Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Witcher


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
226 odpowiedzi na ten temat

#211 Pawlik Napisany 30 marca 2018 - 11:53

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Jeszcze nie grałem :olo:
  • 0

#212 xell Napisany 30 marca 2018 - 12:24

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 184 Postów:

Dla mnie ma sporo - pokraczne proporcje postaci są dla mnie nie do zniesienia i czynią dwójkę niegrywalną.

Mnie takie rzeczy nie przeszkadzają. Za to dizajn ciuszków jest chyba najlepszy w historii giereczek :banderas: 
 

Co do W2, to główny wątek jest bardzo krótki, 3 rozdziały i koniec gry. Ilość sub questów też nie rzuca na kolana i pozostałe części są w tym dużo bardziej rozbudowane. Poza tym chyba nie podoba mi się kolorystyka gry, musiałbym zagrać jeszcze raz, ale zapamiętałem wieśka 2 jako bardzo kolorową grę, a saga Gerlata zawsze kojarzyła mi się z mroczną tonacją, najbliżej klimatowi książek jest właśnie część pierwsza. Trzecia stoi niejako w rozkroku, jest mniej kolorowo jak W2 ale i tak jak na mój gust zbyt pastelowo, dużo bardziej mi się podobała kolorystyka pierwszych zapowiedzi.

Jeśli chodzi o wydarzenia, to dwójka jest chyba najmroczniejsza z trylogii, więc jak najbardziej do klimatu książek pasuje. Chyba Sapek nie pisał, że wszystko w świecie Wiedźmina jest szare i pozbawione barw?
  • 0

#213 vagrant3 Napisany 30 marca 2018 - 12:35

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

Dwójeczka jest super - spójna, niezbyt rozwleczona historia plus garstka questów tu i tam. wg mnie proporcje prawie idealne, bo nie wypadamy na długo z głównego wątku oraz raczej nikomu nie przytrafi się zniechęcenie liczbą i pewną powtarzalnością zadań pobocznych.


  • 0

#214 Chewie Napisany 30 marca 2018 - 15:03

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Dla mnie ma sporo - pokraczne proporcje postaci są dla mnie nie do zniesienia i czynią dwójkę niegrywalną.


Jak dla mnie trojka ma pokraczne proporcje, kojarza mi sie z pedobearem z jakiegos powodu.

Co do ceny jedynka byla kiedys za darmo chyba a dwojka jest za 2 ojro na promocjach. Ten co napisal ze dwojka sie postarzala bardziej niz jedynka niech sie puknie.
  • 0

#215 Stan Napisany 30 marca 2018 - 16:51

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 192 Postów:

Mój ranking wygląda chyba tak 3>2=1.

 

Trójka to topik, za to dwójka i jedynka maja swoje problemy. Mimo to są to gry świetne. Fabularnie jedynka jest chyba trochę lepsza niż dwójka, za to imo walka w jedynce mocno sie zestarzała. (w 2 też ale mniej) Dodatkowo jedynka miała dłużyzny takie jak bagna czy pola. Choć końcówka mocno je wynagradza. Dwójka zaś to gra którą imo trzeba przejść 2x, wtedy czas gry znacznie sie wydłuża. Mimo faktycznie trochę skopanego 3 aktu. 

 

 


  • 0

#216 Chewie Napisany 30 marca 2018 - 17:53

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

mysle ze 3>1>2 ale dwojka to tez dobra gra i wcale sie nie postarzala jak niektorzy mowia


  • 0

#217 Zois Napisany 05 kwietnia 2018 - 12:25

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 803 Postów:

drAkul mnie zainspirował do odpalenia Wieśka1.

Fakt że jeszcze nie skończyłem Krwi i Wina w W3, ale najwyżej poczeka.

 

Nie pamiętam kiedy miałem ostatnie próby zagrania w 1, ale zdziwiło mnie że wcale nie wygląda gierunia tak brzydko jak ją pamiętałem. Fakt że Enchanced jest trochę poprawione, może kiedyś grałem w zwykłą. 

Dopiero początek, zaledwie odwiedziłem Wielebnego, chociaż miałem lekki zgrzyt wcześniej, bo chciałem przed pójsciem do niego, ogarnąć Ghule/Utopce - a dopiero po jakimś czasie się zorientowałem, że żeby lootować potwory z odpowiednich rzeczy, to muszę mieć je w bestiariuszu  :pac: No to teraz będę szukał jak dodać te pokraki do kartoteki..

 

A tak to dwie panny już zaruchane, bardzo fajne są te portrety. 
Ucieszyłem się że już wtedy był Rozenek jako Geralt, zawsze to miło.

 

Jak mi się uda kiedyś to skończyć to dam chyba 5 szansę W2, w której najbardziej mnie boli brak optymalizacji = chodzi gorzej niż W3 :(


  • 0

#218 Chewie Napisany 05 kwietnia 2018 - 14:39

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:
Wut? Na pewno 2 chodzi lepiej, moze wlaczyles jakis supersampling w ustawieniach.

Jedynka i dwojka beda teraz w biedronce, 2 ze steelbokiem a 1 nie wiem :c
  • 0

#219 Schrodinger Napisany 05 kwietnia 2018 - 14:41

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 947 Postów:

1 i 2 smigaja na cdp.pl w steelbookach za jakies smieszne 20-30 zł 


  • 0

#220 Zois Napisany 05 kwietnia 2018 - 15:29

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 803 Postów:

Wut? Na pewno 2 chodzi lepiej, moze wlaczyles jakis supersampling w ustawieniach.

Jedynka i dwojka beda teraz w biedronce, 2 ze steelbokiem a 1 nie wiem :c

Kwestia pogrzebania w ustawieniach. Póki co po prostu wszedłem i odpaliłem na jakimś tam ultra czy co jest i chodziło mi dużo słabiej niż jak wszedłem w 3 i odpaliłem na ultra (też nie mam mega płynności u siebie ale jest i tak lepiej niż 2). Zobaczę co GeforceExp podpowie, bo samemu mi się nigdy nie chce majstrować ustawieniami.


  • 0

#221 Chewie Napisany 05 kwietnia 2018 - 16:10

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

1 i 2 smigaja na cdp.pl w steelbookach za jakies smieszne 20-30 zł 

a w biedronce 19,90


  • 0

#222 Zois Napisany 10 kwietnia 2018 - 11:00

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 803 Postów:

Wkurzyłem się na Wieśka - po 1,5h grania zginąłem i się dopiero zorientowałem że nie ma autozapisów  :why:

 

Chyba już nie gram  :yao:


  • 0

#223 vagrant3 Napisany 10 kwietnia 2018 - 11:24

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

amatorszczyzna ^_^ nieważne czy są autozapisy czy ich nie ma - zawsze trzeba w grach i programach spamować quick sejwy.


  • 1

#224 drAKul Napisany 10 kwietnia 2018 - 12:01

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Jest Autozapis ale jest strasznie fikuśny. Też trochę potraciłem progresu szczególnie na początku(zafajdane Archeospory i walka z Bestią), potem to tylko z własnej głupoty (grupa przeciwników - ee dam radę. Narrator - nie dał rady :P ). Jak pisze vagrant save to dobry zwyczaj.
  • 1

#225 Zois Napisany 10 kwietnia 2018 - 12:07

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 803 Postów:

Przyzwyczaiłem się do auto co 5 minut i nie pomyślałem o manualu - jak się przeproszę z Wieśkiem to będę pamiętał. 

Swoją drogą zginąłem w dziwny sposób, bo wychodziłem z karczmy przez bramę, nocą, i tuż pod bramą był ten psiak demoniczny na B...i rzucili się na niego też strażnicy. Po ubiciu psa stwierdzili że rzucą się też na mnie  :gwizdek:


  • 0

#226 Pawlik Napisany 10 kwietnia 2018 - 12:24

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

jak coś to na steamie jest obecnie wiesiek 1 za 4,49zł :)


  • 0

#227 Chewie Napisany 10 kwietnia 2018 - 15:55

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

amatorszczyzna ^_^ nieważne czy są autozapisy czy ich nie ma - zawsze trzeba w grach i programach spamować quick sejwy.

 

nawyk po wypelnianiu tabelek w excelu jako praca?


  • 0