Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kinect


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
587 odpowiedzi na ten temat

#211 Kaxi Napisany 14 czerwca 2010 - 12:28

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Raczej połączenie kinetic i connect, a nie tylko drugie. Nazwa jest IMO zła bo po pierwsze, ma dwie sylaby zamiast jednej, ale nawet gdyby to olać, to ma słabą zbitkę spółgłosek na końcu. Ofkoz, to nie przekreśla urządzenia, ale Natal czy domniemane Wave było lepsze.
  • 0

#212 Nexus Napisany 14 czerwca 2010 - 12:29

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Nazwa jest OK, przeznaczona głównie na rynke anglojęzyczny. Chwila i się ludzie przyzwyczają tak jak ze wszystkimi innymi z początku dziwnymi nazwami. Chociaż Natal brzmiał lepiej imho.
  • 0

#213 xell Napisany 14 czerwca 2010 - 12:33

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 346 Postów:

Raczej połączenie kinetic i connect, a nie tylko drugie. Nazwa jest IMO zła bo po pierwsze, ma dwie sylaby zamiast jednej, ale nawet gdyby to olać, to ma słabą zbitkę spółgłosek na końcu. Ofkoz, to nie przekreśla urządzenia, ale Natal czy domniemane Wave było lepsze.

Ale ja mówię tylko o wymowie, a nie co ma symbolizować. Za tydzień symbolika i tak już nie będzie nikogo obchodzić, wymowa zostanie. Jak wymawiasz Playstation to chyba nie myślisz grajstacja za każdym razem? Kinect = connect.
  • 0

#214 Kaxi Napisany 14 czerwca 2010 - 12:36

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
No tu masz rację, różnica jest tylko w jednej nieakcentowanej głosce, więc brzmi baaaardzo podobnie.
  • 0

#215 xell Napisany 14 czerwca 2010 - 12:39

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 346 Postów:
Problem jest oczywiście np. u nas, gdzie to będzie Kinekt z naciskiem na 'i', co za super nie brzmi. No ale ludzie się przyzwyczają,wystarczy tylko sobie przypomnieć pierwsze reakcje na "nintendo łi"
  • 0

#216 Ryan Napisany 14 czerwca 2010 - 12:43

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Raczej połączenie kinetic i connect, a nie tylko drugie. Nazwa jest IMO zła bo po pierwsze, ma dwie sylaby zamiast jednej, ale nawet gdyby to olać, to ma słabą zbitkę spółgłosek na końcu. Ofkoz, to nie przekreśla urządzenia, ale Natal czy domniemane Wave było lepsze.

Akurat Natal był porażkową nazwą, bo dla anglojęzycznych pierwsze skojarzenie to ciąża. Trzeba wiedzieć, że to obcojęzyczna nazwa od miejscówki (jeziora), żeby mówić na- a nie nej-. Argument z sylabami też z biodra. To Sony, Porshe, Pepsi, Wedel i masa innych to złe nazwy, bo nie mają jednej sylaby? To nie Eyjafjallajokull, żeby były problemy.

Co nie zmienia faktu, że fanem tej nazwy nie jestem.
  • 0

#217 donmatheo Napisany 14 czerwca 2010 - 12:47

donmatheo

    Blanka

  • Narybek
  • 203 Postów:

Problem jest oczywiście np. u nas, gdzie to będzie Kinekt z naciskiem na 'i', co za super nie brzmi. No ale ludzie się przyzwyczają,wystarczy tylko sobie przypomnieć pierwsze reakcje na "nintendo łi"

Nintendo Revolution/Revo było by też spoko.
  • 0

#218 xell Napisany 14 czerwca 2010 - 12:51

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 346 Postów:

Akurat Natal był porażkową nazwą, bo dla anglojęzycznych pierwsze skojarzenie to ciąża. Trzeba wiedzieć, że to obcojęzyczna nazwa od miejscówki (jeziora)

Ekhm, miasta w Brazylii.
  • 0

#219 Nexus Napisany 14 czerwca 2010 - 12:54

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
U anglojęzycznych pierwsze skojarzenia z Wii też były nieszczególne i co z tego?

Teraz ciekawe ile to to będzie kosztowało.
  • 0

#220 Kaxi Napisany 14 czerwca 2010 - 12:57

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:

Akurat Natal był porażkową nazwą, bo dla anglojęzycznych pierwsze skojarzenie to ciąża. Trzeba wiedzieć, że to obcojęzyczna nazwa od miejscówki (jeziora), żeby mówić na- a nie nej-. Argument z sylabami też z biodra. To Sony, Porshe, Pepsi, Wedel i masa innych to złe nazwy, bo nie mają jednej sylaby? To nie Eyjafjallajokull, żeby były problemy.

Co nie zmienia faktu, że fanem tej nazwy nie jestem.



No skojarzeniu nie pomyślałem, choć to i tak pikuś przy Wii, ale po pół roku żarty kloaczne się jakoś urwały. A argument z sylabami to nie odnosi się do ogólnego kreowania nazw, tylko akurat do tego przypadku, w którym krótka nazwa ma być łatwo zapamiętana przez dzieci, mamy, koty i babcie czyli target produktu. Naprawdę nie domyśliłeś się, że to mam na myśli? Bo coraz częściej mam wrażenie że się czepiasz dla samego czepiania. Aha, i oczywiście wymienione przeze mnie grupy społeczne również są targetem Pepsi, ale tam nikt nie przekonywał ludzi, że chcą pić napoje. Zresztą, schodząc już trochę offtopowo, wspomniane przez Ciebie nazwy powstawały w czasach (not sure jeśli chodzi o Sony) kiedy marketing brandu był nieco mniej zaawansowany.


Zresztą, nie bronię przecież mojego wrażenia nt. nazwy jako prawdy ostatecznej.
  • 0

#221 117 Napisany 14 czerwca 2010 - 13:00

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
wg. Lisy Natal brzmi lepiej niz Kinect.
  • 0

#222 Nexus Napisany 14 czerwca 2010 - 13:01

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Wrażenia Eurogamera.
http://www.eurogamer...kinect-hands-on
  • 0

#223 Ryan Napisany 14 czerwca 2010 - 13:10

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Mamo, jedna z gier nazywa się... Your Shape: Fitness Evolved
Dla Zeratula must-have! ;]

@Kaxi: Co nie zmienia faktu, że jedno i dwusylabowe nazwy nie są wcale trudne do zapamiętania. Tym bardziej jeśli MS będzie forsował wymowę bliższą "connect" (/kəˈnɛkt/).
  • 0

#224 117 Napisany 14 czerwca 2010 - 13:14

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
Microsoft moze se forsowac co chce, ale ja tego badziewia nie kupie jezeli cena przekroczy $90
  • 0

#225 Texz Napisany 14 czerwca 2010 - 13:41

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Ktoś wie po co były te płaszcze przeciwdeszczowe? Powódź? Nieszczelny dach? Andrzej Lepper?
  • 0

#226 Ryan Napisany 14 czerwca 2010 - 13:49

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Ktoś wie po co były te płaszcze przeciwdeszczowe? Powódź? Nieszczelny dach? Andrzej Lepper?

Premise występu cyrku to była natura, dżungla, itp. Więc dali im deszczówki. Na all hands kiedyś dawali lodówki. Czemu? Nikt tego nie wie. :lol:
  • 0

#227 kowal Napisany 14 czerwca 2010 - 14:57

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:
mam małe deja vu. pamiętacie "grę" Kinetic na ps2+eye toy? natal/kinect wygląda jak wersja 2.0 owego zestawu. plus docinki na ten temat ze strony Sony = niezbyt roztropnie dobrali imię swemu nowemu dziecku. poza tym nie rozumiem po co producenci zmieniają nazwy produktów ogólnie znane. zrozumiał bym, gdyby to była nazwa robocza w początkowej fazie projektu albo znana tylko pracownikom firmy (choć teraz ciężko o dyskrecje), a tak na nowo muszą budować markę. my gracze wiemy o co chodzi ale takie casuale kiedyś usłyszeli o Natalu a potem zobaczą w sklepie/reklamie Kinect i się będą zastanawiać czy to jest to samo.
a poza tym nie wierzę żeby Kinetc czy Move odniosły choć w połowie taki sukces co Wii. Jak dla mnie najlepszym wynalazkiem w tej dzidzinie jest stary poczciwy pad.
  • 0

#228 117 Napisany 14 czerwca 2010 - 15:15

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
jakie ogolne znane? wg badan 10% graczy wiedzialo o istnieniu natala.
  • 0

#229 MonsieurWoland Napisany 14 czerwca 2010 - 15:19

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Obejrzałem spoty reklamowe z poprzedniej strony. Jezu drogi, mam nadzieje że kinect skonczy rownie szybko swoja kariere co xbox vision cam.
  • 0

#230 ACZ Napisany 14 czerwca 2010 - 15:45

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 182 Postów:
Co do zmiany nazwy to MS strzela sobie srogiego samobója z prostej przyczyny. Na wuj przez cały rok gadali o Natalu, po wuj używali przez cały rok tej nazwy wciskając sprzęt pod tą nazwą nawet do czasopisma dla bab? Przez rok każdy sobie zakodował nazwę Natal w głowie. Na 4 miesiące przed premierą MS zmienia nazwę na Kinect. W ten sposób teraz casuale nie będą kumać co to jest i MS musi t ona nowo reklamować. Szał pał pod względem marketingowym, lol. A sama nazwa mi się nie podoba.
A co do gier to czym to się różni od eye toya/ps eye karwa mać? Na ch*j to całe mapowanie ciała jak gameplay wygląda jak z ery PS2 na eye toyu? za***ista rewolucja, OLO nad OLO. Z tym Milo to niezła ściema była. Nie mogę się doczekać jak już się E3 zakończy i wszystko w wojnach konsolowych będziemy rozliczać.
I tak, to 2 eye toye sklejone taśmą i nic ponadto. Wykorzystanie kinect do normalnej gry przy pomocy pada np. w szuterze fpp do rzucania granatu? Sorry, ale do tego nie potrzeba 2 kamer, wystarczy jedna - stary jak świat eye toy, jak machniesz łapą to też to wychwyci i rzucisz granat. To tak apropo waszych wizji odnośnie zajebistostego wykorzystania natala w przyszlosci.
IMO kinect będzie raczej mocną wtopą i kasa pompowana w reklamy raczej nie pomoże. Nawet casuale w tych spotach reklamowych zobaczą to co już znają od dawna, w to co grali już na PS2 gdy kupowali eye toya.
  • 0

#231 Nexus Napisany 14 czerwca 2010 - 15:58

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
A teraz wersja poprawiona.
Czysiek parę lat temu. :rolleyes:

Co do zmiany nazwy to Nintendo strzela sobie srogiego samobója z prostej przyczyny. Na wuj przez cały rok gadali o Revolution, po wuj używali przez cały rok tej nazwy wciskając sprzęt pod tą nazwą nawet do czasopisma dla bab? Przez rok każdy sobie zakodował nazwę Revolution w głowie. Na 4 miesiące przed premierą Nintendo zmienia nazwę na Wii. W ten sposób teraz casuale nie będą kumać co to jest i Nintendo musi t ona nowo reklamować. Szał pał pod względem marketingowym, lol. A sama nazwa mi się nie podoba.
A co do gier to czym to się różni od eye toya/ps eye karwa mać? Na ch*j to całe mapowanie ciała jak gameplay wygląda jak z ery PS2 na eye toyu? za***ista rewolucja, OLO nad OLO. Z tym Wii Sport to niezła ściema była. Nie mogę się doczekać jak już się E3 zakończy i wszystko w wojnach konsolowych będziemy rozliczać.
I tak, to GameCube'y sklejone taśmą i nic ponadto. Wykorzystanie Wiilota do normalnej gry przy pomocy pada np. w szuterze fpp do rzucania granatu? Sorry, ale do tego nie potrzeba 2 kamer, wystarczy jedna - stary jak świat eye toy, jak machniesz łapą to też to wychwyci i rzucisz granat. To tak apropo waszych wizji odnośnie zajebistostego wykorzystania Wii w przyszlosci.
IMO Wii będzie raczej mocną wtopą i kasa pompowana w reklamy raczej nie pomoże. Nawet casuale w tych spotach reklamowych zobaczą to co już znają od dawna, w to co grali już na PS2 gdy kupowali eye toya.


  • 0

#232 xell Napisany 14 czerwca 2010 - 16:02

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 346 Postów:
OLO nad OLO Czychu, jakbyś chwilę pomyślał, to byś wiedział, do jakich "gier" Konekt się lepiej nadaje - wszelkie EA Active, Just Dance czy Natal Fit są lepszym rozwiązaniem dla peryferium MS niż kontrolerów konkurencji. Do prawdziwych gier zastosowanie zerowe niestety, ale do casualowych gówien to jednak Natal lepszy (zakładając, że lag jakoś nie przeszkadza znacząco).
  • 0

#233 BeSOS Napisany 14 czerwca 2010 - 16:09

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Bez podniety, Wii sie przyjęło to i Kinect sie przyjmie.
  • 0

#234 Texz Napisany 14 czerwca 2010 - 16:17

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Xell, Jedyn, naprawdę wierzycie w to co napisaliście? OLO Za parę lat Kintect będzie wymieniany w Neonie jako przystawka - porażka przy okazji przypominania czym była konsola Microsoftu w siódmej generacji konsol.
  • 0

#235 Gość_Zero_* Napisany 14 czerwca 2010 - 16:44

Gość_Zero_*
  • Goście

Xell, Jedyn, naprawdę wierzycie w to co napisaliście? OLO Za parę lat Kintect będzie wymieniany w Neonie jako przystawka - porażka przy okazji przypominania czym była konsola Microsoftu w siódmej generacji konsol.


... Wii też miało być porażką ... o sprzedaży WiiWagi nie wspominam

edit. a nazwa wg mnie lepsza niz natal
  • 0

#236 Ryan Napisany 14 czerwca 2010 - 16:52

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

jakie ogolne znane? wg badan 10% graczy wiedzialo o istnieniu natala.

Huh? 8% posiadaczy konsoli chce Natalkę kupić.

@kowal: Project Natal to była wewnętrzna nazwa kodowa.

@Czychu: Tak, o nazywaniu produktów wiesz tak samo dużo jak o doborze barw. :rolleyes: A czym się różni? Rozpoznawaniem głębi. Tylko i aż.
  • 0

#237 fingus Napisany 14 czerwca 2010 - 16:54

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Też sądzę, że to będzie straszna kupa, ale to nie wyklucza, że może się świetnie sprzedać. W przeciwieństwie do pomysłu Sony ("patrzcie, to takie Wii, tylko z kolorowymi pomponikami") wygląda to świeżo i nowatorsko. Przynajmniej dla każuali. ;)
  • 0

#238 Texz Napisany 14 czerwca 2010 - 17:32

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Też sądzę, że to będzie straszna kupa, ale to nie wyklucza, że może się świetnie sprzedać. W przeciwieństwie do pomysłu Sony ("patrzcie, to takie Wii, tylko z kolorowymi pomponikami") wygląda to świeżo i nowatorsko. Przynajmniej dla każuali. ;)


LOL, świeżo i nowatorsko? Wygląda to jak Eye Toy z totalnie skopanym wychwytywaniem ruchu.
MS zaliczył fejla, pogódź się z tym.
  • 0

#239 fingus Napisany 14 czerwca 2010 - 17:45

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Napisałem, że dla każuali. Spójrzcie: prawdziwy nextgenowy eyetoy. :lol:
BTW: on potrafi śledzić kilka postaci na raz, grających jednocześnie i nie pomerda mu się kto jest kim? Jeśli tak, to szacun. :tak:
  • 0

#240 Gnato Napisany 14 czerwca 2010 - 17:48

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Pamiętajmy, że wszystkie gry dedykowane Move, z grającym widocznym na ekranie nadal MOGĄ wykorzystywać algorytmy z gier Eye Toyowych, a więc wykrywanie obrysu ciała i ruchu. Move może dawać perfekcyjny tracking w 3D, a reszta go wspomagać i umożliwiać np. użycie głowy do odbicia piłki. Kinect jest na tym polu ograniczony.
  • 0