Skocz do zawartości

God of War


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
552 odpowiedzi na ten temat

#511 phsx Napisany 25 sierpnia 2007 - 13:15

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Mnie GoW1/2 i DMC1/3, no i może jeszcze Oni4 przekonały całkowicie do slasherów. Wcześniej ich nie lubiłem trzeba dodać.
  • 0

#512 vagrant3 Napisany 25 sierpnia 2007 - 14:47

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Mnie GoW1/2 i DMC1/3, no i może jeszcze Oni4 przekonały całkowicie do slasherów.

Przed DMC, GoW, Onimushą, czyli seriami, które pojawiły się wraz z zeszłą generacją konsol nie było zbyt wielu slasherów. Właściwie wsród topowych gier to nie było ich wcale :ninja: Right?
  • 0

#513 Sylvan Wielki Napisany 25 sierpnia 2007 - 15:34

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 621 Postów:

Mnie GoW1/2 i DMC1/3, no i może jeszcze Oni4 przekonały całkowicie do slasherów. Wcześniej ich nie lubiłem trzeba dodać.


Przed DMC jakoś niespecjalnie przypominam sobie tego typu gry z prawdziwego zdarzenia :niepewny:
  • 0

#514 Gość__* Napisany 26 sierpnia 2007 - 10:49

Gość__*
  • Goście
Był Fighting Force na PSXa. To pierwsza chodzona bijatyka w 3D, jaką jestem sobie w stanie przypomnieć. No i był także dobrze zapowiadający się Bouncer na PS2, który, jak później się okazało, nie był wart swojej ceny.
Ale prawdziwa rewolucja w tym gatunku nadeszła dopiero wraz z premierą DMC, który pozostaje dla mnie najlepszą częścią w serii Capcomu.
  • 0

#515 Scorpio Napisany 26 sierpnia 2007 - 11:04

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Tak, ale to były chodzone bijatyki, a nie slashery. Slashery jako takie wprowadził dopiero DMC. Od niego kopiowali dalej rozwiązania NG i GoW ...
  • 0

#516 Gość__* Napisany 26 sierpnia 2007 - 11:53

Gość__*
  • Goście
Hehe, no dobra, niech ci będzie, że to nie to samo. Osobiście uważam, że to swego rodzaju ewolucja gatunku, ale...nie będę się sprzeczał o gatunek, który nadal uważam ( mimo obcowania z GoW ) za bardzo mi odległy.
  • 0

#517 wiedziu Napisany 27 sierpnia 2007 - 09:04

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
w piatek kupilem GoW.O 19 bylem w domu ,przysiadlem z moja i zaczelismy wczuwac sie w historie Kratosa.W piatek skonczylismy o 23.Sobote przegralem cala ,ze nawet nie obejrzalem sie jak siedze po prysznicu w bokserkach a juz 19 :D no i wczoraj tryb normal pekl :) fajna historia ,teraz bede katowal hard bo sprobowalem na God Mode i padlem na pierwszym statku :P wiec trzeba sie skusic na Hard zanim God Mode odpale:) no a potem bieg po GoW2 bo juz demko z N+ obczajone cale.Podobaja mi sie zagadki ,chociaz pewnie bez mojej babe przy niektorych posiedzialbym dluzej ,ale generalnie sa takie jak lubie ,nie przesadzone ,ale tez nie takie ze od razu pekaja.Chociaz jakos tak mialem wrazenie ze im dalej tym latwiej z nimi.Fajny temat z cmentarzem potworow w Treasures :) szczegolnie pierwsza wersja cyklopa :D

czy ktos moze mi polecic jeszcze jakiegos slashera tego typu? poza GoW2 oczywiscie.No i Oni tez juz lyknalem.Nie znam nic poza GoW i ONI :) i double dragon na pegazusa....
  • 0

#518 phsx Napisany 27 sierpnia 2007 - 09:10

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Serii DMC nie znasz? :)
  • 0

#519 wiedziu Napisany 27 sierpnia 2007 - 09:23

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
oprocz rozwiniecia nazwy ,imion bohaterow ,paru screenow i newsa ze fanboje sony obrazili sie bo DMC bedzie na X360 ,to nie znam tej serii.Przymierzam sie do zakupu jedyneczki zeby poznac cala historie ,bo dla mnie nie liczy sie grafa (tak bym zaczal od GoW2) tylko fabula :) mam nadzieje ze sie nie zawiode.
  • 0

#520 phsx Napisany 27 sierpnia 2007 - 09:38

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Nie zawiedziesz się. DMC1 a potem DMC3 bierz w ciemno.
  • 0

#521 Marbel Napisany 27 sierpnia 2007 - 09:40

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

czy ktos moze mi polecic jeszcze jakiegos slashera tego typu? poza GoW2 oczywiscie.No i Oni tez juz lyknalem.Nie znam nic poza GoW i ONI :) i double dragon na pegazusa....


GoWa uwielbiam :) I mogłem grać to nieustannie ale DMC wcale mi nie przypadł do gustu. Jeśli masz podobny charakter to polecam Prince of Persia. Grałem tylko w Sands of Time ale gierka wciąga podobnie jak Bóg Wojny! Pozostałe części podobno też niczego sobie. A teraz można kupić całą trylogię PoP poniżej 100zł.
  • 0

#522 Kleksandra Napisany 27 sierpnia 2007 - 09:42

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

czy ktos moze mi polecic jeszcze jakiegos slashera tego typu?

Poza wspomnianą już serią DMC, z która naprawdę warto się zapoznać (zwłaszcza 1 i 3 :twisted: ), to mogę Ci jeszcze polecić Genji. Nie jest może tak wymagająca jak np. DMC ale bardzo przyjemnie się gra ;)
  • 0

#523 phsx Napisany 27 sierpnia 2007 - 09:55

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Od biedy, właśnie POP jest podobne ale raczej 2 i 3. Chociaż 1 jest od nich lepsza, ale tam więcej jest eksploracji/akrobacji.
  • 0

#524 Gość__* Napisany 27 sierpnia 2007 - 10:17

Gość__*
  • Goście

oprocz rozwiniecia nazwy ,imion bohaterow ,paru screenow i newsa ze fanboje sony obrazili sie bo DMC bedzie na X360 ,to nie znam tej serii.

No to ja nie wiem, na co jeszcze czekasz - Devil pierwszy, potem trzeci (dwójkę możesz sobie z pełnym spokojem i czystym sumieniem odpuścić), a zobaczysz, co straciłeś ;)
  • 0

#525 oranje Napisany 27 sierpnia 2007 - 10:21

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Czyli ja też musze sprawdzic trojke. Jedynke mam. Już dawno za sobą :) Wiedziu - zobacz koniecznie jeszcze trylogie PoP.
  • 0

#526 wiedziu Napisany 27 sierpnia 2007 - 10:26

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:

Pozostałe części podobno też niczego sobie. A teraz można kupić całą trylogię PoP poniżej 100zł.


79zl w MediaMarkt :)

dzieki koledzy :) DMC1 juz zamowiony ,59zl za platyne (moze i przeplacilem ale nie lubie czekac) w sklepie click!

tosmy troche zeszli z tematu.Musze przyznac jednak ze Kratos (wracajac do tematu) to najwiekszy motherfuc*er gier oO.Zaden Doom,Rico(Killzone),Matthias(Mercenaries) itd nie jest takim skur*ielem :D chociaz jeszcze troche gier przede mna ,to chcialbym zobaczyc jak Kratos mierzy sie z Ksieciem Persji :D:D:D
  • 0

#527 Gość__* Napisany 27 sierpnia 2007 - 10:28

Gość__*
  • Goście

DMC1 juz zamowiony ,59zl za platyne (moze i przeplacilem

Za tą grę się nie da przepłacić - jest warta każdego grosza :^^:
  • 0

#528 oranje Napisany 27 sierpnia 2007 - 10:31

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:

Musze przyznac jednak ze Kratos (wracajac do tematu) to najwiekszy motherfuc*er gier oO.Zaden Doom,Rico(Killzone),Matthias(Mercenaries) itd nie jest takim skur*ielem chociaz jeszcze troche gier przede mna ,to chcialbym zobaczyc jak Kratos mierzy sie z Ksieciem Persji :D:D

Poczekaj aż zagrasz w dwojke :ninjadance:
  • 0

#529 Kyo Napisany 27 sierpnia 2007 - 10:39

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

bo dla mnie nie liczy sie grafa (tak bym zaczal od GoW2) tylko fabula


Akurat w DMC gra się dla świetnego gameplay'u. Fabuła jest maksymalnie żałosna :P (w pierwszej części. W trójce całkiem przyjemnie się ją śledzi. Jest taka... komiksowa ;) )

Jak nie sprawdzałeś jeszcze Oni 1 i 2, to też koniecznie sprawdź, zwłaszcza dwójkę - długa, nieliniowa, z fajowym systemem walki i klimatem :tak: .

tosmy troche zeszli z tematu.Musze przyznac jednak ze Kratos (wracajac do tematu) to najwiekszy motherfuc*er gier oO


Kain'owi (Legacy of Kain), czy Guts'owi (BERSERK), to Kratos może co najwyżej buty czyścić :P :P :P .

Chociaz jeszcze troche gier przede mna ,to chcialbym zobaczyc jak Kratos mierzy sie z Ksieciem Persji


Książe to zupełnie inna postać, no chyba, że ten z Warrior Within ;) .
  • 0

#530 phsx Napisany 27 sierpnia 2007 - 11:13

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Nie zapomnij przy odpalaniu DMC, że robił ją Capcom (chodzi o dialogi) :)
  • 0

#531 wiedziu Napisany 27 sierpnia 2007 - 11:18

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:

Akurat w DMC gra się dla świetnego gameplay'u. Fabuła jest maksymalnie żałosna :P (w pierwszej części. W trójce całkiem przyjemnie się ją śledzi. Jest taka... komiksowa ;) )

Jak nie sprawdzałeś jeszcze Oni 1 i 2, to też koniecznie sprawdź, zwłaszcza dwójkę - długa, nieliniowa, z fajowym systemem walki i klimatem :tak: .

Kain'owi (Legacy of Kain), czy Guts'owi (BERSERK), to Kratos może co najwyżej buty czyścić :P :P :P .


chcesz mi powiedziec ze Kain jest wiekszym MF gier niz Kratos ? no prosze Cie...akurat o tej grze troche zapomnialem ale i Blood Omeny (1/2) oraz Defiance (co prawda na PieCu) przeszedlem i w zyciu nie pomyslalbym ze Kain moglby byc wiekszym MF niz Kratos.I wcale nie mam tu na mysli slabego (w porownaniu do GoW) "wykanczania przeciwnikow" ,a watek fabularny.Kain nie jest takim skur*ielem :) moze Kratosowi ostrza czyscic :) Guts'a nie znam ale sie zapoznam.Nie wiedzialem ze jest ONI 2 oO.Jedyneczke skonczylem.Jak zreszta pisalem wczesniej.
  • 0

#532 Gość__* Napisany 27 sierpnia 2007 - 11:29

Gość__*
  • Goście
Chodzi o Onimusha 2, nie Oni 2. A Kain jes dużo ciekawszą i mroczniejsza postacią niż Kratos ;)
  • 0

#533 Kyo Napisany 27 sierpnia 2007 - 11:49

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

chcesz mi powiedziec ze Kain jest wiekszym MF gier niz Kratos ? no prosze Cie...akurat o tej grze troche zapomnialem ale i Blood Omeny (1/2) oraz Defiance (co prawda na PieCu) przeszedlem i w zyciu nie pomyslalbym ze Kain moglby byc wiekszym MF niz Kratos.I wcale nie mam tu na mysli slabego (w porownaniu do GoW) "wykanczania przeciwnikow" ,a watek fabularny.Kain nie jest takim skur*ielem


A Kain jes dużo ciekawszą i mroczniejsza postacią niż Kratos


Właśnie - ciekawszy, mroczniejszy i ma stukrotnie lepszego voice actor'a :P . Skur*ysynem jest, choć może nie aż takim jak Kratos :P .

