Skocz do zawartości

Zdjęcie

PSP - pogadanki


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1234 odpowiedzi na ten temat

#31 luck1985 Napisany 13 maja 2004 - 20:36

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Tu lepsze fotki wynalazlem , patrzecie jakie to jest DUZE jak Game Gear ......... http://gronet.tenbit...ki.php/in=9741/
  • 0

#32 Gość__* Napisany 14 maja 2004 - 08:31

Gość__*
  • Goście
PO przegladaniu stron IGN'u i zobaczeniu co PSP potrafi po prostu zostaje nam szykowac $$$ na premiere (dopiero za rok...)! Jeja! Co za cudo!
Dodany obrazek
argh, za rok! :x
GT4, FF: VII, PES, MGS: Acid, NFS'y i inne NBA Streety...
JA CHCE!!
Bezprzewodowy lan... ciekawe jak z zywotnoscia baterii. Od 2,5 do 10 godzin - duza rozpietosc...
Cena! Cena! Podobno ma byc mniejsza od N-Gage'owskiej, ale wieksza od GBA. Czekamy...
  • 0

#33 Gość__* Napisany 14 maja 2004 - 11:02

Gość__*
  • Goście
Moim zdaniem DS wygląda przy PSP dość żałośnie. Przypomina mi zresztą jedną z ich konsol z lat 80'.


Natomiast to co widać na PSP ma ogromnego kopa. GT4, FFVII, Death JR, Wipout... I to już teraz gdy programiści dopiero się uczą tworzyć gry na platformę. Po prostu strach się bać co będzie później :P .

A kto na tym całym zamieszaniu lepiej wyjdzie...
Odnosze wrażenie, że tym razem Nintendo może mieć kłopoty. Gry nie wyglądają źle w praniu - Metroid wygląda w porzadku - ale w porównaniu z tym co widać u Sony są raczej mizerne.
Zaletą jest kompatybilnośc w dół, tylko nie wiem po co kupować kosnolę , która ma w sumie niewiele większe możliwości (dla jednego gracza) i wygląda jak dopakowany SP.

Po za tym pozycje na PSP są jak się zdaje przeznaczone dla starszego odbiorcy. I kiedy rodzic będzie mial do wyboru kupić konsolkę dla dzieciaka, albo coś na czym będzie mógł obejrzeć film w pociągu, albo posłuchać muzyki, to raczej wybierze to drugie.

Liczę równiez na to, że będzie można na karte pamięci nagrywac programy (przez port USB). Czyli nawet jak MP3 nie będzie obsługiwane, to się ściągnie z internetu odtwarzacz i bedzie po krzyku. Albo jakieś animacje do puszczania w trakcie odtwarzania muzyki, przeglądarki plików graficznych, plany miast (po podłączeniu GPS'u)...


Oczwyiście najlepszy nawet sprzęt nie musi wygrać (że wspomni się tylko DreamCasta, czy X-boxa, któe to kosnolę są potężniesze jeśli chodzi o możliwości techniczne od konkurencji, a i tak walczą jeśli juz to 2 miejsce)
I nintedo bedzie mgło liczyć na fanów swoich produktów, jednak PSP wygryzie dla siebie jakiś kawałek tego tortu i to na stałe.

edit:
Karta pamieci może byc droga, ale trzeba pamiętać, że ta 8 megowa do PS2 starczaa bardzo długo. Więc kupi się raz i zapomni.

Jeśli chodzi o piracenie to bym zapomniał. Co z tego , ze rozgryzie się urządzenie, skoro nie będzie jak nagrać nośników ?
  • 0

#34 luck1985 Napisany 14 maja 2004 - 11:22

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Patrzac na zdjecia jedna sprawa jest przygnebiajaca, wszytko cacy duze i wogole bedzie fajnie lezec w dloniach , ale tutaj przewage ma SP , bo jest zamykany . A glowna role tutaj odgrywa ekranik zeby nie byl porysany eh A na tych zdj widac ze ekranik bedzie goly i wesoly :? A po naklejeniu naklejki ochronnej widac roznice bo mam taka na GBA...........
  • 0

#35 Gość__* Napisany 14 maja 2004 - 11:29

Gość__*
  • Goście
To się kupi za 20 złotych pokrowic i bedzie po spawie. Przy Gameboyach rozwinął się cały przemysł dodatków (podświetlacze, lupy, etc) i tu pewnie będzie podobnie.
  • 0

#36 luck1985 Napisany 14 maja 2004 - 11:34

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Pokrowiec to SHIT na calego , te wszytkie lupki inne wiekszosc to tandeta z Thailandi , jedynie co dobre to akumulatorek do Advance , ale ta lupke se mozna darowac lepiej nie grac w cale , bo posiadam taka , dostalem przy zakupie konsolki , jezeli sony PSP nie bdezie mialo podswietlania co cienko na maxa , musi miec podswietlanie !!!!!!!!!!! Chociaz jedno mnie martwi ogladajac te zdjecia nie widze przycisku ktory by sie zwal LIGHTS albo ILUMINATOR , zdj pokazujace grajacych ludzi w PSP , pokazuja ze chyba brak takiej funkcji bedzie , bo gry sa dosc ciemnie ......... Ale to jest chyba nie mozliwe ..... :roll:
  • 0

#37 marioo Napisany 15 maja 2004 - 00:24

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
:shock: Zobaczyłem pierwsze gry w akcji z PSP, i zgadzam się z waszymi opiniami. SZOKK!!! przeż bardzo duże S.... czegos takiego jeszcznie nie było, aż strach pomysleć jakie konsolki przenosne będą za kilka latek :o PSP prezentuje grafikę dużo lepszą od PSX, a to dopiero początki. Widać że sony na dobre zaczyna królować na rynku konsol:) Aż strach pomyśleć jakiego powera zawierać będzie PS3 :shock: IDĄ chłopcy wspaniałe lata dla nas ! ojjj tak, będziemy się przez najbliższe lata wiele razy ekscytować...
  • 0

#38 Gresh Napisany 15 maja 2004 - 09:45

Gresh

    Chocobo

  • Narybek
  • 21 Postów:
juz o tym pisalem i ochrona ekranika to mega problem!!
martwia mnie tez wymiary, wiecie fajnie miec 16:9 i 4 cale , ale kurcze przeciez to sie do kieszeni nie miesci, jak dla mnie moga to byc problemy z tym portable:) - ciekaw jestem czy bedzie mozna podlaczyc psp do telewizora i uzywac jako stacjonarnej:)

a nawiazujac do gamegeara - to wielkosc jest porownywalna ( mialem tamto zabojstwo jak dla mnie 100 razy lepszy byl od gb ) ale maly bylem i po 1 grania i 6 bateriach - bolały mnie ręce, i tego sie obawiam przy psp - duzy ciężar i szeroko rozstawione rece = BÓL W NADGARSTKU:(:(

ale i tak wydam nawet 250 doll - by sobie to kupic.
a tak na koniec - ten koles na konferencji mowil : "psx startowal z cena 299 dol, ps2 startowal z cena 299" a co jesli psp wystartuje z tą cena??
w europie do 299 eurosow - mega duzo jak na portable:)
  • 0

#39 Gość__* Napisany 15 maja 2004 - 10:55

Gość__*
  • Goście
Po prostu PSP nie będzie chowało w kieszeni, tylko nosiło na piersi (jedną ręką grając, a w drugiej trzymająć pojemnik z gazem i celując we wszystko co się rusza :twisted: ) albo w torbie. Inaczej sobie tego nie wyobrażam. Zresztą na fotkach jest torba na urządzenie.

A co do ceny. Przypuszczam, że jednak ceny DS'a i PSP będa zbliżone.
Nintendo w przedsprzedaży wyceniło swoją maszynkę na 199$, więc w zwykłej sprzedaży, to będzie pewnie jeszcze droższe.

Sony mówi o przedziale między 199$ a 299$.

Tylko po tym co zobaczyłem w plikach wideo przedstawiających DS'a i jego gry , to wziałbym go tylko wtedy, gdyby mi ktoś zapłacił. Bo sa bardzo mizerne.
  • 0

#40 Kaxi Napisany 15 maja 2004 - 11:10

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Wszystko spox ale jedna maleńka uwaga: DS nie jest konkurencją dla PSP, bo ten drugi jest konkurencja dla GBA. Dopiero nastepca GBA bedzie konkurował z PSP. A DS to nie ejst nowy gameboy tylko coś z boku. Coś co ma przyciagac różnorodnością, a nie powerem graficznym, który jest jaki jest (DS to takie podrasowane N64, a PSP to taki lekko obcięty DC - przynajmnie po tym co dotąd pokazano). Aha, i jeszcze dwa sprostowania: ten screen z GT4 pokazany na poczatku E3 to był nie tyle co fake tylko po prostu wklejony ovrazek. Na tym screenie pisze: Scren simulated. A tak przy okajzi RE4 na DS również jest nieprawdą: serwisy netowe coś pokręciły.

Aha, żeby było jasne. Nie piszę że DS jest lepsze od PSP. PSP jest DUUUŻO mocniejsze graficzne. Chcę tylko zaznaczyc ze obie platformy nie beda bezposrednio konkurowały.
  • 0

#41 Matt Napisany 15 maja 2004 - 11:36

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
TRACH! BUM! W tym miejscu pojawiam się ja! Jasne! Obrazek z Toyotą Suprą był tylko Screen Simulatorem, dającym mniej więcej rozeznanie w tym, jak obraz 16:9 rozkłada się po ekranie. ALE PANIE KAXI! Zobacz pan, że już tego samego dnia SONY ZADEMONSTROWAŁO nieinteraktywny pokaz GRAN TURISMO 4 MOBILE, który nieuchronnie zmierza na PSP! Filmy zdmuchują czapę! Odwzorowanie GT4 jest niemal IDEALNE! Ja nie wiem, czy PSP będzie konkurowało z NDS z tej racji, że NDS pozostaje zabawką do gier, zaś PSP jest MIĘDZY INNYMI gierkomatem. Pozostałe funkcje to filmy (MPEG4), muzyka (ACC, MP3, ATRAC), bezprzewodowa komunikacja, radio, USB2.0, itd! Karta pamięci, tzw. Memory Stick zalega w sklepach już dawno i możemy nabyć zarówno 16MB wersję jak i 512MB (tylko na zachodzie). Ja mam do aparatu 256MB i w momencie kupienia PSP (wiosna 2005) przestanę używać jej do zdjęć 8) . I tak to.
  • 0

#42 Kaxi Napisany 15 maja 2004 - 11:53

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
W takim razie poproszę jakis link do filmiku, screenów z GT Mobile, bo mnie niestety to info ominęło (sam wiesz dlaczego).
  • 0

#43 Matt Napisany 15 maja 2004 - 12:01

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Nie ma problemu!

LINK

miłego
  • 0

#44 luck1985 Napisany 15 maja 2004 - 14:18

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
E tam DS , teraz kazdego oczy beda zwrocone w kierunku PSP , przeciez ten film z GT pokazuje gre , jak na duzej konsoli :? Wydaje mi sie ze PSP to druga mlodosc SONY , RIDGE RACER , Medievil (chyba tak sie to pisalo) to gry z PSX 8) Konsola bedzie wymiatac , i Nintnedo chyba ma powazne problemy , musza sie postarac z nastepca Game Boy'a Advance i SP ............ Chociaz nie widze zadnego przyciku odpowiedzialnego za podswietlenie , ale to raczej nie mozliwe zeby PSP nie posiadalo takiej funkcji , bo w sumie widzac zdj grajaych ludzi , mozna zobaczyc ze ekranik jest ciemny :roll: A fajny jest kolor Zolty i ten Bialy z Tribalami czy cos w tym rodzaju ........... Swietna jest klawiaturka , i ciekawi mnie cena tego cacka w Polsce sadze ze do 1000 zl powinno sie zmiescic :wink:
  • 0

#45 Kaxi Napisany 15 maja 2004 - 16:11

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Szczerze? Dla mnie ten filmik rzekomo z GT4 Mobile to albo co najwyzej intro z tej gry lub zapuszczony FILMIK z GT4 na PS2. Po prostu nei wierze by ta gra tak wygladala, zwłaszcza ze reszta pozycji jakie widzialem (MGS, Suphon Filter, THUG2, Death Jr.) nie dorównuje pozycjom z PS2. To jakim cudem jedna z najładniejszych gier na Czarnulę ma śmigać na PSP? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że PSP to coś w okolicy Dreamcasta.
  • 0

#46 Gość__* Napisany 15 maja 2004 - 18:35

Gość__*
  • Goście
Wydaje mi się Luck, że wspominając o filmiku z GT popełniasz jeden zasadniczy błąd. Otóż pokazuje on jakiej jakości filmiki mozna na PSP pokazać, ale niekoniecznie pokazuje, że podobnej jakości grafikę można uzyskać w grze.

Co do konkurowania... Sądze, że mimo wszystko NDS i PSP będą ze sobą konkurować. Sprzęt Sony ma się pokazać wkrótce po produkcie Nintendo. Więc nie ma znaczenia, jakie są możliwości obydwu platform - ponieważ pierwsza powstaje w odpowiedzi na pojawienie się drugiej, ponieważ pojawią się zaraz po sobie, to między nimi a nie między następcą SP będzie stoczona walka o rynek.

Obawiam się zresztą, ze jest ona już przez Nintendo "przegrana". DS powstal na szybko ponieważ trzeba było zaprezentować jakąś odpowiedź na platformę Sony. Nie jest ona jednak zachwycająca i PSP ma w ręku wiekszość atutów - różnorodne gry (chyba każdy gatunek ma przynajmniej jedną w swej reprezentacji), które sa obecnie na bardziej zaawansowanym etapie produkcji niż ma to miejsce w przypadku Nintendo, zdecydowanie większe możliwości techniczne i bardziej wszechstronne zastosowania. Z drugiej strony Nintedno wyrobiło sobie wśród graczy markę i oni nie pozwolą DS na szybkie oddanie pola.
Nie mmożna zresztą mówić o przegranej. Udział firmy w rynku jest bowiem zbyt duży, żeby z miejsca nastąpiło jakieś załamanie.

I tutaj jest kwestia następcy SP. Sprawa nie wydaje mi się taka prosta, żeby od razu mówić iż będzie to konkurent PSP. Złoży się tu bowiem kilka kwestii. Takich jak udział Sony w rynku, czas potrzebny na stworzenie gier, czy okres przydatności produktu. Chodzi tutaj o to, ile czasu minie zanim Nintendo wprowadzu swój produkt na rynek. Nie można bowiem oferować ludziom nowego produktu zaraz po tym jak stworzyło się inny.
Ilu ludzi się przekona, że w rok po kupieniu konsoli jest ona przestażała, skoro GB są na rynku już bardzo długo ? W tym samym czasie PSP będzie wykrajało dla siebie swój kawałek tortu.
Po za tym sprżet trzeba będzie wypromować i to w sumie dwa razy. Raz w przypadku DS'a a drugi SP-next. A tym może być ciężko.
Zresztą chyba ktoś od Nintendo mówił, że DS może być dla nich wozem albo przewozem.

Takie moje wróżenie z fusów :D .
  • 0

#47 Gresh Napisany 16 maja 2004 - 14:00

Gresh

    Chocobo

  • Narybek
  • 21 Postów:
a mi zdaje ze gt mobile bedzie tak wygladac jak na filmiku , zobaczcie sobie tonego hawka na psp - wyglada tak samo jak na ps2 , na dobry filmach a nie z konferencji.
dalej to ze nintendo mowi ze bedzie mialo odpowiednika dla psp i ze ds jest tylko czyms ala Virtual Boya to sie grubo mylą.

Rynek o tym zadecyduje, i widac ze sony zabralo sie do wkroczenia na rynek handheldow tak jak do startu psx'a , czyli gry dla starych i mlodych, same hiciory i troche gierek dla japonczykow ( kólkii;) a nintendo jak to nintendo - tradycyjnie , szkoda ze juz dawno tak sie nie postepuje zeby zdobyc rynek. wypuszcza mariana - konwersje z n64 i mysla ze ludzie sie rzuca.
zastanawiam sie nad kosztami ds - dwa wywietlacze - duzo drozsze rozwiazanie niz psp - jeden duzy TFT i do tego cartrige - tez drogie:)

na koniec o podswietlaniu psp - ekran LCD TFT - nie potrzebuje podswietlania :) , komorki same generuja swiatlo, dzieki czemu kolor jest lepiej nasycony, rownomiernie oswietlony ekran i do tego kolor czarny jest kolorem czarnym a nie popiolowatym:):) jakosc ekranu widać jak puszczaja spidermana 2 na psp:):) rullezja!!
  • 0

#48 luck1985 Napisany 16 maja 2004 - 14:20

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Gresh kto chcesz napisac ze jak bedzie ciemno , np w nocy na lozku bedziesz chcial grac to bedzie wszycko widac tak ????? mi sie zdaje ze nie , ekran ok moze miec ladniejsze kolory i wogole ale jak bedzie ciemno to i tak nic nie zobaczymy , musi miec to samo co SP wciskamy guzika i gramy w ciemnosciach , w lozku pod koldra :wink:
A co do DS to sadze ze chyba sie skonczy ERA GRAJ CHLOPCA , co z tego ze nintnedo ma fanow i wogole klientow wsrod przesnosnych konsol , ale ludzie potrzebuja zmian , czego nintendo nam nie potrafi zafundowac , zachowuja sie jak monopoliscie jak Microsoft ktory wypuszcza windowsy ktore sa do siebie podobnei maja ful bledow , tak samo nintnedo nic nie robi , od 1 game boya ten sam krzyzak te same guziki AiB zero zmian !!!! Wszyszczy maja dosyc fimry nintendo , nawet nie pomogl im w 96 r analogowy pad i mario 64 , bo mialo 80 % rynku dzis nie wiem ile ma , ale to tylko moja opinia ze wszytkim obrzydl znaczek Nintendo i gry z mario , trzeba czegos nowego , i to nam zapewnia i zapewni firma SONY wraz ze swoim PSP
  • 0

#49 Kaxi Napisany 16 maja 2004 - 14:20

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
THUG 2 wygląda świetnie -w pełni sie z tobą zgadzam. Ale pod żadnych pozorem nie wygląda jak na PS2 czy GCN!!! Trochę obiketywizmu!! Co do mariana - plansza jest w SM64, ale gra jest czyms innym - tu sie mylisz. A jeśli chodiz o koszty to już zupełnie gadasz bzdury. Przewidywana cena DS 200$=800zł (wiarygodne źródła) a PSP to między 200$ a 300$ (SONY) ale według niektorych bedzie to minimum 300$. Duzo drozsze rozwiazania? IMO laser tez tani nie jest. Zreszta niewazne ile to ich kosztuje tylko za ile beda sprzedawac.
  • 0

#50 luck1985 Napisany 16 maja 2004 - 14:24

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
DS moze kosztowac 500 zl nawet a PSP niech kosztuje 1000 zl ,PSP oferuje ogladanie filmow i sluchanie muzy i wogole , a DS nie wiem czy ma takie mozliwosci, PSP ma to wbudowane , a do produktow Nintendo sa te przystawki , szkoda ze nie sa orginalne firmy Nintendo tylko same tandety MADE IN CHINA
  • 0

#51 Kaxi Napisany 16 maja 2004 - 14:40

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Luck ustosunkuję się do twojej poprzendiej wypowiedzi. Sorka, ale chrzanisz głupoty. Nintendo nie potrafi zafundować zmian? Nintendo DS to anjwieksza rewolucja w historii kiesoznsolek. Dlaczego uwazasz ze PSP daje nam cos nowego? Właśnie gówno daje, przynajmnije jesli chodiz o granie. Daje nam mocniejsza grafe i NCI WIĘCEJ. Jak mysliszk, jak bedzie wygladal GBA2? Będzie mocniejszy niz GBA i PSP (zakladam tak gdyz ukaze sie sporo poznije) i co... nic wiecej. Byc moze bedzie mial więcejprzyciskow oraz odtwarzanie filmow i muzyki. Tego wszyscy się spdoziewają. Czy to jest rewolucja, powiew swiezosci? Chyba sie zgodzisz ze nie. I to wlasnie zauwazylo Nintendo i dlatego zdecydowało się na stworzenie DS. DS to jest innowacja, a PSP to mocniejszy GBA z kilkoma fukcjami ktore pomijam (nie interesuja mnie filmy i muza na handheldzie - które IMO trudno anzwac rewolucja). Już załóżmy nawet ze filmy i muze uwazasz za rewolucje - ale jak do JASNEJ CHOLERY mozesz mowic ze DS to to samo co GBA? To zakrawa albo o autyzm albo fanboystwo. Zero zmiam? Już nie liczac DS, to GB w swojej ewolucji dostał spusty, pdoswietlany ekran oraz baterie litowo-jonowa. Tylko A i B? DS ma dwa spusty, przyciski a, b, x, y (co za roznica czy to literki czy figury geometryczne?), dotykowy ekran, mikrofon - to wszystko do sterowania!!! Jasne, mozesz jak akzdy uwazac ze PSP bije na glowe DS, jednak nie pisz ze DS to kolejny GB bez zadnych innowacji, a PSP to super oryginalna mszynka. Bo to jest cholerna bzdura.

Edit - DS. 1000zł za PSP? To chyba maksymalnie minimum :lol: . Cena w Polsce może wynieść nawet 1800-2000zł :!:

Edit2: I jak uargumnetujesz swoją wypowiedź? :twisted:
  • 0

#52 luck1985 Napisany 16 maja 2004 - 15:07

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
No to niech wyjda te konsolki GBA2 narazie nie widac ani nie slychac DS to dla mnie zada rewolucja , rewolucja bylo dla mnie jak zagralem poraz 1 w Castlevanie na advance , ale nintnedo robi sie nudne , Ty jests moze fanem albo cos ale chyba raczej to wiec bron swojej firmy , mnie ta firma nudzi , a ze mam Advance dlatego ze nie ma innej konsoli przenosnej w Polsce , gdyby do dzisiaj wychodzili gry na Neo Geo bym mial Neo Geo , a jak wyjdzie DS to co ? pierwsza gra na starcie bedzie MARIO DUAL SREEN ?????Wedle mnie frma Nintendo jest nudna , a zalety ktore wymieniles to ok , spusty ma Advance , ale po tylu latach nadal w Advancie nie dodano podswietlania ani akumulatorka , dopiero dodali to w SP , sadze ze DS to nie wypal i bedzie nie wypalem , z czym sie zgodze to jak wrescie cos powiedza na temat Advance 2 wtedy bede mogl napisac ze Advance 2 moze byc dobry , a ze PSP bedzie na rynku dobrze nam wyjdzie , przynajmniej nintnedo sie postara przy GBA2 bo naprawde przez tyle lat duzo nam nie dali , dwa spusty lepsz procek ............i to ze sie konsolke trzyma poziomo co jest wygodniejsze , a SP nie ma spustow .PSP zmieni wiele , DS co mi daje , drugi ekran ????? Chociazby te gry na PSP wiele zmienia wsrod przenosnych konsol , i musze szczerze przyznac ze gdry gram w mario na starego Game boy'a a w mario na advance to nie widze oszalamiajcej roznicy ,miedzy tymi grami .......
  • 0

#53 Gość__* Napisany 16 maja 2004 - 15:10

Gość__*
  • Goście
Ja bym prosił, o zdjęcie z tymi spustami bo ich jak na razie nie widziałem.

DS. 1000zł za PSP? To chyba maksymalnie minimum . Cena w Polsce może wynieść nawet 1800-2000zł


Dlaczego tak uważasz ? Ceny są u nas bardo zblizone.
Gamecube w angielskim amazonie kosztuje 75 funtów, co po przeliczeniu daje jakieś 525 złotych.

W Ultimie za tą samą konsolę damy prawie 600 złotych, ale otrzymujemy jeszcze grę.

Jesteśmy równiez w Unii i w związku z tym odpada kwetia ceł. Nie ma żadnego powodu dla kórego PSP miałoby byc u nas znacząco droższe niż na zachodzie.

A i w przedsprzedaży DS kosztuje 199$.
  • 0

#54 Kaxi Napisany 16 maja 2004 - 15:22

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Nie mam obrazka na którym widać spusty z DS ale widziałem filmik gdzie ktoś go wciska, poza tym w wielu miejscach o tym pisze. Luck - znowu chrzanisz głupoty. Nintendo cie nudzi? Proszę bardzo, tu masz pełne prawo. DS żadna rewolucja? To opinia, rowniez nic do zarzucenia. SP nie ma spustów? BUAHAHAHAHAHAHA!!!! O genisuzu, to jak się na nim steruje w grach ktore z nich korzystaja??????/ :lol: Oh, nie ma to jak sie wypowiedziec na temat czegos o cyzm nie ma sie pojecia. Trzymales chociaz SP w rece? Sadze ze nie. Uwazasz ze dwa ekrany, dotykowy ekranik i mikrofon NIE są żadna rewolucja i nic ci nie daje, nie wnosza zadnej nowsci do swiata kieszonsolek. A co wnosi PSP? Głównie szybszy procek (co jak wspomniales przy okazji GBA jest nudne i nie jest niczym szczegolnym). Jeszcze cos? No odtwarza filmy i mp3, ale czy to naprawde jest taka wielka rewolucja? Większa niz dotykowy ekran, dwa wyswietlacze? Nie bądź śmieszny. Ofkoz, to jest krok naprzód, choć iMO krok w bok, w stronę wielozadaniowych zabaweczek. Ciągle piszesz, że atuty DS to zadne innowacje i dodajesz ze PSP wiele zmieni - ale nie piszesz czym. Lepsza grafa? To az taka rewolucja? DS tez ma lepsza grafe i GBA2 tez bedzie mial. A zreszta twoim zdaniem danie lepszego procesorka to nic oryginalnego. A co do tego ze dopiero w SP dali akumulatorek i podswietlenie. A teraz pytanie za 100 punktów: czy PSP ma podswietlany ekranik i czy ma akumulatorek? (uwaga: wydaje mi sie ze nie, ale Matt wie tu lepiej wiec...tu masz szanse mnie zagiac :twisted: )


Do Tego Pana co się wypowiedział o cenie a zapomniałem xywki: DS kosztuje 199$ w przedsprzedaży gdyż Nintendo twierdzi że to maksymalna cena; skądinąd wiem, ze polska cena również nie przekroczy 800zł. Oficjalnie Sony krzyczyć będzie sobie za PSP od 199$ do 299$. Jednak ja nie wierzę w żadną kwotę poniżej 299$. Na starcie ofkoz. Po prostu nie wierzę. A przypominając sobie sytuacją z premiery PS2 i jej oficjalna cene nie ejstem optymista...
  • 0

#55 luck1985 Napisany 16 maja 2004 - 15:26

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
hehehe No wlasnie SP nie trzymalem w rece i moglem tam dac znak zapytanie , ale ogladam na aukcjach SP z wsztytkich stron i na serio nie widze gdzie SP ma te spusty jak bede w jakims markecie zobacze z czystej ciekawosci , i raczej nie chodzilo mi oto ze np MP3 to jakas nowosc tylko ze te wszytkie bajery sa wbudowane w konsolkach Nintnedo bylo trzeba dokupic denne pdrobki , i tutaj jst rewolucja ze tyle rzeczy bedzie posiadac PSP , narazie pisze co mi sie wydaje i jest to moje zdanie , nie mowie ze jak zobacze DS i zagram w gre to bede posiadal DS , z tego co widze slysze i czytam sadze ze PSP bedzie lepsz od DS a narazie poczekamy i zobaczymy i sam jestem teraz ciekawy GBA2 .....
  • 0

#56 gruby Napisany 16 maja 2004 - 15:32

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

PSP oferuje ogladanie filmow i sluchanie muzy i wogole , a DS nie wiem czy ma takie mozliwosci, PSP ma to wbudowane , a do produktow Nintendo sa te przystawki , szkoda ze nie sa orginalne firmy Nintendo tylko same tandety MADE IN CHINA

Życzę miłego oglądania filmów na tym ekranie i to w ruchu. :D To że PSP ma taką możliwość nie oznacza, że jest ona efektywna. Ja np.: osobiście wiem, że nie wiele z nas będzie oglądało filmy na kieszonkach. Bo one nie są do tego. CO zaś do PSP, niestety nie jestem za. Line-up faktycznie rządzi, ale tak naprawdę, to jest po prostu GBA SP z lepszą grafiką. Tak to widzę. Może skrzyżowane jeszcze z N-GAGE. Bardziej szanuję DS. Oczywiście również dlatego, że lubię Ninny, ale połowa z Was jest fanami SOny, więc tez gloryfikujecie PSP, tak jak ja DS :D. Wydaje mi się, że tutaj najlepiej widać, komu z tych firm zależy na rozwoju rynku i przyjemności graczy. DS ma tonę nowoczenych i oryginalnych funkcji, a PSP ma tonę zbędnych bajerów i jego jedyną nowością jest lepsza grafika. Swoja drogą, jestem przekonany, że różnica w grafice (użytkowo pojętej) obu sprzętów, na ich ekranikach będzie niewielka. Oczywiście PSP jest mocniejsza itd, z tym nie ma co dyskutować bo to fakt. ALe zastanówmy się czy ta różnicę będzie widać. I zcy będzie ją widać aż tak, żeby zapłacić za nią tysiąc złotych...
  • 0

#57 luck1985 Napisany 16 maja 2004 - 15:37

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
gruby a granie w gry w ruchu jest fajne ?????? a w pociagi nie nosisz TV 14 calowego ze soba :D Wiec jak bedziesz jechac pociagiem 6 godzinwsadzisz sobie film i zaczniej ogladac i zle nie bedzie ;)Ale racja bajery sie nie przydadza , moim zdaniem konsola jest do gier , jak widzewynalazel o nazwie N-Gage to plakac mi sie chce , Telefon to telefon , konsola to konsola .
  • 0

#58 gruby Napisany 16 maja 2004 - 15:43

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

gruby a granie w gry w ruchu jest fajne ?????? a w pociagi nie nosisz TV 14 calowego ze soba :D Wiec jak bedziesz jechac pociagiem 6 godzinwsadzisz sobie film i zaczniej ogladac i zle nie bedzie ;)Ale racja bajery sie nie przydadza , moim zdaniem konsola jest do gier , jak widzewynalazel o nazwie N-Gage to plakac mi sie chce , Telefon to telefon , konsola to konsola .

Jak tam sobie chcesz luck. Broń ile wlezie PSP. Fakty sa takie, że ta konsola nie jest niczym ciekawym. I tyle.
  • 0

#59 luck1985 Napisany 16 maja 2004 - 15:46

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
E tam , Wole poczekam az bedzie PSP i DS i moze info o GBA2 wtedy bedzie mozna gdybac . POZDRO dla wszytkich fanow jak i NINTNEDO i SONY 8)
  • 0

#60 slave Napisany 16 maja 2004 - 16:32

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:

[...] ds to dla mnie zadna rewolucja [...]

roootfl... mimo, iz w rywalizacji nowych kieszonsolek kibicuje psp to tym razem musze przyznac racje kaxi'emu. luck, nie pieprz glupot, ze nds nie jest rewolucyjnym sprzetem. czlowieku, ta kieszonsolka posiada dotykowy ekran... jak mi podasz choc jeden przyklad innego handheld'a, ktory tez go ma, jestem gotow obrzucic cie zlotem, pasc na kolana i przyznac racje, ze nintendo nie wprowadzilo niczego nowego do ich produktu. w tym momencie popisales sie tylko swoja glupota, ignorancja i [prawdopodobnie] nieznajomoscia tematu kieszonsolek. nowa grafike rowniez traktuje jako rewolucje [bo to, ze ktos zdolal wepchnac takie COS do tak malego sprzetu, ociera sie o ta definicje], ale dotykowy ekran to cos duzo wiecej. cos, czego do tej pory nie moglismy uswiadczyc nigdzie indziej. i tu punkt idzie w strone ninny, bo oprocz obdarowania graczy lepsza niz w gba grafika, dali nam jeszcze cos, co doda smaku pozycjom ukazujacym sie na ich sprzet. chociaz z drugiej strony - niezbyt wygodnie bedzie gralo sie w takie pozycje jak zaprezentowany juz 'sonic' czy 'metroid' podczas podrozy. ale komu to przeszkadza? i tak wiekszosc posiadaczy przenosnych zabawek bawi sie swoimi handheld'ami w domu, w obawie przed utrata tego 'skarbu'.

[...] osobiscie wiem, ze niewiele z nas bedzie ogladalo filmy na kieszonkach. bo one nie sa do tego [...]

tak samo jak nie sluza [a raczej nie powinny] do odsluchiwania mp3, rozmawiania ze znajomymi i tak dalej. moze u nas w kraju nie przyjmie sie ogladanie filmow na psp, ale co z tego? japonczycy tworza takie cudenka glownie z mysla o ich rynku, a chyba kazdy wie, ze ci ludzie kochaja tego typu bajerki... jak zreszta wszystko to, co zminiaturyzowane - a jak dostana do sklepow 'kino domo... eee... kieszonkowe' to co drugi mieszkaniec kkw bedzie chcial miec to cudu w swoich raczkach.

[...] e tam. wole poczekac az bedzie PSP i DS, i moze info o gba 2 - wtedy bedzie mozna gdybac [...]

cos szybko sie poddajesz... zbyt duzo argumentow ze strony "przeciwnikow" psp?

[...] edit - DS. 1000 zl za PSP? to chyba maksymalnie minimum. cena w polsce moze wyniesc nawet 1800 - 2000 zl [...]

chyba troche przesadziles, kaxi ;]... tyle to kosztowal xbox na poczatku swojej kariery w polsce. psp bedzie kosztowalo najwyzej 1000 zlotych... nie sadze, by sony wywalilo pod swoja maszynke jakies olbrzymie ceny - w koncu konkurencja patrzy.
  • 0