Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wojny multiplatform VI: Znowu nas oszukano i fałszywy mesjasz

X360 WiiU Currentgen 2014 PS4 XOne PS3

  • Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
14976 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Wojny multiplatform VI: Znowu nas oszukano i fałszywy mesjasz (74 użytkowników głosowało)

Na konsolę wybrałem

  1. PS4 (40 głosów [54.05%] - Zobacz)

    Procent głosów: 54.05%

  2. XO (10 głosów [13.51%] - Zobacz)

    Procent głosów: 13.51%

  3. PC (11 głosów [14.86%] - Zobacz)

    Procent głosów: 14.86%

  4. Głosowanie pastgena Nintendo (13 głosów [17.57%] - Zobacz)

    Procent głosów: 17.57%

Głosuj

#8311 Danteusz Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:33

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Kolejny który bredzi o użytkowaniu PC do grania, a kompletnie sie na tym nie zna samemu stwarzając sobie problemy. Norma.
PC jest tak samo łatwe i szybkie w użytkowaniu jak konsole.

Pamietam jak opisałem problemy jakie miałem przyg składaniu mojego PC, rzuciłeś się na mnie jak mały piesek na rowerzystę. Wstawić inni się nie znają, tylko geniusz Stan nie ma żadnych problemów. Co z tego że jestem programistą, też się nie znam! Cieszę się Twoim szczęściem, nie dość że jesteś oświecony to jeszcze absolutnie nigdy PC nie sprawia Ci problemów
  • 0

#8312 Stan Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:36

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

To ze jesteś programista nie znaczy że umiesz go użytkować, co po opisie twoich problemów tylko udowadniasz. No i fakt ja nie mam praktycznie nigdy problemów z PC, ciekawe dlaczego, a nie jestem programistą! Szok!  :hmmm: 


  • 0

#8313 xell Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:36

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 341 Postów:

Sterowniki nie instalują się same. Ostatnio grałem w Skyrim, ma obsługę pada, ale żeby go włączyć trzeba kliknąć Play myszką w pierwszym menu, które dodatkowo nie za dobrze działało z Big Picrure. Siostra chciała obejrzeć film i pobrała badziewny odtwarzacz (serio tak trudno wymyślić scenariusz?). Niedziałająca gra to coś zupełnie innego niż kiepski design gry. Do tego jest to problem platformy, bo pozwala ona na taki syf.


Ludzie tagu jak Ty nie potrafią zrozumieć że przeciętny człowiek chce osiągnąć cel przy wykorzystaniu technologii przy jak najmniejszym wkładzie własnym i ilości problemów. To nie jest kwestia głupoty czy lenistwa, tylko priorytetów. Ojciec wracający do domu po pracy chce włączyć na chwilę grę, nie zastanawiać się czy gra mu zadziała, a jeśli tak to w ilu FPS i przy jakiej rozdzielczości. Nie rozumiesz tego, więc nie rozumiesz czemu ludzie kupują konsole, nawet jeśli za 500 zł więcej mają 2x wyższa moc

Tak, strasznie naciągane są te Twoje scenariusze. Myślę, że trzymanie pod ręką myszki to nie jest wielki problem, zwłaszcza że to ona jest docelowym kontrolerem w wielu grach na tej platformie. Sterowniki instalują się same, w końcu od tego są aktualizacje automatyczne. Jak się nie chcesz zastanawiać nad ustawieniami gry to tego nie rób, gry obecnie wykrywają sprzęt i dostosują ustawienia. Wyjdziesz na tym i tak lepiej niż na konsoli. Skoro twierdzisz, że stacjonarne komputery mają zastosowanie jedynie do gier, to jestem pewien, że ta hipotetyczna siostra nawet by komputera nie ruszyła. W skrócie - miotasz się, kreując fikcyjne i nie odpowiadające rzeczywistości i wewnętrznie niespójne scenariusze, pomijając przy tym, że i konsole mają swoje potężne problemy.


  • 0

#8314 Danteusz Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:38

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

To ze jesteś programista nie znaczy że umiesz go użytkować, co po opisie twoich problemów tylko udowadniasz. No i fakt ja nie mam praktycznie nigdy problemów z PC, ciekawe dlaczego, a nie jestem programistą! Szok! :hmmm:

Zadałem Ci pytanie co zrobiłem źle, nie potrafiłeś odpowiedzieć. Wniosek jest prosty: nie popełniłem błędu, po prostu platforma jest problematyczna w konfiguracji i obsłudze
  • 0

#8315 Aleks Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:39

Aleks

    1

  • Forumowicze
  • 5 107 Postów:

ja z grami na PC mam jedynie problem wtedy, jak muszę jakąś staroć odpalić w 1080p.

ale na wszystko idzie znaleźć rozwiązanie, w końcu pomocna społeczność jest ogromna.


  • 0

#8316 Kurzy Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:40

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

PC jest tak samo łatwe i szybkie w użytkowaniu jak konsole. 

Już naprawdę nie mogę ze śmiechu z tych złomiarzy z komputerami do nauki :clown:

 


  • 0

#8317 Stan Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:42

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

 

To ze jesteś programista nie znaczy że umiesz go użytkować, co po opisie twoich problemów tylko udowadniasz. No i fakt ja nie mam praktycznie nigdy problemów z PC, ciekawe dlaczego, a nie jestem programistą! Szok! :hmmm:

Zadałem Ci pytanie co zrobiłem źle, nie potrafiłeś odpowiedzieć. Wniosek jest prosty: nie popełniłem błędu, po prostu platforma jest problematyczna w konfiguracji i obsłudze

 

jak wspomniałem nie jestem programista/informatykiem. Swoje problemy jednak jakoś umiem rozwiązać tak, jeżeli się pojawiają, co jest rzadkością.  


  • 0

#8318 Juras Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:42

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

Kolejny który bredzi o użytkowaniu PC do grania, a kompletnie sie na tym nie zna samemu stwarzając sobie problemy. Norma. 

PC jest tak samo łatwe i szybkie w użytkowaniu jak konsole. 

 

:pc: Wpisik :master:

 

 

Ja mam problem z save'ami. Niby gra pyta czy zapisać, zapisuje ale potem w zapisanych grach nie ma nic :sadface:.gif Próbowałem przez telefon zapisywać i oczywiście "przez łóżko" i nic. Ktoś tak miał?

 

Mam problem z moim GTA V wersją steam. Szukałem odpowiedzi na mój problem ale nic nie znalazłem. Zainstalowałem GTA lecz gdy je włączyłem pokazało mi się tylko kółko ładowania ale nic się nie włączyło. Gram na komputerze stacjonarnym. Może ktoś miał podobny przypadek?może ktoś wie co mam zrobić?proszę o pomoc.

 

Pomocy! mam 7 płyt i na 6 płycie wyskakuje mi błąd... Próbowałem 4 razy.......

 

Ta gra może działać w trybie offline? Jak na próbę wyłączam sieć to krzyczy o aktywację (mimo że wcześniej już grałem) i się nie uruchamia. Swoją drogą to byłoby chamstwo ze strony Rockstara - mam np. awarię sieci i nie mogę grać w singla.

 

W moim przypadku - wersja pudełkowa - GTA 5 nie widzi Windows Media Player, który mam oczywiście zainstalowany, podany sposób powyżej nie działa. MAM Windows Media Player i mimo tego nie mogę zainstalować gry! Miał ktoś podobny problem i rozwiązał go?

 

Przepraszam ale mam duży kłopot z gta v (mam wersje pudelkową:wank:.gif zainstalowalem pomyslnie, wszystko gra ale kiedy odpalił mi sie launcher który pobiera żekome dlc ważące 5 GB mi pokazało że pobiera 60 GB :/ później odkryłem że instalator pobiera mi te same pliki które zainstalowałem z płyt...ktoś poradzi co z tym mam zrobić??

 

Ja mam inny problem po pomyślnej instalacji gra poprostu nie uruchamia sie. Uruchamiam jako administrator, z wyłączonym antywirusem, znaki w nazwie ok, zciagniety social club, pojawia się obrazek ze niby zacznie zaraz się coś dziać... i kapa... obrazek znika i nie dzieje się nic.... Miał ktoś taki problem??

 

 

Łapka w górę kto z konsolarzy nie mógł zagrać w gierkę na konsoli bo nie miał zainstalowanego playera mimo że miał albo zaciął się w 2015 roku na SZÓSTEJ płycie. :angel:


  • 1

#8319 xell Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:42

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 341 Postów:
Już naprawdę nie mogę ze śmiechu z tych złomiarzy z komputerami do nauki :clown:

Gdzie on się myli? Instalacja gry jest krótsza na PC, boot windowsa jest szybszy niż boot konsoli, boot gry na pc jest szybszy niż boot gry na konsoli, w końcu loadingi są krótsze na PC niż na konsoli. Nom, ale obsługa jest wolniejsza, bo może trzeba raz kliknąć myszką, aby odpalić grę.


  • 0

#8320 Aleks Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:46

Aleks

    1

  • Forumowicze
  • 5 107 Postów:

do tego klatek jest 2x więcej, wiec nawet gameplay jest szybszy  :king:

 

Spoiler


  • 0

#8321 Hellmans Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:46

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Jurass przypomniał mi moją walkę z Falloutem 3 w wersji PC, który sypał BSy podczas otwierania sejfu przez zły kodek audio. Problem rozwiązałem dosyć szybko: kupiłem wersję na konsolę.


  • 0

#8322 Kurzy Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:48

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Łapka w górę kto z konsolarzy nie mógł zagrać w gierkę na konsoli bo nie miał zainstalowanego playera mimo że miał albo zaciął się w 2015 roku na SZÓSTEJ płycie. :angel:

 

Wróciłem o 2.30 w nocy z Ultimy ze swoją kopią, instalacja chyba była w miarę krótka. Uruchomiłem i grałem prawie do 6 a klimat kiedy w nocy jechałem z przedmieść do Los Santos słuchając w NonStopPop Modjo - Lady był GENIALNY.

 

Grałem ze słuchawkach na uszach, leżąc na brzuszku w łóżku na 32 calach (za 1,5 roku zmieniam na 48'). Miałem, mam i będę miał beczułkę ze złomiarzy przez całą generację sprzętu kiedy będę się zagrywał w dobre gierki przez następne 5 lat :clown:

 

A, to było 2 lata temu, a nie przedwczoraj :cf:


Ten post był edytowany przez Kurzy dnia: 19 kwietnia 2015 - 15:50

  • 0

#8323 Stan Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:48

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

 

Łapka w górę kto z konsolarzy nie mógł zagrać w gierkę na konsoli bo nie miał zainstalowanego playera mimo że miał albo zaciął się w 2015 roku na SZÓSTEJ płycie. :angel:

 

No bo na konsolach nie było problemów z freezowaniem, gubieniem tekstur czy np. na ps4 przy online albo patchu z downgradem graficznym.  :banderas: 

 

 

Co do użytkowania PC, jasne każdy moze mieć jakiś problem, jednak gadanie żę użytkowanie go jest meczące, trudne, zajmuje wiecej czasu, to bzdura.  


  • 0

#8324 Aleks Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:50

Aleks

    1

  • Forumowicze
  • 5 107 Postów:

konsolowcy już zapomnieli, jak to Online w 5 nie działał przez pierwsze dwa tygodnie?


  • 0

#8325 Danteusz Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:53

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Już naprawdę nie mogę ze śmiechu z tych złomiarzy z komputerami do nauki :clown:

Gdzie on się myli? Instalacja gry jest krótsza na PC, boot windowsa jest szybszy niż boot konsoli, boot gry na pc jest szybszy niż boot gry na konsoli, w końcu loadingi są krótsze na PC niż na konsoli. Nom, ale obsługa jest wolniejsza, bo może trzeba raz kliknąć myszką, aby odpalić grę.
Jest szybszy, o ile masz SSD. A teraz niespodzianka - do konsoli też możesz włożyć SSD i mieć szybsze loadingi! Do tego PS4 w domyślnym trybie czuwania trzyma grę w pamięci, wznowienie jest natychmiastowe i dokładnie w miejscu jej wyłączenia

Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 19 kwietnia 2015 - 15:53

  • 0

#8326 xell Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:53

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 341 Postów:
Grałem ze słuchawkach na uszach, leżąc na brzuszku w łóżku na 32 calach (za 1,5 roku zmieniam na 48'). Miałem, mam i będę miał beczułkę ze złomiarzy przez całą generację sprzętu kiedy będę się zagrywał w dobre gierki działające w 20 klatkach na niskich ustawieniach przez następne 5 lat :clown:

The joke's on you.

 

 

Jest szybszy, o ile masz SSD. A teraz niespodzianka - do konsoli też możesz włożyć SSD i mieć szybsze loadingi!

Nieszczególnie, bo proc muli przy dekompresji danych.


Ten post był edytowany przez xell dnia: 19 kwietnia 2015 - 15:54

  • 0

#8327 Kurzy Napisany 19 kwietnia 2015 - 15:57

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

 

Grałem ze słuchawkach na uszach, leżąc na brzuszku w łóżku na 32 calach (za 1,5 roku zmieniam na 48'). Miałem, mam i będę miał beczułkę ze złomiarzy przez całą generację sprzętu kiedy będę się zagrywał w dobre gierki działające w 20 klatkach na niskich ustawieniach przez następne 5 lat :clown:

The joke's on you.

 

Wątpie ale w sumie nie znam pojęcia o co chodzi z tymi ustawieniami :cf: Ale jak The Order 1886 miałem na niskich to na waszych kąputerkach...[wstaw dowolne slowo].


  • 0

#8328 Danteusz Napisany 19 kwietnia 2015 - 16:06

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Grałem ze słuchawkach na uszach, leżąc na brzuszku w łóżku na 32 calach (za 1,5 roku zmieniam na 48'). Miałem, mam i będę miał beczułkę ze złomiarzy przez całą generację sprzętu kiedy będę się zagrywał w dobre gierki działające w 20 klatkach na niskich ustawieniach przez następne 5 lat :clown:

The joke's on you.

Jest szybszy, o ile masz SSD. A teraz niespodzianka - do konsoli też możesz włożyć SSD i mieć szybsze loadingi!

Nieszczególnie, bo proc muli przy dekompresji danych.

Zależy od gry.

Jeszcze jedno- jeśli chcesz mieć PC z SSD to złożenie 2x mocniejszego sprzętu niż PS4 za 2000 już nie będzie takie proste
  • 0

#8329 Kurzy Napisany 19 kwietnia 2015 - 16:11

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Z monitorkiem czy bez monitorka to 2 tys.? :hihi:


  • 0

#8330 xell Napisany 19 kwietnia 2015 - 16:20

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 341 Postów:

Z monitorkiem czy bez monitorka to 2 tys.? :hihi:

Zaraz, to do ceny konsoli wliczony jest ekran? :hihi:

Zależy od gry.

Jeszcze jedno- jeśli chcesz mieć PC z SSD to złożenie 2x mocniejszego sprzętu niż PS4 za 2000 już nie będzie takie proste

Oczywiście, choć nawet z HDD gry się ładują na PC szybciej (wiem, bo część gier trzymam na HDD, a część na SSD), chociaż nie wiem ile bootuje się obecnie windows z HDD.


Ten post był edytowany przez xell dnia: 19 kwietnia 2015 - 16:21

  • 0

#8331 Kurzy Napisany 19 kwietnia 2015 - 16:26

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

 

Z monitorkiem czy bez monitorka to 2 tys.? :hihi:

Do ceny konsoli zazwyczaj nie, niestety do blaszakow do giereczek tak. No ale jak ktoś lubi mieć skrzynkę w salonie pod TV i miotać się z klawiaturką i myszeczką to jego sprawa :clown:

 

A rzeczywistość taka, że podłączają kąputerki do tych 24, może 27 cali i widzą takie full hd ostre bo im rozmiar monitorka ukrywa :hihi:

 

Dobra idę, bo już nie mogę z tych złomiarzy i ich bólu dupy :cf:
 


  • 0

#8332 terra Napisany 19 kwietnia 2015 - 16:36

terra

    Demigod

  • Forumowicze
  • 9 730 Postów:

Aha, czyli wszedłeś to tematu, zrobiłeś z siebie durnia i wychodzisz.

Okej.


  • 0

#8333 Kurzy Napisany 19 kwietnia 2015 - 16:41

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
No ide, nie mam czasu na złomiarzy a teraz wszedł kolejny co woli komputer bo nie pozwolą mu grac na telewizorze rodziców na konsoli :cf:

Ten post był edytowany przez Kurzy dnia: 19 kwietnia 2015 - 16:41

  • 0

#8334 Ryan Napisany 19 kwietnia 2015 - 16:43

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

chociaż nie wiem ile bootuje się obecnie windows z HDD

Kilka sekund + czas załadowania UEFI (kilka sekund do kilkunastu, zależnie od ustawień).
  • 0

#8335 torq314 Napisany 19 kwietnia 2015 - 16:52

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 499 Postów:
Tyle botuje sie system, potem musi się jeszcze zalogować użytkownik i to trwa drugie tyle zanim system ma aktywnie usługi umożliwiające zrobienie czegoś sensownego.
  • 0

#8336 xell Napisany 19 kwietnia 2015 - 16:59

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 341 Postów:

Tyle botuje sie system, potem musi się jeszcze zalogować użytkownik i to trwa drugie tyle zanim system ma aktywnie usługi umożliwiające zrobienie czegoś sensownego.

Chyba wydłużasz coś niecoś, u mnie od wciśnięcia przycisku power do otwarcia się strony nikogoforum w firefoksie mija 7-8sekund.


  • 0

#8337 terra Napisany 19 kwietnia 2015 - 17:18

terra

    Demigod

  • Forumowicze
  • 9 730 Postów:

Nagraj to. :tak:


  • 0

#8338 Ryan Napisany 19 kwietnia 2015 - 17:49

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Tyle botuje sie system, potem musi się jeszcze zalogować użytkownik i to trwa drugie tyle zanim system ma aktywnie usługi umożliwiające zrobienie czegoś sensownego.

Mówisz systemie, którego wsparcie wygasło? :P Windows 7 tak miał, 8 nie cierpi na opisywany problem w stopniu, który doskwierałby.
  • 0

#8339 xell Napisany 19 kwietnia 2015 - 18:14

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 341 Postów:

Nagraj to.

nie mogę teraz nagrać desktopa, na lapku wyszło 14-15 sekund przy zmulonym necie. Desktop jest trochę szybszy, ale niewiele. Więc trochę dłużej niż mi się wydawało. Ale też na pewno logowanie użytkownika nie dorzuciło kilkunastu sekund. ;)

 


  • 0

#8340 torq314 Napisany 19 kwietnia 2015 - 18:18

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 499 Postów:
Ja nie pisałem że "dorzuca kilkunastu" tylko "drugie tyle" czyli kilka, bo tyle napisał Ryan.

Strzeliłeś sobie w kolano tym 7-8 :tak:
  • 0



Inne z tagami: