Skocz do zawartości

Pomoc techniczna


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
734 odpowiedzi na ten temat

#571 Edge Napisany 18 stycznia 2008 - 19:07

Edge

    Mega Man

  • Narybek
  • 128 Postów:
Kurcze chciałem zagrać sobie w grę z psx (vandal hearts) na ps2 i nie wykrywa mi karty. To jest lekka przesada. Jak mam zasejwować grę? Przecież ps2 nie działa ze starymi kartami pamięci. Karta działa mi poprawnie z grami na ps2.
  • 0

#572 Kyo Napisany 18 stycznia 2008 - 20:00

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Kurcze chciałem zagrać sobie w grę z psx (vandal hearts) na ps2 i nie wykrywa mi karty. To jest lekka przesada. Jak mam zasejwować grę? Przecież ps2 nie działa ze starymi kartami pamięci. Karta działa mi poprawnie z grami na ps2.


Err, chwila, chwila.... Masz kartę pamięci z PSXa? Bo tylko na nich da się zapisać sejwy z gier na ps1....
  • 0

#573 Edge Napisany 19 stycznia 2008 - 15:06

Edge

    Mega Man

  • Narybek
  • 128 Postów:
Nie mam. Myślałem że są niekompatybilne z ps2. A niech to... Kolejny wydatek.
  • 0

#574 AVErsiv Napisany 19 stycznia 2008 - 15:25

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
hehe , kart z PSX sa nie kompatybilne z grami z PS2 bo :
ma ona 128kb podzielona zostala na bloki po 8kb , jak wiesz najmneijszy save z PS2 to jest system config i on zajmuje 5 kb O_o

czyli nie ma szans by karta z PSXa byla kompatyblna z grami z PS2 , a dlaczego karta z PS2 niejest kompatybilna z grami z PSX ? to chyba logiczne ze gry nie wiedza jak obslogiwac sporo nowrzego sprzetu niz one same ...

tak wiedz kup karte z PSX i nie zwracaj gitary !

ps
przerazajacy wydatek zedu 8zl na allegro plus przesylka 4 normalnei 12 zl chyba bedziesz musial kupic ja na raty :trup:
  • 0

#575 Marbel Napisany 20 stycznia 2008 - 14:47

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Ja wiem że pytanie jest mocno amatorskie i niskie... ale w końcu wraz nowym tv w pokoju (ale starym rocznikowo) chcę kupić kabel RGB. Wcześniej jakoś nie potrzebowałem go jednak bo grałem na 15calach. Teraz PS2 podłączona niemal do dwukrotnie większego tv więc chyba warto poprawić w końcu obraz.
Wiem, że warto ale czy to ma znaczenie jaki to będzie kabel (firma)? Aha i czy działa coś takiego jak "przełącznik" DVD by i filmy dało się oglądać bez problemów?? :hmmm:
A jakieś bajery typu złote końcówki?? To chyba mity co?

PS. Kurde gdzieś już była dyskusja na ten temat i nawet chyba ja to poruszałem ale nie umiem znaleźć wątku :(
  • 0

#576 AVErsiv Napisany 20 stycznia 2008 - 15:39

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
w sumie , przy analogowym wysylaniu sygnaly , ma znaczenie jakiej firmy jest kabel , z tym ze przy rgb wystarczy kupic kabel w granicach 20 zl i bedzie dobrze ,

zlote koncowki ? w sumie mialo by to znaczenie ale nie przy tego typu sprzecie :P

aha i przelaczniki , na czym polega taki przelacznik ? na odcieciu trybu RGB i pozostawieniu zwyklego chincha ktory w kablu rgb jest i sluzy jako synhronizacja , :D co daje nam gorsz obraz , al bodaj sa kolory :P

pozdro
  • 0

#577 Marbel Napisany 20 stycznia 2008 - 16:08

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Aha...
Coś takiego mnie ciekawi:
http://www.allegro.p... ... 2pol_.html

Mam nadzieję, że ten przełącznik nie dyskredytuje kabla?

z tym ze przy rgb wystarczy kupic kabel w granicach 20 zl i bedzie dobrze

Hehe... trudno znaleźć kable w tej cenie na Allegro ;)

EDIT:
Hmmm ale teraz tak patrze że jest napisane, że wyjście DVD z przełącznikiem - co może oznaczać że do kabla można podłączyć DVD i będzie git a nie że w konsoli jak włożę DVD to nie będzie zielonego obrazu :( Mam rację??
  • 0

#578 AVErsiv Napisany 20 stycznia 2008 - 18:10

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
spokojnie mozesz kupowac , w najgorszym wypadku sobie podlaczysz chinchami zeby ogladac DVD
  • 0

#579 nawi Napisany 31 stycznia 2008 - 16:25

nawi

    Mega Man

  • Narybek
  • 148 Postów:
Szybkie pytanko - pady od ps2 dzialaja na psxie? Bo stracilem watek szczerze mowiac.
  • 0

#580 AVErsiv Napisany 31 stycznia 2008 - 16:28

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
tak ,pady od PS2 dzialaja na PSX

pady od PSX dzialaja w PS2 ale tylko z tytulami ktore nie wymagaja funkcji DUALSHOCKA 2
  • 0

#581 Balth Napisany 13 lutego 2008 - 20:47

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Dobra jest problem - chce sobie obejrzeć coś na DVD ale wsztskie filmy są w 16:9.
PS2 mi je rozciąga - próbowałem to przestawić ale nie mogę :blah:
Może mnie ktoś poinstruować jak tego dokonać?
  • 0

#582 AVErsiv Napisany 13 lutego 2008 - 21:07

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
z tego co i ja zauwazylem , taka opcja jest zablokowana, na szaro , nie wiem dla czego jakos nigdy specjanie mnie to nie interesowalo ....
  • 0

#583 Balth Napisany 13 lutego 2008 - 21:12

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Masz rację - jest zablokowana. Jest może ktoś w stanie powiedzieć czy da sie ją jakoś odblokować czy cuś bo nie mogę patrzeć na rozciągnięte filmy.
  • 0

#584 vagrant3 Napisany 14 lutego 2008 - 13:21

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Dobra jest problem - chce sobie obejrzeć coś na DVD ale wsztskie filmy są w 16:9.

Ja miałem problem tylko z filmami z gazet. Normalne wydania włączały się w 16:9, ale bez rozciągania tylko z pasami na górze i na dole.

bo nie mogę patrzeć na rozciągnięte filmy

W takim razie musisz kupić panoramiczny TV
  • 0

#585 Balth Napisany 14 lutego 2008 - 14:43

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
No właśnie mi chodzi o to by były pasy - a tu uruchamiam film i mi na siłę rozciąga - z nomralnym odtwarzaczem DVD nie ma takich problemów - chyba będzie trzeba się zaopatrzyć w jakiś tani.
  • 0

#586 Gość_jachu2_* Napisany 14 lutego 2008 - 20:31

Gość_jachu2_*
  • Goście
U mnie z kolei wszystkie filmy, także widescreen wyświetlało w formacie 4:3, z tym, że panoramiczne ucinało po bokach. Nie było żadnego rozciągania. Wszystkie proporcje zachowane. Wyświetlić w 16:9 też nie mogłem, aż w końcu dałem sobie z tym spokój.
  • 0

#587 Zois Napisany 16 lutego 2008 - 01:44

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
Kupiłem sobie ostatnio kabel RGB - taki co Marbel podawał link - ale bez przełącznika DVD - tylko mam pewien problem - ponieważ końcówka "nie chce" wejść do ps2

Porównałem końcówki standardowego kabla i tego RGB i wyglądają zupełnie inaczej ;

w tym RGB piny są rozłożone na całej szerokości końcówki ; podczas gdy w standardowym jest ich tylko 5 - i po jednej stronie "w kupie" - i tak kabel standardowy bez problemu pasował - a ten RGB jestem zmuszony na siłę wciskać, a i tak były problemy z "zaskoczeniem".

Nie wiem czy jakoś w miarę jasno to zabrzmiało...w każdym razie tu moje pytanie - czy różne [różnych firm?] kable RGB mają różne końcówki ?
  • 0

#588 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 13:21

Gość__*
  • Goście
Ja też mam lekki "problem", chociaż nie wiem, czy to przez konsolę, czy TV, czy kabel. Otóż do mojego telewizora sygnał podawany przez PS2 jest rozpoznawany jako 16:9. Żeby uzyskać 4:3, muszę ręcznie przełączyć tryb wyświetlania obrazu w TV - wtedy obraz jest mniej ostrzejszy, co widać choćby po napisach, które wydają się być strasznie "poszarpane". Co ciekawe, sygnał podawany z X0 jest rozpoznawany jako 4:3. Coś z kablem, coś z TV, ktoś tak miał? :hmmm:
  • 0

#589 AVErsiv Napisany 16 lutego 2008 - 14:16

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:

Kupiłem sobie ostatnio kabel RGB - taki co Marbel podawał link - ale bez przełącznika DVD - tylko mam pewien problem - ponieważ końcówka "nie chce" wejść do ps2


czesto , kable RGB dziwnych firm moga miec , wtyki troche gorzez wytopione i ciezej wchodzic , nic w tym dziwnego ze ma wiecej pinow bo i wiecej ich potrzebuje :D

Ja też mam lekki "problem", chociaż nie wiem, czy to przez konsolę, czy TV, czy kabel.


to przez to ze w syglane RGB nie wysylane sa informacje o tym ze masz wyswietlac w 16:9 , czy 4:3 , bo i czegos takiego jako takiego w analogu nie ma , to TV wycina gurne czarne paski ktore sa nadawane w sygnale ktory i tak ma standartowa rozdzielczosc PAL czy NTSC

w przypadku kabla component jest podobnie , z tym ze w kablach component rozdzialki SD , maja rozdzileczosci "kwadratowe" a rozdzialki od 720p juz panoramiczne i tyle , jezeli grasz w 720p to masz na bank panorame , tyle ze mozna ustawc 4:3 czasem ....

co do filmow to sprawdzcie w ustawieniach PS2 ustawic tv type na 4:3 , lub 16:9 , a nie FULL czy tam letter box , powinno pomoc i konsola w przypadku 4.3 powinna obciac boki filmu a w 16:9 wyswietlac pasy
  • 0

#590 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 17:06

Gość__*
  • Goście
Dzięki za wytłumaczenie, z małą jednak dygresją - mam telewizor SD, nie HD. Dostosowywanie sygnału mam ustawione na automatyczne, i nie jest ważne, czy włączę FFX w PALu, czy GoW2 w NTSC - zawsze obraz będzie tej samej wielkości. Ale co do jednego masz rację - te czarne pasy wyglądają tak, jakby dodawał je TV, rzuca się to w oczy.
  • 0

#591 onikage7 Napisany 16 lutego 2008 - 18:39

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:

Ja też mam lekki "problem", chociaż nie wiem, czy to przez konsolę, czy TV, czy kabel. Otóż do mojego telewizora sygnał podawany przez PS2 jest rozpoznawany jako 16:9. Żeby uzyskać 4:3, muszę ręcznie przełączyć tryb wyświetlania obrazu w TV - wtedy obraz jest mniej ostrzejszy

....a to nie jest przypadkiem dla tego, że masz tv panoramiczny i ustawiony tryb wyświetlania obrazu na automatyczny i dlatego tv cokolwiek by nie wyświetlał zawsze będzie to ustawiał na cały ekran, czyli na 16:9.
  • 0

#592 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 20:43

Gość__*
  • Goście

....a to nie jest przypadkiem dla tego, że masz tv panoramiczny i ustawiony tryb wyświetlania obrazu na automatyczny i dlatego tv cokolwiek by nie wyświetlał zawsze będzie to ustawiał na cały ekran, czyli na 16:9.

Nie, właśnie TV nie jest panoramiczny - proporcje obrazu to 4:3. Jak wspominałem, sygnał z X0 akceptowany jest jako 4:3 (przy trybie automatycznym), ale już przy włączonej PS2 mam piękne czarne pasy u góry i na dole ekranu. Przestawienie TV w tryb 4:3 powoduje rozciągnięcie, a w efekcie mniej wyraźną grafikę. Może to ja jestem przewrażliwiony, ale na starym odbiorniku '21 po kabelku RGB obraz był ostry jak żyleta.

A najlepsze jest to, że nie jest to jakiś TV ze skupu złomu, jeno markowy Soniacz. Trudno, chyba będę musiał przeżyć to rozciągnięcie.
  • 0

#593 onikage7 Napisany 16 lutego 2008 - 21:11

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:

Nie, właśnie TV nie jest panoramiczny - proporcje obrazu to 4:3. Jak wspominałem, sygnał z X0 akceptowany jest jako 4:3 (przy trybie automatycznym), ale już przy włączonej PS2 mam piękne czarne pasy u góry i na dole ekranu. Przestawienie TV w tryb 4:3 powoduje rozciągnięcie, a w efekcie mniej wyraźną grafikę.

.....hmmm, faktycznie dziwna sprawa. Ale to raczej na 90% nie wina tv, bo przy podłączeniu z X0 nie ma problemu. Może spróbuj pogrzebać w ustawieniach konsoli, przetestuj po kolei wszystkie tryby ustawienia obrazu, może tam tkwi problem. Wina kabla to też chyba raczej nie jest.

Może to ja jestem przewrażliwiony, ale na starym odbiorniku '21 po kabelku RGB obraz był ostry jak żyleta.

.....Miałem dokładnie tak samo, jak zmieniłem 21' na 29'. Wydawało mi się, że obraz na 21' był superostry a na 29' jest tylko akceptowalny. Ale to chyba kwestia tego, że 29' to sporo więcej niż 21' i obraz jest większy, a rozdziałka jest taka sama, przez co lepiej widać niedoskonałości grafiki, słabe tekstury itd. Tak myślę. Chyba że twój soniacz nie obsługuje sygnału RGB przez wejście Euro (jeśli są dwa wejścia to to pierwsze najczęściej obsługuje RGB) ale to raczej mało prawdopodobne.
  • 0

#594 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 22:56

Gość__*
  • Goście

Może spróbuj pogrzebać w ustawieniach konsoli, przetestuj po kolei wszystkie tryby ustawienia obrazu, może tam tkwi problem.

Tego już próbowałem - nic nie dało. Przejście w 4:3 spowodowało jedynie dodanie pasów w menu Browsera, w grach nie odnotowałem żadnych zmian.

.....Miałem dokładnie tak samo, jak zmieniłem 21' na 29'. Wydawało mi się, że obraz na 21' był superostry a na 29' jest tylko akceptowalny. Ale to chyba kwestia tego, że 29' to sporo więcej niż 21' i obraz jest większy, a rozdziałka jest taka sama, przez co lepiej widać niedoskonałości grafiki, słabe tekstury itd. Tak myślę.

Pewnie masz rację. No trudno, trzeba przestawić łóżko, żeby być jak najdalej od ekranu ;)

Chyba że twój soniacz nie obsługuje sygnału RGB przez wejście Euro (jeśli są dwa wejścia to to pierwsze najczęściej obsługuje RGB) ale to raczej mało prawdopodobne.

A to już sprawdzę, jak PS2 wróci do mnie z powrotem od kumpla. W każdym razie - wielkie dzięki za porady.
  • 0

#595 Gość__* Napisany 17 lutego 2008 - 13:21

Gość__*
  • Goście
http://www.allegro.p... ... _913n.html

Mam taki monitor. Czy jest możliwe podłączenie do tego ps2 slim silver? A jak tak to jakim kablem..

pozdr,
  • 0

#596 Gość_jachu2_* Napisany 17 lutego 2008 - 13:41

Gość_jachu2_*
  • Goście
VGA Box. AVErsiv pisał o tym na poprzedniej stronie. Czasem jest na Allegro. Pozdro.

EDIT: Choć nie wiem czy slimy też obsługuje.
  • 0

#597 pawel_k Napisany 17 lutego 2008 - 13:46

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:

VGA Box. AVErsiv pisał o tym na poprzedniej stronie. Czasem jest na Allegro. Pozdro.

EDIT: Choć nie wiem czy slimy też obsługuje.

obsługuje, on po prostu przyjmuje sygnał z chinchy lub s-video (ja przynajmniej taki miałem) i przekazuje do monitora...

generalnie warto jak nie masz możliwości mieć jeszcze tv w pokoju. ja grałem na czymś takim przez kilka tygodni i nie było źle jak wypisuje wiele osób ;)

[edit] http://picasaweb.goo...ot.pawel/VgaBox - pod tym linkiem masz urządzenie które miałem (zdjęcia do allegro), podaję ze względu na schemat podłączenia
  • 0

#598 AVErsiv Napisany 17 lutego 2008 - 18:54

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
czesto na allegro sa VGA boxy przy ktorych pisze ze nie nadaja sie do slimow , a to dlateg ze zasilanie biora z portu karty pamieci ,
wystarczy przerobic zasilanie na kabel USB i juz masz duzo drozszego vga boxa do slimow i wogole do wrzystkiego :D
  • 0

#599 nawi Napisany 19 lutego 2008 - 00:24

nawi

    Mega Man

  • Narybek
  • 148 Postów:
Mam dosc lipny problem - otoz moj stary tv (funai) nie dziala w stereo i po podlaczeniu sluchawek glos jest tylko w jednej z nich. Akurat oblowilem sie w horrory i masteruje frequency, takze sluchawki sa mi praktycznie niezbedne, ale musza dzialac obie. Czy znacie jakis sposob (moze sa jakies przejsciowki?), zeby z tej mojej mono-telewizorni wykrzesac dzwiek na obie sluchawki?
  • 0

#600 AVErsiv Napisany 19 lutego 2008 - 08:15

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
nic sie nie poradzi ten tv niema wzmacniacza stereo i tyle ...

musisz podlaczyc sluchawki bezposrednio pod ps2 , kup kabel rgb z kostka chinchi przelotke z chinch na gniazdo jack o podlacz sie ze sluchawkami , dzwiek bedzie cichy ale bedzie stereo
  • 0