Swoją drogą, jeszcze większym MF jest Sarevok z Baldur's Gate, do którego Kratos jest zresztą dość podobny:

Dodany obrazek

Nie wiedzialem ze jest ONI 2 oO.Jedyneczke skonczylem.Jak zreszta pisalem wczesniej.


Sory, myślałem, że masz na myśli Onimushę ;) .
  • 0

#534 wiedziu Napisany 27 sierpnia 2007 - 11:58

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
czy tylko mnie Kratos przypomina nie dosc ze Sarevok'a z BG to jeszcze Barba z DiabloII? obejrzalem Trailer z DMC - JA CHCE TO MIEC !
  • 0

#535 Scorpio Napisany 27 sierpnia 2007 - 13:02

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Swoją drogą, jeszcze większym MF jest Sarevok z Baldur's Gate, do którego Kratos jest zresztą dość podobny:

Zanim przeczytałem tekst chciałem powiedzieć właśnie: ale ktoś zrobił Kratosa na Sarevoka :lol:
  • 0

#536 Gość__* Napisany 28 sierpnia 2007 - 00:19

Gość__*
  • Goście
Gniew i determinacja. To dwie rzeczy które sprawiły, że postać Kratosa nie jest mi obojętna. Kiedy zanurzam się w świat God of War czuję jego agresję, furię i bezpardonowość. Fantastyczna postać. Szkoda tylko, że nikt nie zechciał troszkę dłużej posiedzieć nad sferą psychiczną naszego herosa, pokazać w jakiś bardziej dramatyczny sposób jego dolę. Można by było go wówczas naprawdę polubić, a nawet mu współczuć zyskując przez to jeszcze większą motywację do szerzenia pogromu w szeregach wroga.
Ale nie jest źle. Czekam na obniżkę ceny drugiej części. Coś długo z tym zwlekają. Chyba za dobrze się sprzedaje...
  • 0

#537 Gość__* Napisany 10 lutego 2008 - 11:13

Gość__*
  • Goście
Super giera! Wczoraj do 1 siedzialem. :ninjadance: Naprawde niesamowita rozwalka i bohater - motherfucker :). Wczesniej gralem w demo II czesci z Neo+. Mam nadzieje, ze wersja na psp jak najszybciej pojawi sie na ps2.
  • 0

#538 Kurzy Napisany 10 lutego 2008 - 12:18

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:

Mam nadzieje, ze wersja na psp jak najszybciej pojawi sie na ps2.


W końcu dlatego Sony mówiło na PSP "Playstation 2" w kieszeni. I wiedziało co mówi jak obiecywali że będzie support PS2 i nei ma się czego bać hehe.

Super giera! Wczoraj do 1 siedzialem.

A ja przy Gears Of War trzecią noc z rzędu do około 3 :P i sie nei kwaliłem :ninjadance:
  • 0

#539 Sylvan Wielki Napisany 10 lutego 2008 - 13:12

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 621 Postów:

Super giera!

Jedna z najlepszych i najpiękniejszych na PG. Dodam iz sequel jest jeszcze lepszy.

Naprawde niesamowita rozwalka i bohater - motherfucker :)

W rzeczy samej. Charyzma naszego dzielnego Spartiaty urzeka.

A ja przy Gears Of War trzecią noc z rzędu do około 3 :P i sie nei kwaliłem :ninjadance:

Z tym ,że to temat o GoW-God of War.
  • 0

#540 Gość__* Napisany 11 lutego 2008 - 00:46

Gość__*
  • Goście
Jakis czas temu mialem dylemat co kupic. Soul Calibura 3 czy wlasnie God of War. Jako fan serii i bijatyk wzialem Soula, ale teraz zaleglosc nadrobiona :^^: .
  • 0