Skocz do zawartości

Zdjęcie

NieR Automata

Platinum Games PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
839 odpowiedzi na ten temat

#211 Woroq Napisany 18 marca 2017 - 18:37

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 792 Postów:

U mnie dylemat, zastanawiam się teraz czy po Kingdom Hearts brać Nioha czy Niera :hmmm: jak wygląda platyna w tej grze Shini? Trudna, czasochłonna? Pewnie raczej to drugie z racji, że trofiki można sobie kupować.

Mam podobny dylemat. Mam nadzieję kończyć nudnego Horizona i jestem rozdarty co brać dalej. Nioh czy Nier...
Jak jest tutaj z poziomem trudnosci? Nigdy nie grałem w slashery, dam radę?
  • 0

#212 Kazuo Napisany 18 marca 2017 - 18:49

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Nioh podobno jest trudny, a w Nier masz chyba do wyboru poziom trudności. 


  • 0

#213 keogh Napisany 18 marca 2017 - 19:06

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

można maszować


  • 1

#214 Shinigami Napisany 18 marca 2017 - 19:13

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

 

U mnie dylemat, zastanawiam się teraz czy po Kingdom Hearts brać Nioha czy Niera :hmmm: jak wygląda platyna w tej grze Shini? Trudna, czasochłonna? Pewnie raczej to drugie z racji, że trofiki można sobie kupować.

Mam podobny dylemat. Mam nadzieję kończyć nudnego Horizona i jestem rozdarty co brać dalej. Nioh czy Nier...
Jak jest tutaj z poziomem trudnosci? Nigdy nie grałem w slashery, dam radę?

 

 

Weź choćby rzuć okiem na posty w tym temacie, hm? Napisałem niedawno o poziomie trudności. Normal jest za łatwy.


Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 18 marca 2017 - 19:14

  • 1

#215 Kazuo Napisany 18 marca 2017 - 19:19

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Za łatwy dla Ciebie czy w ogóle za łatwy? My mamy doświadczenie w slasherach, więc dla nas nawet hard może być zbyt prosty, ale dla żółtodziobów już niekoniecznie. 


  • 1

#216 Woroq Napisany 18 marca 2017 - 19:21

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 792 Postów:
Nioh nie jest slasherem, po platynach w BB i DS3 nie boję się aż tak mocno.
Ale grałem w demo Nier - w takich grach nie mam doświadczenia. Zauroczony jestem natomiast 2B, MUZYKĄ i designem świata :kult:
  • 0

#217 Shinigami Napisany 18 marca 2017 - 19:22

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

To jest action rpg ze slasherowymi elementami, przynajmniej na normalu. Nabijesz sobie wystarczająco wysoki level, rozwiniesz broń i wbijesz czipy, to gra nie stanowi żadnego wyzwania. Przesadziłem z side questami na tyle, że moja 2B mogła kłaść ostatnich bossów z zamkniętymi oczami.


  • 2

#218 Woroq Napisany 19 marca 2017 - 12:38

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 792 Postów:
Skończyłem demo po raz drugi :zakochany: Dlaczego ta gra na PSNie jest po 289 zł?? ? Poszło zamówienie pudeleczka :)
Fwank, naprawdę grasz na very hard? Jesteś cyborgiem :ohgod:

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 19 marca 2017 - 13:11

  • 0

#219 filip Napisany 20 marca 2017 - 06:57

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
i w tej grze mamy jakiś sporo lore? czy jeżeli podsumuje sobie poprzednia część na to pod tym względem to ogarnę ocb w tej części?
  • 0

#220 Shinigami Napisany 20 marca 2017 - 10:09

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Przy pierwszych dwóch zakończeniach poprzednie gry z uniwersum właściwie nie mają znaczenia, nie wiem jeszcze jak dalej. Wrzucałem tu wcześniej filmiki, które możesz obejrzeć.


  • 0

#221 filip Napisany 20 marca 2017 - 11:31

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

Na yt też widziałem jakieś opracowania lore'a.

