Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telewizory pod konsole - pytania, porady


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6823 odpowiedzi na ten temat

#5791 lukaszSA Napisany 25 lutego 2019 - 11:29

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 957 Postów:

Ja to w kuchni mam sprzęty Amici a gardzę polską przecież


  • 0

#5792 filip Napisany 25 lutego 2019 - 11:42

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

https://www.mbaknol....rand-tribalism/

 

 

Brand Tribalism

 

 

 

A brand tribe can be defined as a social network of varied persons – who are linked by a shared belief around a brand; its members are not simple consumers, they are also believers and promoters. A brand tribe does collective action and therefore it is implicated as post-modern business. The emergence of brand tribalism represents tribal consumption’s. Brand tribalism emerges because there is a group of consumers who adore this brand emotionally connected by some values and usage of consumption, using the social “linking value” of products and services to create a community and express identity. The phenomena of tribes can be presented as an expression of both self and social identity. Consumer social identities and consumption choices shift depending on situational and lifestyle factors. So, the phenomena of Brand tribalism can also be understood and accessed through their shared beliefs, ideas and consumption. Due to this point, one individual consumer who has different categories of identity, may be involved in several different brand tribes at the same time.

 

 

 

Shared consumption (tribe) is the post-modern consumer’s means of creating a social link and building bridges between individuals. Therefore the existence of brand tribes presents a chance to communicate with elusive post-modern consumers who hold meaning and relevance for the individuals within them, rather than attempting to create a homogeneous segment from arbitrary characteristics. In this view, brand tribalism calls that marketers should look beyond conventional brand strategy, such as brand community. Besides because involvement with a tribe is an expression of self-identity, the brand tribe shares not only moral values or opinions, but consumption values and preferences. In this case, it can be seen that when tribal members possess for their tribe, there is an opportunity for marketers to co-create meaningful and “symbiotic” the brand and brand image; the brand community, consumer and brand tribe to facilitate the creation, communication, and the evolution of the brand and build special relationships with groups of consumers.

 

 

 

 

The social dynamics of tribes also provide insight for connecting with members on an affective level. There are four different roles to exist amongst consumer tribe members. These range from low participation (the sympathizer), to active members, to practitioners and lastly devotees, who possess high level of involvement and emotional attachment. The practitioner in a tribe has a similarity with the opinion leader concept; they influence the exchange of certain information among peers due to their own knowledge and authority in the area. The roles members assume may have implications for whom, and how, marketers choose to communicate with the tribe

 


Ten post był edytowany przez filip dnia: 25 lutego 2019 - 13:17

  • 0

#5793 Schrodinger Napisany 25 lutego 2019 - 11:44

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 982 Postów:

Miałem kasować ten burdel ale w sumie niech zostanie


  • 0

#5794 oranje Napisany 25 lutego 2019 - 13:13

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Jutro odbieram oleda :olo:
  • 3

#5795 Zois Napisany 25 lutego 2019 - 14:54

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

To jak z ludźmi co nigdy nie kupią auta na F bo 30 lat temu się utarło, że Fordy, Fiaty itp to awaryjne. Nie ma sił aby ich przekonać. Ja swego czasu mocno jarałem się Alfą 159, stary jak usłyszał co chce kupić tylko się pukał w czoło i nie było możliwości mu przetłumaczyć, że to akurat baaaardzo udany model i mniej awaryjny jak większość jego konkurentów z tego segmentu, w oczach ojca Alfa to bubel i nic tego nie zmieni.

Troszkę Deba jestem w stanie zrozumieć, bo sam strasznie hejtuje firmę Samsung, ale jednak jak kupowałem mikrofale i okazało się, że w tej cenie najlepiej wypada Samsung to się jednak nie obraziłem i kupiłem.

 

TV : LG

Soundbar : Samsung

Konsola : Sony

 

Tyle w temacie :deb:

Btw : ktoś gdzieś w tym temacie chwalił się swoimi settingami Oleda Lg ?

Bo coś tam wydłubałem na bazie hdtv, ale chętnie bym skopiował czyjeś ustawienia w 100% i zobaczył, bo szczerze mówiąc za leniwy jestem żeby samemu łazić po tych suwakach ;/


  • 0

#5796 Schrodinger Napisany 25 lutego 2019 - 15:00

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 982 Postów:

gdzieś na poprzedniej stromie coś mojego było i podrzuć co na hdtv zobaczyłeś 


  • 0

#5797 Zois Napisany 25 lutego 2019 - 16:06

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

Dzięki,

Znalazłem Twoje i jeszcze jakieś prehistoryczne Razela to sobie poczytam i potestuję.

 

Co do HDTV to nic wyszukanego - po prostu odpaliłem wątek z recencją/testem TV i tam standardowo wklejają te ogólniki jak wyłączenie redukcji szumów itp itd ; czyli dla mojego B8 to był taki wątek https://hdtvpolska.c...logią-thinq-ai/, ale jak na szybko patrzyłem to chyba menu konfiguracyjne nie różni się jakoś mocno B6-B7-B8 więc pewnie wszędzie jest kopiuj wklej tych ustawień, może z małymi różnicami.

 

W sumie jak na szybko otworzyłem Twój link z rtings.com to tez takie generyczne wskazówki tam są, chyba prawie to samo co na hdtv, ale zgłębię temat.

 

Póki co miałem takie przemyślenie po jednej scenie w METRO ; mianowicie ciemna piwnica że o ja pierdole, latarka nie działa i trzeba doświetlać się zapalniczką i czerń była niesamowita, ale ta zapalniczka prawie nic nie oświetlała. Parę 'plansz' później znów ciemnica, znów zapalniczka i już poświata była ładna i dało się poruszać w obszarze. Może więc już kwestia samej gry i zaprogramowania tego światła, a nie samego TV, chociaż nie wiem. W każdym razie na tyle co niby mam ustawione to jestem zadowolony, ale wiadomo - na pewno coś jeszcze tanim kosztem można podkręcić, tylko weź zgadnij co i jak konkretnie ;)

 


  • 0

#5798 Hellmans Napisany 25 lutego 2019 - 16:20

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Jak gierka ma źle zaimplementowany hdr to tv nic na to nie poradzi. RDR2 w końcu naprawili?


Ten post był edytowany przez Hellmans dnia: 25 lutego 2019 - 16:21

  • 0

#5799 Pawlik Napisany 25 lutego 2019 - 16:38

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Chyba nie.
  • 0

#5800 Marbel Napisany 25 lutego 2019 - 17:40

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Jak gierka ma źle zaimplementowany hdr to tv nic na to nie poradzi. RDR2 w końcu naprawili?

Hitman 1 miał też chyba coś skopane bo gra dziwnie z tym wyglądała.
  • 0

#5801 oranje Napisany 27 lutego 2019 - 19:51

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Sprawdziłem dzisiaj na szybko czy OLED działa i szczerze póki co jestem zawiedziony. Obraz jak w każdym innym telewizorze 4K. Od razu zaznaczam, że nie bawiłem się ustawieniami, nie podłączyłem konsoli, tylko sprawdziłem jakieś tam demo, fragment filmu na C+ i youtube'a. Na poważne testy przyjdzie jeszcze czas ;)
  • 0

#5802 Schrodinger Napisany 27 lutego 2019 - 20:02

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 982 Postów:

na pewno OLEDa kupiłeś?  :olo:


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 27 lutego 2019 - 20:02

  • 3

#5803 oranje Napisany 27 lutego 2019 - 20:16

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
2ezmdes.jpg
  • 4

#5804 Schrodinger Napisany 27 lutego 2019 - 20:19

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 982 Postów:

jakiś mało smolisty


  • 0

#5805 Kradziej Napisany 27 lutego 2019 - 20:53

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Dzięki za radę Marbel, obadam model ^^


  • 0

#5806 lukaszSA Napisany 27 lutego 2019 - 20:56

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 957 Postów:
OLEDa sprawdza się w nocy.

Wtedy urywa głowę przy samej dupie
  • 0

#5807 Daddy Napisany 27 lutego 2019 - 23:07

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 952 Postów:

2ezmdes.jpg


Taki pro-tip: takie coś, na zdjęciach w lepszej jakości, wrzuca się w szoping. Dodając fakt, że od 12 dni nikt nic nie kupił, to będzie na rozruszanie tematu jak znalazł :cf:
  • 0

#5808 Zois Napisany 27 lutego 2019 - 23:32

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
Dzięki oranje za foto, nie chciało mi się robić, już wrzucam w temat xD
4k jak 4k, ja myślę że bardziej to ma znaczenie pod kątem HDR i ogólnie barw. W sumie porównanie mam tylko do fullHD ale na szczęście różnice widzę od razu na korzyść OLEDA więc ślepo jestem zadowolony. Inna sprawa co by było jakbym najpierw miał możliwość obczajenia jakiejś biedy Sony 65', czy nie czulbym że nie warto było... Trochę chyba jak Jedyn pisał, jak się ma teraz dobry tv to szoku nie ma wielkiego
  • 1

#5809 Stan Napisany 28 lutego 2019 - 06:36

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 208 Postów:

Słuchaj Jedyna daleko zajedziesz.

 

 

John Wick do testów OLEDa. Polecam. 


  • 0

#5810 BeSOS Napisany 28 lutego 2019 - 08:44

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ktoś mnie wzywał?
Zawsze uważam że mniejszy szok jak się ma plazmę niż jakiś ułomny LCD. Z tego co czytam na forum 90% osób ma jakieś TVki za 2k więc czego się spodziewają oprócz szarości i wypranych kolorów, nie wiem. Odpalenie po tylu latach OLEDa musi być dla nich strzałem w twarz :olo:

Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 28 lutego 2019 - 08:45

  • 0

#5811 Schrodinger Napisany 28 lutego 2019 - 09:03

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 982 Postów:
Oszukuj się dalej. Razel przechodził z plazmy na OLEDa i mówił że skok jest ogromny.

Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 28 lutego 2019 - 09:03

  • 0

#5812 Razel Napisany 28 lutego 2019 - 09:27

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:
No ja miałam plazmę Panasa i różnica była mniej więcej jak pomiędzy Pawłowicz, a Alex Grey :good:
Jeszcze jak włączyłem Batmana na Oledzie na start i mówię no spoko, ładnie ładnie. Odpiąłem i podłączyłem plazmę... jak zobaczyłem tę szarość i ziarna to myślałem, że się osram i orzygam z tych negatywnych doświadczeń wizualnych :bue:
To jest różnica eonów :tak:

Ten post był edytowany przez Razel dnia: 28 lutego 2019 - 09:27

  • 0

#5813 Tynio Napisany 28 lutego 2019 - 09:31

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Wiele osób kupuje TV 40-60"

A tak z ciekawości czy ktoś gra sobie na jakimś projektorze? 

Tu można poszaleć i zagrać nawet na 100"

 


  • 0

#5814 Schrodinger Napisany 28 lutego 2019 - 09:36

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 982 Postów:

Razel no ja odpaliłem sobie na pierwszy ogień Daredevila drugi sezon, tam jest walka w nocy w deszczu :mog: 


  • 0

#5815 lukaszSA Napisany 28 lutego 2019 - 09:55

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 957 Postów:

Jurassic World: Fallen Kingdom na BluRay 4K HDR i sceny w nocy w czasie burzy :good: 


  • 0

#5816 Hellmans Napisany 28 lutego 2019 - 10:35

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

No ja miałam plazmę Panasa i różnica była mniej więcej jak pomiędzy Pawłowicz, a Alex Grey :good:
Jeszcze jak włączyłem Batmana na Oledzie na start i mówię no spoko, ładnie ładnie. Odpiąłem i podłączyłem plazmę... jak zobaczyłem tę szarość i ziarna to myślałem, że się osram i orzygam z tych negatywnych doświadczeń wizualnych :bue:
To jest różnica eonów :tak:

 

Czyli dupsko urwało dopiero jak odpaliłeś starą plazmę, a gdybyś nigdy jej ponownie nie odpalił to by było tylko "no spoko, ładnie ładnie". Słabo jak na sprzęt za 5k.


  • 0

#5817 burnstein Napisany 28 lutego 2019 - 10:41

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 142 Postów:

To tylko pokazuje jak szybko ludzie przyzwyczajają sie do luksusu.


  • 0

#5818 Schrodinger Napisany 28 lutego 2019 - 10:43

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 982 Postów:

Z tymi OLEDami to jak z Destiny, największy ból dupy mają Ci co nie grali :^^: 


  • 0

#5819 Kurzy Napisany 28 lutego 2019 - 12:24

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:

Z tymi OLEDami to jak z Destiny, największy ból dupy mają Ci co nie grali :^^:

A jak jest z wątpliwościami RDR2 w stosunku do OLEDów?


  • 0

#5820 Pawlik Napisany 28 lutego 2019 - 12:25

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Jest też tak, że niektórzy nie widza różnicy między obrazem, taniego lcd, starzej plazmy, a topowymi telewizorami, już nie komicznie mówię o oledach. Są typy co idą do marketu stają przed ściana z telwizorami i dla nich każdy gra tak samo, wiec po co przepłacać?
  • 1