Skocz do zawartości

Zdjęcie

No Man's Sky

Hello Games PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
605 odpowiedzi na ten temat

#31 Stan Napisany 21 sierpnia 2014 - 17:01

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 208 Postów:

Nie. Multiplatfroma to multiplatforma i w takim dziale jest jej miejsce. Prywata twoja nie zna granic widzę! Drugi Greg! 


  • 0

#32 fingus Napisany 21 sierpnia 2014 - 17:03

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
Było to ustalane na tajnym posiedzeniu modów i reformatorów.
Być może zostanie to zastąpione ciekawszym mechanizmem, o ile Ryanowi zechce się dłubać w silniku, póki co musi tak zostać. EOT

edit: możesz się oczywiście skarżyć na takie rozwiązanie, ale nie tutaj, tylko w dziale technicznym.

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 21 sierpnia 2014 - 17:03

  • 0

#33 Stan Napisany 21 sierpnia 2014 - 17:04

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 208 Postów:

PRYWATA!


  • 0

#34 burnstein Napisany 21 sierpnia 2014 - 17:22

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 146 Postów:

Oficjalne stanowisko władzy brzmi 'pecet srecet' więc niestety Stan, ale możesz sobie co najwyżej założyć w dziale PC  oddzielny temacik odpowiednio oznaczony, ze to wersja na sprzęt do pracy i nauki.


  • 0

#35 Stan Napisany 21 sierpnia 2014 - 17:25

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 208 Postów:

Alez ból dupci :hihi: 

 

 

Dostaliście wciery w wojnach to sie widze przenisliście wyżej. 


  • 0

#36 burnstein Napisany 21 sierpnia 2014 - 17:29

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 146 Postów:

No nie wiem kto tu ma ból dupy skoro jest tak jak mi się podoba, a nie po twojemu :lol:


  • 0

#37 fingus Napisany 01 września 2014 - 23:47

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
Pomysł nieskończonego uniwersum (albo tak bliskiego nieskończoności, że jak sie stanie na palce prawie można jej dotknąć) i możliwość swobodnego zwiedzania miriadów planet generowanych w sposób absolutnie losowy może wydawać sie świeża i zachwycającą, i kusić nieomal tak jak "totalna rozwałka wszystkiego" czy "tysiąc zakończeń", ale w końcu trzeba zadać sobie to jedno, podstawowe pytanie: "a na co komu to wszystko?" Po co właściwie mamy szlajać się po tym świecie i co w nim robić? Na to pytanie próbują odpowiedzieć twórcy w tym wywiadzie:
http://blog.eu.plays...alaxy-mans-sky/

Przyznaję, że nie wszystko do mnie przemawia (a zwłaszcza nie przemawia do mnie "you make your own story"), ale przynajmniej rzucają nieco światła tu i ówdzie. Elementy rpg, jakoś rozwój stateczku, może miejsca do zbadania, cele do osiągnięcia - to dobre rzeczy, przyciągną ciułaczy lubiących zbierać (i wydawać) punkciki. Wciąż jednak obawiam się, by gra nie okazała sie wypasionym wygaszaczem ekranu.
  • 0

#38 ACZ Napisany 20 listopada 2014 - 20:09

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 205 Postów:

na plejstejszyn experience mają cos oglosic.

 

 

 


  • 0

#39 Dixi Napisany 20 listopada 2014 - 20:37

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Pewnie wsparcie dla Morfeusza czy coś. Pasowałoby do tej gierki  :tak:


  • 0

#40 kostek Napisany 20 listopada 2014 - 22:33

kostek

    radical

  • Forumowicze
  • 2 255 Postów:

Pasowałoby? Na Morfeuszu ta gierka rozk**wi system.


Ten post był edytowany przez kostek dnia: 20 listopada 2014 - 22:33

  • 0

#41 twilitekid Napisany 20 listopada 2014 - 22:53

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Koleś mówi o czymś, czego jeszcze nie było. A każdy sim teraz Oculusa obsługuje, więc spodziewam się czegoś innego.


  • 0

#42 fingus Napisany 20 listopada 2014 - 22:55

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
Majtanie sixaxisem też Sony reklamowało jako "coś czego nie było", więc nie wstrzymujcie oddechu. Pewnie światełko w padzie będzie zmieniać kolor w zależności od planety. I głośniczek będzie trzeszczeć w czasie wchodzenia w atmosferę. :olo:
  • 0

#43 Schrodinger Napisany 06 grudnia 2014 - 10:39

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 985 Postów:
rozpyerdol


  • 0

#44 fingus Napisany 06 grudnia 2014 - 11:12

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
Wciąż nie wiem, czy ta gierka ma mieć jakiś gameplay, czy to tylko taki Proteus na większą skalę. :hmmm:

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 06 grudnia 2014 - 11:13

  • 1

#45 Aleks Napisany 06 grudnia 2014 - 11:16

Aleks

    1

  • Forumowicze
  • 5 107 Postów:

nic fajnego tam nie widzę, ale zaraz fani plejtejszyn będą sobie wmawiać, że to ambitna gierka jest  :spoko:

 

btw. nikomu nie przeszkadza taka kolorystyka? w Halo przeszkadzało, a tu 10x gorzej jest i nic nie przeszkadza?


  • 0

#46 twilitekid Napisany 07 grudnia 2014 - 19:18

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Nakręcałem się na to, ale jakoś entuzjazm opadł. Wszystko wydaje się takie szybkie, natychmiastowe. Trzy-sekundowy przeskok od jednej planety do drugiej, kolejne 2 sekundy i już się jest na powierzchni. Mam nadzieję, że to tak na potrzeby prezentacji. Bo bez uczucia odbywania jakiejś epickiej podróży w kosmosie to będzie IMO słabo. Czekam na razie na to jak się po premierze rozkręci Elite oraz na jakieś szczegóły odnośnie No Man's Sky. W dwie kosmiczne gry na raz nie będę grał, wybiorę jedną kiedy będzie wszystko jasne.


  • 0

#47 torq314 Napisany 07 grudnia 2014 - 19:59

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 513 Postów:
wszystko zależy od tego jak rozwiążą multi.

jeżeli tych planet ma być bowiem parę miliardów, a funkcja ich generowania - deterministyczna - to KAŻDY kto uruchomi grę będzie miał TE SAME parę miliardów planet.

i teraz - gdyby funkcjonowały jakieś współdzielone koordynaty, to możnaby się w parę osób ZMAWIAĆ na jakiś fragment przestrzeni i sobie razem jakoś eksplorować (nie wiem tylko jaki miałby być w tym sens, ale nie podejmuję się tu ad hoc gamedesignowania czegoś). Coś na zasadzie Journey, jakiś cel nadrzędny takiej eksploracji, dotarcie do jądra galaktyki, nie wiem. A potem osygowanie sobie fragmentu galaktyki tak, żeby w globalnej przestrzeni serwera centralnego było wiadomo że odtąd dotąd dotąd do pierwszy odkrył torq314 tego a tego dnia.

to mogłoby być jakimś motywatorem do grania, przy tak dużej galaktyce nie byłoby ryzyka że ktokolwiek kiedykolwiek zacznie to będzie miał już wszystko zajęte (bo łączna liczba planet jest zbyt duża na to), może nawet mogłoby być tak, że kto drugi przychodzi to wykopuje pierwszego i "przejmuje" planety, a gdyby ludzie mogli się wiązać w sojusze to mogliby "oznaczać" swoje kawałki galaktyk, może jakoś ich bronić przed przejmowaniem przez innych?

tak sobie gdybam. Journey też nie miał za bardzo mechaniki rozwiniętej, a multi było dość powierzchowne, ale cel gry był sensownie sformułowany.

W ogóle ciekawe czy to tak wprost możnaby powtórzyć. Coś w stylu - każdy zaczyna gdzieś na sferze odległej ileśtam od centrum galaktyki i musi poruszać się ku jej środkowi, żeby tam dotrzeć i wtedy na przykład móc kolejną galaktykę eksplorować. gdyby jeszcze po drodze trzeba było coś konkretnego zrobić, ileś planet odwiedzić, jakichś artefaktów, albo gatunków skatalogować, a potem w nowej galaktyce wszystko generowałoby się z jakimś innym, nadal deterministycznym, ale drugim, trzecim, czwartym, itd. zaczynem galaktyki, to - znów - byłoby coś co trzymałoby przy gameplayu. Możnaby się ścigać na to to jest dalej, kto kolejną galaktykę zalicza i po drodze swoje kawałki galaktyk oznacza swoim gamertagiem.
  • 0

#48 Sotaku Napisany 07 grudnia 2014 - 20:01

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 700 Postów:
Gra wygląda intrygująco, ale mam obawy odnośnie tego co możemy spotkać i gdzie, bo na ten temat nic nie wiadomo. Czy są jakieś stacje, gdzie rozbudowujemy statek, jak zdobywamy pieniądze, bo na radzie mijamy wraki i inne takie, ale nie widzę żadnej interakcji ze światem na razie
  • 0

#49 twilitekid Napisany 07 grudnia 2014 - 20:16

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

 jakiś cel nadrzędny takiej eksploracji, dotarcie do jądra galaktyki, nie wiem. A potem osygowanie sobie fragmentu galaktyki tak, żeby w globalnej przestrzeni serwera centralnego było wiadomo że odtąd dotąd dotąd do pierwszy odkrył torq314 tego a tego dnia.

 

Dokładnie tak ma być. Celem gry jest dotarcie do centrum galaktyki wszechświata. A każda planeta jest oznaczona, że wiadomo kto ją odkrył.

 

Zresztą zobacz filmik - tu to widać:

 


Ten post był edytowany przez twilitekid dnia: 07 grudnia 2014 - 20:20

  • 0

#50 Stan Napisany 07 grudnia 2014 - 21:38

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 208 Postów:

btw. nikomu nie przeszkadza taka kolorystyka? w Halo przeszkadzało, a tu 10x gorzej jest i nic nie przeszkadza?

Nie, bo nie aspiruje do miana poważnej gry o brutalnej wojnie ludzi z kosmitami. 


  • 1

#51 Aleks Napisany 07 grudnia 2014 - 23:44

Aleks

    1

  • Forumowicze
  • 5 107 Postów:

hmm, nawet dobry argument  :hmmm:


  • 0

#52 lukaszSA Napisany 08 grudnia 2014 - 07:03

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 959 Postów:

Czyli, że to generowanie jest deterministyczne? 


  • 0

#53 Texz Napisany 08 grudnia 2014 - 08:22

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Z tego co widzę generowane plansze opierają się na prostej zasadzie świat/zwierzęta/budowle. Mam nadzieję, że gierka czymś zaskoczy, organizmem choćby w formie tego z Solarisa, gdzie cała planeta posiadała świadomość. Takie to wszystko teraz jest przewidywalne i bardzo przyziemskie. Twórcy za mało zasięgnęli pomysłów z hardcore-SF. 


  • 0

#54 torq314 Napisany 08 grudnia 2014 - 08:26

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 513 Postów:

Z tego co widzę generowane plansze opierają się na prostej zasadzie świat/zwierzęta/budowle. Mam nadzieję, że gierka czymś zaskoczy, organizmem choćby w formie tego z Solarisa, gdzie cała planeta posiadała świadomość. Takie to wszystko teraz jest przewidywalne i bardzo przyziemskie. Twórcy za mało zasięgnęli pomysłów z hardcore-SF.

albo albo.

albo dwie wypaśnie zamodelowane ręcznie planety (no, cztery niech będzie jak to jest Destiny z budżetem 500mln $)

albo jakiś deterministyczny generator, oglądanie efektów działania którego będzie mniej więcej tak ekscytujące jak podglądanie kolejnych wartości funkcji x^2 dla kolejnych naturalnych x.
  • 0

#55 Texz Napisany 08 grudnia 2014 - 08:34

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

W Minecrafcie każdy generowany świat zawiera jakiś nadrzędny cel: szukanie surowców. Gracz się z nim zżywa i przekształca zgodnie ze swoją potrzebą. Nieraz spędza dziesiątki godzin. Ciekawe czy te 5 minutowe wyprawy w NMS nie będą nużyć. Jaki w ogóle ma być cel tej gry? Zobacz je wszystkie?


  • 0

#56 lukaszSA Napisany 08 grudnia 2014 - 08:46

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 959 Postów:

ekscytujące jak podglądanie kolejnych wartości funkcji x^2 dla kolejnych naturalnych x.

 

No właśnie. Na ile można ufać takiemu generatorowi? Wiemy coś o jego działaniu? Jak generuje te plansze? Jak stwierdza, że jakaś plansza się nie nadaje? Czy te plansze będą wygenerowane i wrzucone na płytę, czy będą się generować w locie?
 


  • 0

#57 Texz Napisany 08 grudnia 2014 - 08:55

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

IMHO baza danych obejmuje różne kombinacje zmiennych dla każdej z planet (proste do zrobienia w Excelu ;) ), każda zmienna obejmuje inną konfigurację. Niepowtarzająca się kombinacja kilku zmiennych daje ogromną ilość możliwych do wygenerowania konfiguracji planet. Model zapewne jest bardziej skomplikowany, otwarty na jakieś odgórne modyfikacje patchami, ale zasada działania może być oparta o proste reguły. 


Ten post był edytowany przez TEXZ dnia: 08 grudnia 2014 - 09:06

  • 0

#58 lukaszSA Napisany 08 grudnia 2014 - 09:00

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 959 Postów:

Na tyle to kumam :olo: Przecież inżynierem jestem (prawie). Choć nigdy nie robiłem generatora poziomów, ale SI już owszem :sir:


  • 0

#59 fingus Napisany 08 grudnia 2014 - 10:52

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
@torq - albo jak mandelbrot explorer ;) fajne, ale to jest zabawa na kilka/kilkanaście minut, a nie coś co uruchamiamy następnego dnia po wiecej doznań. Przynajmniej ja nie.

W pierwszym Mass Effect był motyw odwiedzania planetek wyglądających jak efekt działania jakiegoś diamond-square czy może perlin noise, ale nie mogę powiedzieć by twórcom udało się wtłoczyć tam sycący gameplay. Samo oglądanie losowych widoczków było przyjemne, ale na dłużą metę wiało nudą. Nie wierzę, że da się nasycyć samym zwiedzaniem mniej czy bardziej losowych lokacji. Motyw "dotrzyj do środka" był w eksperymentalnym "Curiosity" Molyneksa - byli tacy, co sie wciągnęli, ale to przecież bylo meganudziarstwo. Z losowymi światami bardzo dobrze radzą sobie rogueliki i pokazują, ze da się, no ale za tym stoi porządny, tłusty gameplay. :hmmm:
  • 0

#60 lukaszSA Napisany 08 grudnia 2014 - 10:56

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 959 Postów:

No właśnie. Automaty są fajne, ale żeby mapa było fajna, to w jej tworzenie musi być zaangażowana jakaś świadomość.


  • 0



Inne z tagami: