Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nintendo Switch - pogadanki

Nintendo NX

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6749 odpowiedzi na ten temat

#4111 Mateo Napisany 13 września 2018 - 14:50

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 124 Postów:
Ja tam jestem jak najbardziej za takimi kotletami, typu port Onimusha czy właśnie ten Oddworld. Wiem że to już epokowe gierki, ale jednak z sentymentu na pewno je kupię. Po prostu lubię takie starocie, zwłaszcza ze złotej ery PS2, X, GCN. ps. Może na nowym Direct zapowiedzą trylogię Metroid Prime w wersji HD? Albo chociaż pierwszą część. To byłby strzał w dziesiątkę.
  • 0

#4112 lukaszSA Napisany 13 września 2018 - 14:54

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Zapowiedzą port New Super Mario Bros U

Ten post był edytowany przez lukaszSA dnia: 13 września 2018 - 14:54

  • 0

#4113 Rudolf Napisany 13 września 2018 - 15:35

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
Ja Strangera ogrywałem ponownie na PC 3-4 lata temu i dalej się przyjemnie pykało. Gimmicki wciąż robią robotę, a humor się nie zestarzał. Jedynie bardziej shooterowa końcówka była taka se, ale to jednak nawet na premierę trochę raziło.
  • 0

#4114 nole Napisany 13 września 2018 - 17:12

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:

Kocham Strangera, skończyłem a 3 platformach: Xboxie, PS3 i Vitce. Oby na Switchu zrobili też żyroskopowe celowanie bo idealnie tu pasuje (na Vicie niestety nie dali). A pozatym remaster był świetny, grafa żyleta i 60 klateczek na PS3 i Vitka też nie potraktowana po macoszemu. Polecam grę każdemu kto nie grał, osom westernowy klimacik i naprawdę poważna historyjka, a patent z żywą amunicją też fajny.


Ten post był edytowany przez nole dnia: 13 września 2018 - 17:28

  • 0

#4115 funditto Napisany 14 września 2018 - 06:59

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Wczoraj Direct oceniłbym na 8/10 dzisiaj już trochę słabiej

Na plus:

- Yoshi Crafted World wygląda świetnie, wyjdzie w pierwszej połowie następnego roku i wbrew temu co wielu sądziło nie wygląda na grę przerobioną pod Labo

- Civilization VI i Cities Skylines dają nadzieję na więcej strategii na Switcha, a to jedyny gatunek, który trzymał mnie przy PC - czekam na Two Point Hospital i Anno 1800

- zapowiedzi Luigi's Mansion 3 i Animal Crossing

- mało gadania o Smashu

Na minus:

- Nintendo Switch Online niczym nie przekonuje - nie bylo wczoraj żadnej gry, która by na start zmusiła do zapłacenia za płatny online -- liczyłem chociaż na dodatkowe trasy do MK8 lub gry na Snesa i GBA

- NSMB U Deluxe - gra świetna, ale oznacza, że długo nie dostaniemy nowej części

- do końca roku wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie zobaczymy od Nintendo nic więcej niż Mario Party, Pokemony i Smash (chyba, że wcisną 4 zestaw Labo)

- Town od Game Freak wygląda średnio, a obawiam się, że może opóźnić premierę 8 generacji Pokemonów

- nadal mało gier 3rd party

W sumie 6+/10, ale Direct dający nadzieję, że w 2019 Nintendo będzie sypać praktycznie co miesiąc jakimś hitem
  • 0

#4116 cybercotlet Napisany 14 września 2018 - 08:23

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 604 Postów:

T6HXwqo.png

 

ktoś będzie polował?


  • 0

#4117 lukaszSA Napisany 14 września 2018 - 08:25

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Zamówię, bo podoba mi się pudełko. 


  • 0

#4118 cybercotlet Napisany 14 września 2018 - 08:26

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 604 Postów:

Tylko jeśli dobrze zrozumialem będzie można to kupić tylko z nintendo store'a


  • 0

#4119 lukaszSA Napisany 14 września 2018 - 08:33

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Tak, bo to ma być dostępne tylko dla subskrybentów. Mam nadzieję, że będą wysyłać do polski


  • 0

#4120 Kaxi Napisany 14 września 2018 - 08:49

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Wczoraj Direct oceniłbym na 8/10 dzisiaj już trochę słabiej

Na plus:

- Yoshi Crafted World wygląda świetnie, wyjdzie w pierwszej połowie następnego roku i wbrew temu co wielu sądziło nie wygląda na grę przerobioną pod Labo

- Civilization VI i Cities Skylines dają nadzieję na więcej strategii na Switcha, a to jedyny gatunek, który trzymał mnie przy PC - czekam na Two Point Hospital i Anno 1800

- zapowiedzi Luigi's Mansion 3 i Animal Crossing

- mało gadania o Smashu

Na minus:

- Nintendo Switch Online niczym nie przekonuje - nie bylo wczoraj żadnej gry, która by na start zmusiła do zapłacenia za płatny online -- liczyłem chociaż na dodatkowe trasy do MK8 lub gry na Snesa i GBA

- NSMB U Deluxe - gra świetna, ale oznacza, że długo nie dostaniemy nowej części

- do końca roku wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie zobaczymy od Nintendo nic więcej niż Mario Party, Pokemony i Smash (chyba, że wcisną 4 zestaw Labo)

- Town od Game Freak wygląda średnio, a obawiam się, że może opóźnić premierę 8 generacji Pokemonów

- nadal mało gier 3rd party

W sumie 6+/10, ale Direct dający nadzieję, że w 2019 Nintendo będzie sypać praktycznie co miesiąc jakimś hitem

 

 

6+??? Serio? Dostałeś Info o około 20 grach, z czego ponad połowa to nowe zapowiedzi. Patrząc z czysto marketingowe punktu widzenia, to jeden z najmocniejszych Direktów ever, lepszy niż na E3 w tym roku. Jeśli to dla Ciebie 6+ to 9 czy 10 jest nieosiągalne (bo nie licząc zapowiedzi następnej konsoli, to nie dostaniesz Zeldy, Mario, Metroida i Bóg wie czego jeszcze w jednym materiale, bo N prawie nigdy nie wybiega w przyszłość dalej niż 12 miesięcy - chyba że Switch pro zbombi i będą go ratować jak Wii U).

 

CHYBA ŻE oceniasz subiektywnie fajność gier, które pokazano. Wtedy to trudno z tym dyskutować. Ale obiektywnie to zapowiedziano:

- nowe Luigi's Mansion 3, sequel do gry sprzedanej w kilku milionach egzemplarzy

- nowe Animal Crossing, New Leaf sprzedało KILKADZIESIĄT milionów

- nowa gra od twórców Pokemonów

- prawie nie było Smasha ;)

- 8 gier z serii Final Fantasy (konwersje ale zawsze)

- 2 uznane gry symulacyjne

- nowy Yoshi dostał tytuł i datę

- odświeżona wersja platformówki 2D z Mario (czyli najpopularniejsza wariacja)

- plus pomniejsze zapowiedzi 3rd party i updatey do wydanych już gier

 

Wiadomo, że takie nerdy jak my chcieliby Bayo i Metroida, ale ignorując osobiste preferencje (nie rozumiem Animal Crossing) to Nintendo dzisiaj wytoczyło najcięższe działa i zagłębiło się w 2019 dużo bardziej niż się spodziewałem. :)

 

Ogólnie N zrehabilitowało się po E3 :)


  • 0

#4121 Schrodinger Napisany 14 września 2018 - 08:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

lista tych 8 gier z FF?


  • 0

#4122 lukaszSA Napisany 14 września 2018 - 08:56

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:


  • 1

#4123 Schrodinger Napisany 14 września 2018 - 09:00

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

ciekawi mnie czemu VIII nie portują na żadne urzadzenia :hmmm: 


  • 0

#4124 lukaszSA Napisany 14 września 2018 - 09:03

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

VIII to ten potworek?

 

HWkLtJa.png


  • 2

#4125 funditto Napisany 14 września 2018 - 09:06

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Kaxi, właśnie chodzi o to, że oceniałem wg fajności gier dla mnie. Z tego co wczoraj pokazali interesują mnie trzy gry: Pokemony, Yoshi i Civ VI. Może też Smash i Mario Party, dla mnie największy zawód to brak killera na start online i dlatego ocena mocno poleciała w dół
  • 0

#4126 Tawotnica Napisany 14 września 2018 - 09:08

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:
Zapominacie wszyscy o tej gierce z robotami. Ja się jaram i to wygląda na najbardziej gotową grę z line-upu, który ja na tę chwilę zapowiedziało N na przyszły rok:

Animal Crossing
Bayonetta 3
Deamon X Machina
Fire Emblem: Three Houses
Luigi's Mansion 3
Metroid Prime 4
Pokemon
Town
Yoshi's Crafted World

Część bankowo wypadnie na 2020, skoro mamy cztery gry z których znamy tylko logo albo nazwę. Fantazje o zwiększeniu wydajności Nintendo po 'połączeniu teamów z WiiU i 3DSa' możemy chyba już ostatecznie pogrzebać i czekać na zapowiedzi kolejnych DLC czy season passów do evergreenów. Ależ będą pewnie doić AC :yao:
  • 0

#4127 Schrodinger Napisany 14 września 2018 - 09:10

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

@lukasza a no tak,to już wiem dlaczego ;) 


  • 0

#4128 Tawotnica Napisany 14 września 2018 - 09:15

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:
czytałem, że z VIII może chodzić o brak licencji na muzykę, ale coś mi tu nie gra skoro jest normalnie na steamie. Pewnie nie chcieli wrzucać bez ulepszaczy QoL jak przyspieszanie etc. Z tego co wiem 8 na PC to zwykły port bez usprawnień.
  • 0

#4129 cybercotlet Napisany 14 września 2018 - 10:27

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 604 Postów:

Część bankowo wypadnie na 2020, skoro mamy cztery gry z których znamy tylko logo albo nazwę. Fantazje o zwiększeniu wydajności Nintendo po 'połączeniu teamów z WiiU i 3DSa' możemy chyba już ostatecznie pogrzebać i czekać na zapowiedzi kolejnych DLC czy season passów do evergreenów. Ależ będą pewnie doić AC :yao:

Znając życie to Bayonetta 3. Metroid i Pokemony ;-)


  • 0

#4130 Kaxi Napisany 14 września 2018 - 10:35

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

 

Część bankowo wypadnie na 2020, skoro mamy cztery gry z których znamy tylko logo albo nazwę. Fantazje o zwiększeniu wydajności Nintendo po 'połączeniu teamów z WiiU i 3DSa' możemy chyba już ostatecznie pogrzebać i czekać na zapowiedzi kolejnych DLC czy season passów do evergreenów. Ależ będą pewnie doić AC :yao:

Znając życie to Bayonetta 3. Metroid i Pokemony ;-)

 

 

 

Wątpię by Bayo 3 i MP4 wyszły w tym samym roku. No i Poke rzeczywiście mogą się opóźnić, skoro jeszcze Town robią.

 

MP4 byłoby świetną grą startową do sprzedania hardkorom Switcha Pro.


  • 0

#4131 lukaszSA Napisany 14 września 2018 - 10:36

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Fantazje o zwiększeniu wydajności Nintendo po 'połączeniu teamów z WiiU i 3DSa' możemy chyba już ostatecznie pogrzebać

 

To generalnie była głupia fantazja. Dziewięć kobiet w miesiąc dziecka nie urodzi.


  • 0

#4132 Kaxi Napisany 14 września 2018 - 10:41

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Dlaczego? Ja widzę, że fantazja właśnie się spełnia na naszych oczach.

 

Mamy 3 kwartał 2018 i znamy około 10 gier first-party/wydawanych przez N na Switcha na 2019. I to przy jednoczesnym mocnym wsparciu GaaSów i tworzeniu DLC/rozszerzeń. To jest właśnie to, na co czekaliśmy od 2017.


  • 0

#4133 lukaszSA Napisany 14 września 2018 - 10:44

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Nic się nie zmienia. Oni zawsze tyle gier robią, teraz po prostu mają tylko jeden sprzęt.

 

Czyli w sumie robią to, czego chcieliśmy. No prawie, bo nikt nie chce portu New Super Mario Bros U  :yuno:


  • 0

#4134 Kaxi Napisany 14 września 2018 - 10:52

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

No prawie, bo nikt nie chce portu New Super Mario Bros U  :yuno:

 

 

Tru that  :cudi:


  • 0

#4135 cybercotlet Napisany 14 września 2018 - 10:58

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 604 Postów:

Czyli w sumie robią to, czego chcieliśmy. No prawie, bo nikt nie chce portu New Super Mario Bros U  :yuno:

 

Ja chcę :challenge:


  • 1

#4136 Tawotnica Napisany 14 września 2018 - 11:19

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:

Dlaczego? Ja widzę, że fantazja właśnie się spełnia na naszych oczach.
 
Mamy 3 kwartał 2018 i znamy około 10 gier first-party/wydawanych zapowiedzianych przez N na Switcha na 2019. I to przy jednoczesnym mocnym wsparciu GaaSów i tworzeniu DLC/rozszerzeń. To jest właśnie to, na co czekaliśmy od 2017.


2018 też miał być taki wspaniały z nowym Fire Emblem, Yoshi, "Pokemonami" i wreszcie dobrym singlem w Mario Tennis, a wyszło... no właśnie.

3DS żyje przez gry '2nd party', Nintendo samo wyprodukowało na króla w tym roku jedynie WarioWare i port Toada.

GaaSy i DLC to przecież rak, czy teraz skoro robi to Nintendo nagle mamy je uważać za fajne? Poza 'ekspansjami' jak do Splatoona czy teraz Xeno nie widzę w tym nic dobrego.
  • 1

#4137 tomasz Napisany 14 września 2018 - 11:23

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
Nsmbu mogliby odgrzać na królu, tam, gdzie jego miejsce, a worlda powinni wrzucić na świeczkę.
  • 0

#4138 Kaxi Napisany 14 września 2018 - 11:33

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

 

Dlaczego? Ja widzę, że fantazja właśnie się spełnia na naszych oczach.
 
Mamy 3 kwartał 2018 i znamy około 10 gier first-party/wydawanych zapowiedzianych przez N na Switcha na 2019. I to przy jednoczesnym mocnym wsparciu GaaSów i tworzeniu DLC/rozszerzeń. To jest właśnie to, na co czekaliśmy od 2017.



GaaSy i DLC to przecież rak, czy teraz skoro robi to Nintendo nagle mamy je uważać za fajne? Poza 'ekspansjami' jak do Splatoona czy teraz Xeno nie widzę w tym nic dobrego.

 

 

 

Dobre DLC niewycięte z podstawowej gry to nie rak (jak MK8).

GaaS w grach multiplayerowych z reguły też nie, dzisiaj raczej konieczność (GaaS rozumiany przede wszystkich jako stały dopływ contentu, zazwyczaj miksu darmowego i płatnego). Do Splatoona czy Animal Crossing pasuje idealnie.

 

 

I 2018 nigdy nie wyglądał tak dobrze, jak 2019 obecnie. Ale jasne, przy wielu obsuwach (2018 zaliczył obsuwy choćby z Yoshim I Fire Emblem, plus trochę spodziewaliśmy się Bayo 3 w tym roku) to się jeszcze może wywalić na ryh.


  • 0

#4139 funditto Napisany 14 września 2018 - 11:50

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Być może to tylko nadinterpretacja, ale trochę to wygląda jakby Nintendo się nie spinało w 2018, bo widzieli jak dobrze im schodzi Switch, a spodziewają się, że w 2019 konkurencja wyda lub chociaż zapowie nowe konsole i dlatego będą wtedy rzucać tytuł za tytułem
  • 0

#4140 Kaxi Napisany 14 września 2018 - 11:54

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Być może to tylko nadinterpretacja, ale trochę to wygląda jakby Nintendo się nie spinało w 2018, bo widzieli jak dobrze im schodzi Switch, a spodziewają się, że w 2019 konkurencja wyda lub chociaż zapowie nowe konsole i dlatego będą wtedy rzucać tytuł za tytułem

 

Na pewno pewne inwestycje czy projekty dostały finansowanie/zielone światło dopiero po tym, jak się okazało że Switch wypalił. I efekt tego widać w 2019. A w 2018 to w większość były projekty rozpoczęte przed premierą konsoli.

 

No i nie zapominajmy, że choć u nas psycho fanów Smasha mało, to globalnie patrząc jest to top of the top Nintendowych marek. Rok ze Smashem trudno uznać za rok, w ktorym N sobie odpuściło.


  • 0



Inne z tagami: