Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sega Saturn


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
232 odpowiedzi na ten temat

#31 .Qzi Napisany 11 września 2005 - 18:20

.Qzi

    Pikachu

  • Narybek
  • 59 Postów:
A moze ktos z Was ma niepotrzebne Burning Rangers i/lub Last Bronx? ;) To dobre gry byly, ktore jednak umknely mi w natloku innych gier, niekoniecznie na satka :( Bardzo chetnie bym sie jednak z nimi zapoznal, wiec jesli ktos ma i chce oddac za jakies normalne pieniazki niech da znac :)

Pozdrawiam
  • 0

#32 Gość__* Napisany 12 września 2005 - 14:45

Gość__*
  • Goście
Heh. Też cały cały czas mam sata i uwielbiam tą konsolę . Moimi ulubionymi tytułami są Nights , VF 2 oraz Panzer dragon zwei :wink: Te gry są dla mnie ponadczasowe :wink:
  • 0

#33 Gruby01 Napisany 12 września 2005 - 15:12

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:

Heh. Też cały cały czas mam sata i uwielbiam tą konsolę . Moimi ulubionymi tytułami są Nights , VF 2 oraz Panzer dragon zwei :wink: Te gry są dla mnie ponadczasowe :wink:


Są najlepsze na tą konsole szkoda ze jest ich tak mało sam miałem Saturna dawno dawno temu była to moja pierwsza konsola nie licząc pegazusa. Szkoda ze tak szybko upadła i poszła w zapomnienie może jak by miała lepszą reklamę to by lepiej jej poszło i by się przykładali do robienia gier na nią to tez mogłaby się stać taka konsola jak, psx, ale tak się nie stało a szkoda.

Pozdro Szacun.
  • 0

#34 Godot Napisany 12 września 2005 - 18:47

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Sat byl cholernie trudny w programowaniu (wielordzeniowy proc), mial slaby chip odpowiadajacy za grafe 3D (dodany byl na szybko, pod wplywem PSXa) i byl drozszy na starcie niz Playstation - to wlasnie dlatego padl... gry 2D na Saturnie wygladaja o wiele lepiej niz na PSXie ale 3D juz jest gorsze niestety
  • 0

#35 kubicz Napisany 12 września 2005 - 20:54

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

byl drozszy na starcie niz Playstation - to wlasnie dlatego padl


Stopień skomplikowania konsoli nie pozwolil Sedze (skutecznie) walczyć w wojnie cenowej z Sony.
Niestety Sega popisała się krótkowzroczną polityką, uważając że gry 3D będą dopiero na konsolach następnej generacji. A tu pokaz PSX'a i ekspresowa przeróbka konsoli by było 3D, niestety skutki tej decyzji (by było same 2D) były zabójcze dla Satka.
  • 0

#36 .Qzi Napisany 13 września 2005 - 07:41

.Qzi

    Pikachu

  • Narybek
  • 59 Postów:
Oczywiscie, ze konsolka byla trudniejsza w programowaniu i nie wytrzymala konkurencji ze strony PSXa, ale patrzac na Burning Rangers, VF2 i inne trojwymiarowe gry odnosi sie wrazenie wprost przeciwne :) Albo taki Fighting Vipers (miodzio :). Nights - poezja :) Chlopaki musieli sie niezle nakombinowac przy programowaniu sprzetu ;) Jedyne do czego mozna sie przypiac w przypadku satka, to chyba zle wyprofilowany kontroler. Aczkolwiek ten od Nights! byl niezly... nawet w bijatyki nim gralem :)
Oooooo... wlasnie... a Manx TT znacie? Moze macie na zbycie?

Pozdrawiam
  • 0

#37 kubicz Napisany 13 września 2005 - 19:15

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

a Manx TT znacie?


Moim zdaniem są to beznadziejne wyścigi motocyklowe. Kiedyś grałem w nie w salonie gier i strasznie mi się nie podobały. A jak sie póżniej dowiedziałem że aż "4" trasy (2 pods. + mirror mode) to juz wogóle przestałem się nimi interesować.
  • 0

#38 Gość__* Napisany 01 października 2005 - 17:41

Gość__*
  • Goście
ja jakis pół roku temu kupiłem saturna,nauczyłem się swapować i mam wszystkie ukochane gry + wiele więcej. jedyne czego mi brakuje to 3d pad. ale kiedyś go dostanę.
  • 0

#39 Victorino Napisany 10 października 2005 - 10:30

Victorino

    Mokujin

  • Narybek
  • 41 Postów:

Chcę kupić Tomb Raidera na Saturna, ale gdzieś przeczytałem, że aby robić save'y w tej grze trzeba mieć kartę pamięci. Czy jest to prawda???????????????


To bzdura, karta jest ci potrzebna tylko wtedy kiedy masz na maxa zapełnioną pamięć wewnentrzną konsoli. Spokojnie możesz inwestować w tą gre.
A swoją drogą jeśli masz możliwość zakupu karty pamięci to nie wachaj się bo to bardzo przydatny zakup, miejsce w pamięci konsoli w miare upływ czasu, i zakupu kolejnych gier zmniejsza sie szybko.

Se'ya
  • 0

#40 Gość__* Napisany 10 października 2005 - 11:07

Gość__*
  • Goście
a nie lepiej poswapowac ? ;)
  • 0

#41 kubicz Napisany 10 października 2005 - 13:53

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

A swoją drogą jeśli masz możliwość zakupu karty pamięci to nie wachaj się bo to bardzo przydatny zakup, miejsce w pamięci konsoli w miare upływ czasu, i zakupu kolejnych gier zmniejsza sie szybko.

Popieram Victorino, jak tylko zobaczysz gdzies karte pamieci to kupuj od razu.
Szczegolnie ze save'y ktore sa w pamieci konsoli, sa podtrzymywane przez baterie (tak jak reszta ustawien). Wiec jesli dlugo juz masz swojego Satka i nie wymieniales jeszcze baterii to moze okazac sie ze po pewnym czasie save'y znikna z pamieci wraz ustawieniami.
Ja mialem taka sytuacje ze kupilem Satka z padnieta bateria (nie wiedzialem o tym) i moj save z 4 godzin grania w FV szlag trafil. Teraz mam i nowa baterie i karte pamieci wiec sie nie martwie :D.
  • 0

#42 nicun Napisany 10 października 2005 - 19:21

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 652 Postów:

a nie lepiej poswapowac ? ;)

No właśnie!
...a jak to się robi?
  • 0

#43 kubicz Napisany 10 października 2005 - 20:04

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Ogolnie chodzi o to ze podmieniasz płyte pirata z oryginalna.
Mianowicie:
Zaklejasz czujnik od klapki cd-romu/unieruchamiasz go w inny sposob (dzieki temu mozesz grac przy otwartej klapce), wkladasz pirata i czekasz az rozpocznie sie odczytywanie, w pewnym momencie slyszysz jak soczewka lasera sie rusza i teraz trzeba wyjac pirata i zamienic na oryginala (chodzi o to ze laser zaczyna szukac kodu zapisanego na plycie). Oryginal zaczyna sie krecic i po chwili slyszysz jak soczewka lasera znowu sie porusza i w tym momencie zamieniasz oryginala na pirata. I jesli wszystko zrobiles dobrze mozesz grac :D. Słyszalem jeszcze ze swap trick'a lepiej wykonywalo sie na modelu 1.

ps. Opis moze byc niedokladny gdyz ja sam nigdy nie swapowalem, slyszalem tylko o tej technice odpalania gier.
  • 0

#44 nicun Napisany 10 października 2005 - 20:44

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 652 Postów:

Słyszalem jeszcze ze swap trick'a lepiej wykonywalo sie na modelu 1.

Bo model 1 miał diodę sygnalizującą czy laser pracuje, czy nie...
Ja nadal nie wyobrażam sobie, jak zrywać płytę z trzpienia w czasie pracy mechanizmu...
  • 0

#45 kubicz Napisany 10 października 2005 - 20:48

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Gdzies mam filmik jak to jakis gosciu robi, nie wyglada to na zbyt trudne.
  • 0

#46 nicun Napisany 11 października 2005 - 08:50

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 652 Postów:
A można go otrzymać (nie gościa, tylko filmik :)?
  • 0

#47 kubicz Napisany 11 października 2005 - 17:52

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Spoko, filmik wyslalem ci na maila. Enjoy :D
  • 0

#48 nicun Napisany 12 października 2005 - 13:17

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 652 Postów:
Dzięki jeszcze raz. Może będę miał okazję to sprawdzić, bo wylicytowany Saturn (chyba) już do mnie leci. :mrgreen:
  • 0

#49 Victorino Napisany 12 października 2005 - 14:45

Victorino

    Mokujin

  • Narybek
  • 41 Postów:
Swap jest prosty, kilka razy popróbujesz i bedziesz podmieniał gry na słuch.
ale zdaża się że niektóre gry maja mniejszy margines czasowy w którym musisz się złapać. Miałem tak z Panzer Dragon Saga-musiałem się zmieścic idealnie bo inaczej nie wychodziło, a Dark Savior odpalał sie gładko na luzaku, bez pośpiechu. Nie wiem dokładnie od czego to zależy.

Se'ya
  • 0

#50 nicun Napisany 12 października 2005 - 16:20

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 652 Postów:
A nie ma strachu, że laserek "zaświeci" w oko?
  • 0

#51 kubicz Napisany 12 października 2005 - 18:32

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Nie przesadzajmy, o razu zaswieci ;) przeciez nie musisz sie pochylac nad konsola zeby wymienic plyte. Tu wystarcza zreczne łapki :D.

ps. Nicun wysle ci na maila 2 filmiki z Segata Sanshiro, gosciem reklamujacym Saturna.
Niezle sa te jego reklamy.
  • 0

#52 nicun Napisany 12 października 2005 - 21:23

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 652 Postów:
Pytanie. Ile razy można popatrzeć bezpośrednio w laser, zanim stracimy wzrok?
  • 0

#53 kubicz Napisany 12 października 2005 - 23:51

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
A łatwiejszych pytań nie ma ;)? Nicun powiedz po co ty masz się gapić na ten laser ?
Masz "tylko" wsłuchać sie w ruch soczewki i wymieniać płytki :D.

btw. Nicun gratuluje zakupu Saturna, szkoda tylko że konsola jest bez gier (płytki demo nie liczę) ale nie można mieć wszystkiego ;)
Czyżbyś teraz się przymierzał do tego ?
Biała Sega Saturn
  • 0

#54 nicun Napisany 13 października 2005 - 10:15

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 652 Postów:

A łatwiejszych pytań nie ma ;)? Nicun powiedz po co ty masz się gapić na ten laser ?

Odpowiedź - dwa razy. Raz patrzymy lewym okiem, raz prawym ;)

btw. Nicun gratuluje zakupu Saturna, szkoda tylko że konsola jest bez gier (płytki demo nie liczę) ale nie można mieć wszystkiego ;)

Saturn jeszcze nie dotarł, więc nie ma czego gratulować (bo ostatnio orżną mnie koleś, kiedy kupiłem przejściówkę do gier NTSC do N64, więc teraz uważam). Cóż, gry jakieś też trzeba zdobyć.

Czyżbyś teraz się przymierzał do tego ?
Biała Sega Saturn

Licytuję tylko tak dla sportu, bo wiem że nie wygram :(
  • 0

#55 kubicz Napisany 13 października 2005 - 10:21

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

Licytuję tylko tak dla sportu, bo wiem że nie wygram Sad

Tylko on jest twoim poważnym przeciwnikiem: msxtrd, widziałem już parę aukcji w których wygrywał. Ostro gra i przede wszystkim zawsze podbija pod koniec.

Konsola jeszcze nie dotarła ? Dziwne nigdy się nie wystawia komentarzy przed dojściem towaru a z tego co widzę on już ci wystawił. Czyżby tak ufał polskiej poczcie ? Podejrzane :>
  • 0

#56 nicun Napisany 13 października 2005 - 13:54

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 652 Postów:

Tylko on jest twoim poważnym przeciwnikiem: msxtrd, widziałem już parę aukcji w których wygrywał. Ostro gra i przede wszystkim zawsze podbija pod koniec.

Na razie nie stać mnie na "rarytasy", może kiedyś ja będę silnym zawodnikiem i będę kupował co mi się podoba ;)

Konsola jeszcze nie dotarła ? Dziwne nigdy się nie wystawia komentarzy przed dojściem towaru a z tego co widzę on już ci wystawił. Czyżby tak ufał polskiej poczcie ? Podejrzane :>

Zdaje się że to "ona". Poprzednie jej aukcje dotyczyły Saturna (gier) i są za nie pozytywy. Może będzie dobrze.
Ważne, że dziś doarło VMU do Dreamcasta.

Pytanie na temat: Czy z pomocą multiregionu "Satellite" odpalę "pirata", czy też służy on tylko do odpalania oryginałów (importów)?
  • 0

#57 kubicz Napisany 13 października 2005 - 17:07

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

Czy z pomocą multiregionu "Satellite" odpalę "pirata", czy też służy on tylko do odpalania oryginałów (importów)?


Ciekawe zagadnienie. Sam cart pozwala odtwarzać tylko oryginalne gry ale nie wiem czy nie można by go uzyć przy swapowaniu (do piratów gier wydanych w Japonii).
Może ktoś inny wie, czy można za pomocą komba swap trick + multiregion odpalić pirackie gry które są w NTSC ?
  • 0

#58 mleko2099 Napisany 13 października 2005 - 17:34

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:

Czy z pomocą multiregionu "Satellite" odpalę "pirata", czy też służy on tylko do odpalania oryginałów (importów)?


Ciekawe zagadnienie. Sam cart pozwala odtwarzać tylko oryginalne gry ale nie wiem czy nie można by go uzyć przy swapowaniu (do piratów gier wydanych w Japonii).
Może ktoś inny wie, czy można za pomocą komba swap trick + multiregion odpalić pirackie gry które są w NTSC ?


Z tego co wiem to tylko oryginały ale głowy nie dam.
  • 0

#59 nicun Napisany 20 października 2005 - 16:46

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 652 Postów:
Ja tu tak na chwilę.
Ma ktoś do sprzedania pada do Saturna?

Edit:
Kupiłem bezprzewodowego, ale jak ktoś ma taniego i sprawnego pada, to też z chęcią kupię.
  • 0

#60 kubicz Napisany 22 października 2005 - 23:11

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Looknijcie na to:
Shining the Holy Ark
Ta giera rzadko gości na allegro (a jak słyszałem cudna jest).
  • 0