Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telewizory pod konsole - pytania, porady


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6823 odpowiedzi na ten temat

#5851 Woroq Napisany 14 marca 2019 - 19:51

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 792 Postów:

Ja po dwóch tygodniach jestem zawiedziony. Okazuje się, że 55 cali to za mało :olo:

Zawsze możesz przesunąć kanapę :cf:


  • 0

#5852 Pawlik Napisany 14 marca 2019 - 19:56

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
No to fakt, kolejny telewizor to minimum 65.
  • 0

#5853 Woroq Napisany 14 marca 2019 - 20:00

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 792 Postów:

No to fakt, kolejny telewizor to minimum 65.

Pawlik, Ty chyba byłeś pierwszy. Czy to wypalanie oledów to rzeczywiście mit?


  • 0

#5854 Pawlik Napisany 14 marca 2019 - 20:15

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Imo mit, miałem kiedyś plazmę i tam faktycznie się duszki pojawiały po dłuższej sesji z grą. Oleda mam od 1,5 roku i nic się nigdy nie pojawiło, żadna poświata, o wypaleniu tym bardziej mowy nie ma. Jak się boisz to ustaw sobie profilaktycznie raz w tygodniu program odświeżający pixele i po problemie.
  • 0

#5855 oranje Napisany 14 marca 2019 - 20:18

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
A sprawdzasz kolory na różnych planszach? Bo na forach dla zjebów chyba co sesję szukają powidoków :olo:
  • 0

#5856 Schrodinger Napisany 14 marca 2019 - 20:20

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Tam jest tryb że jak wyłączysz pilotem tv to przez chwilę czyści piksele i wtedy lepiej z prądu nie wyłączać, tzn np listwę.
  • 0

#5857 Woroq Napisany 14 marca 2019 - 20:26

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 792 Postów:
Za czasów plazmy bardzo lubiłem oglądać TVN24, o czym wypalone logo przypominało mi zawsze kiedy włączałem tivik ;) I poważnie, nie przeszkadzali mi to aż rak bardzo, jak świetnie prezentował się obraz.

Czy program profilaktyczny z automatu się odpala raz na tydzień?

Oj ten Oled :boner:

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 14 marca 2019 - 20:26

  • 0

#5858 Starh Napisany 14 marca 2019 - 20:47

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Woroq się złamał... chyba tez się złamię albo komuś zajebie Oleda z chaty jak będzie okazja i podstawie słupa na licytacji :olo:


  • 2

#5859 Woroq Napisany 14 marca 2019 - 20:54

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 792 Postów:

Woroq się złamał... chyba tez się złamię albo komuś zajebie Oleda z chaty jak będzie okazja i podstawie słupa na licytacji :olo:

W Euro AGD są dobre promocje. Za swojego dałem 5099 zł i dostałem jeszcze rabat 22% na druga rzecz, tj. Mesjasza odkurzaczy Dysona Absolute :sir:
Wszystko w ratach 0% :)
  • 2

#5860 Starh Napisany 14 marca 2019 - 21:03

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Plss staph!


  • 1

#5861 Nyjacz Napisany 15 marca 2019 - 09:26

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Ostatnio poszliśmy z kumplem do EURO RTV AGD. On po swój TV, ja po swój. I się zaczęło  :u2:

 

Znajomy wziął tę rozszerzoną gwarancję na 5 lat, która obejmuje mechaniczne uszkodzenia. Jest to 20zł więcej miesięcznie, a rat łącznie 28. Bierze LG LED 65, nie pamiętam jaki model, dzwoni po taksówkę towarową, za którą płaci 50zł i jedzie do domu. Wieczorem odbieram od niego telefon, że telewizorek jest zjebany, bo clouding czy cokolwiek innego sprawia, że nic nie widać dosłownie podczas grania, w podczas oglądania czy pykania po menu wkurzają zasłaniające poświaty. Ponagrywał filmy i następnego dnia chciał pędzić do sklepu obgadać sytuację, ale okazało się, że w knajpie zostawił dokumenty ratalne :banderas: a potem podczas demontowania telewizora uszkodził gwinty, bo oryginalne śrubki są podobno tak biedne. Jedna śruba została w TV.

 

Dobra, dokumenty odnalezione, Tomasz idzie do sklepu i... nie może pan nic wymienić ani zwrócić, bo telewizor był na promocji, poza tym podpisując gwarancję rozszerzoną podpisał pan, że nie wymieni na inny telewizor ani nie zwróci  :lol2: Jedynie ponoć dzięki ładnym oczkom i za zgodą miłego kierownika skorego na rzekomo przekręty, pozwolili mu wymienić na inny telewizor, ale ten sam model. Tyle, że nie mieli na stanie, musieli sprowadzić dwa takie na kilka dni później.

 

No i sprowadzili. W międzyczasie Tomek poczytał, że ten model tak po prostu ma, w mniejszym lub większym stopniu, wszystkie te telewizory są tak ozdobione światłem i już maksymalnie się skorbił, że nie dostanie w łapy nic sensownego i udupił się na 5 lat z jakimś gównianym TV. Dodatkowo obawiał się, że w mocno oświetlonym sklepie nie dostrzeże w sprzęcie tego problemu, więc...

 

GwRH8zq.jpg

 

Tak, wziął koc do sklepu, żeby obejrzeć go w warunkach domowych  :sir:

 

Niestety miały dokładnie to samo. Podobno zgodzili się na wymianę na inny TV ostatecznie i Tomek wziął jakiegoś Samsunga w podobnej cenie i calach. Jedzie do domu, a ja dostaję wiadomość "hahahahaha". Piszę "nie wierzę". Wysyła mi zdjęcie, na nowym telewizorku na środku ekranu jest milimetrowe wbicie  :yao:

 

Kupa nerwów, stresu i wydanie łącznie 150zł za taksę, a ostatecznie nowego telewizora w stanie idealnym nie ma.


  • 4

#5862 Otacon Napisany 15 marca 2019 - 09:38

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Jezusmaria
  • 0

#5863 Kurzy Napisany 15 marca 2019 - 09:44

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

#takmialobyc #bogtakchcial #wspolczuje


  • 0

#5864 Schrodinger Napisany 15 marca 2019 - 09:45

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Po pierwsze primo, według kodeksu karnego "każdy kto płaci za rozszerzoną gwarancję jest skończonym kretynem i idiotą"
Po drugie primo, LG LED 65 cali to pewnie wziął jakieś zwykłe padło, ile zapłacił? 3-4k? oni się do gierek nie nadają tylko żeby powiedzieć znajomym "patrz kurła Ojciec Mateusz napierdala na tym rowerku na 65 calach aż mu szprychy mogę policzyć"
Po trzecie primo, kolega wszedł w gówno czy coś i ma ujebane buty.
Po czwarte primo, pewnie te promocyjne to z wystawy były tylko je pochowali w pudła :olo:

Ale co ja tam wiem, jak mi przywieźli OLEDa to nawet nie sprawdziłem, czy nic mu nie jest, załadowałem do samochodu, potem w domu otwieram, wyciągam delikatnie, patrzę nie ma rys uffffff, nic nie jest pęknięte a TV działa, pół dnia w stresie i nerwach :olo:
  • 3

#5865 burnstein Napisany 15 marca 2019 - 09:46

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

To gówno na podeszwach wycierajace się o wystajace ze spodni gacie :unsure:


  • 1

#5866 Nyjacz Napisany 15 marca 2019 - 09:59

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Po drugie primo, LG LED 65 cali to pewnie wziął jakieś zwykłe padło, ile zapłacił? 3-4k? oni się do gierek nie nadają tylko żeby powiedzieć znajomym "patrz kurła Ojciec Mateusz napierdala na tym rowerku na 65 calach aż mu szprychy mogę policzyć"

Nazwij mnie kretynem, ale ja wziąłem LG LED 70UK6500. Budżet nie pozwalał na 5500zł za OLED, a nawet jeśli, to 55 cali wydaje mi się mikroskopijne, przy 70-tce to wygląda jak monitor. Jestem bardzo zadowolony, czerni smolistej nie mam, ale gry i tak wyglądają jak złoto, DOOM czy DMC5 wypierdalają z butów. Wymienię na OLED-a jak 65 zejdzie do ceny 4500.


  • 2

#5867 Schrodinger Napisany 15 marca 2019 - 10:05

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
E tam, a wziąłeś dodatkową gwarancję? Tylko wtedy bym Cię tak nazwał ;) Nie wiem czy te LG mają tryb gry i jakiego mają input laga, ale ostatnio znajomy zmieniał na takie 65 cali od LG za 3-4k i w porównaniu nawet nie do OLEDa tylko mojego poprzedniego LG fullHD to obraz był dramatyczny.

Pewnie po prostu rozmiar jakoś tam rekompensuje brak skilla telewizora :cf: ale nie zna życia ten kto smolistej czerni OLEDa nie sprawdził w warunkach domowych
  • 0

#5868 Sotaku Napisany 15 marca 2019 - 10:15

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:

Najczęściej kupuję elektronikę czy AGD w Euro, najlepiej w tym samym, byśmy mogli ominąć tę głupią gadkę o dodatkowym ubezpieczeniu, a jak już słyszę, że bez tego mogę mieć problem z kredytem to się tylko śmieję. Kiedyś był taki uparciuszek, który mi powtarzał, że pewnie nie dostanę, chciałem się z nim założyć o 100 zł, że dostanę bez ubezpieczenia, ale wtedy wymiękł ;)

Kiedy kupowałem telefony, było to w Kołobrzegu, więc wiedziałem, że będę musiał przejść przez namawianie do wzięcia ubezpieczenia, wyszło coś koło 1200 dodatkowo, aż spytałem gościa, czy on by coś takiego wziął za taką kasę i czy nie wie, że za dwa lata i tak zmienię ten telefon, zaczął coś dukać...

ale najbardziej mnie rozwaliło jak spytałem się go czy można sprawdzić czy telefon jest na pewno sprawny, a on mi, ze może sprawdzić za 30 złotych...spytałem czy on żartuje, bo właśnie wziąłem u nich kredyt na prawie 5k i czy na pewno chcą mnie skroić z tej okazji na następne 30 złotych, ale pan był nieugięty i widać było, ze nie tyle chce moje 30 złotych, ale wolałby nie sprawdzać tego telefonu.


  • 0

#5869 Nyjacz Napisany 15 marca 2019 - 10:16

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Na OLED przyjdzie czas, ale na 55 się nie zgodzę, wolę poczekać, a teraz cieszyć się tym, co mam. Jest tryb gry i jest ultra płynnie, w dodatku ten TV ma jakiś rekordowo niski input lag, sprawdzałem przed zakupem. Gra się wybornie  :bowdown:


  • 1

#5870 Schrodinger Napisany 15 marca 2019 - 10:21

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
A to git.
  • 0

#5871 burnstein Napisany 15 marca 2019 - 10:25

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Najczęściej kupuję elektronikę czy AGD w Euro, najlepiej w tym samym, byśmy mogli ominąć tę głupią gadkę o dodatkowym ubezpieczeniu, a jak już słyszę, że bez tego mogę mieć problem z kredytem to się tylko śmieję. Kiedyś był taki uparciuszek, który mi powtarzał, że pewnie nie dostanę, chciałem się z nim założyć o 100 zł, że dostanę bez ubezpieczenia, ale wtedy wymiękł ;)

Kiedy kupowałem telefony, było to w Kołobrzegu, więc wiedziałem, że będę musiał przejść przez namawianie do wzięcia ubezpieczenia, wyszło coś koło 1200 dodatkowo, aż spytałem gościa, czy on by coś takiego wziął za taką kasę i czy nie wie, że za dwa lata i tak zmienię ten telefon, zaczął coś dukać...

ale najbardziej mnie rozwaliło jak spytałem się go czy można sprawdzić czy telefon jest na pewno sprawny, a on mi, ze może sprawdzić za 30 złotych...spytałem czy on żartuje, bo właśnie wziąłem u nich kredyt na prawie 5k i czy na pewno chcą mnie skroić z tej okazji na następne 30 złotych, ale pan był nieugięty i widać było, ze nie tyle chce moje 30 złotych, ale wolałby nie sprawdzać tego telefonu.

 

Ja bym się na pracownikach nie wyżywał, takie mają wytyczne i nawet jeśli sami czują do siebie obrzydzenie to muszą te gówna wciskać, a nuż się okaże, że gadają z TaJeMnIcZyM kLiEnTeM :dunno:


  • 0

#5872 Woroq Napisany 15 marca 2019 - 10:46

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 792 Postów:
Tylko raty przez internet. Nikt nie truje dupy a sprzęt za darmo dowiozą do domu :banderas:
Ubezpieczenie sprzętu w sklepie :fp:
  • 2

#5873 Sotaku Napisany 15 marca 2019 - 11:28

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:

 

Najczęściej kupuję elektronikę czy AGD w Euro, najlepiej w tym samym, byśmy mogli ominąć tę głupią gadkę o dodatkowym ubezpieczeniu, a jak już słyszę, że bez tego mogę mieć problem z kredytem to się tylko śmieję. Kiedyś był taki uparciuszek, który mi powtarzał, że pewnie nie dostanę, chciałem się z nim założyć o 100 zł, że dostanę bez ubezpieczenia, ale wtedy wymiękł ;)

Kiedy kupowałem telefony, było to w Kołobrzegu, więc wiedziałem, że będę musiał przejść przez namawianie do wzięcia ubezpieczenia, wyszło coś koło 1200 dodatkowo, aż spytałem gościa, czy on by coś takiego wziął za taką kasę i czy nie wie, że za dwa lata i tak zmienię ten telefon, zaczął coś dukać...

ale najbardziej mnie rozwaliło jak spytałem się go czy można sprawdzić czy telefon jest na pewno sprawny, a on mi, ze może sprawdzić za 30 złotych...spytałem czy on żartuje, bo właśnie wziąłem u nich kredyt na prawie 5k i czy na pewno chcą mnie skroić z tej okazji na następne 30 złotych, ale pan był nieugięty i widać było, ze nie tyle chce moje 30 złotych, ale wolałby nie sprawdzać tego telefonu.

 

Ja bym się na pracownikach nie wyżywał, takie mają wytyczne i nawet jeśli sami czują do siebie obrzydzenie to muszą te gówna wciskać, a nuż się okaże, że gadają z TaJeMnIcZyM kLiEnTeM :dunno:

 

Wiem, ale taki cwaniaczkowaty był...pani która pisała mi umowę kredytową była za to przemiła i tak się uśmialiśmy, że aż cwaniaczek się naburmuszył :P Śmiała się przede wszystkim z koloru mojego poprzedniego telefonu w czym wtórowała jej moja małżonka...choć ona robiła to już przez dwa lata...


  • 0

#5874 Starh Napisany 15 marca 2019 - 11:40

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Woroq i jak wrażenia?


  • 0

#5875 Woroq Napisany 15 marca 2019 - 11:45

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 792 Postów:

Woroq i jak wrażenia?

Jeszcze brak wrażeń, dostawa w poniedziałek :)
  • 0

#5876 krak2610 Napisany 15 marca 2019 - 12:50

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:

Na OLED przyjdzie czas, ale na 55 się nie zgodzę, wolę poczekać, a teraz cieszyć się tym, co mam. Jest tryb gry i jest ultra płynnie, w dodatku ten TV ma jakiś rekordowo niski input lag, sprawdzałem przed zakupem. Gra się wybornie  :bowdown:

no lg mają niski input lag nawet w budżetowych modelach, i to dużo niższy niż w  nawet 3 razy droższych modelach innych marek.

 

a co do dodatkowych gwarancji to mnie ostatnio nikt nie namawiał, wystarczyło stanowcze 'nie, dziękuje' i temat zamknięty. Wyglądacie widocznie na typowych januszy którzy się łapią na takie rzeczy  :cf:


  • 0

#5877 Starh Napisany 15 marca 2019 - 15:03

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Nie no OLED będzie kupiony, ale jestem ciekaw czy warto czekać na nowe modele z hdmi 2.1
  • 0

#5878 Schrodinger Napisany 15 marca 2019 - 15:07

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Ja tam bym na Waszym miejscu czekał na mikroLEDy
  • 0

#5879 burnstein Napisany 15 marca 2019 - 15:12

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Ja czekam na hologramy.


  • 0

#5880 Zois Napisany 15 marca 2019 - 15:40

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

Nie no OLED będzie kupiony, ale jestem ciekaw czy warto czekać na nowe modele z hdmi 2.1

 

Kminiłem to i dlatego też zwlekałem z zakupem, ale prawda jest taka i wielokrotnie powtarzana że zawsze będzie zapowiedź nowszej i jeszcze ciekawszej technologii i de facto można czekać do usranej śmierci.

 

Czy warto czekac na hdmi 2.1 ? Raczej nie, ale na pewno warto to kupić jak ktos bedzie na sciezce zakupowej w okresie jak to bedzie dostepne.


  • 4