Skocz do zawartości

Zdjęcie

El Shaddai: Ascension Of The Metatron

Ignition Tokyo Ignition PS3 X360

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
85 odpowiedzi na ten temat

#61 Danteusz Napisany 17 września 2011 - 17:48

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 890 Postów:
Nawet nie widząc oceny byłbym zainteresowany, po prostu podobało mi się to jak gra się prezentuje
  • 0

#62 Gość_Kazuo_* Napisany 16 października 2011 - 15:02

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Dopiero dzisiaj, przeglądając nowe N+ dowiedziałem się o tym tytule. Zaraz po przeczytaniu recki wbiłem na youtube, obczaiłem kilka filmików, zesrałem się w majty po zobaczeniu gry w ruchu i wrzuciłem ją na swoją listę top 10 do zagrania.
  • 0

#63 Shinigami Napisany 16 października 2011 - 15:03

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Ściągnij sobie demo.
  • 0

#64 burnstein Napisany 16 października 2011 - 15:24

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 135 Postów:
Kolega Kazek nie posiada żadnego currenta, nawet Wii.
  • 0

#65 Gość_Kazuo_* Napisany 16 października 2011 - 15:28

Gość_Kazuo_*
  • Goście
...póki co.
  • 0

#66 qpa123 Napisany 31 października 2011 - 12:21

qpa123

    Mokujin

  • Narybek
  • 35 Postów:
Ostatnio kupiłem sobie tę grę. Moje odczucia są takie:

- Design jest boski (nie każdemu może przypaść do gustu), jednakże brak AA (tylko na PS3) jest miejscami bardzo widoczny. W miejscówkach cały czas coś się dzieje- to na plus.
- Walka jest OK- całkiem trudna. Mi brak combosów, tak samo jak mała ilość broni, nie za bardzo przeszkadza, gdyż nie liczyłem na walki takie jak w God of War. Patent z Purification uważam za niepotrzebny, a nawet denerwujący.
- Dialogi i fabuła są całkiem dobre- interesujące. Szybko można załapać, o co mniej więcej chodzi.
- Co do eksploracji...do trybu 2D nic nie mam- plansze są ciekawie wykonane. Natomiast boli statyczna kamera w trybie 3D, czasami nie można trafić w miejsce, do którego się chce trafić.
-Muzyka jest całkiem dobra. Dubbing jest naprawdę niezły, ale brak lipsynca boli.

Gra jest całkiem dobra, ale powinna zostać wypuszczona później, by jej twórcy mogli zarobić.
  • 0

#67 ACZ Napisany 31 października 2011 - 14:06

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:
gra ma ponoć różne proporcje walki i platformowania w zaleznosci do tego jaki poziom trudnosci wybierzemy.
na normalu jest wiecej platformowki, a mniej walki, a na hardzie wiecej akcji z walką, a mniej platformowania. ciekawe rozwiazanie.
w gre jeszcze nie gralme, opieram sie na tym co napisali w recce w neo+.
  • 0

#68 Sylvan Wielki Napisany 24 listopada 2011 - 11:35

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:
Widziałem zwiastun. Kupuję. Coś niesamowitego. Oby okazała się równie znakomita co filmiki z jej prezentacją.
  • 0

#69 Sylvan Wielki Napisany 25 stycznia 2012 - 12:05

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:
Wczoraj przeszedłem El Shaddai. Ta gra to coś niesamowitego. Niby technicznie nie powala na kolana, ba, mało tego, trzyma poziom gier z poprzedniej generacji, ale ten niesamowity design.... :o
Artyzm przez duże "A". Absolutnie każda plansza urzeka i w zasadzie tylko w jednej widać typowo japoński klimat, ale i ona może się podobać. W tym tytule nawet ekran "game over" jest pierwszoligowy.
Raz jeszcze, gromkie brawa za cudowną prezentacje.

Muzyka także trzyma bardzo wysoki poziom, choć nie ma już takiej mocy jak oprawa graficzna.

Do samej grywalności również zastrzeżeń nie mam. Pojawiały się zarzuty, że nudno. Cóż, każdy ma swój indywidualny gust. Nie wnikam. Każdy etap to nowe wyzwanie platformowe, jak i ciekawe pomysły. Walka jest tu niejako dodatkiem, zatem o sztampie nie może być mowy. Same pojedynki też mi się podobają. Niby tylko trzy bronie, kombinacji także znacznie mniej niż w Bayo, ale to mało ważne skoro pojedynki dają frajdę.

Całość jest takim KIller7 tej generacji.

Warto mieć w swojej kolekcji.
  • 0

#70 ACZ Napisany 26 stycznia 2012 - 00:56

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:

Do samej grywalności również zastrzeżeń nie mam. Pojawiały się zarzuty, że nudno. Cóż, każdy ma swój indywidualny gust. Nie wnikam. Każdy etap to nowe wyzwanie platformowe, jak i ciekawe pomysły. Walka jest tu niejako dodatkiem, zatem o sztampie nie może być mowy.

ponoc wszystko zalezy do tego jaki sie poziom trudnosci weźmie.
im wyzszy poziom trudnosci tym mniej platformowania, a wiecej walki. taki ponoc gra ma myk.
nie wiem czy to prawda, tak w zapce w Neo+ pisali kilka miechów temu.
  • 0

#71 burnstein Napisany 26 stycznia 2012 - 02:59

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 135 Postów:
Artyzm? Chyba autyzm.
  • 0

#72 Sylvan Wielki Napisany 26 stycznia 2012 - 16:49

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Taaa....
  • 0

#73 Shinigami Napisany 17 kwietnia 2012 - 23:29

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Nareszcie skończyłem :trup: Gdyby nie to, że z Nierem przesiedziałem 40 godzin, pomyślałbym, że po prostu się starzeję albo mam złe dni czy coś, ale nie, ta gra jest po prostu NUDNA. Połowę przechodziłem przymuszając się, już przed połową przestałem odczuwać radość z grania. Oczywiście do grafiki i wyglądu świata trudno się przyczepić, bo są piękne, ale one gry nie ratują. Elementy platformowe w 2D są docyś spoko, te w trzech nie. Kamerą poruszyć nie można, przez co w późniejszych etapach skacze się prawie jak z zamkniętymi oczami, licząc, że jednak na coś się spadnie. Walka na szczęście nie jest zła, ale jest jej dosyć sporo, więc, jak w God of Warach, po pewnym czasie przelatywałem przez przeciwników jak najszybciej nawet nie eksplorując za bardzo, żeby przypadkiem na grupki nie wpaść. Do tego z bossami walczy się po milion razy, a wszystkie, oprócz właściwych starć, nie dają nic. Można na takiego wejść, wygrać albo przegrać, nie ważne, nic się nie zmieni, fabularnie nic nowego się nie dowie. Do tego w normalnych walkach mają po dwie formy, a ostatni szef zaskakuje nawet trzecią.
Ogólnie cała gra jest jak demo: eskploracja, walka z bossem, platformówka 2/3D, walka z bossem, eksploracja...

Szkoda, że tak zasysa, bo liczyłem na coś dobrego. A tak, to jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że lepiej nie kupować El Shaddai w ogóle. Bue :bue:

Fabuła też żałowa, a zakończenie totalnie z żopy.
  • 0

#74 Sylvan Wielki Napisany 24 kwietnia 2012 - 12:21

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:
Lepiej kupić kolejnego FPS....
Gra jest bardzo dobra, ale też przy tym specyficzna. Nie dla każdego. Podobnie jak Killer7/Asura's Wrath.
  • 0

#75 Kradziej Napisany 24 kwietnia 2012 - 12:47

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Lepiej kupić kolejnego FPS....
Gra jest bardzo dobra, ale też przy tym specyficzna. Nie dla każdego. Podobnie jak Killer7/Asura's Wrath.


To może rozwiń? Bo z wypowiedzi Shinigamiego dowiedziałem się o El Shaddai dużo więcej, niż z twojej... i obecnie nie mam na tę grę najmniejszej ochoty.
  • 0

#76 burnstein Napisany 24 kwietnia 2012 - 12:49

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 135 Postów:
Wiadomo, niekótrzy jarają się byle g**nem ze względu na sam fakt, że wygląda oryginalnie (choć jak dla mnie dizajn nadal jest taki se).
  • 0

#77 vagrant3 Napisany 24 kwietnia 2012 - 14:24

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Lepiej kupić kolejnego FPS....


lepiej my horse and me 2 czy inną montane
  • 0

#78 Sylvan Wielki Napisany 24 kwietnia 2012 - 16:31

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:
Skoro wolisz je (MH&M/HM), niż znakomite El Shaddai, to niech ci będzie. To twój wybór. Kupuj i graj w co tam sobie chcesz.
  • 0

#79 Kradziej Napisany 24 kwietnia 2012 - 17:05

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
A kiedy dowiem się, czemu warto zagrać, a Shini jakimś magicznym sposobem nagle stał się fanem FPSów?
  • 0

#80 vagrant3 Napisany 24 kwietnia 2012 - 18:39

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

To twój wybór. Kupuj i graj w co tam sobie chcesz.

ty masz hanke w profilu, nie ja.
  • 0

#81 Sylvan Wielki Napisany 24 kwietnia 2012 - 18:40

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:
Z tego co widzę to twój problem, nie mój.

A kiedy dowiem się, czemu warto zagrać, a Shini jakimś magicznym sposobem nagle stał się fanem FPSów?


Czego jest miłośnikiem mnie nie interesuje.

Natomiast gra jak najbardziej warto się zainteresować. Niebanalna, wyrazista z ciekawą mechaniką. Ludzie marudzą na powielanie schematów w grach, a gdy już otrzymają coś innego zgoła, to też im nie pasuje.
Pasjonacie niezwykłej powłoki, jaką podziwia grający w przygody Enoch'a, także powinni się owym tytułem zainteresować. Psioczenie na taki, a nie inny szkielet walki z bossami, jest bzdurny, ponieważ w takowy sposób można opluwać co druga pozycję: "buee, w StoC całość to walka z niby bossem, podroż do kolejnego przeciwnika i tak w kółko/a w AW to oglądamy spektakl, później coś tam wciśniemy i znowu filmiki".

Podobnie bzdurnie sprawa ma się z zrzędzeniem na elementy platformowe. Być może wynika to z jego gorszego skilla. Ja tam problemów żadnych nie miałem. No, w jednym, jedynym momencie, ale chodziło o znajdźkę (która jest nieobowiązkowa), ale wystarczy pomyśleć, wykazać się niezłym manualem i za pierwszym/drugim razem doskoczymy gdzie trzeba.

Reasumując. Jeżeli ktoś grał w K7 i mu się podobała ta gra, raczej w ES się także odnajdzie. A jak nie.... nowy PES/CoD nadciągają.
  • 0

#82 Shinigami Napisany 24 kwietnia 2012 - 18:53

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Aż sobie odblokowałem i przeczytałem posty Sylwii. Niezły ból dupy z nich czuć, aj waj.

Bzdurne jest narzekanie na elementy rozgrywki, które są według mnie słabe, mój świat runął :( Myślałem, że właśnie tak się ocenia gry, a tu lipa.
  • 0

#83 Sylvan Wielki Napisany 24 kwietnia 2012 - 22:00

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:
Ogarnij się, człowieku. To co sądzisz o tej grze (czy jakiejkolwiek innej) najmniej mnie interesuje. Możesz jej wystawić 4/10, bądź 10/10. Tylko i wyłącznie jest to twoja opinia.
Jeśli nie podoba ci się design, może ci się nie podobać. Konstrukcja walki z przeciwnikami - dokładnie to samo. Ja nie napisałem nic w stylu "ale Shinigami jest **** złamany, nie podoba mu się to czy tamto. Nie zna się".

Mam po prostu odmienne zdanie nt tej pozycji. To raz. Dwa, narzekasz na dane elementy w niej (bossowie), a w innych ci one już nie przeszkadzają - to tak jakby napisać, że DE jest słaby, ponieważ bossa na hard można jednym ciosem pokonać. Zresztą, skoro masz problem z elementami platformowymi (a inni gracze nie), to nie znaczy, że one są źle skonstruowane, tylko ty jesteś za słaby na nie.

Silisz się na ciętą, odważną ripostę. Sądzisz, że jest trafna. Wyobraź sobie, że wychodzi z tego głupia błazenada i pajacowanie. Takiego typu pstryczki w nos konstruują gimnazjaliści na czatach, a nie dorosłe osoby na forum.

Skoro jako moderator ignorujesz jakiegoś użytkownika, to twój problem. Zawsze miałeś specyficzne podejście do tej funkcji. Ale skoro innej osobie, nawet nie jako użytkownik, ale jak mod, nie potrafisz okazać szacunku i nie stać cię na napisanie "Sylvan" (ja jakoś nie wypisuje "Szinigani") to nie widzę sensu dyskusji z tobą. Jeśli spłodzisz ciekawy post w El Shaddai, czy w innym zakątku forum, nie widzę przeszkód prowadzić dalszego dialogu. A jak masz zamiar zachowywać się jak :clown: to oszczędź sobie odpisywania mi. burnstein z ciebie żaden.

Wracając w pełni do Ascension of the Metatron, raz jeszcze podkreślam, że grą warto się zainteresować. Tyle, że to nie GoW III, raczej taka AW - albo urzeknie grającego, albo kupujący stwierdzi po jej zaliczeniu, że to średniak, "buee", czy jak ją tam oceni.
  • 0

#84 Nyjacz Napisany 24 kwietnia 2012 - 22:27

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 024 Postów:

Skoro jako moderator ignorujesz jakiegoś użytkownika, to twój problem. Zawsze miałeś specyficzne podejście do tej funkcji. Ale skoro innej osobie, nawet nie jako użytkownik, ale jak mod, nie potrafisz okazać szacunku i nie stać cię na napisanie "Sylvan" (ja jakoś nie wypisuje "Szinigani") to nie widzę sensu dyskusji z tobą. Jeśli spłodzisz ciekawy post w El Shaddai, czy w innym zakątku forum, nie widzę przeszkód prowadzić dalszego dialogu. A jak masz zamiar zachowywać się jak :clown: to oszczędź sobie odpisywania mi. burnstein z ciebie żaden.

Sorry, Szini, ale tak to Twoje zachowanie właśnie wygląda.
  • 0

#85 Shinigami Napisany 24 kwietnia 2012 - 22:35

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:

Ogarnij się, człowieku

Mówiłem, butthurt ;)

Dwa, narzekasz na dane elementy w niej (bossowie), a w innych ci one już nie przeszkadzają - to tak jakby napisać, że DE jest słaby, ponieważ bossa na hard można jednym ciosem pokonać.

Nie, to tak jakby napisać "w innych grach rozwiązano to lepiej i walki z bossami mają jakiś sens. Ścierając się X razy z bossem Y w DMC po każdej walce wiem, że coś osiągnąłem. Tutaj albo boss zostaje pokonany, albo pokonuje mnie. Tak czy tak znika i nikt nawet o tym nie wspomina, a ja niczego nie dostaję". Tru story.

Zresztą, skoro masz problem z elementami platformowymi (a inni gracze nie), to nie znaczy, że one są źle skonstruowane, tylko ty jesteś za słaby na nie.

Bardzo możliwe, tyle, że qpa123 (post kilka nad moim) też narzeka.

Wracając w pełni do Ascension of the Metatron, raz jeszcze podkreślam, że grą warto się zainteresować.

Kradziej już dwa razy pytał o to, dlaczego warto zagrać. A Ty albo piszesz, że mam się wziąć za jakiegoś FPSa (grałem ostatnio w KZ3, też słabe), albo wyskakujesz, z tekstem "bzdurne jest narzekanie na ...".

(ja jakoś nie wypisuje "Szinigani")

Meh. Kompletnie by mi to nie przeszkadzało, biorąc pod uwagę, że i tak wiele osób na forum pisze do mnie "Szini".

Przy okazji:

Enoch'a

:?:

Sorry, Szini, ale tak to Twoje zachowanie właśnie wygląda.

Nie zaprzeczam.
  • 0

#86 drAKul Napisany 14 listopada 2012 - 09:33

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Ja ją ostatnio przeszedłem. Jak dla mnie gierka była dobra. Historia zapowiadająca się intrygująco rozmyła się w otchłani nonsensowności, walka z czasem coraz bardziej nużyła, platformowe elementy spoko ale bez szału, gra w paru miejscach graficznie zachwycała designem i uzyciem kolorów (nie wszędzie - niektóre plansze są meh - z tym że ogólnie gra robi wrażenie artystyczne) za to sam level design bardzo przeciętny - korytarze + walka z wrogami co kilka kroków + banalne zagadki. Ode mnie 7, z tym że chyba szkoda na nią czasu, bo jest masa ciekawszych gier.
  • 0



Inne z tagami: