Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telewizory pod konsole - pytania, porady


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6823 odpowiedzi na ten temat

#271 xell Napisany 25 grudnia 2006 - 15:38

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Xboyu :* Poczytaj o standardzie Dolby Pro Logic II: http://en.wikipedia....Dolby_Pro_Logic. Łapanie za nazewnictwo i "pradziwie dookolne" znów jest jak z HD i TRUE HD. Tu i tu doświadczasz wrażeń dźwięku dookólnego i w samych grach ciężko spostrzec różnicę dla niewytrenowanego ucha :P

Powinieneś też kiedyś pograć na innych konsolach, a nie wyrzucać tylko teorię i udawać, że nie ma różnicy.
  • 0

#272 Scorpio Napisany 25 grudnia 2006 - 18:04

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Powinieneś też kiedyś pograć na innych konsolach, a nie wyrzucać tylko teorię i udawać, że nie ma różnicy.

:* Na Xbox grałem dużo, lecz wtedy jeszcze nie na podłączeniu do głośników :* Mam DVD podpięte na zestaw i daje się słychać wyraźną różnicę między Dolby Digital i Dolby Pro Logic ale jakby tu ...

ale gdy się usiądzie nagle przy konsoli podłączonej do 5.1 i porówna go do mono z TV

. I gdzie pisałem o prawdziwe-true-dookólny. Pisałem tylko o możliwości wykorzystywania systemu 5.1.

No dobrze: Xbox rządzi i wymiata i PS2 przy nim graficznie i dźwiękowo (ale nie growo) odpada :kocha:

-------------------------------------------------------------

Nie.Porownajmy grafike na x360 na fullwyjebaHD ze zwyklym tv i wszytsko jasne

No właśnie. Sęk w tym, że marketingowcy bez przerwy wtłaczają nowe normy super TV, zmieniające się co 3-4 miesiące. Nie ważne jaki TVik kupiłeś, za pół roku to jest juz przeżytek/standard. Zupełnie jak z rynkiem PC jak zaznaczył to Max.
  • 0

#273 xell Napisany 25 grudnia 2006 - 20:16

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

. I gdzie pisałem o prawdziwe-true-dookólny. Pisałem tylko o możliwości wykorzystywania systemu 5.1.

A jakie gry na PS2 w ogóle wykorzystują ten system? Bo przynajmniej u mnie na razie PS2 w kwestii audio wypada trochę słabo. Ale z dźwiękiem tak samo jak z grafiką, w jednych grach wypada lepiej, a w innych gorzej i najwyraźniej grałem w te inne.

No właśnie. Sęk w tym, że marketingowcy bez przerwy wtłaczają nowe normy super TV, zmieniające się co 3-4 miesiące. Nie ważne jaki TVik kupiłeś, za pół roku to jest juz przeżytek/standard. Zupełnie jak z rynkiem PC jak zaznaczył to Max.

Jest takie przysłowie: czego oczy nie widzą tego sercu nie żal i znajduje ono zastosowanie również w tym wypadku. W sklepach elektronicznych unikasz działu z telewizorami, a dodatkowo ignorujesz to co piszą w N+ jak to świetnie wygląda obraz na telewizorze 55 cali, idziesz do Empiku pograć w Chromehounds na źle skalibrowanym Samsungu i już Ci ochota na HDTV przechodzi. Prawda, że dobre rozwiązanie? :hurra:
  • 0

#274 MaxVarEmreis Napisany 25 grudnia 2006 - 20:35

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Prawda, że dobre rozwiązanie? :hurra:


Nieprawda :)
  • 0

#275 xell Napisany 25 grudnia 2006 - 20:37

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Milcz, nędzna kreaturo :P
  • 0

#276 Gość__* Napisany 26 grudnia 2006 - 10:09

Gość__*
  • Goście
Hej mam pytanko czym ruzni się:
samsung 32" R-71b
http://www.allegro.p... ... 32m61.html

od samsung 32" R-72b
http://www.allegro.p... ... 32m61.html
  • 0

#277 Scorpio Napisany 26 grudnia 2006 - 10:43

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Dobra, dam na szybko 4 tytuły: Onimusha DoD, MGS3, DMC3, GT4.

xell - no tak ... unikać takich półek z TV w MM to ciężkie zadanie, bo są rozwalone na co najmniej 1/3 sklepu i zazębiają się z wieżami, głośnikami etc. No good :nie: I jakoś człowiek sam do nich ciągnie. Przy tym zauważyłem, że ostanio równie co przód interesuje mnie tył TVików (czasami tył bardziej) - znaczy ile i jakie wejścia. Kiedyś świadomość 2 Euro była wystarczająca :lol:

Brynda - obrotową podstawką :^^:
  • 0

#278 xell Napisany 26 grudnia 2006 - 11:23

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Dobra, dam na szybko 4 tytuły: Onimusha DoD, MGS3, DMC3, GT4.

Nie będę grać w żadną z nich :nie: No w każdym razie wierzę Ci na słowo, że te gry mają przestrzenny dźwięk.

xell - no tak ... unikać takich półek z TV w MM to ciężkie zadanie, bo są rozwalone na co najmniej 1/3 sklepu i zazębiają się z wieżami, głośnikami etc. No good :nie: I jakoś człowiek sam do nich ciągnie. Przy tym zauważyłem, że ostanio równie co przód interesuje mnie tył TVików (czasami tył bardziej) - znaczy ile i jakie wejścia. Kiedyś świadomość 2 Euro była wystarczająca :lol:

Sam zatem przyznajesz, że to problem leży w Twej własnej psychice. Ja nie myślę o HDTV, gdyż wolę odkładać kasę na inne rzeczy, a po takiej wizycie w empiku mogę się pocieszyć, że lepszy mój dobry monitor 19' niż tani HDTV :)
  • 0

#279 Scorpio Napisany 26 grudnia 2006 - 20:00

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

No w każdym razie wierzę Ci na słowo, że te gry mają przestrzenny dźwięk.

Oni 4 ma jeszcze fajny patent. Gdy masz Pro Logic II zestaw możesz wybrać, czy dźwięk ma zależeć od położenia kamery czy postaci :P Jak możesz nie pograć w MGS3 :cry:

Sam zatem przyznajesz, że to problem leży w Twej własnej psychice.

Przyznaję już od pierwszego postu. Ale taki problem pojawił się nie tylko u mnie. I wcześniej go nie było ... znajomość parametrów jest nam wbijana.
  • 0

#280 BeSOS Napisany 26 grudnia 2006 - 21:18

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Jak możesz nie pograć w MGS3


Bo to mogiła grywalnościowa nie z tej ziemi :ninja:
  • 0

#281 xell Napisany 26 grudnia 2006 - 21:24

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Dokładnie. Może teraz z sensowną kamerą jest to już w pewnym stopniu grywalne, ale i tak wolę nie próbować. :patyk:
  • 0

#282 Gość__* Napisany 26 grudnia 2006 - 21:33

Gość__*
  • Goście

mogiła grywalnościowa

Jeśli czerpiesz przyjemność z samej rozgrywki- MGS to średniak
Jeśłi czerpiesz przyjemność z Oglądania mistrzowskich(w moim mniemaniu) cut-scenek- jak najbardziej
  • 0

#283 xell Napisany 26 grudnia 2006 - 21:37

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Odmawiam w granie tworów leniwych twórców, którym nie chciało się szlifować mechaniki rozgrywki i odwalili partactwo. Dobre cut-scenki czy nie (te w MGS1 mi się nie podobały), nie będę gry próbował.

edit:dobra, wracamy do rozmowy o telewizorach;]
  • 0

#284 Gość__* Napisany 26 grudnia 2006 - 21:50

Gość__*
  • Goście
To jeszcze ja coś nabazgram. W MGS'a gra się(a raczej przeżywa :jeee: ) dla cut-scenek właśnie. A osobiście myślę, że Kojima nie wsadził do MGS 3 tpp, bo wiedział, ze to srzeda Subsistence. Zawsze jest okazja do natrzaskania kasiory. EOT
  • 0

#285 BeSOS Napisany 26 grudnia 2006 - 21:59

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
To jeszcze ja, najwyżej warna dostanę.

W MGS'a gra się(a raczej przeżywa ) dla cut-scenek właśnie


Zawsze mnie rozwalają te stwierdzenia. To jest regułka, którą przedstawia każdy fanboj MGSa - w to sie nie gra, tylko przeżywa. No LOL. Znam nawet przypadki ( :hejka: ) kiedy zamiast grać, koleś leciał Snejkiem do przodu na pałę, aby zobaczyć filmik o_O To nie lepiej zrobić filmik na endżinie gry i już? Po co na siłę dorabiać do tego elementy z gameplayem, kiedy ten jest nie do zaakceptowania :ninja: MGS to gameplayowy crap :hmmm:

Co do tematu, bo sobie przypomniałem coś. Kumpel nabył sobie X360. Przez miesiąc grał na 32"tv a ponieważ na święta wyjeżdżał z domu, postanowił kupić kabelek vga aby wziąć X360 ze sobą (+minitor). Ponoć nie gra już na TV bo tak się przyzwyczaił do jakości i ostrości LCD od kompa :ninja:
  • 0

#286 Gość__* Napisany 26 grudnia 2006 - 22:03

Gość__*
  • Goście
To ja najwyżej dostanę drugiego :D

To jest regułka, którą przedstawia każdy fanboj MGSa

To był cytat kogos innego. Bardzo lubię MGS'a ale potrafię spojrzeć na niego krytycznie. A prawdą jest, że MGS to Gameplayowy średniak(CQC). Idiotyzmem dla mnie jest min. prucie przed siebie z M16(to ma byc koorwa skradanka? WTF?)
  • 0

#287 Danteusz Napisany 26 grudnia 2006 - 23:16

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

To nie lepiej zrobić filmik na endżinie gry i już?

Zrobili ;]
  • 0

#288 Godot Napisany 26 grudnia 2006 - 23:19

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
ekhm...
warnow nie dostaniecie bo przynajmniej rozmowa jest w miare rzeczowa (oczywiscie pomijajac calkowity offtop :D )
do tematu
  • 0

#289 Scorpio Napisany 26 grudnia 2006 - 23:42

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

edit:dobra, wracamy do rozmowy o telewizorach;]

EOT

To jeszcze ja,

Najfajniej jest mieć to ostatnie słowo, prawda. Bo oto racja kończąca dyskusję, swoiste podsumowanie-wniosek, po którym nie ma już szans na dopowiedzenie niczego :ziewa:


Co do tematu, bo sobie przypomniałem coś. Kumpel nabył sobie X360. Przez miesiąc grał na 32"tv a ponieważ na święta wyjeżdżał z domu, postanowił kupić kabelek vga aby wziąć X360 ze sobą (+minitor). Ponoć nie gra już na TV bo tak się przyzwyczaił do jakości i ostrości LCD od kompa

A nie przeszkadza wielkość TVka? Mimo wszystko, co innego siedzieć za biurkiem, metr od monitora w pozycji co najwyżej średnio-wygodnej, a co innego uwalić się na łóżku/kanapie/fotelu kilka metrów od TVka bez potrzeby wytężania wzroku nad każdym mniejszym obiektem na ekranie. Oczywiście, gdy to jest 21" to już coś da usiąść dalej ... ale to jest 32". Detale detalami, ale gdy ostrość ma znaczenie dla mocy gier, tak samo ma znaczenie wielkość TVka. Jakoś na 40" LCD inaczej się odbiera niż na 21" LCD przykładowo :P

Po chwili: może tu mieć wpływ ów czynnik o którym się dużo czyta: ostrość czcionki i ogólne dopasowanie gier pod HD niż SD.
  • 0

#290 Arasz Napisany 29 grudnia 2006 - 21:51

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:
Jak by ktoś wątpił w powera HD. Porównanie streamu HD i DVD na przykładzie LotR. Kopie szczękę różnica.

link
  • 0

#291 Gość__* Napisany 03 stycznia 2007 - 15:44

Gość__*
  • Goście
http://allegro.pl/it... ... wawa_.html przyznaje, ze kompletnie sie na tym nie znam, ale jako, ze sprzet taki jest w MM w ratach po 35zl, to pytam: da rade podlaczyc do tego 360 i grac w HD?
  • 0

#292 ACZ Napisany 03 stycznia 2007 - 15:59

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Da radę. Będziesz musiał tylko dokupić kabelek z przejściówką za 4 dychy.
  • 0

#293 Gość__* Napisany 03 stycznia 2007 - 16:28

Gość__*
  • Goście
i jak sie na tym HD prezentuje? Ma ktos taki monitorek? BTW - 1440x900 pixeli - to to jest ile w tych hakjerskich okresleniach typu 720p, 1080i, czy 1080p :P
  • 0

#294 ACZ Napisany 03 stycznia 2007 - 17:30

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Na tym monitorze szarpniesz 720p.
  • 0

#295 phsx Napisany 03 stycznia 2007 - 20:29

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
A lepiej miec monitor LCD 720p czy monitor CRT 1080p ?? Gdzie lepiej beda gry wygladac?
  • 0

#296 Danteusz Napisany 03 stycznia 2007 - 20:33

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
CRT oferuje dużo lepszy obraz niż LCD.
  • 0

#297 Texz Napisany 03 stycznia 2007 - 22:04

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

CRT oferuje dużo lepszy obraz niż LCD.

:lol: w którym momencie? Stabilność (brak migotania), dokładność w wyświetlaniu drobnych detali, w obecnie montowanych matrycach - idealna jakość i głębia kolorów, brak snużenia. Mówię tu o LCD.

Z resztą w ruchu może CRT jest dobrym rozwiązaniem. Do jednolitego, stabilnego obrazu jak czytanie np: tego forum ... jednak LCD.
  • 0

#298 Danteusz Napisany 04 stycznia 2007 - 00:44

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Najlepsze monitory CRT kosztują teraz śmiesznie tanio a obraz mają wspaniały. Migotanie? Przy 120Hz? Tyle właśnie mają topowe CRT. Skoro mówimy o grach ruch to podstawa. Kontrast, czerń-tu LCD jest bite niemiłosiernie przez kineskop. Pograj w Dooma 3 na dobrym kineskopie a potem na LCD, przyznasz mi rację.
Poczytaj recenzję Philips 32PW9551/12 CRT:
http://hdtvpolska.co...topic=1666&st=0
Fragment na zachętę:

Heloł. Dzisiaj trochę spędziliśmy czasu w Saturnie bawiąc się paroma TV. Szczególnie miałem tym razem ochotę na zobaczenie w akcji TV CRT HD z HDMI i component mając do dyspozycji źródła HD (Snazio, KISS) oraz X360. Bo nikt tak naprawdę nie potrafił odpowiedzieć jak taki obraz wygląda na CRT HD Prepared (dobre co?)

I jesteśmy naprawdę w szoku ale wedle MNIE obraz był najlepszy! Lepszy niż na jakiej kolwiek plaźmie oraz LCD!! Nieźle co? Mówię Wam: to działa jak typowy monitor CRT od kompa! Tylko, że ma 32" a w przypadku Samsunga głębokość to tylko 40 parę centrymetrów!(Philips to jednak typowy klocek) A cena koło 2600zł też nie jest straszna chociaż musi być niższa żeby się tym zainteresować.


  • 0

#299 Texz Napisany 04 stycznia 2007 - 11:58

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Dotychczas moja przygoda z CRT była raczej na minus, fakt.
Nie chcę tu dalej pogłębiać się w swojej zawisłości, bo widzę, że to co piszesz ma odźwierciedlenie w rzeczywistości i z chęcią temu przyklaskuję. Skoro tak jest, będę musiał się tym naocznie zainteresować, a co! :)

Rozumiem, że umieszczenie tego w domu wiąże się z 30 cm. dziurą w ścianie, gdzie chcemy umieścić sprzęt? (coś w rodzaju tego, jak rozwiązała sprawę brzydkiej obudowy w domu Krystyna Janda, umieszczając TV w kwadratowym pudełku, które w porównaniu do obudowy LCDeka, pasuje do reszty pomieszczenia).

No właśnie kwestia estetyki. Taki kloc w pokoju gościnnym.. heh. W przypadku 32 cali jeszcze przejdzie. A jeżeli ktoś chce 50? To co CRT też wchodzi w grę?
  • 0

#300 vagrant3 Napisany 04 stycznia 2007 - 12:16

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

A jeżeli ktoś chce 50? To co CRT też wchodzi w grę?

Nie widziałem aż tak dużych CRT :ninja:
  • 0