Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wojny multiplatform VI: Znowu nas oszukano i fałszywy mesjasz

X360 WiiU Currentgen 2014 PS4 XOne PS3

  • Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
14976 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Wojny multiplatform VI: Znowu nas oszukano i fałszywy mesjasz (74 użytkowników głosowało)

Na konsolę wybrałem

  1. PS4 (40 głosów [54.05%] - Zobacz)

    Procent głosów: 54.05%

  2. XO (10 głosów [13.51%] - Zobacz)

    Procent głosów: 13.51%

  3. PC (11 głosów [14.86%] - Zobacz)

    Procent głosów: 14.86%

  4. Głosowanie pastgena Nintendo (13 głosów [17.57%] - Zobacz)

    Procent głosów: 17.57%

Głosuj

#14941 Marbel Napisany 09 grudnia 2015 - 06:31

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

I dlatego wymienili gierkę z dziesięcioletniego klocka i premierowe 720p/15 kl/s?


Co konkretnie? Bo remastera starych gierek to ja widzę na PS4.
  • 0

#14942 Juras Napisany 09 grudnia 2015 - 10:59

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

Rzucasz linka i nie wiesz co w nim jest? xd

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Amiga 1990:
6dd1647c301ae154be292743234e8850.png


PC 2015:

c8083e92207ebfe91668f75da2005a29.png


  • 0

#14943 bartezoo Napisany 09 grudnia 2015 - 11:53

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

A i PS4 oczywiście nie pozwala na oglądanie tubów i innych badziewii. Też bym se może ogladał jakbym nie miał w co grać, ale na szczęście mi to nie grozi jako posiadaczowi najlepszego sprzętu do grania.


Dlatego grasz w dwuletnią gierkę, która wyszła nawet na lodówki? To jest to 4theplayers?
  • 0

#14944 nole Napisany 09 grudnia 2015 - 12:10

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 732 Postów:

A tymczsem Sony już  tego nie ukrywa -celem na dziś dla PS4 jest co najmniej powtórzenie lub nawet przebicie sukcesu najlepszej konsoli w historii całej elektronicznej rozrywki czyli PlayStation 2!

Andrzejek Hałs (SCE President) w wywiadzie dla Financial Times:

"We are now trying to benchmark against the success of the PlayStation 2 - or exceed it if possible." :sir:

http://www.afr.com/t...20151206-glgyc3

 

630x.jpg


TYLKO PLAYSTATION.  :king:


  • 0

#14945 Juras Napisany 09 grudnia 2015 - 12:13

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

O badziewiu rakowym tell coś tam piszesz? Tak gram bo mam zamiar zjechać te tellgówna na innym forum, i mi żaden tellofan nie wyskoczy  z koronnym argumentem że nie grałem albo tube. No i platynki przy okazji same wpadają, nie będę ukrywał.


  • 0

#14946 MonsieurWoland Napisany 09 grudnia 2015 - 12:46

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Juras widze, ze ta rozrywka jest dla ciebie strasznie ciezka praca :olo:


  • 0

#14947 vagrant3 Napisany 09 grudnia 2015 - 12:47

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

ta rozrywka jest dla ciebie strasznie ciezka praca :olo:


innej pracy nie ma.
  • 1

#14948 Juras Napisany 09 grudnia 2015 - 12:54

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

Jeden czyści kible a drugi internety z botrobactwa, takie życie.


  • 0

#14949 Hellmans Napisany 09 grudnia 2015 - 13:02

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Jurass po Playstation Experiance 2015 niestety już wie, że setną platynę będzie musiał wbić w jakimś szrocie TTgames, ewentualnie Lego lub indyku, gdyż PS4 po Uncharted czekają już tylko ekskluzywne obudowy i pady.

 

[*]


  • 0

#14950 twilitekid Napisany 09 grudnia 2015 - 13:18

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

najlepszej konsoli w historii całej elektronicznej rozrywki czyli PlayStation 2

 

Nie.


  • 0

#14951 bartezoo Napisany 09 grudnia 2015 - 13:58

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

O badziewiu rakowym tell coś tam piszesz? Tak gram bo mam zamiar zjechać te tellgówna na innym forum, i mi żaden tellofan nie wyskoczy  z koronnym argumentem że nie grałem albo tube. No i platynki przy okazji same wpadają, nie będę ukrywał.


beka, tak się zapluwasz na śmierć żeby ps4 tyle gier, taki wybór a grasz w jakieś guwno dla platynki xd
  • 0

#14952 Juras Napisany 09 grudnia 2015 - 14:45

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

Ja gram w DDO, dla przyjemności. A Tellgowno dopalam przy obiedzie, w jednej rynce ziymiok a w drugij pad i epizodzik wpada, wygrana-wygrana. No i gram bo mogę, chcę odpalić gówno to odpalam, chcę odpalić najwyższej klasy exa AAA Bloodorne to odpalam. Bo to PS4, wybór, robisz co chcesz. A nie dwie fordze na krzyż i tube z konfą Sony. Beka że boty muszą na tym swoim multipudle konfy Sony oglądać bo swoich nie mają. O wentylarzach już nie wspomnę, cs:go (ponoć jakiś updejcik dzisiaj i nowa kosa, skrzyneczki już pootwierane?), updejcik sterów albo petycja o port z konsol, np Disgeja z poprzedniej dekady. :undertable:

Ty w tym czasie latasz po internecie i wyszukujesz wpisów legendy tudzież profil IKZBOKZ POLZKA i sprawdzanie czy Jurasy brzydko o xboksie nie pisały, oczywiście wszystko na stojąco, bo nie usiedzisz z wiadomych przyczyn. xd

I po się tak katujesz tym trojnogim złomem, czemu nie bierzesz przykłada z PlexiFleksi: dwie fordze, dwa tuby oraz porcik z blaszek, same exy, od zawsze na zawsze.

I po co ja to piszę?


  • 0

#14953 bartezoo Napisany 09 grudnia 2015 - 14:54

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
no własnie po co piszesz
  • 0

#14954 Juras Napisany 09 grudnia 2015 - 16:38

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

Żebyś miał zajęcie.


  • 0

#14955 filip Napisany 09 grudnia 2015 - 18:34

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

TYLKO PLAYSTATION. :king:


:lol: Czy Ty w ogole zrozumiales o jakim sukcesie jest tu mowa?

Bo o ile nie jestes akcjonariuszem (:lol:) to Ciebie on nie dotyczy :hejka:
  • 0

#14956 Danteusz Napisany 09 grudnia 2015 - 18:45

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

TYLKO PLAYSTATION. :king:

:lol: Czy Ty w ogole zrozumiales o jakim sukcesie jest tu mowa?

Bo o ile nie jestes akcjonariuszem (:lol:) to Ciebie on nie dotyczy :hejka:
Spytaj się fanów WiiU czy sukces konsoli ich nie dotyczy
  • 0

#14957 filip Napisany 09 grudnia 2015 - 18:49

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
WiiU to chyba jakas klapa o ile sie dobrze orientuje? Jak sie to ma do tematu?

Za to gazyliardy sprzedanych Wii nie zmienilo w zyciu posiadaczy nic. Bo co, gdyby poszlo 30 zamiast 100 mln to nie wyszlyby Zeldy czy Mariosy?
  • 0

#14958 Danteusz Napisany 09 grudnia 2015 - 19:02

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Tak to się ma że sukces konsoli jak najbardziej powinien interesować fanów. Gdyby nie 100 mln sprzedanych sztuk Wii skończyłoby tak jak WiiU - kilka gier od Nintendo i ochłapy od innych firm. Olbrzymi sukces spowodował że opłacało się przenosić multiplatformy na słabsza konsole, mimo że to oznaczało pisanie silnika specjalnie na ten sprzęt.
Sukces PS4 powoduje że Sony zgarnia sporo exów od third party, choćby Bloodborne, w przyszłym roku Street Fighter V, a z indyków Fire Watch czy No Man's Sky, oraz rożne umowy, jak ta na DLC do CoD. Jak ktoś nie planuje mieć dwóch konsol w domu to PS4 jest lepszym wyborem, gdyż z powodu lepszej sprzedaży pojawi się więcej gier, tak jak to było w czasie PSX czy PS2
  • 0

#14959 filip Napisany 09 grudnia 2015 - 19:11

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Wii skonczyloby jak WiiU gdyby sie nie sprzedawalo w ogole.

Albo teraz losy TR na X1 moga w przyszlosci negatywnie skutkowac dla fanow serii na tej konsoli lub fanow serii ogolem.

Nie widze za to by PS4 zyskiwalo cokolwiek wzgledem X1 przez swoja sprzedaz. Nie wiemy ile mln z tych konsol nalezy do graczy o guscie Seby z osiedla czyli NFS, FIFA, Tekken itd. Jak masz jakies ciekawe dane mowiace jak sprzedaz konsoli wplynela na podpisanie lojalki deweloperskiej to chetnie poczytam

Ten post był edytowany przez Filipeniek dnia: 09 grudnia 2015 - 19:16

  • 0

#14960 Danteusz Napisany 09 grudnia 2015 - 19:15

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Nie mam danych, ale utrata dealu na CoDa to poważny cios dla MS, nie wierzę żeby do tego doszło gdyby nie przewaga PS4. Za to exy od japońskich firm nie potrzebują dowodów, tu jest pełna dominacja Sony. Persona, Yakuza, Danganronpa, Ni No Kuni, Street Fighter, Guilty Gear czy Dragon Quest Heroes to tylko niektóre przykłady tego jak znikoma sprzedaż Xa w Japonii zachęca deweloperów do olania tej konsoli.

Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 09 grudnia 2015 - 19:17

  • 1

#14961 filip Napisany 09 grudnia 2015 - 19:21

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Na pewno jest to cios dla swiadomych graczy CoDa. I pewnie baza uzytkownikow PS4 byla argumentem ale raczej nie jedynym i ciezko mi bez innych danych stwierdzic, czy decydujacym.

Ale poza tym przykladem nie widze jak rekordowa sprzedaz konsoli wplywa bezposrednio na gracza. Zwlaszcza w czasag gdy exow sie prawie nie robi

A propos tej chinszczyzny co dopisales to, poza podrygami jak Blue Dragon czy Lost odyssey, xbox nigdy nie mial argumentow i chyba baza uzytkownikow tej konsoli zawsze to rozumiala. Inna sprawa jest, ze japonczycy nie sa juz poawaznym graczem branzy a bardziej jakas dziwna nisza.

Prawie jak Premier League :cf:

Ten post był edytowany przez Filipeniek dnia: 09 grudnia 2015 - 19:25

  • 0

#14962 Stan Napisany 09 grudnia 2015 - 19:28

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 208 Postów:

Tak to się ma że sukces konsoli jak najbardziej powinien interesować fanów. Gdyby nie 100 mln sprzedanych sztuk Wii skończyłoby tak jak WiiU - kilka gier od Nintendo i ochłapy od innych firm. Olbrzymi sukces spowodował że opłacało się przenosić multiplatformy na słabsza konsole, mimo że to oznaczało pisanie silnika specjalnie na ten sprzęt.
Sukces PS4 powoduje że Sony zgarnia sporo exów od third party, choćby Bloodborne, w przyszłym roku Street Fighter V, a z indyków Fire Watch czy No Man's Sky, oraz rożne umowy, jak ta na DLC do CoD. Jak ktoś nie planuje mieć dwóch konsol w domu to PS4 jest lepszym wyborem, gdyż z powodu lepszej sprzedaży pojawi się więcej gier, tak jak to było w czasie PSX czy PS2

Nie potrzebuje ps4 ani żadnego sprzętu Sony by zagrać w te gry. Chwalenie sie nimi jako eksami jest żenujące. No, ale skoro prawdziwych eksów już nie ma to podbijamy statystyki. :reggie: 


  • 0

#14963 Danteusz Napisany 09 grudnia 2015 - 19:28

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Trudno mieć dane skoro takie umowy zawsze są tajne. Można jednak łatwo spojrzeć na ilośc exów na konsolach typowych gerenacji, czyli takich gdy jedna konsola miała duża przewagę nad pozostałymi, tu zawsze lider dominował w kwestii biblioteki gier

Stan, siedź cicho jak dorośli rozmawiają

Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 09 grudnia 2015 - 19:29

  • 0

#14964 filip Napisany 09 grudnia 2015 - 19:37

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Mam wrazenie ze relacja pomiedzy liczba exow na Wii w porownaniu do konkurencji a sprzedaza konsol nie zachodzila.

Podobnie teraz mysle, ze nawet gdyby PS4 sprzedalo sie w polowie tak dobrze jak na dzien dzisiejszy, to nie zmieniloby to sytuacji graczy nawet o pol exa czy DLC.

Prawda jest taka ze nie wiemy jak liczba sprzedanych konsol wplywa na zysk dla Sony i czy ten ewentualny dodatkowy zysk pozytkowany jest z korzyscia dla graczy.
  • 0

#14965 Danteusz Napisany 09 grudnia 2015 - 19:42

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Poprzednia generacja była jedyna w swoim rodzaju. Nigdy wcześniej lider nie odstawał wydajnościowo tak mocno od reszty, zawsze zwycięzca generacji miał duża przewagę nad resztą, a nie 20%, nigdy też nie miał tak gwałtownego zatrzymania sprzedaży, ani też generacja nie trwała tak długo. Nie da rady wyciągać wniosków co do PS4 na bazie sytuacji Wii.
  • 0

#14966 filip Napisany 09 grudnia 2015 - 19:51

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Tak samo jak nie powinno sie porownywac innych generacji do obecnej, bo rynek sie zmienia.

Teraz exow prawie nie ma, a te co sa nie sa specjalnie kluczowe dla ogolu graczy. Nawet marka taka jak Halo nie ma w Stanach dawnej sily przebicia

Ten post był edytowany przez Filipeniek dnia: 09 grudnia 2015 - 19:52

  • 0

#14967 Danteusz Napisany 09 grudnia 2015 - 19:59

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Zgadzam się że rynek się zmienił i trudniej o kluczowe gry na wyłącznosć, ale patrząc na exy, time exy i inne deale widać która konsola jest liderem, a która jest na szarym końcu.
  • 0

#14968 Aras Napisany 09 grudnia 2015 - 20:32

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:


A propos tej chinszczyzny co dopisales to, poza podrygami jak Blue Dragon czy Lost odyssey, xbox nigdy nie mial argumentow i chyba baza uzytkownikow tej konsoli zawsze to rozumiala. Inna sprawa jest, ze japonczycy nie sa juz poawaznym graczem branzy a bardziej jakas dziwna nisza.

 

 

ale jeszcze wcześniej miał choćby dead or alive, otogi, panzer dragon, ninja gaiden, i były to gry dla których warto było brac xboksa. a teraz słychać tylko świerszcze... choć Scalebound to im się świetnie udało załatwić


  • 0

#14969 filip Napisany 09 grudnia 2015 - 20:39

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Teraz juz po prostu nie ma japonskich gier ligi Ninja Gaiden czy Otogi.
  • 0

#14970 nole Napisany 09 grudnia 2015 - 20:58

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 732 Postów:

:lol: Czy Ty w ogole zrozumiales o jakim sukcesie jest tu mowa?

Bo o ile nie jestes akcjonariuszem ( :lol:) to Ciebie on nie dotyczy :hejka:


 

W sumie Danteusz już ładnie wyczrpał temat. Od siebie tylko dodam tylko, że giereczki konsolowe dla dzieci mam w sercu, dlatego mam nieodparte wrażenie, że ogromny sukces marki PlayStation na przestrzeni ostatnich 20 lat bardzo mnie dotyczy. I co, mam Ci to teraz jakoś matematycznie udowodnić twierdzeniem Pitagorasa? Równie dobrze to Ty mógłbyś mi udowadniać, że mnie nie dotyczy. :razz: 

Ale okej jakiś przykład mogę podać. Wspmniana tu już wcześniej szeroko pojęta twórczość japońskich developerów: FF 7 Remake, NieR Automata, Street Fighter V, Shenmue III, Dragon Quest XI, Dissidia Final Fantasy, Persona 5, NiOh, Ace Combat 7, Ni No Kuni 2, Gravity Rush 2, Valkyria of the Blue Revolution, Yakuza Zero i 6, Dragons Dogma Online, King of Fighters XIV, Odin Sphere: Leifdrasir, DoA Exteme 3, Star Ocean V, Guilty Gear Xrd Sign, Deep Down, nowy YS czy wreszcie Dragon Quest Heroes 2 i Builders. To tak zupełnie na szybko wymieniłem tylko duże, popularne i rozpoznawalne na całym świecie gry, nie wspominając w ogóle o milionie nprawdę japońskich, niszowych i dziwnych gier.

I teraz pyatanie za 100 punktów Drogi Kolego. Dlaczego te gry są zapowiedziane tylko na PS4. Przecież architektura obu konsol jest bardzo zbliżona (nie to co w poprzeniej gen) i ewentualna, nawet jakoś gorsza konwersja na XO powinna przecież bezproblemowo wchodzić w grę czyż nie?

No właśnie być może dlatego że w Japonii tygodniowo sprzedaje się 200-400 Xboxów, a 20 000 - 40 000 PSczwórek.  ;-)


  • 0



Inne z tagami: