Skocz do zawartości

Zdjęcie

Halo Reach


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1444 odpowiedzi na ten temat

#181 wrog Napisany 13 grudnia 2009 - 03:58

wrog

    Miszcz konsoli

  • Forumowicze
  • 3 046 Postów:
Biedny ten zwiastun był. Pokazali grupkę ODST, nie Spartan, którzy wybierają się na jakąś akcję. Było coś o tym, że Spartanie nie giną tylko są MIA. Zapamiętałem w sumie głównie to, że kolo miał na hełmie czachę śmiesznie namalowaną.
  • 0

#182 Ryan Napisany 13 grudnia 2009 - 04:03

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Hełm przypominał mi wyglądem ten noszony przez Crespo w ODST.
  • 0

#183 MonsieurWoland Napisany 13 grudnia 2009 - 04:17

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Mi natomiast w oko wpadła proteza konczyny górnej. W kazdym razie:

kierunek -> piec.
  • 0

#184 xell Napisany 13 grudnia 2009 - 04:20

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
To Spartanie, noszą o generację starszy sprzęt niż MC w Halo 1. Ogólnie cutscenka dosyć nudna, ale myślę też, że nikt teraz nie będzie narzekać na grafikę :-D
  • 0

#185 Ryan Napisany 13 grudnia 2009 - 04:23

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Jak to nie? Będą pisać, że to CG. :)

Swoją drogą: pamiętasz pierwszy trailer H3, w którym MC wychodził z obłoku dymu koło jakiegoś wraku? Gra tak nie wyglądała, więc i w tym wypadku bym się powstrzymał z fapowaniem. ;)
  • 0

#186 xell Napisany 13 grudnia 2009 - 04:25

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Heh, przekonamy się wiosną.
  • 0

#187 117 Napisany 13 grudnia 2009 - 05:08

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
trailer mocny, ale czy rzeczywiscie podaza za ksiazka? SPARTANie raczej nie mieli czasu na takie akcje (chociaz w sumie nie pamietam na 100%)
  • 0

#188 Ney Napisany 13 grudnia 2009 - 08:56

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

Swoją drogą: pamiętasz pierwszy trailer H3, w którym MC wychodził z obłoku dymu koło jakiegoś wraku? Gra tak nie wyglądała, więc i w tym wypadku bym się powstrzymał z fapowaniem.

To było pokazane na prawie dwa lata przed premierą gry, i był to teaser, a tu jeśli dobrze zrozumiałem puścili po prostu fragment pierwszej cut scenki więc IMO jest duża szansa, że tak to właśnie będzie wyglądało. Graficznie boner z ślicznie wykonanymi postaciami (plus niezła ich animacja :wink: ).
GOTY 2010 jak nic :tak:


PS. Jak ktoś gdzieś to znajdzie do ściągnięcia w HD niech rzuci tu linkiem...

Edit
Już znalazłem:
http://www.bungie.ne...ch/default.aspx

Edit2:
W HD grafa zabija o_O
  • 0

#189 Danteusz Napisany 13 grudnia 2009 - 10:43

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Grafika oczywiście jest rewelacyjna, tylko obraz wygląda mi trochę zbyt czysto jak na grę na obecne konsole. Ale tak też było z trailerem H3:
http://img685.images...181/halo3e3.png
  • 0

#190 Blizzard Beast Napisany 13 grudnia 2009 - 10:53

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
W grafikę oczywiście nie wierzę, nie kwestionuję, że modele są z gry, ale reveal trailer "3" też tak wyglądał.
  • 0

#191 Texz Napisany 13 grudnia 2009 - 11:45

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Gdzie MC?
  • 0

#192 Aras Napisany 13 grudnia 2009 - 11:53

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
podoba mi się ten trailer, może nawet się napalę ;) btw niech mi ktoś wyjaśni, bo zlewam ogolnie halo - czy tej gry nie miało robić inne studio niż bungie?
  • 0

#193 Kradziej Napisany 13 grudnia 2009 - 12:19

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Noup, to właśnie to pożegnalne Halo od Bungie. Kolejnym zajmie się 343.
  • 0

#194 Ryan Napisany 13 grudnia 2009 - 12:22

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Gdzie MC?

Na statku kosmicznym. Leci w innym kierunku.
  • 0

#195 Nexus Napisany 13 grudnia 2009 - 12:43

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Muza będzie już inna niż w poprzednich częściach?
  • 0

#196 Aras Napisany 13 grudnia 2009 - 12:47

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
no raczy
  • 0

#197 Texz Napisany 13 grudnia 2009 - 13:17

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Gdzie MC?

Na statku kosmicznym. Leci w innym kierunku.

To wiem, ale czemu do licha kolejna gra Halo będzie bez głównego protagonisty tej serii? Chrzanić Reach!
  • 0

#198 Gość__* Napisany 13 grudnia 2009 - 13:27

Gość__*
  • Goście
Dla mnie rewelacja, czekam na każdą informacje o grze :D btw świetna muzyka !!!
  • 0

#199 ACZ Napisany 13 grudnia 2009 - 15:19

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Grafiką się nie jaram, bo to tylko scenki, a jak wiadomo scenki a gameplay to dwie różne sprawy jeśli chodzi o jakość grafiki. Scenki prawdopodobnie i tak nie będą tak ostro wyglądały, tak samo jak fejkiem był pierwszy trailer Halo 3.
Oczywiście fanboje już wierzą w taką jakość grafiki w trakcie gameplayu, OLO. To nierealne przy skali jaką ma Halo, wiec radzę zmienić nastawienie, bo gdy zacznie się betka to pewnie na głowę dostaniecie kubeł zimnej wody.
  • 0

#200 Gość__* Napisany 13 grudnia 2009 - 15:33

Gość__*
  • Goście
Tak, tak ty zawsze wiesz najlepiej idź lepiej pograj w crapzona 2
  • 0

#201 ACZ Napisany 13 grudnia 2009 - 15:38

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

tak ty zawsze wiesz najlepiej

No to chyba normalne, że ja wiem najlepiej. I liczę na przeprosiny, gdy wyjdzie betka.
  • 0

#202 Gość__* Napisany 13 grudnia 2009 - 16:11

Gość__*
  • Goście
Oj czychu farmazony to twoja specjalność... a i naucz się cytować bo manipulacja słowem na poziomie 10 latka...
  • 0

#203 Ryan Napisany 13 grudnia 2009 - 16:17

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
@Czychu: wyraźnie powiedziano, że to scenki na silniku a nie in-game. Nie widzę powodu, dlaczego nie miałyby tak scenki wyglądać w samej grze.
  • 0

#204 Gość__* Napisany 13 grudnia 2009 - 16:20

Gość__*
  • Goście
Nikt też nie mówi że tak będzie wyglądać gra, bo to nie realne...
  • 0

#205 Ryan Napisany 13 grudnia 2009 - 19:41

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Krótka notka od nołlajfa. :)

Punkt zaczepienia: rejestracje pojazdów w Halo 3: ODST, teaser Reach, trailer Reach, książki

Rejestracje pojazdów w ODST
W Halo ODST wszystkie rejestracje pojazdów rozrzuconych po New Mombasa mają format Kxx YYYz, gdzie K to Kenia, xx to inicjały kodu postaci, YYY numer identyfikacyjny postaci, z pierwsza litera imienia. Np:
KBL 117J = Blue Leader 117 John (John-117, Blue Leader)
I tak istotne dla nas rejestracje to te odnoszące się do Noble Team (zespołu, którego perypetie poznamy w Reach):
KNL 259C = Carter-259, Noble Leader
KNO 320K = Kat-320, Noble One
KNT 052J = Jorge-052, Noble Two lub Noble Three
KNT 293T = Sierra-293, Noble Two lub Noble Three
KNF 266J = Sierra-266, Noble Four lub Noble Five
KNF 239E = Sierra-239, Noble Four lub Noble Five
KNS 344R = Sierra-344, Noble Six lub Noble Seven
KNS 000X = Sierra-000, Noble Six lub Noble Seven

Teaser
W teaserze da się usłyszeć dosyć istotny fragment komunikacji (00:35):
- This is Sierra-320, prepped for combat insertion.
- What the hell was that?
- We're commin in hot, hold on!
- We've just lost our bird!
(...)
- I need you in this fight noble one. Noble one, come in. Noble one, do you read me?
- This is Sierra-259. You've got spartans on the ground, sir. We're not going anywhere.

Trailer
1:05
Widać pokiereszowaną Kat-320 (Noble One) z cybernetyczną prawą ręką
1:14
Jorge: Didn't think anyone survived Pegasi, sir.
Carter: Spartans never die, Jorge. They're just missing in action.
Dalej Carter zwraca się do niemej postaci "Lieutenant" a snajper pyta czy to "new number 6", co Carter potwierdza.
2:00
Kat: This is Sierra-320. Noble Team is airborne and prepped for combat insertion.

-*-*-

Pierwotnie sądziłem, że trailer kończy się w 2/3 teasera z uwagi na wypowiedź Kat ("prepped for combat insertion") jednakże wygląda na to, że się myliłem. :) Obie wypowiedzi Kat są różne a sama Kat ma świeże szramy na twarzy. Wskazywałoby to na obrażenia związane z opisywaną w teaserze kraksą w czasie, kiedy po raz pierwszy Noble Team miał dołączyć do walki. Tłumaczyłoby to też dlaczego zespół się przegrupowuje w jakichś barakach.

Z tablic rejestracyjnych wynika, że Noble mają 8 osób. To jednak nie jest możliwe, gdyż na trailerze widać wyłącznie 6. Jako że anonimowy bohater jest "nowym numerem 6", sądzę, że oryginalna szóstka zginęła w awaryjnym skoku/lądowaniu. Uzupełnienie oddziału było możliwe dzięki temu, że na Reach zawrócono praktycznie wszystkich Spartan, z wyjątkiem Gray Team. W takim razie mamy 7 tablic do wzięcia pod uwagę. Zgaduję, że KNS 000X to poprzedni numer 6, który zginął przy dropie, albo określenie całej jednostki. Brak numeru może wskazywać na to, że nie pojawi się odwołanie do niego z numeru (ewentualnie tylko z imienia - X...). Pozostaje jeszcze jedna osoba, której w trailerze zwyczajnie nie widać, lub teoria, którą przedstawię na koniec.

Jorge wskazuje na milczącą postać jako kogoś, kto przetrwał "Pegasi". To odwołanie do Operation: TORPEDO na księżycu Pegasi Delta w systemi 51 Pegasi-B (opisane w Halo: Ghosts of Onyx). Z 300 atakujących operowaną przez Covenantów przetwórnię Spartan przeżyło 4. Dwóch z nich - Min-B174 oraz Adam-B004 - zginęło podczas wysadzania konstrukcji. Dalsza dwójka - Lucy-B091 i Tom-B292 - przeżyła. Lucy przestała po tych wydarzeniach mówić.

Zatem jeśli nie dodano nowej postaci, która przeżyła, mamy do dyspozycji z tablic rejestracyjnych litery: TJERX. Możliwe, że X znaczy cokolwiek (zmienna ;]), jeśli zaś chodzi o pozostałe litery - pokrywa się jedynie T (Tom-B292). Możliwe w takim razie, że KNT 293T odnosi się do niego a jego sygnatura (B292) uległa zmianie na 293. Jednocześnie słowa snajpera "czy to nasz szósty" nie odnosiłyby się do Noble Six a do "szóstego w drużynie". Przy okazji znaczyłoby to, że awansował. ;) Możliwe w takim razie, że zginął Noble Two/Three a rejestracja z X odwołuje się do całej jednostki.

Ostatnia rzecz. Max poruszył w Epic Fail (do posłuchania we wtorek) ciekawą sprawę: po co Spartan z cybernetyczną ręką w walce? Kat powinna być w ONI a nie w akcji. W teaserze słychać głos kogoś z UNSC "I need you in this fight noble one." Może posiada kluczowe dla powodzenia operacji umiejętności/wiedzę?


Aha - "Spartans never die, they're just MIA" pochodzi z "First Strike". ;)
  • 0

#206 MaxVarEmreis Napisany 13 grudnia 2009 - 19:55

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Zapomniałem poruszyć jeszcze jedna sprawę w najnowszym odcinku EF.
Do naszej postaci zwracają się per Lieutenant. Co jest dziwne, bo wg. książek żaden ze Spartan nie był oficerem ( wyjątek program Spartan-III). Implikowało by to też jeszcze jedną rzecz. Jeden z przedstawionych Spartan ma jeszcze wyższy stopień wojskowy, bo wydaje nam rozkazy....
Cóż, z kanonicznością książek trzeba się pożegnać.

EDIT:
Ryan- co do operacji TORPEDO. Zaznaczam, że akcję przeprowadzono przy udziale Spartan z programu III. Więc Twoja teoria, IMO, upada.
  • 0

#207 Ryan Napisany 13 grudnia 2009 - 20:45

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Może tymczasowo raportujemy do kogoś niższego stopniem?
"Desperate times call for desperate measures" - Buck

Co do problemu SPARTAN-II/III - nie widzę powodu dlaczego oba typy żołnierzy nie miałyby współpracować. TORPEDO miało miejsce w 2545 a szklenie Reach w 2552 - 7 lat po wydarzeniach na Pegasi. Tom miałby zatem w czasie Fall of Reach 19 lat i realne szanse na rangę podporucznika, szczególnie że jest S-III, więc nie łamie to kanonu braku L.T. w szeregach S-II. Tak w ogóle to S-II mieli podporuczników, czego przykładem jest Kurt-051 - Lieutenant Commander odpowiedzialny za szkolenie S-III Beta i Gamma. Tak w ogóle to co wskazuje na to, że niemy protagonista jest S-II a nie S-III? Na Reach wezwano wszystkich Spartan.
  • 0

#208 Blizzard Beast Napisany 13 grudnia 2009 - 21:06

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Wow. Od kiedy Ryan jest Halo-nerdem? :)
  • 0

#209 Ryan Napisany 13 grudnia 2009 - 21:08

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nie jestem, jedynie lubię drążyć w tajemnicach gier. :)
  • 0

#210 ACZ Napisany 13 grudnia 2009 - 21:30

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Też mnie to mocno zdziwiło i równocześnie rozśmieszyło. Ryan się tak rozpisał jakby co najmniej ukończył po kilka razy każdą część serii i przeczytał każdą książkę z tego uniwersum, OLO.
  • 0