstein Napisany 08 grudnia 2014 - 08:41

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 149 Postów:

Szkoda, że platformówki w czystej formie nikogo.


  • 3

#224 MaxVarEmreis Napisany 08 grudnia 2014 - 08:41

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Od kiedy to seria Uncharted to platformówka?? O_O


  • 0

#225 lukaszSA Napisany 08 grudnia 2014 - 08:44

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 961 Postów:

 

 

 Filmowe skoki pozostały, więc nadal nie jest ważne czy dobrze odmierzymy skok, bo postać tak czy siak doleci .

 

A jak niby miałby to być zrealizowane??
 

 


Tak jak w Mario :tak:

 

Jedno WiiU nam wystarczy, dziękuje. Na PS4 chciałbym pograć w gry z XXIw, a nie z początku lat 90 XXw.
 

 

Masz na myśli "Press X to finish game"?
 


  • 0

#226 MaxVarEmreis Napisany 08 grudnia 2014 - 08:48

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

 


 

Jedno WiiU nam wystarczy, dziękuje. Na PS4 chciałbym pograć w gry z XXIw, a nie z początku lat 90 XXw.
 

 

Masz na myśli "Press X to finish game"?
 

 

Nie mam z tym problemu. Jedna z najlepszych gier ostatniej generacji, Prince of Persia 2008, nie jest szczególnie wymagająca gameplayowo.


  • 0

#227 lukaszSA Napisany 08 grudnia 2014 - 08:50

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 961 Postów:

Ja też nie mam. Ale jednocześnie lubię, gdy w grę mogę przegrać.


  • 0

#228 Texz Napisany 08 grudnia 2014 - 08:52

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Od kiedy to seria Uncharted to platformówka?? O_O

 

Bardziej niż samochodówka. W kategoriach lat 90 XX wieku, do których się odwoływałeś byłaby to gra zręcznościowo - przygodowa. 


  • 0

#229 MaxVarEmreis Napisany 08 grudnia 2014 - 08:55

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Od kiedy to seria Uncharted to platformówka?? O_O

 

Bardziej niż samochodówka. W kategoriach lat 90 XX wieku, do których się odwoływałeś byłaby to gra zręcznościowo - przygodowa. 

A Forza to RPG bo ma elementy zbierania XP...


  • 0

#230 Texz Napisany 08 grudnia 2014 - 09:00

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Jaki producent, takie platformówki  :hejka: Tylko jakieś indyki z koziej pałki dają radę. Z tytułów AAA LBP3, ale to taki platformer, że nawet skoki są robione na zasadzie uda się albo nie uda. 

 

 


  • 0

#231 Tawotnica Napisany 08 grudnia 2014 - 10:04

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 142 Postów:
w Uncharted nie ma miejsca na bardziej skillowy platforming. Nie dodasz staroszkolnego trial & error, bo psułoby to płynność rozgrywki, co gryzie się z nastawieniem na filmowość (sic). Do tego w takim TPSie nie przejdą też wynalazki typu dashe albo double jumpy, które np. Castlevaniom od Mercury Steam pozwoliły nieco urozmwaicić Unchartedową formułę wspinaczki. Jesteśmy skazani w efekcie na skrypty, żeby działo się cokolwiek ciekawego, ale to bardzo szybko staje się przewidywalne i nudne.

Ja to bym najchętniej całkiem wyciął z gry te wszystkie beznadziejne zagadki i nużące wspinanie, a zostawił tempo i stopniowanie napięcia z U2, czyli jedną szaloną strzelaninę za drugą. Myślcie Bayonetta tylko, że jako korytarzykowy shooter :olo: ale to by nie przeszło, bo przecież musi być klimacik Indiana Jones i czas na denne żarciki gównych bohaterów. :sadcf:

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 08 grudnia 2014 - 10:04

  • 0

#232 lukaszSA Napisany 08 grudnia 2014 - 10:31

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 961 Postów:

W skokach to mnie najbardziej wkurzało to co było w Tomb Raiderze. Lara tam zamiast skakać to szybowała. Śmiesznie to wyglądało jak dolatywała do czegoś, co było kilkanaście ładnych metrów od krawędzi z której skakała.


  • 0

#233 Schrodinger Napisany 08 grudnia 2014 - 10:38

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 987 Postów:

dokładnie, dla mnie mogą wywalić skakanie i zagadki, strzelanie, akcja, skrypty, żarciki o dzifkach w kościele, śmieszne docinki i klimat indiany = Uncharted 2 = mesjasz gejmingu = gra idealna :tak:

 

edit. no ale gierke robią partacze z trójki więc pewnie gierki tak genialnej jak U2 nie zrobią :ok:


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 08 grudnia 2014 - 10:39

  • 0

#234 Dixi Napisany 08 grudnia 2014 - 11:14

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Dobra czas na pozytywną reakcję, bo widzę zbyt wysoki wskaźnik hejtu na stronę :olo:

 

Dla mnie grę przede wszystkim robią detale, a tu przywiązanie do nich jest niesamowite. Wspomniane już było powiewanie włosów czy bluzki na ciele Drake'a. Piękna, żyjąca roślinność, przelatujące ptaki, odgłosy lasu. Ktoś pisał, że spodziewał się, że zaraz wyskoczą dinozaury i coś w tym jest, bo doskonale udało się na tym filmiku oddać klimat miejsca dzikiego, trochę pierwotnego, żyjącego własnym tokiem przez tysiące lat. Do tego ta skała, która od pierwszego spojrzenia przypomina ogromnego potwora :mog:

Chyba nikt nie wspominał, ale oświetlenie jest fenomenalne. Padające światło jest bardzo "miękkie", nie ma tu mowy o świetle jak z reflektora, jak to jest w niektórych grach. Tu światło przebija się przez szczeliny i drzewa bardzo delikatnie, nadając lekko blasku skałom i drzewom. Kolory pięknie przechodzą z jednego w drugi. Szczęka opada.

Widać też, że dodali bardzo dużo nowych animacji. Walka wręcz, gdy Drake atakuje gościa i dochodzi do szarpaniny, przy okazji próbuje zabrać przeciwnikowi pistolet i podczas siłowania padają 2 strzały. Ogląda się to po prostu jak film  :kult: Oczywiście sporo też zostało starych rzeczy, mam wrażenie, że animacja skakania została niezmieniona od 1 części.

Ostatnio nawet zastanawiałem się, czy chciałbym aby coś zmienili w Uncharted i w zasadzie jedyną rzeczą, którą chciałbym zobaczyć to jakiś rozwój bohatera, wystarczy coś jak w The Last of Us. Niby nie jest to serii szczególnie potrzebne, ale ja po prostu lubię zaglądać w każdy kąt i zbierać znajdźki, a jak już je zbieram to chciałbym być za to jakoś nagradzany. Pokazanie zbliżenia na kawałek starej monety to dla mnie licha nagroda :olo:

Ogólnie rzecz biorąc jestem spokojny o końcowy produkt. To jest to samo co widziałem i kochałem na poprzedniej konsoli. To samo, tylko ładniejsze, z drobnymi usprawnieniami (chociażby lina), które może okażą się ciekawe w ostatecznym rozrachunku. Poproszę jeszcze tylko wciągającą historię na te przynajmniej 10 godzin i nic więcej nie potrzebuję.

 

 

tl;dr


  • 3

#235 Pawlik Napisany 08 grudnia 2014 - 15:09

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

nawet animacje twkie same...tego się nie spodziewałem...

 

o to, to. Już pal licho, taki sam gameplay jak z past genów ale, że animacja Drake'a jest taka sama a nawet mam wrażenie, że gorsza. Imo pierwszy Uncharted kosił graficznie, ale większe wrażenie robiła animacja, to ona powodowała efekt wow i poczucie obcowania z grą next gen.

 

Tutaj owszem grafika jest ostra, wszystko się błyszczy, ząbków nie widać, ale efekt pełnego next gena nie ma właśnie przez prawie 5 letnią animacje. Sposób w jaki Drake skaczę, wspina się, czy nawet biega, jest rwany i wygląda identycznie co na ps3. To co kiedyś wydawało się super, dziś już takie nie jest.

 

No i dalej nic nie zrobili z siłą strzałów, w dalszym ciągu mam wrażenie, że strzelamy z plastikowej broni a przeciwnicy tylko udają, że ich trafiamy. Gdzie tu do frajdy jaką serwują nam Bungie czy Epic? 


  • 1

#236 BeSOS Napisany 08 grudnia 2014 - 15:54

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ototo. Znów będzie nudny gameplay, fajne skrypty i postacie...grafe na bank przez rok jeszcze dojebią, podobno te demo jeszcze trzy tygodnie temu tak nie wyglądało....

IMO nowy Tomb zgniecie U4 w 2015 jeśli utrzymana poziom reboota.
  • 1

#237 Kaxi Napisany 08 grudnia 2014 - 15:56

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 163 Postów:

Uważam podobnie jak Jedyn.

 

 

No chyba że Tomba 2 jeszcze bardziej ogłupią, ale liczę, że nie.


  • 0

#238 Druciak Napisany 08 grudnia 2014 - 15:58

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:

Na E3 pokażą Elenę & Chloe w 1080p i będziecie inaczej mówić. :ass:


  • 0

#239 fingus Napisany 08 grudnia 2014 - 16:09

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 916 Postów:
Zbieranie materiałów i rozwój broni, bardziej metroidvaniowa struktura zamiast railroada i niech jeszcze dodadzą więcej złożonych zagadek w stylu starych tombów i mamy zwycięzcę potyczki. Ostatni Tomb miał dwie z tych trzech cech. Czekam na odpowiedź konkurenta.
  • 0

#240 iluck85 Napisany 08 grudnia 2014 - 16:11

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

Animacja Drake gorsza? W 3 on pływał, a tutaj normalnie biega.


  • 0



Inne z tagami: