Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gran Turismo 4 - turniej


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
354 odpowiedzi na ten temat

#181 vagrant3 Napisany 22 września 2008 - 17:05

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 850 Postów:
Wasza inicjatywa turnieju jest świetna, zawsze mi się podobała choć udziału nie brałem. Ostatnio w GT4 grałem latem 2005, a PS2 odpalałem latem 2007, więc na mnie nie liczcie. Poza tym męczyłbym się bez spustów na padzie ;)

Tak aktualnie to chętniej pograłbym w Forzę 2 albo PGRa 4. Myśle, że sporo jeszcze będę się tymi tytułami bawił, więc może coś/gdzieś/kiedyś.
  • 0

#182 artex Napisany 22 września 2008 - 18:31

artex

    Chocobo

  • Narybek
  • 22 Postów:
Jestem chętny
  • 0

#183 Marbel Napisany 22 września 2008 - 18:36

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Ja się Forzą czy PGRem będę bawił przy dobrych wiatrach za pół roku, więc Vag pamiętaj o mnie ;) Na razie pierwszą konsolą u mnie jest PS2 :/ (Jak się nie ma co się lubi...)
Artex spoko, to już nas jest trzech. No Panowie? Myślę, że pod koniec tygodnia można zacząć.
  • 0

#184 Gość__* Napisany 25 września 2008 - 21:13

Gość__*
  • Goście
Idea rywalizacji wiecznie żywa. Od dłuższego czasu nie miałem czasu utrzymywać zażyłych kontaktów z GT4, ale zaryzykuję i stwierdzam, że mogę na początku się przyłączyć. A później zobaczy się co będzie z czasem. W razie jakichkolwiek wątpliwości kontaktować sie przez PM, jeśli oczywiście turniej ma szansę się rozpocząć.
  • 0

#185 Gość__* Napisany 26 września 2008 - 08:20

Gość__*
  • Goście
No ja wchodzę z wielka chęcią, no ale jak pisałeś, mam bana :(((
A w ogóle, to poza gt4 fajnie było toczyć równolegle turniej rajdowy w najlepszą rajdówkę WRC4 !!! ;]
  • 0

#186 Marbel Napisany 26 września 2008 - 09:08

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
gługopis = Fwank? To ten ban to dożywotni?? No to pięknie. To będziemy niedługo zaczynać. Tylko V[Mauro] zorganizuje swoje GT4 - jak ktoś jest z Poznania lub okolic i posiada zbędną nieużywane GT4, proszony jest o pożyczenie gry wyżej wymienionemu :P

PS. Pomysł z WRC4 też niezły. Mam, więc mógłbym próbować, choć najlepszy w to nie jestem, bo niektóre trasy mocno wkurzają.
  • 0

#187 Mauro Napisany 26 września 2008 - 14:03

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 468 Postów:
Ja postaram się w poniedziałek/wtorek dać moją płyte do regeneracji i mam nadzieje, ze zadziała :) musze być dobrej myśli. Heh to shunyo pewno wygra zawody ;) no ale powalczymy. Licze,ze jeszcze ktoś do nas dołączy
  • 0

#188 Marbel Napisany 26 września 2008 - 15:42

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
No więc myślę, by już od niedzieli zacząć nasz turniej. Trzeba ustalić konkretne reguły. Czy jak podsunął fwank, ustalić np. 10 rundowe mistrzostwa, czy tak jak było ostatnio z wyścigu na wyścig nowe, podawane przez zwycięzcę poprzednich zawodów (w tym problem jak shunyo będzie wszystko wygrywał, to mu się znudzi podawanie co tydzień nowych zasad).
No i termin. Ostatnio były 3 dni. Myślę by był tydzień, wielu narzekało na brak czasu. Boję się tylko, że jak będzie tydzień, to stracimy motywację i zapał oraz pamięć o turnieju.

Ja sam nie wiem. Można by ustalić 10 rund z góry (same trasy), a np. samochód podaje zwycięzca? By nie było powiedzmy trenowania "na dziko". Dla mnie może zostać tak jak było... więc czekam na Wasze głosy.

PS. Może wprowadzić jakiś punkt jak wielu będzie narzekać, że nie ma danego samochodu, to można by go zmienić?
  • 0

#189 Gość__* Napisany 26 września 2008 - 19:41

Gość__*
  • Goście

Heh to shunyo pewno wygra zawody ;) no ale powalczymy.


Na pewno nie wygra :P od prawie roku nie miałem styczności z GT4, więc nie wiadomo co z tego wyniknie. A co do reszty spraw organizacyjnych - jestem za ustaleniem z góry 10 rund mistrzostw odnośnie torów, natomiast samochód niech podaje zwycięzca poprzedniej rundy. Aha, i czas na podanie wyniku, według mnie powinien oscylować w okolicach tygodnia, ewentualnie 5 dni. 3 dni to zdecydowanie za mało.
  • 0

#190 Scorpio Napisany 26 września 2008 - 20:44

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
By nie było, że tematem interesuje się tylko zamknięta grupa osób. Sam się mu przyglądam, ale że w GT4 wyszedłem tylko troszkę ponad licencje (a i to z trudem), to nawet samemu nie próbuję. Niemniej, powodzenia wszystkim życzę :)

I może, jak ktoś ma możliwości, jakieś filmiki na YT :D
  • 0

#191 Marbel Napisany 26 września 2008 - 20:52

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Scorp... tu sami amatorzy :P 8 zawodników zdobywa punkty :)
Shunyo, 5 dni chyba faktycznie będzie ok. Jutro postaram się zaktualizować zasady.
PS. Jeszcze jakieś sugestie?
  • 0

#192 vagrant3 Napisany 26 września 2008 - 21:33

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 850 Postów:
Hmm turniej WRC4 to niegłupi pomysł :P Jak będziecie przerzucać się na luźniejszą nawierzchnię, to mógłbym wyciągnąć PS2 :)
  • 0

#193 Marbel Napisany 27 września 2008 - 07:00

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Ja mogę brać udział w obu turniejach :) Tylko ktoś inny musiałby objąć główną pieczę. Kurcze, jak przez całe wakacje cisza, to teraz pod ich koniec zaczyna coś się dziać ;) Jestem za.
Vag, jak już wyciągniesz PS2 to zapuść i GT 4 :P

EDIT
Moje poprawki do regulaminu. Zgłaszać swoje pomysły zmian.

1. Drugi Turniej Gran Turismo 4 Forum N+ obejmuje 10 rund.
2. Miejsce (tor) rozgrywania poszczególnych zawodów jest ustalona z góry, poprzez wspólne uzgodnienia uczestników turnieju.
2. a) Kolejność 10 rund Turnieju:
I. A
II. B
III. C
IV. D
V. E
VI. F
VII. G
VIII. H
IX. I
X. J
3. Pozostałe warunki (wybór samochodu) poszczególnych zawodów ustala zwycięzca poprzedniej rundy, nie później niż 24h od ogłoszenia zwycięzcy.
3. a) Jeśli w ciągu 24h od ogłoszenia zwycięzcy nie nastąpi ogłoszenie warunków kolejnych zawodów, w ciągu 12h robi to zawodnik drugi w poprzednich zawodach, jeśli i tu nie zostaną ogłoszone warunki ogłasza je zawodnik trzeci w ciągu 6h. Jeśli po tym czasie pierwsza trójka nie ogłosi kolejnych zawodów, przystępuje do tego organizator zawodów poprzednich.
3. b) Wyjątkiem od punktu 3 są zawody I, w których warunki podaje organizator Turnieju.
3. c) Samochód raz użyty w dziesięciorundowych zawodach nie może być użyty po raz kolejny.
3. d) W przypadku, gdy przynajmniej 30% uczestników (lub przy niskiej frekwencji 3 uczestników) zgłosi, w ciągu 24 h od ogłoszenia warunków zawodów, problem związany z brakiem dostępności podanego samochodu, organizator danej rundy zobowiązany jest do zmiany pojazdu w tej rundzie.
3 d’) W wyjątkowych okolicznościach, po wspólnych uzgodnieniach z pozostałymi uczestnikami, możliwa jest zmiana samochodu gdy nie są spełnione warunki z punktu powyższego.
3. e) W przypadku zmiany samochodu (o którym mowa w punkcie 3. d) czas trwania rundy nie ulega przedłużeniu.
4. Aby przystąpić do zawodów trzeba z głównego menu gry Gran Turismo 4 wybrać opcje Arcade Mode -> Time Trial a następnie wyznaczony tor i samochód.
4. a) Każdy czas zgłoszony do turnieju uzyskany w innej opcji niż Arcade Mode -> Time trial nie będzie uwzględniany w klasyfikacjach końcowych.
5. Do każdych zawodów można zgłosić tylko jeden wynik, potwierdzony zdjęciem (lub zrzutem ekranu, jeśli ktoś posiada takie możliwości). Zdjęcie może być tylko jedno i każda kolejna edycja postu dyskwalifikuje zawodnika z udziału w zawodach.
5. a) Każdy zawodnik zobowiązany jest do przepisania swojego wyniku podanego na zdjęciu celem ułatwienia i uporządkowania kolejności zawodników po zakończeniu wyścigu.
5. a') Format czasu powinien być podany w następujący sposób XX:XX'XXX. Np. 1:21'935
5. b) Za sporządzenie klasyfikacji po każdym wyścigu odpowiedzialna jest osoba, która wyznacza warunki danego wyścigu (organizator) lub osoba wybrana/wskazana, która zgodziła się na to. Wyniki każdego wyścigu mają być ogłoszone bezzwłocznie po zakończeniu zawodów, czyli najwcześniej 5 dni po oznajmieniu warunków wyścigu.
5. c) Zdjęcie z wynikiem powinno być czytelne, z którego można odczytać najważniejsze rzeczy (Dokładna nazwa toru, samochód i czas) i przedstawiać się jak w załączniku nr1.
6. Każda runda trwa 5 dni od momentu jej ogłoszenia.
6. a) Poleca się każdemu organizatorowi, by podał równą godzinę, do której każdy z uczestników może podawać swoje czasy (np. do 17.00).
6. b) Wynik zgłoszony po godzinie wyznaczonej przez organizatora nie będzie brany pod uwagę w klasyfikacji generalnej danej rundy.
7. Należy stosować się bezwzględnie do zasad ogłoszonych przez "organizatora" każdego z wyścigów. Każde łamanie tych zasad będzie przyczyną do zdyskwalifikowania zawodnika z zawodów co do których zachodzi podejrzenie o "krętactwo" i z zawodów następnych.
8. Za szczególne i częste nieprzestrzeganie zasad "Turnieju" grozi całkowita dyskwalifikacja.
9. W każdym z zawodów są przyznawane punkty za zdobyte miejsce: 1-10pkt, 2-8pkt, 3-6pkt, 4-5pkt, 5-4pkt, 6-3pkt, 7-2pkt 8-1pkt.
10. W razie awarii forum (lub innych nieprzewidzianych okoliczności), podczas trwania turnieju i z tego powodu nastąpiła niemożność zakończenia wyścigu (czyli, jeśli w czasie awarii miało nastąpić zakończenie wyścigu) zawody zostają przedłużone o 24 godziny.

Załącznik nr1:

Dodany obrazek


Trzeba jeszcze ustalić kolejność rund. Ja myślę by było przynajmniej tak:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9. Circuit de la Sarthe (LE Mans) - ten z dwoma szykanami na prostej
10. Nurburgring Nordshleife

A co Wy proponujecie? Tokio Route 246? El Capitan? Dajcie coś od siebie. Trzeba jak najszybciej wszystko ustalić i jazda.

Aha, niech podawane samochody będą wyścigowe a nie jakieś Punto.
  • 0

#194 Bruce Napisany 27 września 2008 - 13:43

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Czasu mam jeszcze mniej niż rok temu, ale zawsze na 1-2 kółka się znajdzie. Tak więc na mnie możecie liczyć, ale na dobre wyniki z mojej strony już nie :wink:

P.S. Czemu tylko auta wyścigowe? Niech będzie różnorodnie. Punciakiem też można się pościgać.
  • 0

#195 Marbel Napisany 27 września 2008 - 14:03

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Chodzi mi o to by było czuć, że jedziemy. A nie że do setki w 10 sekund się rozpędzamy. Pamiętaj, że to są seryjne samochody, zmian w trybie Arcade nie ma za dużo by jako tako to Punto szło i było czuć fun. Takie samochody jak były ostatnio były ok.
Widzę, że chętnych brak do podania jakichkolwiek tras. Załóżmy że każdy ma po 2 trasy do zgłoszenia, jak większość (ja :P ) uzna, że są ok to w miarę zgłaszania tras będą dodawane od 1-szego miejsca.

PS. Bruce brawo za chęć współpracy. Jutro zaczynamy pierwszą rundę. Najpóźniej o 20.
  • 0

#196 Mauro Napisany 27 września 2008 - 16:15

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 468 Postów:
NApewno powinno gdzieś być Monaco :). W poniedziałek zaniose płyte do regeneracji mam nadzieje,ze to cos da :/
  • 0

#197 Gość__* Napisany 27 września 2008 - 17:21

Gość__*
  • Goście
Ja wchodzę, tyle, że zapewne będę podawał wyniki pod innymi nikami, heeeee.
No i rozważcie to WRC4 ;]
  • 0

#198 Gość__* Napisany 27 września 2008 - 18:30

Gość__*
  • Goście
Dobra, to może spróbuję wrzucić rozkład eliminacji według mojego "widzimisię". Więc wszelkie uwagi, zmiany, bądź w najgorszym razie akceptacja mile widziane :P
Koncepcyjny rozkład.
1. Special Stage Route 5 Normal
2. El Capitan
3. Deep Forest Raceway
4. Tokio Route 246
5. Trial Mountain Circuit
6. Cote d'Azur - Monaco
7. Grand Valley Speedway
8. Suzuka Circuit
9. Circuit de la Sarthe (LE Mans) - ten z dwoma szykanami na prostej
10. Nurburgring Nordshleife

Może być...??? Jakieś uwagi...??? Jak tak to rzucać pomysłami :)
  • 0

#199 Mauro Napisany 27 września 2008 - 18:49

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 468 Postów:
Ja bym trójke zastąpił Laguna Seca i byłoby grejt.
  • 0

#200 Marbel Napisany 27 września 2008 - 19:02

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Właśnie Laguna musi być, poza tym dodałbym odcinek rajdowy - Citta di Aria (Normal). Jest wymagający i techniczny, jakąś Subarką lub Deltą by się fajnie jechało. Wywaliłbym 3 i 7 :P Poza tym mnie się podoba :D V[Mauro] kombinuj z tą płytką jak najszybciej :) A co do poszczególnych tras, to wszystkie na normalu? A może zwycięzcy dać możliwość wyboru czy jedziemy normalnie czy pod prąd? Ale ta Citta jeździ się fajowo na normalu :P
  • 0

#201 Bruce Napisany 27 września 2008 - 19:18

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Jestem za dodaniem Citta di Aria. Proponuje też zastąpić El Capitan ( :bue: ) High Speed Ring lub Costa di Amafi
  • 0

#202 Marbel Napisany 27 września 2008 - 19:32

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Przecież El Capitan jest ciekawe, szybkie, ale nie za proste. Jednak niezbyt trudne, jak np. Laguna Seca, gdzie trzeba uważać praktycznie na każdym zakręcie. No ale jak więcej osób, będzie przeciw to nie będę miał przeciwko by wycofać. High Speed Ring to ten owal? A może Motegi? Ale V[Mauro] będzie bruździł :mrgreen:
Costa di Amafi to to nabrzeżem co jedzie się w górę i zjazd w dół z (chyba) trzema nawrotami na końcu. Białe budowle na trasie? A, tam, może być. El Capitan było rok temu :P
  • 0

#203 Gość__* Napisany 27 września 2008 - 19:47

Gość__*
  • Goście
a co z WRC, ja mogę przygotować 'racelistę' i jakieś krótkie zasady, no yno żeby chętni jacyś się zgłosili...
  • 0

#204 Mauro Napisany 27 września 2008 - 19:49

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 468 Postów:
Co prawda nie przepadam za Motegi ale to była jedyna trasa na której udało mi się wygrać więc jestem za :P
  • 0

#205 Gość__* Napisany 27 września 2008 - 19:56

Gość__*
  • Goście
Czyli za Deep Forest wchodzi na przykład Citta di Aria, a za Grand Valley przykładowo Laguna Seca. A Motegi według mnie jest trochę jakby bez ikry :P Dziwnie się jeździ na tym torze.
  • 0

#206 Marbel Napisany 27 września 2008 - 20:31

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Ja mógłbym spróbować też w WRC. Ale priorytetem jest na razie GT. No to shunyo mamy 2 zmiany. Mi pasi. Teraz jeszcze czy postulat Bruce'a będzie rozważony. Co myślicie o El Capitan?
  • 0

#207 Gość__* Napisany 27 września 2008 - 20:40

Gość__*
  • Goście
El Capitan był rok temu, to ewentualnie za niego można wstawić albo New York, albo Midfield Raceway. Co Wy na to...??? Midfield wydaje się dość ciekawą alternatywą :)
  • 0

#208 Marbel Napisany 27 września 2008 - 20:50

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Dobra to wg mnie El Capitan wypada. Nowy York IMO 'jest nudny :/ Midfielda nie pamiętam w tej chwili. Może Bruce coś zarzuci? Niech poda coś co mu podchodzi. Dla mnie może być ten Midfield lub to Costa di Amafi :)
  • 0

#209 Bruce Napisany 27 września 2008 - 21:26

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Costa di Amalfi :jeee: Techniczny, szybki, kolorowy - same zalety :wink:
  • 0

#210 Marbel Napisany 28 września 2008 - 08:16

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Czyli tak?

1. Special Stage Route 5 Normal
2. Costa di Amalfi
3. Citta di Aria
4. Tokio Route 246
5. Trial Mountain Circuit
6. Cote d'Azur - Monaco
7. Laguna Seca
8. Suzuka Circuit
9. Circuit de la Sarthe (LE Mans) - ten z dwoma szykanami na prostej
10. Nurburgring Nordshleife

Chociaż bym rozdzielił 2 i 3 by były dalej od siebie. Np. zamienić miejscami 3 i 7. Co do tego Midfielda to myślę, że pojedziemy go w kolejnym turnieju. Jak ten się sprawdzi, a myślę, że są duże szanse, to po 10 wyścigu pojedziemy kolejny turniej jeszcze w tym roku :D

To jak wszystko będzie grać (napiszcie czy odpowiada), to dziś wieczorem (jak będą szybko głosy akceptacji to do 16, a jak nie to ok 20 :) ) podam samochód i jazda. Oczywiście wyniki tylko w odpowiednim temacie, gdzie też pojawi się regulamin, którego się trzymać.
  • 0