 

Jestem gierką oficjalnie zainteresowany, ma szansę doczekać swojej kolei w tym roku (w której "niestety" czeka mnóstwo gier z poprzedni lat). Pierwszego ogram chyba jednak nioha. A przed tym jeszcze BB :cf:

 

 


  • 0

#222 keogh Napisany 20 marca 2017 - 20:26

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

Skończyłem demo po raz drugi :zakochany: Dlaczego ta gra na PSNie jest po 289 zł?? ? Poszło zamówienie pudeleczka :)
Fwank, naprawdę grasz na very hard? Jesteś cyborgiem :ohgod:

 

olo, nie, wrzuciłem bo spodobało mi się podejście pg w opisie difikulti

jakkolwiek, jeśli gierka mi mocno siądzie i jest dzban za hard, to będę próbował
 


  • 0

#223 Tawotnica Napisany 23 marca 2017 - 21:54

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:

Co ta gra daje w już w pierwszej godzinie :uff: Śmiechłem przy "This game doesn't use an autosave feature" a potem padłem dwa razy pod koniec intra zanim sobie przestawiłem sterowanie i zdałem sprawę, że unikiem można cancelować każdą animację. 

 

Ej, ale serio. CO ONI TU ODWALAJĄ już na starcie. Miliard ujęć kamery (mocno Nier), ale w tym olbrzymie boss-fighty, spoko jako slasher, spoko jako shooter, pierwszy rzut oka na customizację = "hmmm, me like" (OS Chip :olo:), po 30 minutach już mi wykręcało palce od naparzania w triggery (zamieniłem w końcu miejscami triggery z bumperami i jest lepiej ;P). 

 

Jeszcze mi napiszcie, że to pierwsza gra Platinum z dobrą fabułą, to będę wniebowzięty (nie musicie tego pisać, to Yoko Taro, więc wiem, że będzie mindfuck).


  • 1

#224 Shinigami Napisany 23 marca 2017 - 22:54

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Plusuję cię za znajomość jedynki.


  • 0

#225 Kazuo Napisany 23 marca 2017 - 23:27

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ważne pytanie - jak w tej grze wygląda walka w zwarciu? Ok, wiem że jest dynamiczna i efektowna, ale czy faktycznie ma sens? Bo w demie nie miała. Tam wystarczyło naparzać tym debilnym robocikiem na odległość. Nie ukrywam, że bardzo mnie to zniesmaczyło i stanowiło główny powód przez którego olałem grę na premierę, ale teraz po tych wszystkich zachwytach będę chciał dać jej szansę. 


  • 0

#226 Shinigami Napisany 23 marca 2017 - 23:45

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Zmuszał cię ktoś do naparzania tym debilnym robocikiem na odległość?
  • 0

#227 Kazuo Napisany 24 marca 2017 - 00:16

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Skoro jest taka możliwość to dlaczego mam z niej nie korzystać i na chama sobie utrudniać grę? Z technik specjalnych też mam nie korzystać? Z rozwijania postaci również? To może żeby nie było zbyt łatwo zrezygnuję w ogóle z patrzenia na ekran? Mała uwaga, to nie ja jestem od balansowania poziomu trudności, tylko twórcy gry. 


  • 0

#228 Raikoh Napisany 24 marca 2017 - 00:51

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

True Kazuo, ja przez tego robocika olalem gre. 


  • 0

#229 Shinigami Napisany 24 marca 2017 - 01:43

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Skoro jest taka możliwość to dlaczego mam z niej nie korzystać i na chama sobie utrudniać grę? Z technik specjalnych też mam nie korzystać? Z rozwijania postaci również? To może żeby nie było zbyt łatwo zrezygnuję w ogóle z patrzenia na ekran? Mała uwaga, to nie ja jestem od balansowania poziomu trudności, tylko twórcy gry.

Rence opadajom jak się czyta coś takiego. DMC przechodzisz na auto easy bo jest taka opcja? W końcu po co sobie utrudniać. Ustaw sobie very hard i graj. Kup grę, a nie pierdolisz i miotasz się jak Tajkun czy inny Rajkoch.
Albo nie kupuj. Zmian w pełnej w stosunku do dema się nie spodziewaj, więc jak się tam nie podobało, to odpowiedz sobie sam.
  • 2

#230 Kazuo Napisany 24 marca 2017 - 02:32

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

Skoro jest taka możliwość to dlaczego mam z niej nie korzystać i na chama sobie utrudniać grę? Z technik specjalnych też mam nie korzystać? Z rozwijania postaci również? To może żeby nie było zbyt łatwo zrezygnuję w ogóle z patrzenia na ekran? Mała uwaga, to nie ja jestem od balansowania poziomu trudności, tylko twórcy gry.

Rence opadajom jak się czyta coś takiego. DMC przechodzisz na auto easy bo jest taka opcja? W końcu po co sobie utrudniać. Ustaw sobie very hard i graj. Kup grę, a nie pier**lisz i miotasz się jak Tajkun czy inny Rajkoch.
Albo nie kupuj. Zmian w pełnej w stosunku do dema się nie spodziewaj, więc jak się tam nie podobało, to odpowiedz sobie sam.

 

 

 

Widzę, że kompletnie nie ogarniasz o co mi chodzi. Jest różnica między wyzwaniem polegającym na wybranym poziomie trudności, a wyzwaniem (a raczej jego brakiem) wynikającym z zepsutej mechaniki. Ja nie mam zamiaru rezygnować z jakiejś funkcji zawartej w mechanice gry (rozwijanie bohaterów, korzystanie z określonych broni itp, itd), żeby sztucznie i na siłę sobie zawyżyć trudność. Co z tego, że wybiorę very hard, skoro korzystając z samego działka będę mógł przejść połowę gry bez zginięcia? Nie wiem czy tak jest w rzeczywistości czy na wyższym poziomie ten "ficzer" został osłabiony (w demie nie był), dlatego najnormalniej w świecie zapytałem. Następnym razem o odpowiedź poproszę kogoś innego, kto zna się na rzeczy i nie spina tak mocno dupy. 


  • 2

#231 Tawotnica Napisany 24 marca 2017 - 08:22

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:

Nie grałem w demko, więc nie wiem ile z walki było pokazane, ale w Nier Automata zwarcie to zaledwie jeden element przedstawianych ciągle z innego punktu widzenia potyczek. Na pewno nie będzie cię satysfakcjonowała złożoność systemu, bo nie na to położony jest nacisk, ale imo wyraźnie czuć, że mamy do czynienia z grą P*. Płynność ruchów B2 i jej animacja, uniki a la witch time (które tutaj można trzaskać w nieskończoność) czy podbijanie wrogów w powietrze sprawiają na mój gust bardzo dobre pierwsze wrażenie i liczę że pod względem kombosów i broni gra jeszcze pokaże pazur - to w końcu nie korytarzowy h&s tylko aRPG, więc można się spodziewać modyfikacji i broni en masse (a w tym platynowi zawsze byli nieźli - vide Bayonetta 2). 

 

 


  • 1

#232 Shinigami Napisany 24 marca 2017 - 08:51

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Kazek, rozumiem o co ci chodzi i uważam, że to nie ma sensu.
Poziom trudności to idealny argument, ale jak się nie podoba, to zastanów się, czy w DMC1 całą grę przechodzisz nawalając wyłącznie z granatnika? Albo w czwórce co cios łapać typa devil bringerem i tak czizować? Zapewne nie, bo wolisz robić combosy. A ja w Nierze wolę mieć włączoną kontrę z Rising, zamiast prać z działka.
Nie zapominaj o tym, co już tu raz pisałem. Normal w tej grze jest strasznie łatwy (hard nie ma lock ona do pocisków) i to jest tylko action RPG że slasherowymi elementami. Dlatego jak dwudziesty raz przebiegasz przez pustynię, to czasem nie masz ochoty walczyć i walisz z działa.
Obczaj sobie ten filmik, co wrzucałem jakiś czas temu. Po 20 godzinach wygląda to tak samo pięknie i efektownie, tylko mam więcej skilla w łapkach.
To nie wina Platinum, że mając dostęp do szkoły pełnej narzędzi ty sięgasz po kluczyki od walca drogowego.

A jeśli się spinam, to tylko na to twoje niezdecydowanie. Gry nie kosztują tysiąc złotych. Jak się nie spodoba, to sprzedasz i tyle w temacie.
  • 0

#233 Kazuo Napisany 24 marca 2017 - 11:26

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ale ja już zdecydowałem, że kupię grę (napisałem wcześniej, że biorę od razu jak skończę Nioh), te wszystkie pozytywy w recenzjach i na forum mnie przekonały, teraz chciałem się tylko dowiedzieć czego dokładnie mogę się po niej spodziewać. Nie będę więcej więcej ciągnął tego tematu, mniej więcej odpowiedziałeś na moje pytanie, thx. 


  • 0

#234 Tawotnica Napisany 24 marca 2017 - 22:45

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:

Tam na pustyni.. one... te robociki w sensie... ruchają się uprawiają seks? A potem

Spoiler
i what the fuck.

 

A teraz jestem w

Spoiler
i dżizas jak dawno nie grałem grę z taką miejscówką. Mega mocno mi to Fragile Dreams przypomina, choćby przez wszechobecny jank (czasem 9S'a można śmiesznie popychać przed sobą, no i gierka tnie trochę na 'zwykłym' PS4 :().

 

Latający pomagierzy nieco mnie denerwują, bo zasłaniają trochę ekran. Mapka i znaczniki na niej też są do bani. Nie będę psioczył na niewidzialne ściany, pustki i kanciaste skały, bo to nie ten budżet.

 

Za to muzyka. Oj, muzyka! :bowdown: Pięknie dynamiczna, bo zwalniająca jeśli wchodzi się w alejkę w której można z kimś pogadać i nabierająca tempa (i wokali!) w walkach. Jak to dobrze robi po prawie że niemej Zeldzie :banderas:

 

  


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 24 marca 2017 - 22:47

  • 2

#235 Woroq Napisany 25 marca 2017 - 11:04

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 792 Postów:
Jedyna wada tej gry to przerywniki w 30 klatkach. Psuje to trochę immersję. Ale poza tym, to pierwsza gra od Wiedźmina 3 i Bloodborne w ktorej tak bezwarunkowo wsiąkłem w klimat. Miałem tak, że biegałem bezmyślnie po bazie księżycowej i podziwialem ruchy B2, słuchałem muzyki i podziwialem miejscowkę, mimo że teoretycznie tam nic nie było. Całość była w odcieniach czerni i bieli, spiew kojarzacy się z GITSem :zakochany:.
Teraz biegam i robię jakieś misje poboczne, gram na normalu. Zginalem raz, nie pomyślałem że łoś może przejawiać mordercze zapędy :lol2:
I naprawdę nie wiem kto może grać korzystając tylko z działka. Walka meczami przez B2 to poezja :zakochany:
Wszystkie japońskie dziwactwa w tej grze kupuje bez mrugnięcia :)
W Horizonie zostały mi 2 misje, na razie olewam. Olejcie też Andromedę, Nier czeka :sir:

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 25 marca 2017 - 11:05

  • 2

#236 fingus Napisany 25 marca 2017 - 18:06

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 907 Postów:
O, jaki fajny cosplay do NieRa: http://cosplay.kotak...ence-1793589519
:uff:

edit: podobno spoil fabularny, ale ja tam nie wiem :spoko:

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 25 marca 2017 - 18:48

  • 0

#237 Tawotnica Napisany 25 marca 2017 - 18:30

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:
Nie klikajcie - to nie cosplay 2B i zawiera spoil odnośnie tożsamości pewnej postaci. :/
  • 1

#238 Schrodinger Napisany 25 marca 2017 - 18:38

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Yebany fingus
  • 0

#239 fingus Napisany 25 marca 2017 - 18:39

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 907 Postów:
Sorry, nie wiedziałem że spoil, nie było oznaczone, a giereczkę nie grałem. :ok:
  • 0

#240 MonsieurWoland Napisany 25 marca 2017 - 18:46

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

banowac dziada!


  • 0



Inne z tagami: