Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ostatnio skończyłem/skończyłam?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
10461 odpowiedzi na ten temat

#9301 Kazuo Napisany 04 października 2020 - 19:02

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

SotTR to też żaden hicior, ale tam przynajmniej da się zginąć podczas skakania i ma bardzo fajne grobowce. 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 04 października 2020 - 19:02

  • 0

#9302 Pawlik Napisany 04 października 2020 - 19:20

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Mnie zastanawia po cholerę grasz w gry które i tak wiesz, że Ci nie leżą? Jak kijem to nawet trącilem dmc5 choć miałem w gamepassie bo wiedziałem, że to kał. Czasu masz za dużo czy jak?
  • 1

#9303 Kazuo Napisany 04 października 2020 - 19:49

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Grałem z dziewczyną, która lubi tę serię, samemu bym tego dwumetrowym kijem przez grubą szmatę nie ruszył. Mam nadzieję, że odpowiedź pasuje, pozdrawiam serdecznie 


  • 0

#9304 Pawlik Napisany 04 października 2020 - 19:54

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Mhm, a mimo to kończysz każdą cześć :hihi:
Pozdrawiam serdecznie :)
  • 0

#9305 Kurzy Napisany 04 października 2020 - 19:56

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Grałem z dziewczyną, która lubi tę serię, samemu bym tego dwumetrowym kijem przez grubą szmatę nie ruszył. Mam nadzieję, że odpowiedź pasuje, pozdrawiam serdecznie 

 

Oby dzieciaków nie polubiła bo wtedy zonk.
 


  • 2

#9306 Kazuo Napisany 04 października 2020 - 20:12

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Oby nie ziomeczku. Bo wtedy pozostanie tylko jedno :(

 

 


  • 0

#9307 Mateo Napisany 05 października 2020 - 13:08

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 124 Postów:
RE2 na klasyku - gra stara jak świat, a ja się bawiłem tak samo dobrze jak za pierwszym razem. Era psx'a to był pieprzony ewenement i takie coś już nigdy nie powróci.
  • 2

#9308 Razel Napisany 05 października 2020 - 13:13

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

Era psx'a to był pieprzony ewenement i takie coś już nigdy nie powróci.

 

I dzięki Bogu.
 


  • 3

#9309 burnstein Napisany 10 października 2020 - 21:10

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

13 Sentinels: Aegis Rim

 

Jak ktoś lubi Danganronpy i inne Zero Escape'y to polecam.


  • 1

#9310 Spuczan Napisany 11 października 2020 - 21:44

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 057 Postów:

Wasteland 3 i Sekiro Shadow Die Twice.

 

Pierwsza gra to zajebisty postapokaliptyczny rpg w śnieżnej krainie. Fajne dialogi, świetne turowe walki i dużo swobody w wykonywaniu zadań. Druga gra to mistrzowski gameplay od mistrzów z FROM SOFTWARE i dużo swobody w przechodzeniu gry aczkolwiek słyszałem w pewnych kręgach, że ponoć trudna.


  • 0

#9311 Schrodinger Napisany 14 października 2020 - 01:17

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Xenoblade Chronicles 2 skończone po 84h, trochę imo za długie, za dużo bezsensownych questów, za dużo dłużyzn, dialogi to takie typowe dla jRPG pierdololo "We will win with the power of friendship!" więc rzyg, ale walka całkiem fajna jak się już ogarnie to mieszanie żywiołami, chociąż osobiście wolę krótsze walki z mobkami jak się jest podpakowanym, tutaj wszystko musi potrwać.

 

Fabuła ogólnie jest ok, fajna, nieźle się rozwija, gdyby nie dłużyzny było by idealnie, postaci też są spoko, jeśli się przymknie oko na konwencje i ratowanie świata przyjaźnią. Mythra i Pyra mają konkret cycki więc zawsze plus. Kończy się też nieźle i daje sporą satysfakcję, szczególnie scenka po napisać, która mnie totalnie zaskoczyła :cf: 

 

Tak że ten, 7/10, plus za cycki i przerywniki. No tak, przerywniki na koniec rozdziałów są wykurwiste, mocno klimaty anime, fajna realizacja, podniosła muzyka, grałem w sumie głównie dla tych przerywników. 

 

8tGY44V.jpg


  • 2

#9312 Rudolf Napisany 19 października 2020 - 10:26

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
http://nikogoforum.p...n/#entry1998934

Return of the Obra Dinn. 10/10, kto nie grał to obowiązkowo do sprawdzenia. Chciałoby się więcej takich indyków. I pomyśleć, że to dzieło jednego chłopa :banderas:
  • 0

#9313 Tawotnica Napisany 19 października 2020 - 19:15

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 120 Postów:

Październik w końcu, więc Castlevania:

 

NZHBWSG.jpg

 

Rondo of Blood na PC Engine mini zachowałem sobie na tę chwilę. 

 

;) 

 

Klasyczny run bez ukrytych przejść, ale z uwolnioną Marią i Annette. Bardziej umię w Castlevania IV, ale nie dziwi mnie uważanie Rondo za najlepszą classicvanię. Soundtrack to petarda (duh), replay value ma lepszy niż trójka, graficznie jak na 16-bitowca rozwala system, to bez dwóch zdań najlepsza gra na PCE. 

 

Miałem może ze dwa momenty w których nieco zwątpiłem w swoje skille, tak czysto mechanicznie: spadające kule na których siedzi fleaman i później nietoperze na zapadającym się moście przed clock tower. Trzeba tu wspomnieć, że oprócz weapon break pod selectem Rondo ma jeszcze skok w tył zamiast backdasha (dwa razy skok) i możliwość chodzenia tyłem i naparzania biczem jak się trzyma przycisk ataku. Trzeba z tego korzystać, szczególnie na wspomnianym moście gierka ma niesamowity rytm jak się już nauczy patternów. 

 

Shaft w szóstej planszy jeszcze mi dał popalić, bo

Spoiler
+ łapałem się na tym, że serduszek zaczyna brakować, ponieważ konstrukcja plansz tak bardzo zachęca do ich korzystania. Zupełne przeciwieństwo IV, w której ukośny cios sprawił, że topór jest niepotrzebny. 

 

Jeśli graliście w SoTN, ale nigdy w Rondo to polecam sprawdzić (na PSN jest dwupak SoTN/RoB). Clock Tower i parę innych miejscówek zostało 1:1 przejętych w symfonii, jedynie z wzbogacona dekoracją tła. No i Dracula. Tyle się nagrałem w intro SoTN, że za pierwszym razem go machnąłem nawet nie używając krzyża więcej niż do dobicia dziada :D   

 

Teraz wjeżdżam Marią i będę robił wszystkie alternatywne plansze. 


  • 3

#9314 ndl Napisany 21 października 2020 - 23:42

ndl

    Pikachu

  • Narybek
  • 74 Postów:
Pieknie to wyglada na pcemini, ja ogrywam ja wlasnie na PSP i zazdroszcze Tawot potężnie, póki co dla mnie najlepsza vania platformowa chyba.
  • 0

#9315 Jachu Napisany 26 października 2020 - 17:52

Jachu

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 353 Postów:

Zacząłem i skończyłem Splinter Cell: Conviction. Giereczka starodawna w kompatybilności wstecznej, ale wiecie, że gram mało albo wcale. Był to mój pierwszy kontakt z twórczością pana Tomasza Clancy'ego i serią Splinter Cell. I ostatni. Spoilerów nie muszę ukrywać, wszyscy widzieli scenę przesłuchiwania w kiblu i walenie łbem typa o pisuar, to mamy już na samym początku rozgrywki, później z "przesłuchiwaniem" zetkniemy się ze dwa razy i jest już zdecydowanie mniej spektakularne, żeby nie rzec marne. Sama rozgrywka takie tam, bez szału, ratujemy USA (podobno jak w każdej części) przed złymi ludźmi, eliminujemy kilkuset ludzi, na pewno Sam Fisher jest bardziej śmiercionośny niż COVID-19, ale jak się postarać to można przejść obok 80% wrogów niezauważonym. Nie będę kontynuował tematu ani sprawdzał prequeli, dziękuję Ubi i panie Clancy za dwa wieczory. Bawiłem się średnio. 5/10.


  • 0

#9316 xell Napisany 26 października 2020 - 17:57

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 339 Postów:

Był to mój pierwszy kontakt z twórczością pana Tomasza Clancy'ego i serią Splinter Cell. I ostatni.

Nie ma to jak oceniac serię przez pryzmat najgorszej odsłony, która zresztą ma zupełnie inną rozgrywkę niż pozostałe części. :pac:


  • 0

#9317 Jachu Napisany 26 października 2020 - 18:10

Jachu

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 353 Postów:

Dobra to daj coś co warto sprawdzić z tej serii, ewentualnie szerzej z Toma Clancy, wtedy obczaję i może powiem mea culpa. Jeden tytuł i najlepiej tani ;)


  • 0

#9318 xell Napisany 26 października 2020 - 18:11

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 339 Postów:

Chaos Theory


  • 0

#9319 Nyjacz Napisany 26 października 2020 - 18:13

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Podobno Blacklist super, a jest najnowszy, to chyba najwiekszy sens.
  • 0

#9320 oranje Napisany 26 października 2020 - 18:57

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Nie podobno. Jest świetny.
  • 0

#9321 Kazuo Napisany 26 października 2020 - 19:17

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Blacklist to najlepsza część. Później jedynczka, Chaos Theory i cała reszta. Natomiast Conviction to ścierwo i nigdy nie powinno nazywać się Splinter Cellem. 


  • 0

#9322 xell Napisany 26 października 2020 - 19:18

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 339 Postów:

Blacklist badziej współczesny i też bardzo dobry, ale chyba Chaos Theory postawiłbym wyżej - kilka misji było genialnych, a do tego ten soundtrack :zakochany:

 

edit: ja w Conviction nie ukończyłem nawet drugiej misji, za bardzo się tłamsiłem z upośledzonymi umiejętnościami Fishera.


Ten post był edytowany przez xell dnia: 26 października 2020 - 19:20

  • 0

#9323 Kazuo Napisany 26 października 2020 - 19:27

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No właśnie też zawsze byłem pewny, że Chaos Theory to najlepsza część (sugerując się wspomnieniami), ale ostatnio miałem okazję ją ograć (a nawet splatynować) i zdziwiłem się mocno, że jednak nie jest tak dobra jak ją zapamiętałem. W sensie: gameplayowo to i tak jeden z najlepszych Splinter Cellów, ale jako całość jednak nieco odstaje od Blacklist i jedynki. Etapy nie są aż tak ciekawe i charakterystyczne (dosyć oklepane, a kilka można powiedzieć, że się wręcz powtarza), w dialogach jest ciut za dużo humoru, który nijak pasuje do tej serii, no i wydawała mi się jakaś taka łatwa. 


  • 0

#9324 Hellmans Napisany 26 października 2020 - 19:42

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Mnie się zawsze ten subtelny humor podobał w SC. Nie pamiętam która to była część - jakaś ambasada opanowana przez terrorystów - łapię jakiegoś na uboczu i przesłuchuję, mów co wiesz typie, typ: "są uzbrojeni", a Sam tym swoim chłodnym głosem odpowiada "I'm shocked and amazed. What else?" :banderas:


  • 0

#9325 Kazuo Napisany 26 października 2020 - 19:48

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

W CT poszli z tym trochę dalej i np. Anna w dialogach co rusz nabija się z Fishera, że ten jest stary, przeciwnicy zamiast robić za twardych madafaków to często sikają ze strachu po kątach jak coś usłyszą, a w trakcie jednej z misji Lambert mówi do Fishera, że to nie gra wideo i wszczęcie alarmu 3 razy nie kończy zadania (oczywiste odniesienie do poprzednich odsłon i jednocześnie burzenie czwartej ściany). Nie mówię, że to jakaś tragedia, dla niektórych taki humor może nieźle rozładowywać napięcie, ale dla mnie trochę to psuło poważny i dosyć mroczny klimat. 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 26 października 2020 - 19:53

  • 0

#9326 Hellmans Napisany 26 października 2020 - 19:55

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

CT wyszło rok po MGSie 3, może się nasłuchali taśm o godzilli i stwierdzili "musimy to mieć" :olo:


  • 0

#9327 Kazuo Napisany 26 października 2020 - 19:57

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Dobrze, że obyło się bez śmigania z kartonem na głowie i napierdalania do wiewiórek z pistoletu :uff:


  • 0

#9328 Jachu Napisany 26 października 2020 - 21:38

Jachu

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 353 Postów:

Dobra to co mam finalnie dodać do koszyka na Allegro? Blacklist czy CT?


  • 0

#9329 Tawotnica Napisany 26 października 2020 - 21:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 120 Postów:
głos na Blacklist
  • 0

#9330 oranje Napisany 26 października 2020 - 22:03

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
+1
  • 0