Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ostatnio skończyłem/skończyłam?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
10462 odpowiedzi na ten temat

#10351 keogh Napisany 03 stycznia 2024 - 23:22

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Kid A Mnesia Exhibition.

O ja! Moja ulubiona płyta Radiohead w formie walkin sima, w którym chłoniesz vj'owskie art instalcje. Piękna trippy sprawa, szkoda tylko, że 'idioteque' nie dostał mocnego pierdolniecia.
Gra jest ftp na storze, must have dla kazdego fana.
  • 1

#10352 Mateo Napisany 04 stycznia 2024 - 23:10

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 135 Postów:
Cybergej 2088 - o grze zostało powiedziane chyba wszystko, cyber klimat daje rade. Żyjące Night City , atmosfera gry, różnorodność broni, fajne misje. Wszystko zagrało w nowej grze Panów z CD Project. Grzechem byłoby nie czekać na nową grę tego studia. Fin
  • 1

#10353 tomasz Napisany 04 stycznia 2024 - 23:36

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
Cedep robi charytatywną akcję dyskryminacyjną "Dziewczyny w grze", a potem taki Mateo i tak mówi, że wszystko zagrało w nowej grze p a n ó w z CD Projekt. Ich PR nie działa!
  • 0

#10354 Mateo Napisany 05 stycznia 2024 - 00:18

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 135 Postów:
Panam bym wziął na kawkę. :>
  • 0

#10355 Sotaku Napisany 10 stycznia 2024 - 12:08

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 700 Postów:
Expanse - klimat serialu zachowany, pojawiają się kultowe postaci...i to z plusów. Reszta to chodzenie i klikanie nawet qte są chyba 3 czy 4 na całą grę. Skok na kasę podpierając się znana franczyzą. Nie polecam.
  • 0

#10356 keogh Napisany 18 stycznia 2024 - 01:16

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Resident Evil 2 Rimejk BiEjBarakus Edyszon,

12:20:27, 56 sejfuf, rank C (zginąłem z 2 razy).

Zajebiscie dobrze przemyślany walking sim z prostymi, przyjemnymi zagadkami i dużą dawką powolnej, gęsto-dusznej akcji. Gierkę robią przede wszystkim zombiaki, to w jaki sposób są tu podane i dozowane, to jak Leon reaguje na sytuację, jak się wzdryga, jak wzdycha, komentuje i dodaje otuchy, robi to perfekcyjnie! Atmosfera jest motzno. Praktycznie zawsze przy mocnym headszocie z szotgana przystawalem na chwilę by ochłonąć. Świetnie się eksploruje i zaznajamia się z miejscówkami - nie tylko dla samej frajdy, ale i dla samej mechaniki gemplejowej - backtracking w ogóle nie boli, bo jest porządnie wpisany w rozgrywkę, do tego stopnia, że z czasem czujesz się jakbyś mijał starych znajomych leżących tu i tam, ale zawsze w tych samych miejscach (likiery są straszne kiedy ich nie widać, albo kiedy nie atakują - biorę to na plus, jako drobne elementy skradankowe) Posterunek klimatem najbardziej odstaje od reszty, która zła w cale nie jest, choć lab mógłby być ciut większy. Zły natomiast jest MrTyranozaur, ale o tym juz chyba książki pisali - to nie jest nic strasznego (dosłownie), ale rozumiem, że może irytować przy nieroztropnym gierkowaniu. Mi osobiście nie podobaly sie dwa momenty w których trzeba bylo biegać w kółko jak idiota. Imo panic attack mode, to nie jest dobra rzecz w budowaniu atmosfery. Zamiast tego wolałbym jakieś dobrze oskryptowane oneoffowe residentowo epickie akcje.

Oprawa to top poprzedniej generacji, na ps5 nie polecam grania z rt - przy szybkich ruchach gierka dropiła do 5klatek. Sound design to juz inna bajka i +80 do klimatu, bardzo fajnie, że tak dużo było ambientu, w ogóle nie ujmując nic muzyce, bo ta, kiedy się już pojawiała skutecznie skakała po tętnie.

Wajby og materiału oddane fantastycznie; fachowe jump scery, ekwipunkek menedżment, roślinki i ta surwiwalowa residentowska nuta, kiedy w jednym momencie myślisz, że jesteś full loaded i rambo, a w drugim kitrasz się po kątach z dwoma nabojami w magazynku.

Na koniec naszło mnie, że już chyba pora na drugiego rimejka jedynki.

Acha i rozumiem, że scenariusza Jill nie muszę już robić?

5/6
  • 2

#10357 Kazuo Napisany 18 stycznia 2024 - 12:19

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Chyba Claire? Można zrobić drugie podejście, żeby zobaczyć paru nowych bossów, postrzelać innymi brońkami i obejrzeć true ending.


  • 0

#10358 keogh Napisany 18 stycznia 2024 - 12:59

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Dżil Radfild
  • 0

#10359 Woroq Napisany 18 stycznia 2024 - 13:41

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 803 Postów:
C2077: Widmo Wolności
Skończyłem na easy, fajna deprecha, ale za długie scenki a gameplay i bugi każą tylko westchnąć
  • 0

#10360 Wezyr Napisany 18 stycznia 2024 - 13:47

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 418 Postów:

Chyba Claire? Można zrobić drugie podejście, żeby zobaczyć paru nowych bossów, postrzelać innymi brońkami i obejrzeć true ending.


czy r00hanko jest na koniec, bo nie wiem czy w ogóle warto odpalać?
  • 0

#10361 Kazuo Napisany 18 stycznia 2024 - 17:06

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Na ruchanie to musisz poczekać na remake Code Veronica. Może tym razem Steve'owi się uda. 


  • 0

#10362 Schrodinger Napisany 19 stycznia 2024 - 01:39

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 986 Postów:

C2077: Widmo Wolności
Skończyłem na easy, fajna deprecha, ale za długie scenki a gameplay i bugi każą tylko westchnąć

 

Które zakończenie?


  • 0

#10363 Woroq Napisany 19 stycznia 2024 - 09:30

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 803 Postów:


C2077: Widmo Wolności
Skończyłem na easy, fajna deprecha, ale za długie scenki a gameplay i bugi każą tylko westchnąć

Które zakończenie?
Spoiler

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 19 stycznia 2024 - 09:50

  • 0

#10364 torq314 Napisany 21 stycznia 2024 - 19:33

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 513 Postów:
Avatar, wpadło złoto za koniec fabuły ale nie odłożę, platyna jest tu w zasięgu.

Ok 70h, 18lvl

Końcówka jest fabularnie naprawdę spoko i jak recenzenci narzekają na generyczne questy to jest podejrzenie że pisali recenzję zbyt szybko.

Jak docisnę to napiszę więcej, na ten moment to moje top 3 gier ever, w przypadkowej kolejności, Avatar, Wiesiek 3 i Botw.

Bardzo podobny klimat otwartego bezkresnego świata napchanego aktywnościami I z oczywistych powodów graficznie zjada tamte bez popitki.
  • 3

#10365 Sotaku Napisany 21 stycznia 2024 - 22:16

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 700 Postów:
The Walking Dead final season, 4 lata temu skończyłem, ale nie chciało mi się wbijać platyny, po tym czasie do tego dojrzałem.
  • 0

#10366 lukaszSA Napisany 22 stycznia 2024 - 05:42

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 960 Postów:

Jak docisnę to napiszę więcej, na ten moment to moje top 3 gier ever, w przypadkowej kolejności, Avatar, Wiesiek 3 i Botw.


:mog:
  • 0

#10367 Dixi Napisany 22 stycznia 2024 - 08:56

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Skończyłem ostatnio God of War: Ragnarok. Korzystając z okazji, że gierkę ogrywałem długo po premierze i w międzyczasie  wydali Valhallę to skończyłem też dodatek. Podstawka zgodnie z oczekiwaniami, Valhalla natomiast zadziwiająco spoko, parę godzin rozgrywki, ciekawa mechanika i trochę nawiązań do poprzednich części.


  • 1

#10368 oranje Napisany 26 stycznia 2024 - 17:16

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:

MGS3 Snake eater. Grałem po raz pierwszy od jakiś 10 lat i muszę przyznać, że gra prawie się nie zestarzała w przeciwieństwie do takiego Sons of liberty. Zdecydowanie najlepszy MGS.


  • 3

#10369 Danteusz Napisany 26 stycznia 2024 - 19:41

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 902 Postów:
Co się zestarzało w SoL bardziej niż MGS3?
  • 0

#10370 Nyjacz Napisany 26 stycznia 2024 - 20:30

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 033 Postów:
Kamera.
  • 0

#10371 Kazuo Napisany 27 stycznia 2024 - 17:09

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

To raczej nie jest kwestia zestarzenia się, a po prostu tego, że Snake Eater WSZYSTKO zrobił lepiej niż MGS2. Dające więcej możliwości lokacje, ciekawsze walki z bossami, lepsza fabuła, więcej gameplayu, więcej mechanik, uderzenie się w pierś przez Kojimę i poniekąd przyznanie, że Raiden jest pedałem. Cudo, dawać mi już ten remake. 


  • 0

#10372 Danteusz Napisany 28 stycznia 2024 - 13:10

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 902 Postów:
Przechodziłem obie gry w okolicy premiery i gdy wyszły
remastery HD na PS3, więc wiem czym się różnią, jestem tylko ciekawe jak wypada porównanie po kolejnych 10 latach
  • 0

#10373 oranje Napisany 29 stycznia 2024 - 06:48

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:

Mnie dwójka męczy ciągłymi rozmowami przez codec o niczym i ilością filmów. W trójce nawet rozmowy przez radio są ciekawe i coś w noszą, a nie ciągłe pytania jaki jest dziś dzień. 


  • 0

#10374 Sotaku Napisany 29 stycznia 2024 - 19:57

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 700 Postów:

The Walking Dead final season po skończeniu nie chciałem platynować dziś wpadła platynka, choć ostatni pucharek był czasochłonny przez to że gra się sama zapisuje. Prosta sprawa ustrzelić dwa zające... trafiłem jednego, drugiego już nie, zapisało się...i 2,5 godziny gry w d...za drugim razem wyłączyłem autosave do chmury i wgrałem do niej save w tym momencie gry jeśli by mi znów się zapisało. Byłem też czujny i myślałem by od razu po nietrafionym strzale wyjść z gry. Niby prosta sprawa, ale celowanie z łuku w ruchomy cel ostatnio nie jest moją mocną stroną. Udało mi się jednak i mam całą sagę splatynowaną. Widoczny jest też dużo lepszy scenariusz niż w the Expanse, zależy nam na postaciach, a w the Expanse śmierć jednej czy drugiej postaci zupełnie mnie nie obeszła. Tak czy inaczej na dłuższy czas mam dość gier TT  :)


Ten post był edytowany przez Sotaku dnia: 29 stycznia 2024 - 21:55

  • 0

#10375 gruby Napisany 03 lutego 2024 - 23:15

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Tlou2 remastered. Co za szpila. Skok jak z Uncharted do Uncharted 2. Pozamiatała mną ta gierka, narracyjnie bije wszystko co widziałem w grach aaa. Prawdziwa perełka, wszystko mi siadło, może minutę kapnie za łatwa (grałem na normalu) w starciach z clickerami, ale to może już kwestia poziomu trudności. No i wizualnie, momentami to szaleństwo, Naughty zgoda są kilka długości przed wszystkimi w kontekście animacji i art designu. Gameplayowo mocarz. No pakiet totalny. 10/10
  • 1

#10376 Wezyr Napisany 04 lutego 2024 - 14:44

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 418 Postów:

Po ok. 80h mogę powiedzieć, że "ukończyłem" Forzę Horizon 5 na XSX.

 

Co tu dużo mówić? Nawet najgorszy Godrizon to wciąż najlepsze arcade na rynku.

 

Formuła już nieco trąci sandałem, ale Playground wciąż udowadniają, że są najlepszym studiem Microsoftu - w tę grę po prostu przyjemnie się gra. Czy mówimy tu o różnorodnych rodzajach wyścigów, wydarzeniach, biciu rekordów znajomych czy niezobowiązującą jazdę aby zachwycać się fenomenalnie wyglądającym światem. Tutaj kolejny raz wychodzi punkt siły Playground - ci ludzie nawet tak pozornie monotonne środowisko jakie oferuje na początek Meksyk potrafią uczynić zapierającym dech w piersiach, a przede wszystkim - różnorodnym.

 

Trzymam mocno kciuki aby Fable dostarczyło, bo szkoda marnować potencjał tak zdolnego studia. Wciąż warto.


  • 0

#10377 oranje Napisany 07 lutego 2024 - 22:39

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:

Resident evil 5 na splitsreenie. Sejwa starego miałem jeszcze z 2017 i musiałem specjalnie ps4 włączyć, aby uploada zrobić xD 

Poszło bezstresowo, bo na najniższym poziomie trudności + plus kilka pukawek z nielimitowaną amunicją. Bardzo liczę na remake z obowiązkową kooperacją, ale samą grę mogliby dosyć mocno przemodelować i pozmnieniać niektóre lokacje, bo są strasznie irytujące. Mowa to głównie o końcowych lewelach, gdzie wrogowie mają broń palną.

 

Mysle teraz nawet o tym, aby pofarmić trochę kasy i ruszyć po platynę.


  • 1

#10378 Sotaku Napisany 08 lutego 2024 - 00:40

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 700 Postów:
Dodatek do Ghost of Tsushima, dobrze zrobiony dodatek z kilkoma ciekawymi nowościami i kilkoma takimi samymi jak w podstawce. Grało się ciekawie, konik dostał kopa, choć szarżę niezbyt często wykorzystywałem. Podczas walki wrogowie zmieniali bronie, co trochę zmieniło taktykę. Teraz będę jeszcze oczyszczał wyspę.
  • 2

#10379 fingus Napisany 09 lutego 2024 - 20:54

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:

*
POPULARNY POST!

Skończyłem (nie po raz pierwszy, ale co za różnica) X-Com: UFO Defense (dawniej znane u nas raczej jako "UFO: Enemy Unknown") z szlachetnego rocznika 1994. Czasem do tych stareńkich staroci wraca się z nostalgii lub z historycznych zainteresowań, ale to jedna z tych gier, które nadal są mega grywalne i wraca się do niej dlatego, że to świetna gra. Nie grałem teraz w gołą wersję, ale z nakładką openxcom, którą szczerze polecam - naprawia trochę interfejsowych kiksów, dodaje kilka usprawnień z natury QoL, daje nawet możliwość włączenia zmieniających mechanikę modów (ale tych nie sprawdzałem) - dzięki temu gra się w nią jak w całkiem współczesnego indyka i nie boli, jak niekiedy powroty do klasyki sprzed 3 dekad potrafią. A zagrać warto, bo to jedna z najlepsiejszych giereczek wszech ever czasów. Na pewno będę jeszcze do niej co jakiś czas wracał.

Teraz myślę czy nie wskoczyć (może po krótkiej przerwie) w bezpośrednią kontynuację - Terror from the Deep, ale trochę się obawiam, bo pamiętam że była trudniejsza, a przede wszystkim większa - duże mapy do czyszczenia, dużo czasu spędzanego na misjach - a już ta zajęła mi go sporo, głównie przez to że tylko piąte przez dziesiąte kojarzyłem co tam warto w jakiej kolejności badań i budować, więc miałem kilka gorących momentów, gdy nad głową zaczęły latać mi battleshipy, na które nie byłem gotów lub gdy przez zaniedbania opóźniłem rozwój Psi mojej załogi. No ale zobaczymy.

XysGC4Z.png

Spoiler

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 09 lutego 2024 - 20:56

  • 10

#10380 Sotaku Napisany 10 lutego 2024 - 01:03

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 700 Postów:
Mapy w terror of the deep były za duże, statki tak samo, podkręcili też poziom trudności i zrobiło się monotonnie i powtarzalnie, jedynka do dziś rządzi.
  • 0