Skocz do zawartości

Pomoc techniczna


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
734 odpowiedzi na ten temat

#511 Albertos Napisany 26 czerwca 2007 - 19:58

Albertos

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 462 Postów:
Psząć OST masz na myśli dany program czy co? - rozwiń to
  • 0

#512 Kurzy Napisany 26 czerwca 2007 - 20:03

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
OST- Soundtrack z gry. Nie chce namawiać do piractwa ale ściagniesz ścieżki muzyczne z każdej gry z internetu.
  • 0

#513 AVErsiv Napisany 27 czerwca 2007 - 09:02

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
normalnei podlacza sobie dzwiek do wejscia liniowego w PC z wyjscia multi AV i wio , zfgrasz to jakims programem od biedy to nawet wbudowanym w windows :P
a potem na MP3 czy tam zostaniesz przy WAVE .

zero problemu
  • 0

#514 Marbel Napisany 02 lipca 2007 - 13:13

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Już myślałem że mi padła PS Dwójka :( Włączam jak zwykle konsole, wkładam Przyjaciół na DVD i nic, echo, bez żadnej reakcji. W sobotę grałem w F1 05 na Hockenheimring w deszczu (raczej wymagające dla sprzętu) i się zacięła po 10-12 okrążeniach. Pomyślałem, cóż, zdarza się, ale na wszelki wypadek puściłem Tekkena5 i i wszystko grało. A dziś? Wyciągnąłem tych Przyjaciół i wkładam GT4 i też bez reakcji - pomyślałem, że dwuwarstwowych płyt znów nie chwyta. Wsadziłem NBA Street V3 i poszło, :) lecz przy wgrywaniu, muzyczka leci i nagle przestała. Znów ZWIS :( Załamka totalna. Wsadziłem znów Tekkena, poczekałem chwilę i odpalił, jednak nieco później niż zwykle. Pograłem, działa. Powrót do GT4, wszedłem w Browsera nie widzi płyty, ale po chwili zaskoczył i ikona płyty też się pojawiła, klik w nią i poszło, pograłem pół godziny, bez żadnych problemów. Niestety jestem pełen obaw. :cry:
Czy ktoś miał kiedyś podobne problemy? A może to tylko przejściowy efekt wynikający z upałów i wyższej niż zwykle temperatury pokojowej? Już niecałe 2 lata temu wymieniałem laser (na gwarancji) z podobnych przyczyn. :/
  • 0

#515 AVErsiv Napisany 02 lipca 2007 - 13:59

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
czy od tej pory byl jakis przeglad robiony ?
serwisowe czyszczenie konsoli itd ?

w kazdym badz razie laser znowy chyba ci pada . ale to i tak nic strasznego wejdz na temat pomocy o X360 , tam kazdy uzytkownik tej maszyny modli sie tylko o takie problemy raz na 2 lata
:D
  • 0

#516 Marbel Napisany 02 lipca 2007 - 14:07

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

czy od tej pory byl jakis przeglad robiony ?
serwisowe czyszczenie konsoli itd ?

No raczej nie :/ Wodzisław Śl to taka dziura, w której nikt nie słyszał o konsolach, krążą tylko mity że istnieje jakiś inny sprzęt na którym można grać, ale nikt w takie bajki nie wierzy ;) W Rybniku (bywam czasem) nieco lepiej, tam oddawałem konsole na gwarancję ale oni wysyłali ją do Wawy. Samemu takiego czyszczenia to raczej ryzyko się zabrać :(

w kazdym badz razie laser znowy chyba ci pada . ale to i tak nic strasznego wejdz na temat pomocy o X360 , tam kazdy uzytkownik tej maszyny modli sie tylko o takie problemy raz na 2 lata

Miałem myśl by w przyszłości dalekiej może bym mógł kupić X360 ale ten sprzęt jest fatalny pod względem awaryjności. Że to się jeszcze sprzedaje?? Ludzie kupują kolejne konsole bo im stare padły ;)

w kazdym badz razie laser znowy chyba ci pada

Nie strasz. Nie mam zamiaru wydawać kasy na laser albo nową konsolę (bo to chyba by się bardziej opłacało) :cry: Może jak będzie chłodniej, to ją przetestuje jeszcze, czy nie będzie lepiej chodzić. Ach te slimy... Kumpel ma z 5 lat albo i lepiej starą wersję i hula bezproblemowo.
  • 0

#517 AVErsiv Napisany 02 lipca 2007 - 14:22

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
no , w slimach masz bodaj laserek za 75 zl
wyslesz do serwisu dobrego ( dam ci adres na priv) i sie pewnie w 100 zl zmiescisz z naprawa.

w sumie co tu nazekac ?? to i tak w porownaniu do co polrocznej zmiany PCta koszt jak by bezdomnemu 5 zl dac :P

:niepewny:
  • 0

#518 Gość__* Napisany 02 lipca 2007 - 16:29

Gość__*
  • Goście
Mam takie głupie pytanie.Bo nie wiem czy dobrze włączam konsole i wkładam płytę.Jak wy włączacie gry i jak wyjmujecie je z konsoli ???...Bo ja jak właczam to wkładam płytę i naciskam power na konsoli :D i już giera włącza się sama.Jeżeli juz chce wyłączyć to wychodzę do menu gry i przytrzymuje przycisk power.Konsola się wyłącza a ja wyciągam płytę.I właśnie nie wiem czy robię dobrze... :blah:
  • 0

#519 AVErsiv Napisany 02 lipca 2007 - 16:33

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
hehe , no dobra procedura ksiazkowa jest w sumie taka jak ta ktora jest dla sprzetu naj bezpieczniejsza czyli :

wlaczamy konsole zielonym np. wysuwamy talezyk lub otwieramy klape ( kwestia wersji )
zamykamy klape i gra ma sie wlaczyc.

gdy chcemy zakonczyc gre to nalezy wysunac talezyk naciskajac eject lub otwirzyc klape , zabrac plyte i podczas gdy talezyk jest wysuniety przytrzymac klawisz reset/power az konsola sie wylaczy ( talezyk sam sie schowa ) .

no :ninjadance:

w kazdym badz razie konsola nei lubi gdy sie ja nagle wylacza podczas czytania plyty , nie lubi tez czestego resetowania czyli laser wtedy szuka nosnika :P
  • 0

#520 Gość__* Napisany 02 lipca 2007 - 16:37

Gość__*
  • Goście
O to chodziło, dzię.ki
  • 0

#521 Albertos Napisany 02 lipca 2007 - 16:39

Albertos

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 462 Postów:
Przy włączaniu można (według mnie- robie tak przez prawie 5 lat i nic się nie stało) wsadzać gierkę i power albo tylko wsadzić płyt i git jak nie odpali automatycznie to na przeglądarce kliknąc ikonke płyty. A z wyłączaniem to gram sobie i odrazu siekam reseta "power" potem otwieram otwieram klape i wyciągam, zamykam i wyłączam... jakoś nigdy nic się nie dzieje.Tobie tym bardziej :^^:
  • 0

#522 vagrant3 Napisany 03 lipca 2007 - 12:23

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 850 Postów:

w kazdym badz razie konsola nei lubi gdy sie ja nagle wylacza podczas czytania plyty , nie lubi tez czestego resetowania czyli laser wtedy szuka nosnika :P

No, dlatego najlepiej przed kończeniem grania wracać do Main Menu danej gry.
  • 0

#523 Gość__* Napisany 19 lipca 2007 - 14:47

Gość__*
  • Goście
Dziwne bo wychodzę do menu gry otwieram klapkę, płytka przestaje się kręcić ale Menu gry dalej jest na ekranie, normalnie gra muzyczka itp:. To dobrze czy xle... ???
  • 0

#524 Marbel Napisany 19 lipca 2007 - 17:38

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Dziwne bo wychodzę do menu gry otwieram klapkę, płytka przestaje się kręcić ale Menu gry dalej jest na ekranie, normalnie gra muzyczka itp:. To dobrze czy xle... ???

Ja nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie? :/ Ja najpierw wychodzę do menu gry, resetuję konsolę (ale nie wyłączam), otwieram klapkę i wyciągam płytę i dopiero wtedy wyłączam sprzęt.

Co do mojego problemu który zgłaszałem wyżej to konsola dalej tak potrafi zrobić, ale ostatnio jakby mniej. Jednak znalazłem na to sposób! Gdy konsola sygnalizuje mi że nie czyta płyty (długo wgrywa się gra, lub na chwilę jakiś zwis się pojawia) to delikatnie (ale naprawdę delikatnie - siła nie większa niż ta potrzebna do włączenia światła w pokoju) "pukam" w klapkę konsoli i już "zaskakuje" wczytując potrzebne dane :klaszcze:

Tak na marginesie to mam 2 pytanka:
1. Czy to prawda że gra "MK: Shaolin Monks" ma tendencje do wielokrotnego wieszania się podczas przechodzenia? Kumpel mi pożyczył i jak zwisła to się wystraszyłem. Ale on mnie uspokoił że jemu zwisła kilkanaście razy podczas gry :shock: To możliwe? On ma zwykłą, grubą PS2.

2. Czy i w jakim stopniu (w większym niż gry?) filmy DVD niszczą laser PS2?
  • 0

#525 AVErsiv Napisany 20 lipca 2007 - 15:08

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
ok co do mortala to nie mam pojecia :P


2. Czy i w jakim stopniu (w większym niż gry?) filmy DVD niszczą laser PS2?

ani gry ani filmy nie niszcza lasera tylko go zzywaja ! :P

a tak co do zyzywania to nie filmy DVD sa o wiele mniej grozne niz gry bo dane sa spokojnie odczytywane od srodka do konca , z predkoscia 1raz i tylo przez max 2 godziny podczas gdy gre meczymy po 8 godzin dziennie a laser skacze jak tylko moze po calej plycie by zaspokoic nasze potrzeby ! :D
  • 0

#526 Kurzy Napisany 20 lipca 2007 - 18:40

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
Wydaje mi się na moim przykładzie w starej PS2 że w o wiele większym. Jeśli używasz kopii to tylko TDK i Verbatim DVD na minusiku, żadnych CD i DVD filmów. Kup l;epiej odtwarzacz za 50 zł:)
  • 0

#527 Marbel Napisany 20 lipca 2007 - 19:59

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Wydaje mi się na moim przykładzie w starej PS2 że w o wiele większym. Jeśli używasz kopii to tylko TDK i Verbatim DVD na minusiku, żadnych CD i DVD filmów. Kup l;epiej odtwarzacz za 50 zł:)

Żadnych "kopii". Właśnie gdzieś zasłyszałem, że filmy zużywają bardziej laser, a mój wypadek (problemy z płynnym czytaniem płytek) stał się po okresie kiedy często używałem PS2 jako odtwarzacza DVD. Dlatego pytałem.
  • 0

#528 Kurzy Napisany 20 lipca 2007 - 20:05

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
Według mnie teoretyka ( że laser nei praucje tak mocno jak przy grach) i praktyka to co innego:) Ze starą właśnei problemy się zaczeły dzięki oglądaniu filmów. A dodam że był to neizniszczalnmy model V7 czyli najlepsza duża. Naprawdę nic nei było ją wstanie zajechać, zrobiły to filmy DVD:)

Ja po starej PS2 już nie wkładam filmów do nowej, koniec.
  • 0

#529 AVErsiv Napisany 21 lipca 2007 - 08:18

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
hmm zacznijmy od tego ze V7 yo zaden tam najlepszy model ! chodz to fakt iz leprzy niz kazdy popszedni :D

a co do waszych praktyk to musial byc to zwyczajny zbieg okolicznosci , albo zwyczajnie slabej jakosci plyty z filmami !
  • 0

#530 Kleksandra Napisany 21 lipca 2007 - 09:37

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Naprawdę nic nei było ją wstanie zajechać, zrobiły to filmy DVD:)

Na swojej staruszce dość często odpalamy filmy i nic się złego nie dzieje ;)
  • 0

#531 Gość__* Napisany 21 lipca 2007 - 14:26

Gość__*
  • Goście
MOjka konsola w czasie grania tak dziwnie tyka...jakby tak mocno czytała Płytę.Wcześniej wystepowało to przy "Lołdingach" a teraz qw czasie gry... WTF ??
  • 0

#532 Little Boss Napisany 30 lipca 2007 - 17:11

Little Boss

    Chocobo

  • Narybek
  • 22 Postów:
Witam! Mam maly problemik z gra. A mianowicie MGS3: Snake Eater. Konsolka zawiesza sie podczas wchodzenia do Survival Viewer. Np. po walce z The Fear, chcialem zmienic camo, nacisnalem START, i zwiecha... Do tej pory zdarzylo mi się to juy trzy razy (ale nie zawsye w tym samym momencie). Zaznaczam, ye konsolka nowka, nieprzerabiana. Gra bez ryski, oryginalna. Prosilbym o w miarę szybką odpowiedź...

Pozdrawiam - LB


EDIT: Mam Slima Satin Silver, tak dla jasnosci łś
  • 0

#533 Gość__* Napisany 06 sierpnia 2007 - 11:33

Gość__*
  • Goście
Odpowie ktoś na moje pytanie 2 posty wyżej ???
  • 0

#534 Kurzy Napisany 06 sierpnia 2007 - 11:56

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
Ale chodzi o SLIM czy PS2?
  • 0

#535 Gość__* Napisany 06 sierpnia 2007 - 12:32

Gość__*
  • Goście
Slimka
  • 0

#536 oranje Napisany 06 sierpnia 2007 - 13:05

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
mi slimka tak robi ( roczna) przy np. Gunie, a teraz przy WWE SvR2006. To chyba normalne, ale moge sie mylic.
  • 0

#537 Gość__* Napisany 06 sierpnia 2007 - 15:32

Gość__*
  • Goście
Najbardziej to dzieje się tak w czasie gry POP:WW a innych tylko czasami...no nie wiem może ostatnio to usłyszałem i głupoty sobie wkręcam...itd:.
  • 0

#538 Kurzy Napisany 06 sierpnia 2007 - 15:52

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
jest to swego rodzaju urojenia:) Jak mialem kupiony sprzet za 1200 zl to też sobie wmawiałem. Zawsze tak jest że coraz głośneij chodzi. Mi np. terazn ie ma bata żeby odczytywała dobrze SAN ANDREAS, nawet TR ostatnei etapy nei chciało się załadować.

Nie martw się, jak padnie to laser za 100 zł wymienaisz, to nei tak wiele
  • 0

#539 Gość__* Napisany 12 sierpnia 2007 - 10:48

Gość__*
  • Goście
Czy wyjście optyczne w PS2 świeci się na czerowno? Wydaje mi się że tak było. W mojej konsoli już się nie świeci, co to oznacza? Chcę kupić porządny zestaw 5.1, ale jak ma nie działać to dam sobie spokój.
  • 0

#540 Ofeck Napisany 16 sierpnia 2007 - 08:23

Ofeck

    Link

  • Narybek
  • 282 Postów:
Mam pytanie:
jak to jest wlasciwie z ta gwarancja - czy jest na 12 miesiecy czy na 24. Z tego co sie orientuje to na sprzet elektroniczny w Unii powinna byc gwarancja na 24 ale pewny nie jestem jak to sie ma do ps2
  • 0