Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hollow Knight

Team Cherry Switch PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
357 odpowiedzi na ten temat

#31 bartezoo Napisany 03 lipca 2018 - 12:59

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

to jest platformówka czy jakieś soulsy w 2d? będzie na ps4?


metroidvania z elementami soulsów, będzie ale nie wiadomo kiedy
  • 0

#32 BeSOS Napisany 03 lipca 2018 - 13:08

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No i nie oszukujmy się, na Swiczu takie gry smakują 2x lepiej niż na TV :tak:

Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 03 lipca 2018 - 13:08

  • 1

#33 gruby Napisany 03 lipca 2018 - 23:13

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Ja gram tylko na TV...  :blink:


  • 0

#34 BeSOS Napisany 03 lipca 2018 - 23:42

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
LOL.

Ja już chyba na ostatniej prostej. Masy znaczników jakie sobie zostawiłem nie wiem nadal jak ugryźć chyba że to tylko lore skłaniające do zadumy :olo:

Na liczniku ok 30h już ale zanim polecę na bossa ostatniego to chce porobić to co będę w stanie.

Zapytałbym cię gruby czy byłeś już tu czy tam albo czy zrobiłeś to czy tamto ale jest duża szansa że bym ci coś zaspoilowal tak wiele rzeczy tutaj odkrywa się przypadkowo :) gra jest wypełniona po brzegi smaczkami, takimi typowymi dla Dark Soulsow do tego, odkrywanie ich to poezja :banderas:

A bossowie :lol2: ilość i projekty mobow. 11/10 to słuszna ocena, 10 jest krzywdzące i pluł bym sobie w twarz gdybym rzucił giereczke jak pierwotnie planowałem :fp: wina Tawota. :reggie: skończyłeś? Nie zmieniłeś zdania?

Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 03 lipca 2018 - 23:42

  • 0

#35 Tawotnica Napisany 04 lipca 2018 - 08:11

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Nope, olałem i gram maniakalnie w Nex Machina. Ale dam jeszcze szansę, skoro tak chwalicie. Dużo mi chyba nia zostało.
  • 0

#36 BeSOS Napisany 05 lipca 2018 - 09:10

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No to na co liczysz skoro jestes pod sam koniec i jeszcze nie klikło :reggie:

Ja byłem przekonany że mam już całą mapę odkryta ale gdzie...znów jakiś nowy świat odkryłem przypadkowo, wpadła nowa umiejętność i znów kolejne możliwości wraz z nią :)

Ale powoli przygotowuje się do zakończenia przygody...po 40h :olo: miecz zupgradowany na maxa, dodatkowe 3 życia i dwa kółka magii, slotów na notche też tyle że chodzę ostro dojebany.

Zostały mi w zasadzie do znalezienia 2 robaki i pewnie już nie znajdę ich oraz opcjonalne walki z duchami na mapie ale ze jest ich masa i wydają się pojebane to chyba dla zdrowia psychicznego dam sobie spokój chyba że jakaś nagroda zajebista czeka :)

Acha, koloseum wymiata, myślałem że będą jakieś nudne walki a tu jak zawsze zrobione to z pomysłem i po mistrzowsku. Palce bolały ale dałem radę 2 etapy, została mi ostatnia najtrudniejsza :olo:
  • 0

#37 BeSOS Napisany 05 lipca 2018 - 23:29

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Skończone. 74 %, 40h na liczniku. Co pokazuje jak gigantyczna jest ta gra. Jeszcze poszwedam się po mapie bo żal odkładać :)

Nie będę się rozpisywać bo już to robiłem powyżej. Gra to małe arcydzieło - od pięknego designu po ultra dopracowane sterowanie. Poziom trudności daje w kość jak włącza się syndrom nieuwagi - działa to jak w Dark Soulsach. Świat wypełniony lore i sekretami. Dla fanów gatunku jest to imo gra generacji.
  • 0

#38 Chewie Napisany 06 lipca 2018 - 09:22

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

heh dopiero hollow knighta odkryliscie


  • 0

#39 Schrodinger Napisany 06 lipca 2018 - 09:24

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Dla tych co grają w Hollow Knighta to czy czasem Salt and Sanctuary nie było podobne? Burn w to mocno grał
  • 0

#40 Chewie Napisany 06 lipca 2018 - 09:37

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

salt to taki dark souls wannabe, hollow ma troche oryginalnosci jednak


  • 0

#41 BeSOS Napisany 06 lipca 2018 - 11:35

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
I też jest bardziej dynamiczny, szczególnie potyczki z bossami to gimnastyka placów.
HN nie kopiuje bezmyślnie DS jak Salt ale robi to w sposób pomysłowy, z fajnym twistem. Nie ma ekwipunku, mamy jeden mieczyk i można go usprawniać, do tego uczymy się nowych ruchów i umiejętności - tyle. Główną część gry to eksploracja prowadzącą do walki z bossem.
Grę odróżnia od DS zbieranie charmsow które można zakładać, dają różne przydatne Buffy. Ilość charmsow jakie możemy nosić zależna jest jednak od ilości slotów jakie mamy wolne, to też można upgrade, podobnie jak pasek energii.

Ja nadal czyszczę mapę i dopiero jak teraz m wszystko.lolacje widzę jak gigantyczna jest ta gra. I jednocześnie ciągle mnie zaskakuje.

Grać w to na PC? Dobre żarty, tylko handheld.
  • 1

#42 Schrodinger Napisany 06 lipca 2018 - 11:38

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
brzmi ciekawie, szkoda ze nie ps4 :(
  • 0

#43 lukaszSA Napisany 06 lipca 2018 - 11:40

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Jedyn jara się Metroidopodobną grą, a Tawot ją porzucił.

 

Co za czasy


  • 0

#44 BeSOS Napisany 06 lipca 2018 - 13:10

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

brzmi ciekawie, szkoda ze nie ps4 :(


Będzie ale jebać granie w takie gierki na TV. I tak za jakiś czas kupisz Switcha to wtedy ograsz. Mi się dziwnie na TV w to gra.

Ja też chciałem.olac na początku mnie frustrowało formuła gry i dopiero po 10h się przekonałem...poza tym początkowe lokacje nie robią takiego wow jak to co jest dalej a dodatkowo gra rozwija skrzydła jak się kilka umiejętności pozna.
  • 0

#45 bartezoo Napisany 06 lipca 2018 - 13:43

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

brzmi ciekawie, szkoda ze nie ps4 :(


Spokojnie na bank przeportują na wszystko tylko team jest mały więc im trochę to zajmuje.
 
 

brzmi ciekawie, szkoda ze nie ps4 :(


Będzie ale jebać granie w takie gierki na TV. I tak za jakiś czas kupisz Switcha to wtedy ograsz. Mi się dziwnie na TV w to gra.


Ale co za różnica czy grasz na 55 cali czy małym ekranie? Ja rozumiem jak grafika jest rodem z PSXa czy inny 8bit to lepiej siądzie na małym ekranie, plus do tego specyfika handhelda jest taka, że fajnie sobie odpalic taką platformówkę jadą pociągiem czy gdzieś tam ale szczerze? Ja teraz przechodzę drugi raz Ori tym razem wersje DE i dla mnie 55 cali do tej gry sprawdza się doskonale, grafika jest przepiękna (te rysowane tła) muzyka genialna i po prostu doznaje piękno tej gry w pełnej krasie a nie ścisniety gdzieś na klopie.

Dla mnie takie tłumaczenie gry, że lepiej na handheldzie wypada trochę nie trafia, to samo lepiej mi się gralo w Resoguna na TV dużym, 60 fpsów, Nex Machine również no wszystko takie niby 2D, 2,5D, które jest synonimem handheldów i tak mi siedzi na TV super.

Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 06 lipca 2018 - 13:51

  • 0

#46 burnstein Napisany 06 lipca 2018 - 13:52

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Widocznie Jedyn jak Mateło, wszystko mu na słiczyku lepiej smakuje.


  • 0

#47 Tawotnica Napisany 06 lipca 2018 - 14:14

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Wielkość napisów i mapka zdecydowanie NIE są dostosowane do 6" ekranu Switcha. No i przy takiej grze bardziej bolą palcę od tej koślawej imitacji krzyżaka na joy-conie. Poza tym śmiga i wygląda cudnie w trybie handheld.

HK ma tylko 720p w docku, więc na waszych bestiach oledowych może wyglądać tak sobie.
  • 0

#48 BeSOS Napisany 06 lipca 2018 - 14:26

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

brzmi ciekawie, szkoda ze nie ps4 :(

Spokojnie na bank przeportują na wszystko tylko team jest mały więc im trochę to zajmuje.


brzmi ciekawie, szkoda ze nie ps4 :(

Będzie ale jebać granie w takie gierki na TV. I tak za jakiś czas kupisz Switcha to wtedy ograsz. Mi się dziwnie na TV w to gra.
Ale co za różnica czy grasz na 55 cali czy małym ekranie? Ja rozumiem jak grafika jest rodem z PSXa czy inny 8bit to lepiej siądzie na małym ekranie, plus do tego specyfika handhelda jest taka, że fajnie sobie odpalic taką platformówkę jadą pociągiem czy gdzieś tam ale szczerze? Ja teraz przechodzę drugi raz Ori tym razem wersje DE i dla mnie 55 cali do tej gry sprawdza się doskonale, grafika jest przepiękna (te rysowane tła) muzyka genialna i po prostu doznaje piękno tej gry w pełnej krasie a nie ścisniety gdzieś na klopie.

Dla mnie takie tłumaczenie gry, że lepiej na handheldzie wypada trochę nie trafia, to samo lepiej mi się gralo w Resoguna na TV dużym, 60 fpsów, Nex Machine również no wszystko takie niby 2D, 2,5D, które jest synonimem handheldów i tak mi siedzi na TV super.

Dla mnie takie indyki gdzie szybko wskakujesz do akcji i kontynuujesz grę lepiej się sprawdzają przenośnie. Jak będziesz miał Switcha to zrozumiesz. pS4 to mogę odpalić dla jakiegoś wielkiego openworlda czy coopa, wtedy granie na 50 calach to muss ale w takie gówienka? Sekunda i gram sobie na balkonie czy w byle innym miejscu. Mi to odpowiada.
  • 0

#49 bartezoo Napisany 06 lipca 2018 - 14:30

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Miałem Swticha, miałem vite wole grać na TV.
  • 0

#50 BeSOS Napisany 06 lipca 2018 - 15:48

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No i spoko :) dlatego fajne w Switchu jest to że daje wybór. Ja na TV przeszedłem tylko Zelde, reszta przenośnie.
  • 0

#51 BeSOS Napisany 17 lipca 2018 - 08:54

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
https://youtu.be/WXG4-UalrOE

Ach kurwa ach, koniec sierpnia ostatni dodatek fabularny za free :banderas: wtedy też wymaksuje resztę giereczki :banderas:
  • 0

#52 gruby Napisany 17 lipca 2018 - 10:17

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
A ja powoli do celu :) jedyn podziwiam twoje tempo ja jestem pewnie gdzieś w połowie gry :(
  • 0

#53 BeSOS Napisany 17 lipca 2018 - 10:23

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Jestem na jebitnie długim L4 od czerwca więc mam nadwyżkę czasu ;) inaczej bym to przechodził miesiąc ;) delektuj się ;*
  • 0

#54 ACZ Napisany 17 lipca 2018 - 23:17

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

 

HK ma tylko 720p w docku, więc na waszych bestiach oledowych może wyglądać tak sobie.

720p (podobnie jak 1080p) na 4K skaluje się idealnie, więc nie ma straty jakościowej (jeden piksel na 4K jest wyświetlany wtedy jako 3x3 piksele). Co innego gdyby odpalić 720p na ekranie 1080p, wtedy skalowanie nie jest równe i faktycznie obraz nie byłby tak wyraźny.


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 17 lipca 2018 - 23:18

  • 0

#55 Danteusz Napisany 18 lipca 2018 - 06:51

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:


HK ma tylko 720p w docku, więc na waszych bestiach oledowych może wyglądać tak sobie.

720p (podobnie jak 1080p) na 4K skaluje się idealnie, więc nie ma straty jakościowej (jeden piksel na 4K jest wyświetlany wtedy jako 3x3 piksele). Co innego gdyby odpalić 720p na ekranie 1080p, wtedy skalowanie nie jest równe i faktycznie obraz nie byłby tak wyraźny.
Matematyka się zgadza, ale telewizory robią upscale żeby nie było kanciastych pikseli, wiec jakiś rozmycie będzie widać.
  • 0

#56 Nyjacz Napisany 22 lipca 2018 - 08:28

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Potwierdzone pudlo. Biore wowczas.
  • 0

#57 J3rzman Napisany 31 lipca 2018 - 20:52

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:
Kurczę. Biorę. Jakby co będę was hejtowal za 54 zyka. ????
  • 0

#58 BeSOS Napisany 31 lipca 2018 - 21:37

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nie będziesz, jest awesome mesaja.
  • 0

#59 J3rzman Napisany 31 lipca 2018 - 21:50

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:

Nie będziesz, jest awesome mesaja.


Ufam Ci Misiu ????
  • 0

#60 gruby Napisany 01 sierpnia 2018 - 09:33

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Hollow to mesjasz na miarę BotW tylko w innej kategorii. Mam teraz 85% nabite i powinienem maszerować do bossa, ale chcę dobić do 100%. Waham się czy nie strzelić już DLC z tym cyrkowcem, ale chęć zobaczenia final bossa może przeważyć. :) Tyle cudownych chwil, którymi zaskoczyłą mnie gra. Zabawne jest to, że miałem już możliwość pójścia do bossa, ale odkryłem, że kawalek mapy wygląda podejrzanie. Poszedłem tam i odkryłem nowy region... No i na jego końcu subbossa, który od dwoch dni nie może paść :D Uparłem się że go złoję, ale muszę chyba najpierw pofarmić upgrady i zmienić swój styl na magię.

 

Dla mnie to jedna z gier tej generacji, dająca mnóstwo funu, śliczna, mega dopracowana, ze świeżymi patentami i bardzo zaskakująca. 11/10, takich gier jest mega mało. A za 50 zeta to już w ogole 20/10. Ja natrzaskałem już pod 30h i nie mam dość.


  • 0



Inne z tagami: