Skocz do zawartości

God of War


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
552 odpowiedzi na ten temat

#481 cwany-lis Napisany 12 czerwca 2007 - 19:28

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 571 Postów:

Walki to MIUT :ninjadance:

Wyczuwam lekką prowokację dla pani Jutrzena... :)


Jaka prowokacja, to ukłon w strone kubusia puchatka :lol: co do ponownego przejścia to też tak za tydzień sesja mi się kończy i może wtedy. Znając teraz drogę i zagadki pewnie zejde czasowo do siedmiu godzin. Co do dwójki to poczekam aż będzie w platynie, półtora stówki to moge dać za MGS-a III, FF XII albo za Shenmue ale nie za grę którą przejdę w 9 godzin :ninja:
  • 0

#482 Shinigami Napisany 12 czerwca 2007 - 20:22

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Podobno jest dwa razy dłuższa. Choć i tak dawać prawie 200zł na to nie będe. To nie MGS :D Gra jest bardzo konkretna, szczególnie zagadki, które czasami bywały trudne :) Najbardziej zapadła mi ostatnia zagadka architekta. Opuszczana statua i te sprawy. Się namęczyłem wtedy :D
  • 0

#483 Gość__* Napisany 12 czerwca 2007 - 20:42

Gość__*
  • Goście

Podobno jest dwa razy dłuższa.


I podobno jeszcze bardziej intensywna... :lol: Ta, jasne. Nie da się zrobić jeszcze bardziej intensywnej gry! Ale mam cichą nadzieję, że się mylę. Czekam na platynę i kupuję, bo jak się pomyliłem...to ooommaatkooooo...
  • 0

#484 oranje Napisany 12 czerwca 2007 - 20:46

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
[quote name="sub-0"][quote name="Shinigami"]Podobno jest dwa razy dłuższa. [/quote]

I podobno jeszcze bardziej intensywna... :lol: Ta, jasne. Nie da się zrobić jeszcze bardziej intensywnej gry! Ale mam cichą nadzieję, że się mylę. Czekam na platynę i kupuję, bo jak się pomyliłem...to ooommaatkooooo...[/quote]

O maatkooo bedzie :)
Shin: z tym MGSem to racja. Za dwujke dalem 250 zł :ninja: a za trujke chyba 210.[/quote]
  • 0

#485 cwany-lis Napisany 13 czerwca 2007 - 19:46

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 571 Postów:
Zagadki były w sam raz - nie za trudne, nie za łatwe. Problem miałem na początku w Atenach gdy jeszcze nie do końca znałem mechanikę gry, potem było jak z górki ;) Problem natomiast sprawił mi motyw z czasówką - trzeba było przesunac skrzynię na drugi koniec jaskini inaczej nadziewało się na kolce. Wystarczyło, że raz się źle pchnęło blok albo źle złapało i pozamiatane. No i "ściana płaczu" pod koniec Hadesu - :ninja:
  • 0

#486 oranje Napisany 13 czerwca 2007 - 20:07

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:

No i "ściana płaczu" pod koniec Hadesu -

znam ten bol :cry:
  • 0

#487 Gość__* Napisany 13 czerwca 2007 - 20:08

Gość__*
  • Goście

Podobno jest dwa razy dłuższa.


I podobno jeszcze bardziej intensywna... :lol: Ta, jasne. Nie da się zrobić jeszcze bardziej intensywnej gry! Ale mam cichą nadzieję, że się mylę. Czekam na platynę i kupuję, bo jak się pomyliłem...to ooommaatkooooo...


Uwierz ,bo choć ja też początkowo nie wierzyłem, dwójka jest ladniejsza,intensywniejsza i dłuższa od jedynki :)
  • 0

#488 Sylvan Wielki Napisany 14 czerwca 2007 - 15:11

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:

Co do dwójki to poczekam aż będzie w platynie, półtora stówki to moge dać za MGS-a III, FF XII albo za Shenmue ale nie za grę którą przejdę w 9 godzin :ninja:


MGS 3 można przejść w mniej niż 3 godziny , GoW / GoW 2 nie :)
I warto dać za obie części GoW taką kwotę , poza tym jak już kupuje się grę typu GoW to przechodzi się ją przynajmniej 2krotnie to raz , 2 zabawa z bonusami ( polecam) jest nader miodna i nie trwa 14 min. Skąd ci się zatem 9 godz. wzięło :cojest:
  • 0

#489 Gość__* Napisany 15 czerwca 2007 - 15:13

Gość__*
  • Goście

MGS 3 można przejść w mniej niż 3 godziny

Można, ale po co się śpieszyć. A poza tym fajnie, że cwany-lis zamierza kupić platynę. W tej chwili mógłby bez problemu nabyć piracką wersję i cześć. Nie byłoby rozmowy. Popatrz na to z tej strony. Szacunek :)
  • 0

#490 cwany-lis Napisany 17 czerwca 2007 - 11:42

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 571 Postów:

MGS 3 można przejść w mniej niż 3 godziny


No można ale osobiście serie o Snejku uważam za coś wyjątkowego a perypetie Kratosa to "tylko" świetny slaszer. Owszem robi wrażenie i wciąga ale po ukończeniu go może kilka razy poza satysfakcją z grywalności nie bedę miał nic a MGS niesie dla mnie pewnego rodzaju przesłanie, klimat przez duże K, styl i coś co sprawia, że ta seria jest dla mnie ponad czasowa.
A i jestem niemalże pewien, że GoWa da sie ukończyć w te 3-4 godzinki, nie ma bata :ninja: sam przy drugim podejściu zejde pewnie do 7-dmiu ^^


Poza tym nie gram już na piratach i jak słusznie zauważył Sub-O to oryginał kosztuje "trochę" złotówek więc moge poczekać ;)
  • 0

#491 Century Child Napisany 17 czerwca 2007 - 13:55

Century Child

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 335 Postów:

A i jestem niemalże pewien, że GoWa da sie ukończyć w te 3-4 godzinki, nie ma bata :ninja:

Da się, czego dowodem jest speedrun na najtrudniejszym poziomie - gość ukończył pierwszą część perypetii Kratosa w - o ile się nie mylę - 2,5 godziny :ninja:
PS. Swoją drogą mega-szacun dla snejka - granie na oryginałach to nie taka tania sprawa, a daje o wiele większą satysfakcję... pamiętam dyskusję na forum mojej strony, gdzie pewien typ w topicu o GoW 2 napisał: "ja już mam na tą grę kasę naszykowaną - całe 1,75 na DVD'ka", po tej prowokacji robiąc z siebie ofiarę losu, że nie ma kasy na oryg., etc. - cierpliwość w przypadku cwanego-lisa jest doskonałym wzorem dla takich ludzi... Pozdrawiam,
  • 0

#492 Gość__* Napisany 17 czerwca 2007 - 14:15

Gość__*
  • Goście

"ja już mam na tą grę kasę naszykowaną - całe 1,75 na DVD'ka",

:lol: Całkiem niezły delikwent. Ciekawe ile wyrzeczeń go to kosztowało.
  • 0

#493 oranje Napisany 17 czerwca 2007 - 15:17

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:

PS. Swoją drogą mega-szacun dla snejka - granie na oryginałach to nie taka tania sprawa, a daje o wiele większą satysfakcję...

Oj racja. sam tego kiedyś nie zauważałem. A teraz? 30 oryginałow mowi samo za siebie :)
  • 0

#494 cwany-lis Napisany 17 czerwca 2007 - 20:07

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 571 Postów:
Pograłem dziś dwie godzinki i już wyszedłem z Aten :ninja: za drugim razem odkryłem mnóstwo nowych orbów, aż sam się zdziwiłem, że tyle przegapiłem mimo, iż sporo za pierwszym podejściem odnalazłem. Przynajmniej tak myślałem patrząc na długi pasek życia ;)

Poza tym ta gra jednak coś w sobie ma, to nie jest "tylko świetny slaszer" jak pisałem w poprzednim poście. Wysoki budżet robi swoje ale i dopracowanie w najmniejszych detalach i przemyślany każdy element gry sprawiają, że grę przechodzę drugi raz z takim samym entuzjazmem. Rzadko mi się zdarza grać w to samo w tak krótkim odstępie czasu, wyjątkowa gra :ninja:
  • 0

#495 oranje Napisany 17 czerwca 2007 - 21:16

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:

grę przechodzę drugi raz z takim samym entuzjazmem. Rzadko mi się zdarza grać w to samo w tak krótkim odstępie czasu, wyjątkowa gra

Ja GoW 2 przeszedłem 3 razy z rzedu :)

za drugim razem odkryłem mnóstwo nowych orbów, aż sam się zdziwiłem, że tyle przegapiłem

Każdy tak ma :)
  • 0

#496 Gość__* Napisany 21 sierpnia 2007 - 15:30

Gość__*
  • Goście
Mam problem. Ogromne trudności sprawia mi finałowa potyczka, a konkretnie moment, w którym to Kratos ma za zadanie obronić swoja rodzinę przed samym sobą ( razy sto ). Macie jakiś fajny patent na tą sytuację?
  • 0

#497 ACZ Napisany 21 sierpnia 2007 - 15:34

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 187 Postów:
Patentu nie ma, wyżynaj po prostu przeciwników ile wlezie ;)
  • 0

#498 Century Child Napisany 21 sierpnia 2007 - 15:43

Century Child

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 335 Postów:
Jak to nie ma patentu ^^...:

Eeee, trzeba wystarczająco długo ... Rage of Gods użyć i ... a z resztą ... ściągnij segment 20 speed runu do tej gry z tej strony:
http://speeddemosarc...OfWar_god_21623

Tu ładnie masz przejście całej tej walki (no i na ostatnim poziomie trudności)

Jak podczas walki z Kratosami rozpadnie się świątynia to masz już pół drogi za sobą. To łatwiejsze pół ;) Nie pękaj i bądź gotowy na kawałek długiej i wkurzającej, a nie trudnej walki. Aha, później będzie jeszcze jeden segment pojedynku ostatecznego. Tam się dopiero nadenerwujesz :ninja: Chyba, że jakimś cudem będziesz miał szczęście i skończysz szybko :D


  • 0

#499 ACZ Napisany 21 sierpnia 2007 - 15:48

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 187 Postów:
No, ale ogólnie patentu nie ma, trzeba ich wyżynać, używać rage of gods i to tyle.
  • 0

#500 grabol Napisany 21 sierpnia 2007 - 16:22

grabol

    Chocobo

  • Narybek
  • 25 Postów:
jest patent a jakże! przecież to już było kilka stron wcześniej. rage of gods + magia. Kiedy skończy ci sie rage of gods łapiesz rodzinkę, nie dość że wzrasta im życie to tobie momentalnie ładuje się rage of gods i znowu możesz napierać za pomocą magi (masz jej w trakcie trwania rage of gods nieskończoną ilość), konkretnie poseidon lub hades ze wskazaniem na tego pierwszego! momentem krytycznym jest trzymanie rodzinki na tyle długo aby naladowć rage of gods. Po góre 5 próbach spotkasz się ponownie z aresem, powodzenia!
  • 0

#501 Grz3chu Napisany 21 sierpnia 2007 - 18:03

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
ja polecam proste kombo [] + [] + [] - ten cios odrzuca na pewną odległość tuzin klonów, a potem wal prądem :)
  • 0

#502 Gość__* Napisany 21 sierpnia 2007 - 18:17

Gość__*
  • Goście
Dobra, będę próbował. Wielkie dzięki, panowie :) .
  • 0

#503 wiedziu Napisany 23 sierpnia 2007 - 10:59

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
Prawdziwe oblicze Kratosa (po godzinach^^)

http://www.gametrail... ... 52414.html
  • 0

#504 Gość__* Napisany 23 sierpnia 2007 - 16:50

Gość__*
  • Goście
Udało się. Pokonałem Aresa i ... cholera, zapomniałem, jak piękna jest to gra. Już od dłuższego czasu kurzyła się na półce i praktycznie kompletnie wyleciała mi z głowy jej strona wizualna.
Toteż wchodząc po raz drugi na Olimp doznałem niezłego szoku patrząc na oświetloną promieniami słońca świątynię.

A cena dwójki wciąż bardzo wysoka... Do diabła :[
  • 0

#505 grabol Napisany 24 sierpnia 2007 - 06:33

grabol

    Chocobo

  • Narybek
  • 25 Postów:
Jeżeli można spytać to jak poradziłeś sobie z klonami? Z dwójką jeszcze poczekaj, prawdziwa zabawa z God of War zaczyna się na God Mode. Polecam!
  • 0

#506 Gość__* Napisany 24 sierpnia 2007 - 13:44

Gość__*
  • Goście
Skorzystałem głównie z twojej podpowiedzi :) i z podanego przez Grz3cha komba. To wystarczyło.

Z dwójką jeszcze poczekaj, prawdziwa zabawa z God of War zaczyna się na God Mode. Polecam!

Możesz mi to bardziej przybliżyć? God Mode, poza utrudnionym przechodzeniem, chyba nie różni się niczym więcej od niższych poziomów. Czy może są jakieś ciekawe patenty związane z tym poziomem? Bo jakoś nie specjalnie chce mi się nadszarpywać i tak już nadwyrężoną psychikę jeszcze trudniejszą przeprawą niż Hard.
  • 0

#507 grabol Napisany 25 sierpnia 2007 - 03:38

grabol

    Chocobo

  • Narybek
  • 25 Postów:

Możesz mi to bardziej przybliżyć? God Mode, poza utrudnionym przechodzeniem, chyba nie różni się niczym więcej od niższych poziomów. Czy może są jakieś ciekawe patenty związane z tym poziomem?


GOD MODE to po prostu to samo podane w bardziej pikantnej formie. Jest trudniej, co prawda nie jest to jakiś kosmos, czy nawet poziom DMD ale gra stawia pewne wyzwanie. W przypadku GoW miałem wrażenie, może to zabrzmi śmiesznie, żę wyzwanie bardziej szarym komórkom. :cojest: Pokonanie każdego przeciwnika (Minotaur, Cyklop, Satyr, Centaur) to nie kwestia nadludzkiej zręczności, masherki, czy fuksa, co raczej przyjęcia odpowiedniej taktyki. A skoro właśnie skończyłeś na HARD to jesteś właściwie rozgrzany.(Ja GOD MODE kończyłem tuż przed pojawieniem się GoW2.) Na pewno dzasz radę i sprawi Ci to masę frajdy!!!

Nie ma nowych lokacji, przeciwnikóe, QTE, a niczego czego wcześniej byś nie widział.
  • 0

#508 Scorpio Napisany 25 sierpnia 2007 - 07:21

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Jeezu, ale problem, po prostu GoW to druga liga, gra na 8. Nic nie zwojuje, sprzeda się w miare dobrze. Taka tam, jak dla mnie wariacja na temat "Mark of Kri" i tyle...

Cytat z pierwszej strony akurat przeczytałem ... Szklana kulka na breloczku prawdy jednak nie powiedziała :P
  • 0

#509 Sylvan Wielki Napisany 25 sierpnia 2007 - 10:44

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:

Nie ma nowych lokacji, przeciwnikóe, QTE, a niczego czego wcześniej byś nie widział.


To nawet dobre rozwiązanie , pamiętamy iż w takim DMC na różnych poziomach trudności były minimalne ( ale zawsze ) zmiany jeśli chodzi o sprawy w tej materii - kicia micia :P Taki zabieg w GoW jak dla mnie nie byłby trafnym rozwiązaniem - na szeroką skale rzecz jasna.
  • 0

#510 Gość__* Napisany 25 sierpnia 2007 - 13:08

Gość__*
  • Goście

A skoro właśnie skończyłeś na HARD to jesteś właściwie rozgrzany.

Tak właściwie to dopiero przechodzę tą grę na tym poziomie i już teraz rozgrywka jest zdecydowanie trudniejsza i bardziej wymagająca.

Pokonanie każdego przeciwnika (Minotaur, Cyklop, Satyr, Centaur) to nie kwestia nadludzkiej zręczności, masherki, czy fuksa, co raczej przyjęcia odpowiedniej taktyki.

Już na tym poziomie widać, że nie wystarczy ślepo wciskać, co komu się tam żywnie podoba, aby pokonać co większych przeciwników. Trzeba troszkę pokombinować i obmyślić odpowiedni sposób na każdego z nich.

Na pewno dzasz radę i sprawi Ci to masę frajdy!!!

Jeżeli wcześniej nie sfiksuję przy przechodzeniu gry na hard, to pewnie sie pokuszę.
Nigdy specjalnie nie lubiłem chodzonych tłukanek, ale God of War rozłożył mnie swoją dynamiką i praktycznie pełną swobodą działania. A już pierwsze spotkane przeze mnie zwolnienie przy bloku dosłownie odebrało mi mowę. Nie mam pojęcia, jak można było wyciągnąć taką płynną animację na PS2 przy tak wyglądających lokacjach. Developerzy najwidoczniej zaprzedali duszę diabłu.
  • 0