Skocz do zawartości

Pomoc techniczna


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
734 odpowiedzi na ten temat

#481 AVErsiv Napisany 06 kwietnia 2007 - 09:25

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
ja sprzedalem mase GOW w platynie i nie trafila mi sie zadna by byla zla , to jest poprostu ZAWSZE gra byla dobra chodz przyznaje ze na slimach czesto jest problem z GOW , czy GT4 ... tak wiedz popierwrze nie polecam slimow szczegolnie uzywek , po drogie jak juz wymieniac laser to na oryginal a nie jakas podrube za 50zl .

duzo lepiej bedzie sobie radzila z DLkami stara 30004 z laserem KHS400c slim ,szczegolnie pierwrze modele !
  • 0

#482 Matrox Napisany 06 kwietnia 2007 - 14:30

Matrox

    ...

  • Forumowicze
  • 3 057 Postów:

Zeus: tak, jest to wersja platynowa

no to bardzo mozliwe ze tylko gra jest kopnieta :ninja: Już nieraz niestety spotkałem sie z przypadkiem że platynowy GoW poprostu niechodzi na większości konsol...Tymbardziej jeśli sprawdzałeś ten tytuł również na innej konsoli...A żeby ten problem wyjaśnić pewnie trzeba by się zwrócić do producenta...



Sprawdzalem konsole tez na filmach DVD DL i konsola ich nie czyta, wiec z tego co wychodzi to jednak jest wina konsoli.

AVErsiv: Z tego co widze to prawie wszystkie lasery na allegro do slim chodza po ok 50-60zl do tego mam gwarancje na pol roku. Ile kosztuje oryginalna glowica do slima i czy jest sens przeplacac jak i tak lasery od sony sa nedznej jakosci ?

PS. Duzo gier na PS2 wyszlo na plytach DL ? Na jakiej plycie jest wytloczona FFXII ?
  • 0

#483 AVErsiv Napisany 06 kwietnia 2007 - 14:48

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
FFX II to na jednowarstwowej z tego co wiem ,
lasery sony w slimach moze niesa za dobre ale trzeba wziasc poprawke na ich exploatacje,

gier na DL jest moze malo ale biorac pod uwage ze oba GOD OF WAR , GT4 to juz jest tak jakbys stracil cos pieknego :P
do tego wiem o 24h the game , ktore niektorym sie podoba , no i MGS2 substance ktorego nie musowo miec wystarczy zwykly 2

w kazdym badz razie SLIMy to niejest najleprzy wybor ale jesli niema innej opcji to i tak warto ja kupic sprawdzielm lasery zeczywiscie teraz po tyle chodza oryginal unas z zalozeniem to jakies 75 zl , tojuz chyba kwestia dostawcy :P
  • 0

#484 Matrox Napisany 07 kwietnia 2007 - 10:37

Matrox

    ...

  • Forumowicze
  • 3 057 Postów:

FFX II to na jednowarstwowej z tego co wiem ,
lasery sony w slimach moze niesa za dobre ale trzeba wziasc poprawke na ich exploatacje,

gier na DL jest moze malo ale biorac pod uwage ze oba GOD OF WAR , GT4 to juz jest tak jakbys stracil cos pieknego :P
do tego wiem o 24h the game , ktore niektorym sie podoba , no i MGS2 substance ktorego nie musowo miec wystarczy zwykly 2

w kazdym badz razie SLIMy to niejest najleprzy wybor ale jesli niema innej opcji to i tak warto ja kupic sprawdzielm lasery zeczywiscie teraz po tyle chodza oryginal unas z zalozeniem to jakies 75 zl , tojuz chyba kwestia dostawcy :P


Czyli niewiele tych gier ktore mnie interesuja wyszlo na DL, chetnie bym zagral jedynie GoW i GoW2. PS2 kupilem ponownie glownie dla KH, KH2, FXII, Star Ocean i innych jRPG ktorych nie mialem okazji przejsc, moze narazie sobie daruje ta wymiane lasera.
  • 0

#485 Gość__* Napisany 05 maja 2007 - 17:00

Gość__*
  • Goście
wie ktoś gdzie można znaleść schemat jak krok po kroku samodzielnie wymienić laser w grubej ps2??
  • 0

#486 AVErsiv Napisany 05 maja 2007 - 21:56

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
raczej instrukcje nie shemat :P no ale nie wazne , na torrentach mozna znalezc jakies video zamaskowanych majsterkowiczow , ale mysle ze jesli masz troche pojecia o tego typu robocie ( rozebralas i zlozylas jakis CD-ROM lub wierze :P ) to poradzisz sobie bez problemu.

a i jesli bedzie to nowy laser to i musisz umiec rozlutowac zwory.
jak cos to moge zamiescic maly instruktarz jesli bedzie ktos chcial .
  • 0

#487 Gość__* Napisany 06 maja 2007 - 11:50

Gość__*
  • Goście

a i jesli bedzie to nowy laser to i musisz umiec rozlutowac zwory.


Kurcze z tym to mnie najbardziej przeraziłeś :blah:
Laser kupiłam nowy na allegro, w tym tygodniu powinien przyjść i na aukcji koleś pisze żeby przed włożeniem lasera usunąć zworke czy to własnie o tym piszesz???

Jak możesz to daj jakąś pomoc bo niechciałabym dawać kolejnej stówki komuś za montaż tego lasera, który jest podobno na 2 minutki roboty :)
  • 0

#488 MonsieurWoland Napisany 06 maja 2007 - 12:40

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Oka w jaki sposób można przenosić save'y z PS2 na PC? Znalazłem jedynie MaxFlash drive, niestety w żadnym polskim sklepie internetowym nie jest dostępny. Jakieś inne pomysły?
  • 0

#489 AVErsiv Napisany 06 maja 2007 - 12:47

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:

Oka w jaki sposób można przenosić save'y z PS2 na PC? Znalazłem jedynie MaxFlash drive, niestety w żadnym polskim sklepie internetowym nie jest dostępny. Jakieś inne pomysły?


spokojnie wystarczy durny Action replay ten z pendrivem , ale to kosztuje kasiore najlepiej jest zapodac EXPLITA i np pendrive 128mb kingstona , wtedy mozna skopiowac savey z MC na PENA , HDD a potem z PENA na MC itd :D

a w nastepnym poscie pomoc dla pink
  • 0

#490 MonsieurWoland Napisany 06 maja 2007 - 15:42

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Oka w jaki sposób można przenosić save'y z PS2 na PC? Znalazłem jedynie MaxFlash drive, niestety w żadnym polskim sklepie internetowym nie jest dostępny. Jakieś inne pomysły?


spokojnie wystarczy durny Action replay ten z pendrivem , ale to kosztuje kasiore najlepiej jest zapodac EXPLITA


Ex..co?:P Jestem kompletnie nieobeznany, resztę posta kapuję:P Ten Explit to jest program (freeware?) który zrzucam na PenDrive i dzięki temu mogę przerzucać save'y, tak?
  • 0

#491 AVErsiv Napisany 06 maja 2007 - 16:34

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
podstawowy problem to posiadanie moda
wystarczy zwykly swap magick ale wtedy musisz odpowiednio przygotowac ELF LAUNCHER , mozan tez sciagnac gotowy obraz plyty z tym programem .

jesli masz gruba konsole wystarczy ci sciagnac exploit maker , zrobic sobie plyte startowa , u kolegi z chipem wgrac exploit na memorke , a wtedy trigerujesz exploita z MC za pomoca gry z PSXa. latwiej miec jednak mod ,jest tani i wcale nei zmusza do grania na piratach!

elf launcher pozwala przegladac pliki w napedach PS2 i nimi zazadzac .


co do pomocy z laserkiem to zginol mi aparat i musi to poczekac do poniedzialku
  • 0

#492 MonsieurWoland Napisany 09 maja 2007 - 11:44

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Oka więc mój wybór padł na PS2+Action Replay 2. Mam w domu memorkę z zapisanymi stanami gier. Teraz więc jeszcze muszę tylko zdobyć PenDrive i będę mógł zarchiwizować save'y, tak? Czekam na potwierdzenie, bo strasznie mnie korci żeby już teraz zamówienie złożyć:P
  • 0

#493 AVErsiv Napisany 11 maja 2007 - 21:24

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
to sie nazywa ACTION REPLAY MAX , w zestaw wchodzi AR i pendrive , to jest caly komplet.

AR MAX powienien dzialac z jakims malym pen drivem np 64 mb tylko skad taki teraz wezmiesz :P hihi

EDIT:
re wymiana lasera w PS2 ,
to tak na pierwrzym obrazku mamy laser KHS 400c od spoda ,

zaznaczone sa najwazniejsze elementy w tm zworka , nalezy ja rozlutowac by wygladala
tak jak na zdieciu , u ciebie bedzie wygladala jak kropelka cyny taki kulek :P

jak rozlutowac ??
nalezy uzyc do tego lutownicy :P

no ale na powaznie , najwazniejsze starac sie jak najmniej nagrzac plytke ! ,

jesli lutownica ma dobry gron to po nagrzaniu cyna powinna sobie sie do neigo przykleic,
poprostu rozkrzej lekko kulke i jak juz zauwazysz ze sie zmlila to delikatnie przesun w dol rownolegle do sciezek , a powinna zostac przynajmniej jedna rozdzielona , jesli nei to powtorz ale jak juz pisalem staraj sie nie przegrzac plytki !


Dodany obrazek


tu jest zdiecie pokazujace ze masz nei zapomniec o przeniesieniu srubki poziomujacej laser na szynach i wkrecic ja dokaldnie tak jak byla

Dodany obrazek


a na tym zdieciu caly naped

Dodany obrazek


sory ze tyle mi sie z tym zeszlo ale mam DUZO zajec ( jak np zabawa nowo nabytym PSP , czy PS3 , albo tez i Xklockiem360 :P ) oczywiscie w tym nawiasie to tylko czesc powodow do tego dochodzi kupe robotyu w godzinach i po godzinach pracy :P

pozdro a i jesli pomimo zdiec nie bedziesz widziala jak wymienic laser to oddaj do fachowca :P
  • 0

#494 nawi Napisany 12 maja 2007 - 02:33

nawi

    Mega Man

  • Narybek
  • 148 Postów:
Mam dziwny problem - nie moge sejwowac grajac na PStwo w gry z szaraka (konsola nieprzerobiona, gry oryginalne). Sprawdzalem MGSa i MDK, obie gry nie widza memorki (testowalem dwie). To tak juz jest, czy czegos gdziestam nie ustawilem jak nalezy?
  • 0

#495 Marbel Napisany 12 maja 2007 - 08:15

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Mam dziwny problem - nie moge sejwowac grajac na PStwo w gry z szaraka (konsola nieprzerobiona, gry oryginalne). Sprawdzalem MGSa i MDK, obie gry nie widza memorki (testowalem dwie). To tak juz jest, czy czegos gdziestam nie ustawilem jak nalezy?

Tak by była jasność: Korzystasz z memorek do PS One? Też miałem taki problem i już go chyba gdzieś zgłaszałem - podobno działają tylko oryginalne (szare). Przynajmniej w większości nieoryginalne nie chodzą - Czarnula ich nie wykrywa.
  • 0

#496 AVErsiv Napisany 12 maja 2007 - 08:41

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:

Też miałem taki problem i już go chyba gdzieś zgłaszałem - podobno działają tylko oryginalne (szare). Przynajmniej w większości nieoryginalne nie chodzą - Czarnula ich nie wykrywa.


jest to mozliwe ale! z tym aby PS2 nie widziala memorki spodkawlem sie tylko raz przy slimie , i byla to memorka w stylu 32 w jednej :P

normalnie PS2 widzi na legalu kazda memorke jaka mialem a bylo tego troszeczke :P

ALE : wazna sprawa ! MUSISZ WKLADAC MEMORKE OD PSXa ( Nielubie jak sie mowi na PSXa PSone drazni mnie to i tyle :/ ) DO PIERWRZEGO SLOTU !! , w slocie 2 poprostu moze ci nie widziec karty pamieci i tyle :P tak mialem z V7 , V9 , V10 , i wogole z PStwo ...

pozdro

a tak wogole to do grania w gry z PSXa najleprzy jest PSX+RGB albo PSP :D:D:D calkowicie odradzam grac na PS3+32" HD ( bleach , normalnie niema to jak 320-200 na takim ekranie :D:D )

pozdro
  • 0

#497 Marbel Napisany 12 maja 2007 - 08:45

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

jest to mozliwe ale! z tym aby PS2 nie widziala memorki spodkawlem sie tylko raz przy slimie , i byla to memorka w stylu 32 w jednej :P

No ja właśnie miałem taki przypadek. I u mnie na slimie nie działało i polecano mi oryginalną memorkę do PSXa :)
  • 0

#498 vagrant3 Napisany 12 maja 2007 - 09:32

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 850 Postów:

jest to mozliwe ale! z tym aby PS2 nie widziala memorki spodkawlem sie tylko raz przy slimie , i byla to memorka w stylu 32 w jednej :P

Ja mam oryginalną MC od Sony i nie działa mi ani z PS2 (V7), ani i PStwo Rinoy :hmmm: Z PSXem normalnie. Poza tym PStwo nie widzi także żadnej innej karty od Szaraka, a PS2 widzi wszystkie w obu slotach (wszystkie znaczy te ośmiokrotnej pojemności rożnych firm).

A poza tym zapraszam tu: http://www.neo-plus....opic.php?t=3571
  • 0

#499 nawi Napisany 13 maja 2007 - 22:52

nawi

    Mega Man

  • Narybek
  • 148 Postów:
Ja uzywalem zwyklej memorki do PSTwo. To widze ze trzeba bedzie przechodzic gry z szaraka za 1 posiedzeniem :P .
  • 0

#500 Marbel Napisany 14 maja 2007 - 16:03

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Ja uzywalem zwyklej memorki do PSTwo. To widze ze trzeba bedzie przechodzic gry z szaraka za 1 posiedzeniem :P .

To zainwestuj w memorkę od PSXa. Pewnie na allegro kupisz za kilka złociszy...ale czy oryginalną? Z tym już nie do mnie :P
  • 0

#501 vagrant3 Napisany 14 maja 2007 - 16:04

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 850 Postów:

To widze ze trzeba bedzie przechodzic gry z szaraka za 1 posiedzeniem :P .

Kup sobie oryginalną MC za 10-15 zł, może będzie działała.
  • 0

#502 AVErsiv Napisany 14 maja 2007 - 16:13

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:

Kup sobie oryginalną MC za 10-15 zł, może będzie działała.


z pewnoscia !!
w sumie powinna dzialac tez kazda DOBRA nie oryginalna karta !
czyli jakis BIG BEN lub cos w tym stylu , dzisiaj z ciekwaosci sprawdzalem na nowym PStwo wlasnie org i jakas star costam i obie dzialaly tyle ze ten star tylko w pierwrzym slocie
  • 0

#503 MonsieurWoland Napisany 15 maja 2007 - 10:10

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Oka doszła do mnie PS2, przenoszenie save'ów na PC działa bez najmniejszego problemu. Teksty o memorce z PS1 sprowokowaly mnie jeszcze do 1 pytania:P Czy za pomoca Action Replay Max 2, majac memorke z PS1 mozna przeniesc stan gry na pendrive? Bylbym wdzieczny za odpowiedz. Straszny ze mnie save'owy fetyszysta:P[/list]
  • 0

#504 AVErsiv Napisany 15 maja 2007 - 10:15

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
tak bez problemu , mozesz przeciez tez skopiowac , stany z PSXa na memorke PS2 , i wtedy na 100% ARMAX 2 skopiujesz na Pen drive

aha i mala rada ! nie prubuj kasowac action replayem saveow z memorki !!

czesto sie dzieje ze ludzom padaja memorki , a raczej sie blokuja i trzeba je naprawiac !
  • 0

#505 Gość__* Napisany 09 czerwca 2007 - 10:35

Gość__*
  • Goście
Poszukałem juz na forum podpbnego tematu ale nie znalazłem wiec opisze to tu.

Zgubiłem starą karte pamieci do PS2 i kupiłem nową...Właczyłem GoW2 i chciałem zapisać stan gry na karcie pamieci i GoW2 pytał sie czy sformatować karte więc ją sformatowałem...problem jest teraz taki GoW2 bez problemu sie zapisuje na karcie pamięci a reszta gier niestety "nie widzi" karty pamięci...co zrobić?
  • 0

#506 AVErsiv Napisany 09 czerwca 2007 - 11:18

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
hmm , troche to bez sensu no ale musiales miec jakiegos dziwnego pecha :P

w kazdym badz razie jesloi masz chip to jak juz pisalem mozesz przeformatowac memorke programem MC killer , a jesli nie to oryginalny action replay tez daje taka mozliwosc.


pozdro
  • 0

#507 Albertos Napisany 26 czerwca 2007 - 16:37

Albertos

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 462 Postów:
A ja ma pytanie dotyczące PS2 - czy da się zgrać muzykę a raczej 10s kawałek z gry (na PS2 oczywiście) na pc tak żeby chodziło wszystko i łatwo było znaleśc tan kawałek na grze??
  • 0

#508 Kurzy Napisany 26 czerwca 2007 - 16:41

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
jedziesz z dyktafonem dobrym:)

Jest program który z płyty z grą na PS2 zgrywam uzykę na format PC, później "Rzeżnik mpgów" i wyjdzie...wiedza czysto teoretyczna bo nie zgrywałem nigdy. Znajdź sobie OST z gry na necie.
  • 0

#509 Albertos Napisany 26 czerwca 2007 - 19:23

Albertos

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 462 Postów:

jedziesz z dyktafonem dobrym:)


Ach to było dobre !!! (Wacki) :zomg:
Tylko wiesz potrzebuję bardziej fachowej odpowiedzi -ale dzięki
  • 0

#510 Kurzy Napisany 26 czerwca 2007 - 19:39

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
nieno fachową dostałeś, serio, ale tylko teoretyczną. Ściągnij OST i użyj jakiegoś programu co wycina kawałki z utworów.
  • 0