Skocz do zawartości

Pomoc techniczna


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
734 odpowiedzi na ten temat

#541 Gość__* Napisany 21 sierpnia 2007 - 21:15

Gość__*
  • Goście
Czy to prawda ze konsola będąca w stanie spoczynku (czerwona dioda) zabiera duzo prądu? i czy powinno się ja tak zostawiac?

czemu gry NTSC po włączeniu mają czarno-biały obraz, jak mozna to zmienic?

ile wg was warta jest konsola:
- ma 3 miesiące (z 21miesięczną wazną gwarancją)
- dwoma oryginalnymi padami
- SM 3.8
- pełnym okablowaniem
- memory card 8MB

w stanie idealnym technicznym jak i wizualnym.....

z gory dziękuje za wszystkie odpowiedzi w tym wątku.
  • 0

#542 nicun Napisany 21 sierpnia 2007 - 21:23

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 652 Postów:

Czy to prawda ze konsola będąca w stanie spoczynku (czerwona dioda) zabiera duzo prądu?

Nie powinna, a włączona pobiera, zdaje się, około 50 W

czy powinno się ja tak zostawiac

Ja odłączam (jak robię miejsce dla innej maszynki) :^^:
  • 0

#543 onikage7 Napisany 22 sierpnia 2007 - 09:34

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:

Czy to prawda ze konsola będąca w stanie spoczynku (czerwona dioda) zabiera duzo prądu?

W stanie czuwania(gdy świeci się czerwona dioda) konsola pobiera około 1 W więc bardzo mało. Także odłączanie na noc czy coś raczej mija się z celem. Jeśli nie ma takiej potrzeby to nie warto ciągle włączać i wyłączać konsoli z sieci.
  • 0

#544 AVErsiv Napisany 17 września 2007 - 08:28

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:

Czy wyjście optyczne w PS2 świeci się na czerowno? Wydaje mi się że tak było. W mojej konsoli już się nie świeci, co to oznacza? Chcę kupić porządny zestaw 5.1, ale jak ma nie działać to dam sobie spokój.


najprawdopodobniej wylaczyles w ustawieniach a raczej ustawiles ze nie uzywasz opticala to i zgasla dioda :D

Czy to prawda ze konsola będąca w stanie spoczynku (czerwona dioda) zabiera duzo prądu? i czy powinno się ja tak zostawiac?


powiedzmy tak moj TV w stanie swiecenia czerwonej diody ma 3w , a normalnie podczas pracy 180 !
to jak myslisz ile zuzywa PS2 w stanie spoczynku ?? :D

czemu gry NTSC po włączeniu mają czarno-biały obraz, jak mozna to zmienic?


masz chip bez korekcji koloru lub swap magic , i uzwasz zwyklych kabli chincz ( ochyda ze ludzie tego jeszcze uzywaja !! ) kup kabel RGB i bedzie git obraz zyleta i kolory jak trza !! ( okolo 20 zl z przesylka ! ) mozesz tez jesli uzywasz SM , wybrac wymuszanie PAL ale traci sie na jakosci obrazu i jego geometri !! KUP KABEL RGB !!
  • 0

#545 Psycho-Mantis Napisany 28 września 2007 - 00:08

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Witam


Od pewnego czasu mam taki problemik. Podczas gry przy wibracjach pada konsola traci z padem kontakt i go nie wykrywa, jak nacisnę klawisz, wraca do normy, poczym przy wibracjach znowu go gubi. Żeby było śmieszniej nie zależy to od pada bo podłączałem różne, ale największy numer jest taki, że tak się dzieje tylko przy wybranych tytułach. Np. Vanguard wibrowało mi spokojnie, przy Okami gubi go co wibracja.. Jakiś pomysł?

Pozdrawiam.
  • 0

#546 vagrant3 Napisany 28 września 2007 - 16:05

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Od pewnego czasu mam taki problemik. Podczas gry przy wibracjach pada konsola traci z padem kontakt i go nie wykrywa, jak nacisnę klawisz, wraca do normy, poczym przy wibracjach znowu go gubi.

