Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gran Turismo 4 - turniej


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
354 odpowiedzi na ten temat

#241 Marbel Napisany 08 października 2008 - 16:21

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
O właśnie. Dobrze że odświeżyłeś temat. Chciałem przypomnieć, że runda drug trwa jeszcze 2 dni! Jeśli nie macie danego samochodu, to można go w miarę prosto wygrać w European Hall w ostatnim pucharze na liście, bodajże Schwarzwald 2.

BTW. Ja już swój czas mam. Choć tor jest tak skonstruowany, że niemal na każdym zakręcie można zaoszczędzić kilka milisekund ;)
Myślę, że frekwencja dopisze. Witamy czapiocha, liczę na Vagranta, gługopisa i zawodników z pierwszej rundy - Bruce, Shunyo, Artex... a może i V[Mauro] jednak wykrzesa ze swojego sprzętu nieco mocy? ;) Cała punktowana ósemka by była zapełniona? Byłoby nieźle :jeee:

EDIT:
Dodałem zdjęcie z przejazdu wyznaczonego samochodu na wyznaczonej trasie do posta z zasadami Rundy nr 2 w temacie z wynikami ;)
Jeśli kolejni organizatorzy by ciągnęli takie przedstawianie rund było by miło :D
PS. Mapki biorę stąd.
  • 0

#242 Gość__* Napisany 08 października 2008 - 17:17

Gość__*
  • Goście
Sorry, że nie podałem warunków drugiej rundy, ale byłem przez przez kilka dni całkowicie niedostępny :? A teraz trzeba się zająć już tym "śmiesznym" Mercedesem i Trial Mountain :P
  • 0

#243 Bruce Napisany 08 października 2008 - 20:12

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:

Ponieważ silnik Mercedesa nie sprawdzał się w naszych testach wytrzymałościowych, więc postanowiliśmy w bazie we Władywostoku wymienić go na podobny, choć inny, silnik z Łady Samary, który zapewni nam dobry czas. Pojazd już jest w krańcowych przystankach kolei transsyberyjskiej, która go transportuje. Wkrótce nasz kierowca otrzyma szansę wykręcenia dobrego czasu.


:ban: co na to regulamin? :wink: Niedługo "wykręcę" swój świetny czas. Planuje zejść poniżej 2 minut :mrgreen:
  • 0

#244 Gość__* Napisany 10 października 2008 - 07:50

Gość__*
  • Goście

BTW. Ja już swój czas mam. Choć tor jest tak skonstruowany, że niemal na każdym zakręcie można zaoszczędzić kilka milisekund ;)


Wlasnie, wlasnie. Ja swoim jestem mocno niepocieszony, ale jesli nie bede mial okazji zaraz jeszcze posmigac, to bedzie musial poleciec ten co mam.
  • 0

#245 Marbel Napisany 10 października 2008 - 09:35

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Shunyo... jak Ty to robisz?? Ja już myślałem że mam dobry czas, no może 2-3 dziesiąte szło jeszcze urwać... Ale sekundę lepiej??
Aha, od razu zaznaczam, że klasyfikację zrobię po 21, więc jeśli ktoś chce, np. prawdopodobny zwycięzca podać to wcześniej to się mogę zrzec.
Vag, nie zapomnij tym razem o podaniu wyniku.
Bruce, liczę na Twój silnik Łady, że wskoczysz nieco wyżej jak ostatnio. ;)
No i reszta, nie zapominać się 8)
  • 0

#246 Gość__* Napisany 10 października 2008 - 09:42

Gość__*
  • Goście
Ladny czas shunyo, powiem szczerze ze wlasnie w tej okolicy sie spodziewalem, szkoda ze mi samemu nerwow nie starczylo :evil:
  • 0

#247 Bruce Napisany 10 października 2008 - 09:57

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:

Bruce, liczę na Twój silnik Łady, że wskoczysz nieco wyżej jak ostatnio. ;)

:mrgreen:

Krótki opis moich zmagań z Trial Mountain:

1 okrążenie - czas ponad 1:25 - myśl: ok, zejdę poniżej 1:20 i będzie dobrze
5 okr - czas koło 1:20 - spokojnie urwę jeszcze sekundę
10 okr - 1:19 - yeah!, ale widzę jeszcze możliwość poprawy
12-14 - 1:18'887 - hell yeah, bardzo dobry przejazd, realnie oceniając swoje możliwości nie widzę szans na zejście poniżej 1:18
Wrzucenie czasu na forum - :shock: :o :? :cry:
  • 0

#248 Marbel Napisany 10 października 2008 - 10:23

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Heh, no specyfika toru. Też miałem podobnie, że zejście poniżej 1:20 jest ok. Później z jakimś wielkim trudem zszedłem poniżej 1:18 i myślałem że to ekstra czas. Jednak udało się urwać jeszcze sekundę ;)
Ale czas shunyo to oczywiście kosmos! Myślałem, że moje 1:16'7 to jest super i zagrożę mu moim wyczynem. Ale wyszło jak zwykle...
BTW ja przejechałem w sumie z 50-60 okrążeń (jak nie więcej) w trzech sesjach.
  • 0

#249 Gość__* Napisany 10 października 2008 - 10:53

Gość__*
  • Goście

Ale czas shunyo to oczywiście kosmos! Myślałem, że moje 1:16'7 to jest super i zagrożę mu moim wyczynem. Ale wyszło jak zwykle...


Nie taki kosmos :P Po pierwszych przejazdach stwierdziłem, że wynik w okolicach 1:16'5 będzie z gatunku bardzo dobrych, co okazało się zbyt optymistyczną wersją, bo sesja zakończyła się z czasem lekko ponad 1:16. A jak tak, to znaczy, że istnieje możliwość zejścia poniżej magicznej bariery. No i następnego dnia, delikatne przekroczenie, a na koniec człowiek się już wkręcił i taki efekt. Ale dam sobie coś uciąć, że da się jeszcze szybciej pojechać, na przykład w pierwszym sektorze o jakieś 0,2 sek. :P
  • 0

#250 Bruce Napisany 10 października 2008 - 11:43

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:

Nie taki kosmos :P Po pierwszych przejazdach stwierdziłem, że wynik w okolicach 1:16'5 będzie z gatunku bardzo dobrych, co okazało się zbyt optymistyczną wersją, bo sesja zakończyła się z czasem lekko ponad 1:16. A jak tak, to znaczy, że istnieje możliwość zejścia poniżej magicznej bariery. No i następnego dnia, delikatne przekroczenie, a na koniec człowiek się już wkręcił i taki efekt. Ale dam sobie coś uciąć, że da się jeszcze szybciej pojechać, na przykład w pierwszym sektorze o jakieś 0,2 sek


Czy może do turnieju dołączyć ktoś kto jeździ standardowo o 3 sekundy wolniej od Shunyo? :roll:
  • 0

#251 Gość__* Napisany 10 października 2008 - 14:31

Gość__*
  • Goście
Mam takie zapytanie odnośnie kwestii organizacyjnych. A mianowicie, może niech każda runda kończy się w piątki o dajmy na to 17.00. Według mnie to dość sensowne rozwiązanie powodujące, że każdy z nielicznych, a miejmy nadzieję jednak licznych, uczestników będzie wiedział, że w piątek ma wrzucić wyniki. Co w Wy na to...???
  • 0

#252 Bruce Napisany 10 października 2008 - 14:47

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Dobry pomysł. Proponuje na stałe przytwierdzić termin piątek 17:00 jako ten krańcowy dla każdego wyścigu i już tego nie zmieniać.

EDIT: Vagrant :?
  • 0

#253 oranje Napisany 10 października 2008 - 17:06

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Ok ja postaram sie zakupic GT 4 w najbliższym czasie. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale licze, że sie uda ;)
  • 0

#254 vagrant3 Napisany 10 października 2008 - 19:32

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

EDIT: Vagrant :?

Heh, wcale nie zapomniałem wrzucić wyniku. Po prostu nie było żadnego wyniku. Prawie cały tydzień spędziłem u dziewczyny bo jej rodzice wyjechali. Poza tym uczelnia, praca i druga praca. Spokojnie, może kiedyś się wyrobię. Ta runda akurat wydała mi się ciekawa bo strasznie lubię 190-tki... Dawać następną :mrgreen:
  • 0

#255 Marbel Napisany 10 października 2008 - 20:10

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
No widzę, że nikt nie zrobił klasyfikacji? Co z artexem? Swój wynik zamieścił o 17.05. 5 minut po czasie.
  • 0

#256 Marbel Napisany 10 października 2008 - 20:15

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
No widzę, że nikt nie zrobił klasyfikacji? Co z artexem? Swój wynik zamieścił o 17.05. 5 minut po czasie.
  • 0

#257 Bruce Napisany 10 października 2008 - 20:18

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Ja mam u siebie wynik Artexa wrzucony o 16:05 , więc zgodnie z regulaminem. Co do klasyfikacji to nie robi jej zwycięzca rundy?
  • 0

#258 Gość__* Napisany 10 października 2008 - 20:27

Gość__*
  • Goście
Dobra, ja zaraz zrobię podsumowanie, więc niech nikt się nie wyrywa. A co do artex'a, to też mam 16.05. Chociaż nawet jeśli miałby w najgorszym razie 5 minut spóźnienia, to można to darować, przecież mamy zachęcać do udziału w turnieju, a nie zniechęcać, right :P
  • 0

#259 Marbel Napisany 10 października 2008 - 20:52

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
A to dziwne z tym czasem. Może macie źle ustawiony czas na forum? Ja mam chyba normalnie, bo np mój post jest wysłany ok 21:52.

Pomyślałem że można wprowadzić karę = 0,1 sekundy za 1 minutę. Tu nic nie zmienia ale na przyszłość...
  • 0

#260 Gość__* Napisany 10 października 2008 - 21:40

Gość__*
  • Goście
Wrzuciłem już zasady Rundy nr 3, bo znowu się zapowiada, że przez kilka dni będę dość mocno zajęty. Jak znajdę wolną chwilę, to zrobię zapowiedź Rundy równie fachowo, jak marbel. A poza tym, życzę wszystkim powodzenia i nienarzekania na samochód, bo idealnie pasuje na tą trasę :P
Marbel, a co do kar za spóźnienia to ewentualnie można je rozważyć, ale w momencie jakiegoś ewidentnego spóźnienia. A sama kara, to mogło by być doliczenie jakieś karnej sekundy, albo 0,5 sek., ale do czasu w kolejnej rundzie. Sam nie wiem, ale jest to kwestia do ustalenia.
  • 0

#261 artex Napisany 10 października 2008 - 23:01

artex

    Chocobo

  • Narybek
  • 22 Postów:
sorry że tak późno wrzuciłem czas ale dopiero dzisiaj go kręciłem gdyż nie miałem konsoli. A z tym czasem to nie wiem co jest grane bo faktycznie wstawiłem go o 17:05. Miałem problemy z załadowaniem imageshaka, mam nadzieje że nie narobiłem sobie wrogów ;)
  • 0

#262 Marbel Napisany 11 października 2008 - 09:55

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Shunyo, liczyłem na samochód pokroju Subaru na tej trasie :klaszcze: Dzięki.
Nie chcemy oczywiście nikogo zrazić do turnieju, ale powinniśmy się trzymać zasad. W tej rundzie i tak artexowi nic nie zaszkodzi, ale każdy ma sporo czasu by zamieścić swój czas. Może się pojawić samowolka... Dlatego jestem za systemem kar za każdą minutę spóźnienia 0,1 sek kary, np. do godziny po terminie.. To nie dużo, a jednak zmobilizuje do szybszego podawania czasów. Tak jak np w WRC za falstart jest dodawane jakieś 10 sekund kary tak tu może być ;)
I jestem też za by każda runda kończyła się w piątki o 17. Mnie to nie robi różnicy a nawet lepiej.
Artex - oczywiście, że nie narobiłeś wrogów. Po prostu w regulaminie jest przewidziana całkowita anihilacja za podanie czasu po wyznaczonym terminie. ;)
  • 0

#263 Gość__* Napisany 13 października 2008 - 16:04

Gość__*
  • Goście
Auto wypas, wnerwialo mnie ze nie mozna jej kupic, to teraz przynajmniej wiem gdzie ja musze wygrac - czy moze w arcade jest dostepna odrazu ?
  • 0

#264 Marbel Napisany 13 października 2008 - 19:04

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
To już musisz sprawdzić sam. Bo ja nie znam sposobu by sprawdzić, które samochody są od razu dostępne.
A co do Subaru... po tuningu, to jest to już zupełnie inny samochód - rajdówki to to nie przypomina w zachowaniu. Ale nieźle się jeździ :)
  • 0

#265 Gość__* Napisany 13 października 2008 - 20:49

Gość__*
  • Goście

Auto wypas, wnerwialo mnie ze nie mozna jej kupic, to teraz przynajmniej wiem gdzie ja musze wygrac - czy moze w arcade jest dostepna odrazu ?


Akurat ta Impreza jest dostępna od samego początku, więc nie trzeba jej nigdzie wygrywać, czyli pozostaje tylko skupić się na wykręceniu jak najlepszego czasu.
  • 0

#266 Bruce Napisany 13 października 2008 - 21:44

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:

W związku z planowanym na środę meczem reprezentacji Rosji i późniejszym bankietem team Midland Racing GT Team zapowiada tylko kilka testowych kółek na torze Citta di Aria.


Tak więc jak ktoś jedzie po raz pierwszy, albo wykręci słaby, według siebie, czas to niech wrzuca i tak, bo spokojnie będzie mógł mnie wyprzedzić. Ja jadę dopóki założony komplet opon pozwoli utrzymać się na torze, bo potem nie będzie miał mnie kto gum wymienić :P
  • 0

#267 Gość__* Napisany 14 października 2008 - 15:16

Gość__*
  • Goście

Ja jadę dopóki założony komplet opon pozwoli utrzymać się na torze, bo potem nie będzie miał mnie kto gum wymienić :P


Jako, ze jestem troche do tylu... Jaja sobie robisz, czy na TT oponki sie zuzywaja ? o_0
  • 0

#268 Marbel Napisany 14 października 2008 - 15:33

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Hehe :lol: Bruce jest Z Midland Racing Team :) On jeździ na innych warunkach :P Przecież w Mercedesie zmienił silnik na ten z Łady Samary.

Odp. Nie, nie zużywają się ;)
  • 0

#269 Bruce Napisany 15 października 2008 - 08:00

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Scusa Czapioch za wprowadzenie w błąd. Jak te wpisy MR GT Team zaczną was irytować to dajcie znać. :wink:

Jak tam w ogóle wykręcanie czasów? Możecie się pochwalić poniżej ilu zeszliście czy nie chcecie mobilizować innych?
  • 0

#270 Gość__* Napisany 15 października 2008 - 11:32

Gość__*
  • Goście
Bruce, wpisy MR GT mają zostać :P za każdym razem powodują, że zaczynam się zastanawiać skąd masz takie pomysły. A co do czasów, po pierwszym rekonesansie mogę stwierdzić, że czas w okolicach 1:26 - 1:27 jest już bardzo przyjaznym :-D Jak się nic nie zmieni to zapewne dzisiaj wieczorem wrzucę swój wyniki, który mam już de facto od niedzieli.
  • 0