Skocz do zawartości

Zdjęcie

Razion EX

NGDEV Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 02 października 2021 - 12:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 14 310 Postów:

 

http://razion.ngdevteam.com/

 

https://www.nintendo...EX-2039745.html

 

Razion to shoot 'em up, który oryginalnie pojawił się w 2014 roku na... Neo Geo. NGDEV zajmują się homebrew na Dreamcasta oraz Neo Geo właśnie. Zwróciłem na nich uwagę po Gunlord X, który ukazał się dwa lata temu na Switcha i PS4 na podobnej zasadzie. 

 

"Nowa" gra od gości od Gunlorda? Sprawdzam! Tyle, że pudełko w mig się wysprzedało, więc musiałem czekać na wersję cyfrową, która początkowo nie była pewna (co jeśli było zagraniem devów tylko po to, żeby sprzedać nakład to...  :srsly: ) Koniec końców gra wyszła cyfrowo w 16.09. 

 

Jak wyszła? Całkiem spoko. Po rozwaleniu z przeciwników wypadają żółte kostki, za których zebranie zgarnia się punkty. Atakiem specjalnym, czyli laserem przelatującym przez dużą część ekranu możemy zamrażać te kostki w miejscu, tak żeby nie uciekły i żeby nie zebrać ich za szybko. Im więcej bowiem kostek zbierze się na raz, tym więcej nafarmi się punktów i, co ważne, szybciej naładuje się kolejny strzał laserem, który ma chwilę cooldownu. Podoba mi się ta mechanika, bo ciśnięcie na high score ułatwia grę, zamiast ją utrudniać. Wyjątkiem od tej reguły są walki z szefkami, za które dostaje się spory bonus, jeśli nie używa się lasera. 

 

Gunlord generalnie jest ciekawszy, bo mało tego typu gier dzisiaj powstaje, ale Razion to również syty kąsek dla fanów 16-bitowej grafiki i kolejny dobry shmup na Switcha.  


  • 2Inne z tagami: