Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tomb Raider

PC PS3 PS4 X360 XONE Crystal Dynamics Square Enix

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1267 odpowiedzi na ten temat

#91 xell Napisany 07 grudnia 2010 - 14:19

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 348 Postów:
Co ma na ten temat do powiedzenia deweloper Uncharted 2?
To są różne gry. Uncharted 2 to głównie cover shooter z liniowymi sekwencjami platformowymi, Tomb Raider to seria z bardziej otwartymi przestrzeniami (do eksploracji) i autocelowanym strzelaniem, które zajmuje <5% gry.

Następna odsłona już w ogóle nie bedzie mieć odniesienia do Uncharted.
  • 0

#92 Ryan Napisany 07 grudnia 2010 - 14:23

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Te gry bezpośrednio konkurują, Uncharted jest na fali, Tomb Raider dołuje. Dziwisz się porównaniom?

To nie jest porównanie:
- Oczywiście, że należy trollować developerów, którzy pieprzą grę
- Uncharted (...) hejtują serię typy co nigdy w nią nie grali i nigdy nie zagrają
- Unchartedy nie mają tylko rynien, ale też miejscówki otwarte
- hejterzy co gry ND widzieli jedynie na trailerach na których pokazywana jest głównie akcja natężona strzelaniem

To jest trolowanie i kłamstwa. Do tego porównywanie gry polegającej na trawersowaniu terenu ze strzelanką z trzeciej osoby z elementami platformowymi jest głupie, było głupie i będzie głupie. Poza tym za pisanie o FM3 w temacie GT5 są warny a za pisanie o U w temacie TR nie? Brawa!
  • 0

#93 ACZ Napisany 07 grudnia 2010 - 16:31

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:

Nie boję się tego napisać: jesteś trollem Czychu. A moderacja ssie, skoro nie dostałeś jeszcze warna za podjazdy o Uncharted w temacie o TR.

Chyba sobie kpisz. Polecam przejrzeć posty i zobaczyć kto zaczął o korytarzykach i Uncharted i kto mu przytakiwał (tak, to byłeś ty). Tak, tak, ja krytykowałem tylko kiepskie wykonanie techniczne Underworld, a wy w odniesieniu do mojego posta wyjechaliście nie wiedzieć czemu z korytarzykami i Uncharted, a teraz jesteście jeszcze bezczelnie oburzeni. Zabawne. :hejka:
Podobnie było przed premierą Underworld. Wtedy też trolle twojego pokroju (:cf:) zaczęli pierwsi hejtować liniowość w Uncharted 1.

Co do nowej Lary to fajnie to brzmi na papierze i gdyby się udało to byłoby git. Ale jak nie wymienili sporej części programistów na nowych, lepszych to prawdopodobnie znowu wyjdzie średniak z przebłyskami, które zatoną w morzu niedoróbek technicznych.
  • 0

#94 xell Napisany 07 grudnia 2010 - 16:58

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 348 Postów:
Twoje ukochane Naughty Dog wyłożyło się na nieliniowym typie gry, Jak 2 był jednym z najbardziej niedopracowanych gniotów (technicznie i grywalnościowo) ostatniej dekady. Sony zwolniło wszystkich programistów? Przypuszczam, że nie, zdołali się odkuć z następnymi grami. Crystal Dynamics jest dobrym studiem, zrobiło wiele świetnych i dopracowanych gier, nie zdążyli dopracować TRU, następnym razem powinno być OK (z Larą Croft & TGoL wyszło im świetnie).

Zresztą nie ma o czym mówić bo:
a)wrzuciłeś filmik z korytarzykowatym gameplayem jako przykład eksploracji
b)nowy TR to zupełnie inna gra
  • 0

#95 Godot Napisany 07 grudnia 2010 - 17:04

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Oczywiście jesteś odosobniony w swoim stwierdzeniu, oceny Jaka II to potwierdzają. Chociaż ja też nie lubię tej gry, ale to ze względu na brak tożsamości i padacki klimat ^_^

Ja na Tomb Raidera liczę, jak zawsze. Na rynku jest spokojnie miejsce dla dwóch przygodowych serii, może to być Uncharted i Tomb Raider. Ale wątpię, żeby Crystal Dynamics przebili mistrzów z Naughty Dog
  • 0

#96 ACZ Napisany 07 grudnia 2010 - 17:17

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:

Twoje ukochane Naughty Dog wyłożyło się na nieliniowym typie gry, Jak 2 był jednym z najbardziej niedopracowanych gniotów (technicznie i grywalnościowo) ostatniej dekady.

Typowy hejting, bo się nie wyłożyło. Średnia 87,9% to niedopracowany gniot dekady? Chyba w twoim słowniku. :cf: A w niedopracowanie techniczne możesz wrzucić jedynie brak vsynca, nic więcej. Zmasterowałem ten tytuł, wiem co piszę, bugów gra nie ma. I zapomniałeś chyba, że o gustach się nie dyskutuje, bo niektórzy uważają dwójkę za najlepszą część serii ( z tego forum np. ja, Aras).

b)nowy TR to zupełnie inna gra

No to jak inna to następnym razem nie wspominaj w tym temacie Uncharteda.

EOT
  • 0

#97 Zwyrol Napisany 07 grudnia 2010 - 17:19

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Przecież Unachrted i TR to zupełnie inne gry. Łączy je chyba tylko poszukiwanie skarbów. Uncharted to masa strzelania ze słabymi zagadkami i elementami zręczniościowymi. Natomiast w TR strzelanie zawsze było tylko dodatkiem do eksploracji i rozwiązywania zagadek.

Jeżeli już porównywać Uncharted to raczej z Gearsami, rozgrywka bardzo podobna + skakanie w serii Naughty Dog.
  • 0

#98 Shinigami Napisany 07 grudnia 2010 - 17:23

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:

Kwestia dopracowania. Jeśli nowy Tomb Raider pod tym względem utrzyma poziom to imo. szykuje się godny konkurent dla serii ND.

No właśnie, jeśli. Naprawdę fajnie by było, żeby nowy TR wyszedł tak, jak go zapowiadają.

Wygląda trochę jak Elena :^^:

Fakt :ninjadance:
  • 0

#99 xell Napisany 07 grudnia 2010 - 17:33

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 348 Postów:
Tomb Raider będzie konkurencją dla Batman: Arkham City jak już.

Typowy hejting, bo się nie wyłożyło. Średnia 87,9% to niedopracowany gniot dekady? Chyba w twoim słowniku. :cf: A w niedopracowanie techniczne możesz wrzucić jedynie brak vsynca, nic więcej. Zmasterowałem ten tytuł, wiem co piszę, bugów gra nie ma. I zapomniałeś chyba, że o gustach się nie dyskutuje, bo niektórzy uważają dwójkę za najlepszą część serii ( z tego forum np. ja, Aras).

Framerate pływający między 10 a 60fps to techniczne nieporozumienie. Tak jak znikające tekstury.

A średnia się nie liczy, została podwyższona przez wszystkie Playstation mgazyny itp. itd.
  • 0

#100 keogh Napisany 07 grudnia 2010 - 17:35

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
ponoć będzie można odblokować skina Kaina i Razela
  • 0

#101 Godot Napisany 07 grudnia 2010 - 17:37

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Gamepro 5/5, IGN 9.5/10, Game Informer 9.25, Gamespot 9.1, 1UP 9/10, Eurogamer 9/10. Uh. A, jeszcze jeden kwiatek. Official Playstation Magazine 3.5/5. :lol: Jeżeli fakty przeczą słowom Xellosa, tym gorzej dla faktów :lol:
  • 0

#102 Shinigami Napisany 07 grudnia 2010 - 17:42

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:

ponoć będzie można odblokować skina Kaina i Razela

Kain i Raziel są w Guardian of Light.
  • 0

#103 xell Napisany 07 grudnia 2010 - 17:57

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 348 Postów:

Gamepro 5/5, IGN 9.5/10, Game Informer 9.25, Gamespot 9.1, 1UP 9/10, Eurogamer 9/10. Uh. A, jeszcze jeden kwiatek. Official Playstation Magazine 3.5/5. :lol: Jeżeli fakty przeczą słowom Xellosa, tym gorzej dla faktów :lol:

Nie napisałem wszystkie.
PSX Nation - 9/10 - zawyża średnią
Playstation 2 Mag UK - 9/10 - zawyża średnią
Play Magazine - 9/10 - zawyża średnią
Play UK - 92/100 - zawyża średnią
Playstation 2 Max UK- 93/100 - zawyża średnią
PSX Extreme- 9.5/10 - zawyża średnią
PSE Magazine - 99/100 - zawyża średnią
PSM Magazine - 10/10 - zawyża średnią

Greg fail.
  • 0

#104 Godot Napisany 07 grudnia 2010 - 18:03

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Kurde, skoro niezależne portale zawyżają, dedykowane portale zawyżają, to kto zaniża? :lol: Official Playstation Magazine i Edge :lol: To jeszcze powiedz średnia z jakich ocen się liczy? No bo i z niezależnych i z dedykowanych jest tak samo wysoka.
  • 0

#105 keogh Napisany 07 grudnia 2010 - 18:13

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

Kain i Raziel są w Guardian of Light.

nie piwrdol ?! O_O
  • 0

#106 Nexus Napisany 07 grudnia 2010 - 18:30

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
DLC.

A gadanie o jakimś wyjątkowym zgliczowaniu Underworlda to bujda - Mi Lara czasami utykała w krzakach. W Uncharted 2 Nathan też utykał na dobre w pewnych konkretnych momentach i nie było tego wcale mniej niż w Underworld.
  • 0

#107 keogh Napisany 07 grudnia 2010 - 18:31

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
jakieś screeny ?
  • 0

#108 xell Napisany 07 grudnia 2010 - 18:32

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 348 Postów:
Greg, jak na 10 playstationowych magazynów/stronek 8 zawyża średnią, to jest jasne, że bez fanbojskich magazynów średnia byłaby niższa.
  • 0

#109 Godot Napisany 07 grudnia 2010 - 18:51

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
I bez niezależnych ocen (IGN, Gamespot itp) też by była niższa. Ogólnie byłaby niższa gdyby nie wszystkie oceny od portali innych niż Edge.

Ale policzyłem to dla ciebie. Średnia ocen z tych "fanbojowskich" pisemek to 89.63. Wszystkich 87.90. Różnica ZNACZĄCA, całe 1.73 punktu. Makabrycznie wypaczają ocenę tej gry, prawda? Jak tak można!!!! A już masakrycznie oceny zawyżają najwięksi z niezależnych, ich średnia ocena to 93.08! To już jest skandal!! Najrozsądniej wziąć jedną ocenę niezależną, dajmy na to Edge, i jedno pismo "fanbojowskie", dajmy na to OPM. I tutaj wychodzi już wiarygodna średnia 70. A jeżeli weźmiemy poprawkę na to, że OPM zawyżył ocenę o dwa oczka (no bo Sony), Edge też o dwa (bo tak), to wychodzi całkiem rozsądna ocena 50%. O, jesteśmy w domu, a Jak II to crap
  • 0

#110 Nexus Napisany 07 grudnia 2010 - 18:52

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:

jakieś screeny ?

[url="]
http://www.neogaf.co...ad.php?t=414573

Chyba na konsolach też jest...
  • 0

#111 xell Napisany 07 grudnia 2010 - 18:57

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 348 Postów:

I bez niezależnych ocen (IGN, Gamespot itp) też by była niższa. Ogólnie byłaby niższa gdyby nie wszystkie oceny od portali innych niż Edge.

Ale policzyłem to dla ciebie. Średnia ocen z tych "fanbojowskich" pisemek to 89.63. Wszystkich 87.90. Różnica ZNACZĄCA, całe 1.73 punktu. Makabrycznie wypaczają ocenę tej gry, prawda? Jak tak można!!!! A już masakrycznie oceny zawyżają najwięksi z niezależnych, ich średnia ocena to 93.08! To już jest skandal!! Najrozsądniej wziąć jedną ocenę niezależną, dajmy na to Edge, i jedno pismo "fanbojowskie", dajmy na to OPM. I tutaj wychodzi już wiarygodna średnia 70. A jeżeli weźmiemy poprawkę na to, że OPM zawyżył ocenę o dwa oczka (no bo Sony), Edge też o dwa (bo tak), to wychodzi całkiem rozsądna ocena 50%. O, jesteśmy w domu, a Jak II to crap

Typowe łapówkarstwo Sssssony. Mniej znaczących serwisów nie przekupili.

Żarty żartami, ale rzucanie średnimi jest słabym argumentem (a Twoim ulubionym). System recenzji jest tak beznadziejny, że nie ma o czym gadać. EOT
  • 0

#112 Godot Napisany 07 grudnia 2010 - 19:03

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ok, podaj lepszy system oceniania jakości gry. Twoje "widzimisię" odpada
  • 0

#113 xell Napisany 07 grudnia 2010 - 19:28

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 348 Postów:
Ależ mi nie nie zależy na jakimkolwiek systemie oceniania gier. Np. przy Alpha Protocol bawiłem się lepiej niż przy ME2, do AP wrócę, do ME2 nie. Kładę laskę na to, co inni ludzie sądzą o tych grach.
  • 0

#114 Godot Napisany 07 grudnia 2010 - 19:31

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
To po co się wypowiadasz w tematach o grach? Skoro nie interesuje cię opinia innych, innych nie interesuje twoja. Pisanie dla pisania?
  • 0

#115 Sylvan Wielki Napisany 07 grudnia 2010 - 19:33

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 620 Postów:

Raziel i Kain to nie jedyne skórki.
  • 0

#116 xell Napisany 07 grudnia 2010 - 19:47

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 348 Postów:

To po co się wypowiadasz w tematach o grach? Skoro nie interesuje cię opinia innych, innych nie interesuje twoja. Pisanie dla pisania?

Lubię dyskutować, nie interesuje mnie opinia anonimowych osób (choć trochę w tym hipokryzji faktycznie jest, OLO).
  • 0

#117 BeSOS Napisany 07 grudnia 2010 - 21:55

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Raczej nie interesuje cię opinia osób o odmiennym zdaniu... :rower:

Oj arty juz podniosły mi nieco ciśnienie, cholera :kratos: Pomysł tez coraz bardziej mi sie podoba, tylko czy CD podoła <_<....
  • 0

#118 Raikoh Napisany 07 grudnia 2010 - 22:17

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
To, że TR to będzie dobra gra to pewne. Ale. Teraz CD pchają się w coś trudniejszego do zrobienia. Zapowiedzi jak zawsze w stylu- będzie kosmos jakiego nikt nie widział itd.
Ostatnie gry z serii TR to średnie 75/100 dla Underworld (2008), dla Anniversary 76/100 (2007) i dla Legend 80/100 (2006). Co roku niższa średnia. Teraz będzie trudniejsze zadanie.
Jest jednak plus w postaci Squere-Enix które sądzę, że zrobi rendery na widok których szczena opadnie (podobnie jak w Deus Ex:HR) i to na pewno może wzmocnić moc klimatu. Reszta w rękach CD.
Osobiście nie wierzę w grę która wyznaczy jakiś standard i znowu wbiję TR w piedestał. Średnia nie przekroczy 80/100. To moje przeczucie, ale chciałbym się mylić.
  • 0

#119 BeSOS Napisany 07 grudnia 2010 - 22:27

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Anniversary bylo gameplayowo na 9, mialo rewelacyjnie zaprojektowane poziomy i dawalo poczucie ze faktycznie stawiamy czola zapomnianym miejscom, cos czego brakowalo mi w nastepczyniach/poprzedniczkach...ile w tym zaslugi oryginalu nie wiem bo w oryginal nie gralem.

Ogolnie tez sie gadzam z Leenkiem ze z perspektywy czasu bardziej podobalo mi sie Legend, Underworld zaczynal sie obiecujaco ale druga polowa gry bardzo mnie znudzila, Legenda przynajmniej jako tako trzymala poziom i faktycznie oprawa dzwiekowa byla na wysokim poziomie
  • 0

#120 Raikoh Napisany 10 grudnia 2010 - 04:19

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Wywiad z panami z Cristal Dynamics.

http://www.gameinfor...PostPageIndex=1
  • 0



Inne z tagami: