Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telewizory pod konsole - pytania, porady


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6823 odpowiedzi na ten temat

#301 Scorpio Napisany 04 stycznia 2007 - 13:16

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

w którym momencie? Stabilność (brak migotania), dokładność w wyświetlaniu drobnych detali, w obecnie montowanych matrycach - idealna jakość i głębia kolorów, brak snużenia. Mówię tu o LCD.

A także stopień wypełnienia piksela mniejszy niż w CRT i praca taka "pikna i malowana" tylko w jednej rozdzielczości (no, chyba że to LCD za kilkanaście tysięcy), fakt że konstrukcja nematyka jest taka, że warstwa ciekłego kryształu nie ma prawa dawać idealnej czerni (bo by nie działała), istnienie zjawiska smużenia. Tak, nie ma to jak twierdzić i twierdzić że LCD ma same plusy :)

CRT ma tą wadę, że nie ma ich w rozmiarach jumbo.

No właśnie kwestia estetyki.

To chcesz mieć doznania z oglądania tego co w TV, czy samego TV? :P
  • 0

#302 Gość__* Napisany 04 stycznia 2007 - 15:13

Gość__*
  • Goście
hm...a moze ktos zarzucic jakims modelem CRT monitora (ew. TV, ale monitory milej widziane), do ktorego sie podlaczy bez problemu konsole i odpali HD?
  • 0

#303 Gość__* Napisany 04 stycznia 2007 - 15:30

Gość__*
  • Goście
np cytowany wcześniej Philips 32PW9551/12 CRT
  • 0

#304 phsx Napisany 04 stycznia 2007 - 16:29

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Ale ja chce ten monitor CRT 1080 do pcta i do konsol wiec wiekszy jak 21 wogole w gre nie wchodzi :) I dlatego pytam czy kupowac CRT fullHD, czy LCD nie full.
  • 0

#305 Danteusz Napisany 04 stycznia 2007 - 16:48

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 902 Postów:

fakt że konstrukcja nematyka jest taka, że warstwa ciekłego kryształu nie ma prawa dawać idealnej czerni (bo by nie działała), istnienie zjawiska smużenia.

Jest na to sposób, wystarczy zrobić kontrast na tyle duży że to co nie jest czarne będzie wydawało się być idealną czernią. Planuje się LCD z kontrastem 100000:1, ale to przyszłość, podobnie jak technologia SED która oferuje idealną czerń. Za kilka lat problem czerni będzie rozwiązany.

Jeśli planujecie wydać kilka tysięcy na LCD lepiej rozejrzyjcie się za porządną plazmą, ich ceny ostatnio mocno spadły a obraz mają świetny (szczególnie w SD, którą póki go głównie będziecie oglądać). Gdy macie na wydanie około 9000 i sporo miejsca w pokoju zainwestujcie w Bravia KDL-55A2000.
PhysX, najlepiej zrób porównując obraz CRT 1080p z LCD 720p. Nigdy nie kupujcie ekranów bez zobaczenia ich na oczy i dokładnego przetestowania (SD, HD, DVD, gry).
  • 0

#306 Gość__* Napisany 04 stycznia 2007 - 16:52

Gość__*
  • Goście
A ty masz plazmę czy LCD? I ile dałeś za swojego potwora, ptyśku?
  • 0

#307 ACZ Napisany 04 stycznia 2007 - 16:52

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 207 Postów:
Physx, Ty cały czas źle piszesz.
Jaki full hd crt? Na standardowych monitorach crt to odpalisz 720p, no chyba że kupisz 21-22 calowego na diamondronie lub trinitronie z dobrą elektroniką, gdzie bez problemu szarpną rozdziałki aż do 1920 punktów w poziomie przy dobrym odświerzaniu. Koszt takich używanych monitorów to obecnie granice 300 zł.
Jeśli chcesz mieć rozdziałkę z konsoli do 1080p to innych i mniejszych monitorów Ci nie polecę. Tak czy siak na takim monitorze obraz będziesz miał ostry, jak żyleta i nieporównywalnie lepszy niż na tanim lcd za 3 koła, który i tak odpali Ci najwyżej 720p.
  • 0

#308 Gość__* Napisany 04 stycznia 2007 - 16:55

Gość__*
  • Goście
A tak nawiasem, jakie są róznice pomiędzy Plazma a LCD? :hmmm: Bo ja to siem nie znam :P
  • 0

#309 Danteusz Napisany 04 stycznia 2007 - 16:55

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 902 Postów:

A ty masz plazmę czy LCD? I ile dałeś za swojego potwora, ptyśku?

Mam Bravia KDL-55A2000, to jest tylna projekcja w technologii LCoD. Pisałem o nim kilka stron wcześniej, nie bedę się powtarzał.

W LCD świecą kryształy, w plaźmie gaz.
  • 0

#310 Gość__* Napisany 04 stycznia 2007 - 17:01

Gość__*
  • Goście

W LCD świecą kryształy, w plaźmie gaz

A ktora technika daje lepszy obraz? Czy jest to niestwierdzone i tego nie wiedzą najstarsi górale
  • 0

#311 Danteusz Napisany 04 stycznia 2007 - 17:04

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 902 Postów:
Plazmy oferują najlepszy obraz, szczególnie te za kilkadziesiąt tysięcy.
  • 0

#312 Scorpio Napisany 04 stycznia 2007 - 17:58

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

W LCD świecą kryształy, w plaźmie gaz.

KRYSZTAŁY NIE ŚWIECĄ :P Są ustawiane tak, by mogły przepuszczać światło :P

PS. Zachęcam do zapoznania się z jeszcze jednym parametrem, o którym jakoś się nie mówi (ha, może dlatego że LCD w nim nie przodują :P ) - jest to stopień pokrycia, czyli ile pikseli jest w pikselu :) Na prosto: chodzi o to, ile obszaru przypadającego na piksel zajmuje jego część świecąca (widać dobrze np. gdy podejdzie się do obszaru rzucanego przez projektor - takie puste miejsca między pikselami są wtedy widoczne).

Zbliżcie teraz głowę do monitora ... no tak, dlatego lepiej fgrać z daleka - efekt niwelowany przez odległość i efekty biegu promieni świetlnych. Stąd lepiej pograć na większym TV z daleka niż na mniejszym z bliska jeśli chodzi o LCD :D
  • 0

#313 Danteusz Napisany 04 stycznia 2007 - 18:00

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 902 Postów:
Detal :)
  • 0

#314 BeSOS Napisany 04 stycznia 2007 - 18:02

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dante, już widze jak userzy N+ lecą po plazmy za kilkadziesiąt tys. zł ;)
Dla mnie fortuną jest wydanie 3tysięcy na takie LCD, które jak się okazuje jest średniej klasy sprzętem, a co dopiero na coś lepszego.

Co do tych SEDów, laserów czy innych dopakowanych LCD - na tej zasadzie to mogę czekać z kupnem LCD do końca życia. Wszystko się starzeje. I nie przesadzałbym. Już teraz dostępne są TVki LCD, które są na prawdę zadowalające.
  • 0

#315 Danteusz Napisany 04 stycznia 2007 - 18:04

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 902 Postów:

plazmy za kilkadziesiąt zł

Niezła promocja :D

Edit: poprawiłeś :)

Dla mnie fortuną jest wydanie 3tysięcy na takie LCD, które jak się okazuje jest średniej klasy sprzętem, a co dopiero na coś lepszego.

Kup CRT o którym pisałem wyżej

Co do tych SEDów, laserów czy innych dopakowanych LCD - na tej zasadzie to mogę czekać z kupnem LCD do końca życia. Wszystko się starzeje. I nie przesadzałbym. Już teraz dostępne są TVki LCD, które są na prawdę zadowalające.

Dokładnie, nie ma co się zastanawiać, jak jest kasa trzeba kupować.
  • 0

#316 phsx Napisany 04 stycznia 2007 - 18:12

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:

Physx, Ty cały czas źle piszesz.
Jaki full hd crt? (...) no chyba że kupisz 21-22 calowego na diamondronie lub trinitronie z dobrą elektroniką, gdzie bez problemu szarpną rozdziałki aż do 1920 punktów w poziomie przy dobrym odświerzaniu. Koszt takich używanych monitorów to obecnie granice 300 zł.

caly czas mi o taki chodzi :ziewa: CRT 21 cali z obsluga 1080p czyli 1920 x 1080, widzialem na allegro chyba z philipsa albo samsunga juz nie pamietam.
  • 0

#317 Gość__* Napisany 04 stycznia 2007 - 20:29

Gość__*
  • Goście
Właśnie przeczytałem w Neo + list o HDTV. Banan podsuwa przykłady tanich telewizorów LCD. Ja bym jednak radził wydać nieco więcej kasy i kupić coś większego niż 26 cali, nie ma co oszczędzać. Kolesie kupujący 19 calowe LCD by podłączyć je do swoich X360 mnie zadziwiają - toż monitory dla grafików mają po 20 cali :)

Mnie gry jakoś specjalnie nie ruszają ale ostatnio chyba znów mi bakcyl wrócił (poczytałem kilka numerów N+, ściągnąłem sporo filmów z zapowiedzi gier na PS3 ... wiadomo) i zdecydowałem że jednak trzeba mieć konsolę w chacie, nie ma bata żeby było inaczej :). Czekając na PS3 kupiłem sobie do niej telewizor - nie wyobrażam sobie grać na Playstation 3 czy Xbox360 na kineskopowym telewizorze 21", to byłaby groteska przecież.

Moje wnioski są takie. Jeśli ktoś chce na prawdę mieć doskonałe wrażenia z nowej generacji gier i będzie dużo grał (czyli zapewnie 95% użytkowników tego forum) to brać telewizor jak największy, z jak najwyższej półki i w miarę możliwości pełne HD. I za cholere nie oszczędzać. Im lepszy sprzęt tym lepiej. Nie żadne 21 calowe chybrydy, ani to TV ani monitor bo tylko stracicie kase. Po co komu taki mały telewizor LCD? No dajcie spokój, moja sypialnia to mały kwadrat 3x3 metry i kupiłem 32 calowy TV a gdyby dobre 40 calowe sprzęty były tańsze to pewnie kupiłbym jeszcze większy.

Narazie nie mam sprzętu do grania (mam komputer podłączony do TV, ale pecet to nie jest sprzęt do grania) więc ogladam sobie tylko filmy. No i nie powiem, wyglądają bardzo fajnie. Największy jednak czad jest kiedy puszczę dla testu jakąś grafę real time w pełnej rozdzielczości. Wtedy widać sens kupna takiego telewizora specjalnie dla konsoli. Z gier sprawdziłem Tekkena 3 i Gran Tursimo 2 na EPSXE, w 1360x768 (ustawione w emu oczywiście) grafika była ostra jak żyleta. Nie do porównania z takimi filmami DVD na przykład. Ja mam zwykłe HD Ready, tymbardziej wolę nie myśleć jak będzie wyglądać nowe Gran Turismo w pełnym HD na odbiorniku powiedzmy 40 calowym. To będzie masakra.

Nie wszystkim się jednak podoba gra na dużym telewizorze. Ja początkowo myślałem że niektóre programy graficzne będę sobie odpalał na TV. Ale mniejszy monitor mniej męczy oczy i jest po prostu wygodniejszy. I pewnie przy grach sprawa też będzie dyskusyjna. Nawet na monitorze 17 cali lepiej widać detale i szczegóły niż na takim telewizorze, taka prawda.

Generalnie jednak biorąc pod uwagę klimat grania na konsolach (kanapa/fotel/ dywan + pad) uważam że musi być czad, więc polecam 32 calowe telewizory jako totalne minimum (dla małego pokoju). Szybko się można przyzwyczaić do takiej wielkości, potem tak to nie przeraża. Ja taki telewizor uważam za podstawowy gadżet do konsol nowej generacji, teraz czekam na Playstation 3 i będzie jazda :jeee:

- gra na którą najbardziej czekam, the best of the best, cudo nad cudami i tak dalej. Virtua Fighter 5 odpalony narazie tylko jako filmik zassany z sieci hehehehehehe

Dodany obrazek


- jedno z moich demek real time które odpaliłem w 1360x768. Przy grafice generowanej na bieżąco w danej rozdziałce łatwo o porównanie z grami. HD Ready to minimum, które szybko odejdzie do lamusa, a pełne HD to żadna fanaberia według mnie.

Dodany obrazek

.
  • 0

#318 Gość__* Napisany 04 stycznia 2007 - 20:43

Gość__*
  • Goście
dobra jutro chce kupić tv samsung 32" r-71b widział już ktoś jak na tym wygląda gra na xbox360 bo nie chce mi się targać konsoli do sklepu więc jeśli ktoś coś wie to bym bardzo prosił o opisanie tego co widział wiem że t3xz ma 19" własnie takiego ale ja chce 32" a to już może być coś innego
  • 0

#319 BeSOS Napisany 04 stycznia 2007 - 22:08

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dante, ten CRT ma skopany port HDMI, a do nowego TVka będę podłączał też /zapewne kiedyś/ PS3.

Brynda, ten tv to nie jest samo co monitor texza.
Widziałem w w akcji z podłączonym X360 i nie ma się co czepiać. Tzn ja się czepiałem, ale ja zawsze byłem wymagający :D

Acha. Dziq - ten Sharp Xd1E o którym pisałeś nie obsługuje 1080p przez component/vga, więc dla posiadaczy X360 to raczej słaba propozycja.

Tak w sumie się zastanawiam jak Xboje odpalą 1080p skoro sa z tym takie probemy przez component. :hmmm:
  • 0

#320 Gość__* Napisany 04 stycznia 2007 - 22:22

Gość__*
  • Goście
Ja mam wlasnie R71B. I krotko. Najlepszy za te cene. :hurra: Decyzje podjalem pytajac sie najpierw w kilku sklepach, oraz po pol dnia w MM z moim iXem. Argumentem moze tez byc fakt, ze Microsoft sam uzywa samsungow do demonstracji 360tek. Niech sie wypowie ktos kto widzial na wlasne oczy - Jedyn?
  • 0

#321 grom Napisany 05 stycznia 2007 - 00:01

grom

    Chocobo

  • Narybek
  • 21 Postów:

Dante, ten CRT ma skopany port HDMI


skad takie przypuszczenia? :ninja:
  • 0

#322 BeSOS Napisany 05 stycznia 2007 - 00:46

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Tak czytałem i tak też słyszałem od posiadacza tego TVka.
  • 0

#323 Danteusz Napisany 05 stycznia 2007 - 01:00

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 902 Postów:

Dante, ten CRT ma skopany port HDMI, a do nowego TVka będę podłączał też /zapewne kiedyś/ PS3.

To podłączysz przez component, ten TV i tak nie obsługuje 1080p.
  • 0

#324 Gość__* Napisany 05 stycznia 2007 - 06:59

Gość__*
  • Goście
to dzieki chłopaki zapewne dzisiejsza noc bedzie nie zapomniana :)
  • 0

#325 f5k Napisany 05 stycznia 2007 - 23:20

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Mam problem z moim TV LCD(Samsung LE23R51B), oto problem: jak podłącze cokolwiek(PS2, Xbox360) componentem to mam w kolorze za dużo zieleni(aż sie niedobrze robi) i teraz co mam robić? Bawić sie w drogie przejściówki VGA żeby obraz miał normalne kolory czy iść do sklepu i powiedzieć żeby coś z tym zrobili(oddali do serwisu lub wymienili taki sam TV z normalnymi kolorami) TV kupiłem w październiku 2005. Co mam robić? Prosze o jakieś rady, z góry dziekuje.

Edit podobno PS3 narazie ma nie mieć kabli VGA. :/ :nie:
  • 0

#326 Godot Napisany 05 stycznia 2007 - 23:25

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
ja mam Philipsa 201B4, obraz jest swietny, odpalam bez problemu 1080p, za taka kase jak najbardziej wart polecenia:)
  • 0

#327 Gość__* Napisany 06 stycznia 2007 - 00:17

Gość__*
  • Goście
mozesz 1) skorzystac z menu serwisowego zeby wyregulowac sobie temperature barw (nie znam kodu do r51), 2) wybrac tonacje warm zamiast cold
  • 0

#328 Danteusz Napisany 06 stycznia 2007 - 01:53

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 902 Postów:
Przestawiłeś w menu PS2 z RGB na Component?
  • 0

#329 f5k Napisany 06 stycznia 2007 - 09:14

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:

mozesz 1) skorzystac z menu serwisowego zeby wyregulowac sobie temperature barw (nie znam kodu do r51), 2) wybrac tonacje warm zamiast cold

2)Zmiana tonacji kolorów nic nie daje, próbowałem i nadal zieleń w nadmiarze. :/

Przestawiłeś w menu PS2 z RGB na Component?

Tak.
  • 0

#330 Danteusz Napisany 06 stycznia 2007 - 12:08

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 902 Postów:
Może być coś nie tak z kablem. Sprawdź na innym TV.
  • 0