Mam dokładnie to samo czasami. Pamiętam, że wkurzałem się na to przy WRC4. Myślałem, że to może właśnie wina pada, ale nie pamiętam już co z tym było. Tak czy inaczej rzadko gram teraz na PS2, a ostatnio przy GTA: LCS problemu w ogóle nie było.
  • 0

#547 Psycho-Mantis Napisany 28 września 2007 - 17:13

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
No właśnie ciekawostka jest taka, ze jak gram w Vanguard, GTA, wszystkie części, silent hill i kilka innych to wszystko gra, a np przy Okami, tekken itd. gubi natychmiast przy pierwszej wibracji. Zmieniałem gry i zawsze się powtarzał ten schemat.
  • 0

#548 Voo Napisany 29 października 2007 - 21:59

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
przepraszam jeśli niewłaściwy temat ale nie wiem, gdzie o to zapytać :) Chodzi o matę do gier tanecznych do PS2. Mozna kupić juz bardzo tanio, ale chodzi mi o coś sprawdzonego, wytrzymałego, niezawodnego - czy ktoś może polecić konkretny model? Z góry dzięki :)
  • 0

#549 Kyo Napisany 31 października 2007 - 12:10

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
To i ja tutaj zadam pytanie, choć nie jestem pewien, czy to właściwy temat :P .

Co sądzicie o Logitech Precision Controller ( http://www.ultima.pl... ... ler/i3774/ ) do PS2? Nadaje się to do czegoś, czy też jest to szit?
  • 0

#550 Marbel Napisany 01 listopada 2007 - 21:08

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Grałem na bardzo podobnym Logitechu bezprzewodowym na PC. No i odczucia mam mieszane - krzyżyk mnie nie spasował. Szczerze to wolę klasycznego Dualshocka :D
  • 0

#551 Psycho-Mantis Napisany 12 listopada 2007 - 20:39

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Witam

No i PS2 nie chce mi kolejnej gry czytać. Zdecydowałem się już oddać konsole do serwisu, niech przeczyszczą i zobaczymy co się dzieje.

Czy ktoś z szanownych kolegów mógł by polecić jakiś serwis w Warszawie?
  • 0

#552 Kurzy Napisany 12 listopada 2007 - 21:01

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Wiadomo chyba że Ci przeczyszcża i "podkręcą" i to da efekt gdzieś na 2 miesiące. Czyszczenei koło 35 zł. Nie lepiej wtymeinić laser za około 100 zł??
  • 0

#553 Psycho-Mantis Napisany 12 listopada 2007 - 21:26

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Jasna sprawa, jak już oddam do serwisu to oczywiście z wyminą lasera :^^: Pytanie tylko gdzie?
  • 0

#554 AVErsiv Napisany 16 listopada 2007 - 13:15

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
idz do robsona , albo do daxboxservice
  • 0

#555 Psycho-Mantis Napisany 16 listopada 2007 - 13:39

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Witam, dziękuję po raz drugi :kult: Właśnie uderzyłem na mail to Robsona, zobaczymy co będzie. :^^:
  • 0

#556 AVErsiv Napisany 16 listopada 2007 - 16:02

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
najlepiej odrazu zaniesc albo wczesniej zadzwonic , gdzies mialem nr telefonu de serwisu u robsona , ale mi sie zapodzial , w tym momecie .... :hmmm:
  • 0

#557 Psycho-Mantis Napisany 16 listopada 2007 - 16:36

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Jutro zadzwonię (zaraz tylko sprawdzę czy jutro pracują) W poniedziałek zawiozę z rana :^^:
  • 0

#558 pawel_k Napisany 14 grudnia 2007 - 17:37

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
witam,

czy warto kupić kabel component do ps2? mam tv lcd, do konsoli oprócz standardowego kabla chinch z przejściówką na euro mam rgb (euro) i s-video. zastanawiam się tyko czy nie lepszy będzie obraz poprzez component ? konsola również służ do filmów dvd...
http://allegro.pl/it... ... hdtv_.html - przykład takiego kabla.

jak się przedstawia jakość obrazu na poszczególnych kablach? gdzieś czytałem że najlepszą jakość daje s-video, potem rgb, chich i antenowe, o componentach nic tam nie było. bardzo proszę o opinię :)
  • 0

#559 Scorpio Napisany 14 grudnia 2007 - 19:51

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

czy warto kupić kabel component do ps2? mam tv lcd

Do LCD są najlepsze. No i możesz odpalić w części gierek tryb Progressive Scan. Co swoje daje :)
  • 0

#560 AVErsiv Napisany 14 grudnia 2007 - 20:33

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:

gdzieś czytałem że najlepszą jakość daje s-video, potem rgb, chich i antenowe, o componentach nic tam nie było. bardzo proszę o opinię :)


moja opinia to :
ten kto napisal ze s-video jest najleprzy jest gupek :P

no dobra a do rzeczy najleprzy kabel to imo RGB , z tym ze z pewnych powodow i ustalonych standartow tryb prgresiv mozna ustawic na kably component tylko , tak wiedz jezeli chcesz grac w progrsiv ( gry albo same obsluguja albo mozna wymusic specjalnym programem ) obraz na HDTV jest sporo leprzy !

tak wiedz majac tv lcd kable od najleprzego do najgorszego to :

COMPONENT
RGB
S-VIDEO
composite :blah:

dodam ze wiekszosc tv lcd tak zwanych super duper wogole nie wie co to jest sygnal RGB i tak zostaje on przetworzony wiedz gdy podlaczasz zwyklym sygnal nie COMPONENT to juz nie ma ruznicy czy uzywasz kabla RGB czy S-video ,

gdy podlaczasz do dobrego TV SD to ruznica jest i to znaczna , chodz masa lolow i tak uwaza ze chinche sa najleprze bo obraz na nich jest jasniutki :D

LOL
  • 0

#561 pawel_k Napisany 15 grudnia 2007 - 02:28

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:

dodam ze wiekszosc tv lcd tak zwanych super duper wogole nie wie co to jest sygnal RGB i tak zostaje on przetworzony wiedz gdy podlaczasz zwyklym sygnal nie COMPONENT to juz nie ma ruznicy czy uzywasz kabla RGB czy S-video

w moim (samsung 23' R82) przy jednym z wejść euro jest oznaczenie RGB więc być może rozpoznaje...

ale mimo wszystko radzisz wziąć component? nawet jeśli nie poprawi obrazu w grach w stosunku (ważne żeby nie pogorszył) to może chociaż w filmach dvd będzie lepiej?
  • 0

#562 AVErsiv Napisany 15 grudnia 2007 - 08:32

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:

w moim (samsung 23' R82) przy jednym z wejść euro jest oznaczenie RGB więc być może rozpoznaje...

ale mimo wszystko radzisz wziąć component? nawet jeśli nie poprawi obrazu w grach w stosunku (ważne żeby nie pogorszył) to może chociaż w filmach dvd będzie lepiej?


tak zgadza sie rozpoznaje i tyle ze nie wyciaga z tego samego compositea , czyli jest lepiej ,bo przynajmniej czarny jest ok , z tym ze te telewizory zachowuja sie jak karty televizyjne , biora sygnal analogowy i go skaluja , dlatego gry z PS2 czy starszych konsol wygladaja strasznie , raz ze ogolnie uklady te nie s najwyzszego polotu , dwa ze niska rozdzielczosc natywnie wyswietlona na tv sd dawala mily dla oka ostry obraz , a powiekszona przez jakis zakichany uklad typu btxxx daje rozmyta plame .

tak zdecydoanie uzyj kabla component , w filmach nic nie poprawia obraz jest wyswietlany z przeplotem , ale za to w grach ktore obsluguja progresiv np valkiria itd ruznica bedzie spora.
  • 0

#563 pawel_k Napisany 15 grudnia 2007 - 09:36

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
dzięki, kabelek już zamawiam :)
  • 0

#564 oranje Napisany 16 grudnia 2007 - 11:49

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Mam pytanie. Wczoraj wkładam płyte z grą zamykam klapke, a płyta sie nie kreci :ninja: Poźniej docisnełem klapke i płyta ruszyła, ale po zabraniu reki ponownie sie zatrzymała. W czym jest problem?
  • 0

#565 AVErsiv Napisany 16 grudnia 2007 - 12:12

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
masz slima rozumiem , mozliwe ze cos nie lacza czujniki zamkniecia klapy , nalprawdopodobniej musisz docisnac klapke w prawym dolnym rogu konsoli nad wlacznikiem ?
  • 0

#566 oranje Napisany 16 grudnia 2007 - 15:01

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Tak, mam slimke (z dużą konsolą nie było tego problemu). Dzis działa bez zarzutu, ale nie wiem czy tak bedzie cały czas.
  • 0

#567 pawel_k Napisany 04 stycznia 2008 - 01:38

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
no i kupiłem kabel component do ps2, powiedzmy że się nie rozczarowałem ;)

jednak nurtuje mnie jedno - przed chwilą przeczytałem w jednym z n+ w artykule o mitach (chyba z maja 2007) że kabelkiem component od ps2 można również podłączyć ps3. więc jeśli tak to czy jest to dobra alternatywa dla kabla hdmi (przynajmniej na miesiąc czy dwa) ? chodzi o to żeby był to obraz w hd o przyzwoitej jakości, powiedzmy na poziomie obrazu x360 na componentach (nie wiem czy rzeczywiście hdmi tak podnosi jakość w konsolach, bo z tego co wiem to w telewizji N jakość się nie różni).
  • 0

#568 AVErsiv Napisany 04 stycznia 2008 - 08:27

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
jak juz pisalem , na kablu component w PS2 niebedziesz mial jakihs cudow nie widow , jedynie dojdzie ci opcja ustawienia obrazu bez przeplotu , np w prince of persia , czy shadow of collosus , i wtedy obraz bedzie ostrzejszy ale dalej bedzie to niska rozdzielczosc !

jesli sie rozchodzi o PS3 i component , to tez juz to pisalem , roznica podstawowa jest w HDCP i dzwiku 7+1 czyli jezeli niebedziesz ogladal filmow blue ray i nie masz zestawu 7+1 to spokojnie mozesz uzywac kabla component , nie ma obawy ze jakosc obrazu bedzie gorsza niz ta w x360 ( no chyba ze kupiles strasznie kiciasty ten kabel :P )
  • 0

#569 Gość_jachu2_* Napisany 09 stycznia 2008 - 17:50

Gość_jachu2_*
  • Goście
Interesuje mnie następująca kwestia. Czy da radę podpiąć PS2 pod monitor LCD? Wygodniej mieć dwie konsole w jednym pokoju i wszystko na miejscu, niż biegać po całej chałupie. Jest w ogóle taka opcja? Jeśli tak, to czego potrzebuję? (Przejściówki itd.)
  • 0

#570 AVErsiv Napisany 09 stycznia 2008 - 18:01

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
sposobow jest kilka najprostrzym z nih jest zakup VGA BOXa

inne sa dostapne tylko dla posiadaczy przerobionych konsol chipami toxic lub mocno wykreconych DMS , albo innych dziwnych modow , co oczywiscie nie daje gwarancji ze bedzie to to dzilac z kazda gra .

tak wiedz kup VGA box i masz 100% pewnosci ze gitara bedzie grac
ps taki jak ten w linku daje mozliwosc podlaczenia Xboxa i GC prucz PS2 ( mam taki sam ) jak i kazdeego innego zrodla audio video np pegasusa :D

pozdro
  • 0