Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wii U Pogadanki


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
10943 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Czy jesteś zainteresowany /na nowym dzieckiem Big N (135 użytkowników głosowało)

Czy jesteś zainteresowany /na nowym dzieckiem Big N

  1. Głosowanie Tak (88 głosów [65.19%])

    Procent głosów: 65.19%

  2. Głosowanie Nie (36 głosów [26.67%])

    Procent głosów: 26.67%

  3. Głosowanie Nie mam wyrobionego zdania na ten temat. (11 głosów [8.15%])

    Procent głosów: 8.15%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#10771 ramzes64 Napisany 21 stycznia 2017 - 17:08

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

Ja tam w Splatoon nie używam tego gyro ... wyłączyłem to, przeszkadzało mi.


  • 0

#10772 drAKul Napisany 14 marca 2017 - 20:27

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Jakby kogoś to jest emulator Wii U na Pieca.
 






Jest nawet nowa Zelda chociaż sporo brakuje jej do płynności
https://www.youtube.com/watch?v=R8Au_XrDKQ0

Jednak Master Race.
  • 0

#10773 Texz Napisany 16 marca 2017 - 14:00

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Prawdziwa Zelda tylko na Słiczu!
  • 0

#10774 Marbel Napisany 07 sierpnia 2017 - 22:29

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Jakieś porady dla świeżaka w stacjonarnym Nintendo w ogóle? :)
  • 0

#10775 Marbel Napisany 08 sierpnia 2017 - 06:13

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Dobra to na początek mam kilka pytań:
1. Czy mogę padleta za każdym razem po skończeniu odkładać do ładowania czy zniszczę baterię?
2. Rozumiem że konsola ma też pewien tryb czuwania - jak np. XOne - bo coś takiego mi konsola ustawiła... Czy wtedy pliki się ciągną z neta czy konsola musi być na chodzie?
3. Co mi daje ten tryb czuwania? Dużo szybciej konsola tak się uruchamia? A może jednak to niezdrowe dla sprzętu?
4. Lepiej by konsola stała poziomo czy pionowo? W sensie np. Chłodzenia, odczytu czy, nie daj Boże, rysowania płyt?
5. Usługi sieciowe są bezpłatne - czy jeszcze gra się online? Np. W MK8?
6. Promocje na sklepie: widziałem że coś jest - czy jest w necie gdzieś jakaś pełna lista? Jak często to się zmienia?
7. Są jakieś gamecardy by szło sobie w siga coś wstawić?
8. Rozumiem, że nie ma nic na wzór osiągnięć?
9. Są jakieś demka w storze (czy jak to się nazywa)? Ewentualnie jakaś cebula?
10. Zauważyłem, że w pudełkach z grami są jakieś kody. Do czego to? Widzę że do Nintendo Clubu - było już coś takiego za czasów GameBoya. Co to daje? Czy do czegoś do samego używania gry się przydaje? Może to jakiś onlinepass czy jak?
11. Wybrałem region PL w konsoli. W sklepie przez to mam ceny PL (nie spodziewałem się) - czy da się kupić coś w innym regionie? Są tam lepsze ceny? Czy content jest różny?
12. Niech ktoś mi przypomni jak wyłączyć ekran w padlecie i grać dalej.
13. Czy są gry w których bez ekranu w padlecie nie pogram? Szczególnie w coopa. W pierwszej kolejności w te posiadane przeze mnie - MK8, NSMBU, SM3DW i Donkey Kong Tropical Freeze.
14. Jakie gry szczególnie wykorzystują funkcjonalność padletu?
15. Która z moich gier będzie najlepsza do coopa na start?
To tak na szybko. Dzięki z góry za pomoc :)
  • 0

#10776 Tawotnica Napisany 08 sierpnia 2017 - 06:19

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:
Jeśli chodzi o WiiU:

- ma blokadę regionalną, uwaga na gry z ratingiem ESRB czy Cero, bo nie zadziałają

- ma za to wsteczną kompatybilność do gier i kontrolerów z Wii

- jak chcesz dopinać dysk twardy to taki z własnym zasilaniem albo na dwa porty USB (wystarczy kabel Y)

- gry cyfrowe są przypisane do konsoli, nie do konta. Konta możesz sobie zrobić dla każdego członka rodziny, żeby ci na sejwy nie włazili. Gry są współdzielone między kontami, bo jak ww gry przypisuje do sprzętu.

- doładować środki w eShopie możesz poprzez wirtualne zdrapki albo po prostu kk. Można doładować dokładną kwotę za grę.

- nie ma koszyka w eShopie, kupujesz po jednej grze

- Miiverse to portal społecznościowy Nintendo. Nie musisz na nim pisać, pewnie zaraz go wyłączą. Fajne rysunki ludzie postują.

- zmień sobie w ustawieniach opcje notyfikacji, jeśli nie chcesz dostawać reklam na GamePada (będzie mrugała niebieska dioda)

- przyciskając raz, krótko przycisk on/off albo home dostaniesz się do menu szybkiego startu, gdzie włączysz ostatnio używane aplikacje bez konieczności wchodzenia do menu głównego konsoli

- tak, wszystko na WiiU długo trwa. To normalne, że czekasz ponad minutę na otwarcie system settings

- GamePad ma ekran dotykowy, ale nie ma multitoucha. Chwyta input tylko w jednym miejscu.

- Nie każda gra ma off-screen play, nie ma jednolitego standardu uruchamiania off-screen play: czasem wciskasz minus, czasem y, czasem grzebiesz w opcjach, czasem jakaś ikona na ekranie dot.
  • 1

#10777 Marbel Napisany 08 sierpnia 2017 - 06:52

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Dzięki.
Co do moich pytań powyżej - są jakieś pożyteczne apki w sklepie? Konsola odtwarza jakiś content z pena - zdjecia czy filmy?
  • 0

#10778 Tawotnica Napisany 08 sierpnia 2017 - 07:41

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:
Nie zauważyłem twoich pytań, Marbel - byłem w trakcie pisania posta. Moje odpowiedzi:
 
 
1. Czy mogę padleta za każdym razem po skończeniu odkładać do ładowania czy zniszczę baterię?
 
- imo możesz, bateria i tak ssie i ledwo 3h trzyma


2. Rozumiem że konsola ma też pewien tryb czuwania - jak np. XOne - bo coś takiego mi konsola ustawiła... Czy wtedy pliki się ciągną z neta czy konsola musi być na chodzie?
 
- ciągną się, wygodne było updatowanie konsoli w stanie uśpienia (up się ściągał i instalował przy następnym uruchomieniu). Nie wiem czy z tego teraz będziesz miał jakiś pożytek poza ściąganiem łatek/gier.


3. Co mi daje ten tryb czuwania? Dużo szybciej konsola tak się uruchamia? A może jednak to niezdrowe dla sprzętu?
 
- nie zauważyłem jakiś specjalnych korzyści z tego trybu. Więcej daje menu szybkiego startu na padlecie. Inna sprawa, że możesz trzymać cały czas w sleep mode, bo to zżera niewiele więcej energii niż wyłączona konsola :olo:
 

4. Lepiej by konsola stała poziomo czy pionowo? W sensie np. Chłodzenia, odczytu czy, nie daj Boże, rysowania płyt?
 
- ja trzymam poziomo, bo biała bieda-wersja nie miała dodawanej nóżki do postawienia pionowo. Go figure. 


5. Usługi sieciowe są bezpłatne - czy jeszcze gra się online? Np. W MK8?
 
- bezpłatne, Splatoon czy Mario Maker ciągle mają całkiem żywą społeczność


6. Promocje na sklepie: widziałem że coś jest - czy jest w necie gdzieś jakaś pełna lista? Jak często to się zmienia?
 
- nintendo.co.uk, promocje na eshopie są żałosne


7. Są jakieś gamecardy by szło sobie w siga coś wstawić?
 
- z tego co wiem nie. Możesz wygenerować kod QR do swojego miiludka i go wstawić w siga. To sie liczy? :P


8. Rozumiem, że nie ma nic na wzór osiągnięć?
 
- nie, ale gry które chcą mają indywidualne systemy nagradzania i multiplatformy (jakkolwiek rzadkie nie są na wiiu) mają zazwyczaj podobne marchewki do tych z konkurencyjnych platform


9. Są jakieś demka w storze (czy jak to się nazywa)? Ewentualnie jakaś cebula?
 
- są w zakładce demo, ale uwaga: większość z nich ma ograniczania uruchomień, np. 30 razy możesz włączyć tylko :clown:


10. Zauważyłem, że w pudełkach z grami są jakieś kody. Do czego to? Widzę że do Nintendo Clubu - było już coś takiego za czasów GameBoya. Co to daje? Czy do czegoś do samego używania gry się przydaje? Może to jakiś onlinepass czy jak?
 
- pozostałość po starym programie lojalnościowym, teraz bezużyteczne. Zarejestruj się na my.nintendo.com, tam są dodatkowe promocje po 10-15% zniżki na wybrane gry cyfrowe 


11. Wybrałem region PL w konsoli. W sklepie przez to mam ceny PL (nie spodziewałem się) - czy da się kupić coś w innym regionie? Są tam lepsze ceny? Czy content jest różny?
 
- konsola ma blokadę regionalną, więc dobrze zrobiłeś; masz cały content i płacisz za niego w lokalnej walucie


12. Niech ktoś mi przypomni jak wyłączyć ekran w padlecie i grać dalej.
 
- nie ma systemowego rozwiązania, każda gra indywidualnie sobie to ustala


13. Czy są gry w których bez ekranu w padlecie nie pogram? Szczególnie w coopa. W pierwszej kolejności w te posiadane przeze mnie - MK8, NSMBU, SM3DW i Donkey Kong Tropical Freeze.
 
- we wszystkie pograsz bez padleta, ale uwaga na NSMBU: gra ma specjalny tryb pod padlet i włączając multi osoba grająca na padlecie zawsze stawia klocki stylusem na ekranie. Jak chcesz 'normalnie' pograć potrzebujesz dwa wiiloty albo pro controllery itp.


14. Jakie gry szczególnie wykorzystują funkcjonalność padletu?
 
- Splatoon, Mario Maker, Kirby and the Rainbow Curse, Wonderful 101


15. Która z moich gier będzie najlepsza do coopa na start?
 
- Powiedziałbym, że SM3DW. W NSMBU za bardzo gracze sobie przeszkadzają, a DKTF jest jedną z najtrudniejszych platformówek na WiiU i widać na dłoni, że nie jest zaprojektowana pod coop. MK8 też zawsze spoko, chociaż ściganie się to żaden coop ;p
To tak na szybko. Dzięki z góry za pomoc :)

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 08 sierpnia 2017 - 07:42

  • 1

#10779 Marbel Napisany 08 sierpnia 2017 - 07:52

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Wow, dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Sam muszę poodkrywać wszystko.
Co do wyłączania ekranu - podobno przyciskając power podczas startu konsoli wyłączy się - tylko nie wiem czy ekran czy cały kontroler...
  • 0

#10780 Tawotnica Napisany 08 sierpnia 2017 - 08:04

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:
Aah, wyłączanie. To się robi z menu głów ego -> controller settings -> display off.

I tak będzie żarł baterię jak głupi. Całkiem wyłączyć się nie da jak konsola jest włączona, chyba że odparujesz w sync menu (czerwony przycisk na WiiU)
  • 0

#10781 lukaszSA Napisany 08 sierpnia 2017 - 08:32

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

- gry cyfrowe są przypisane do konsoli, nie do konta. Konta możesz sobie zrobić dla każdego członka rodziny, żeby ci na sejwy nie włazili. Gry są współdzielone między kontami, bo jak ww gry przypisuje do sprzętu.
 

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 

 

NIE JEST TO PRAWDĄ!!!!

 

 

Gry są przypisane do konta, a konto jest do konsoli. Jeśli ściągniesz grę i konto na której była ona kupiona jest na konsoli, to działa ona na każdym koncie. Jak przeniesiesz swoje konto na inną konsolę to możesz wszystko co kupiłeś pobrać na nowej.


  • 0

#10782 Schrodinger Napisany 08 sierpnia 2017 - 08:39

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:

a przenoszenie konta nadal wiąże się z telefoniczną rozmową z panami z nyntendo? 


  • 0

#10783 lukaszSA Napisany 08 sierpnia 2017 - 08:40

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

W Polsce wystarczy mailowa korespondencja za mną :ftopa: 


  • 0

#10784 Schrodinger Napisany 08 sierpnia 2017 - 08:41

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:

uhuhuh 


  • 0

#10785 lukaszSA Napisany 08 sierpnia 2017 - 08:44

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

63HnHD5.gif


  • 2

#10786 Tawotnica Napisany 08 sierpnia 2017 - 09:28

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:
My bad, na szybko pisałem.

Jak pierwsze wrażenia Marbel? Jeszcze ważne info: układ przycisków ABXY jest odwrotny niż w Xboxach.
  • 0

#10787 Marbel Napisany 08 sierpnia 2017 - 09:45

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Zauważyłem. Pierwsze wrażenia? Ile tu kabelków! Pół godziny to instalowałem. Później myślałem, że wskoczę od razu do gry i kolejne 30-40 min przechodziłem wszystkie okienka wraz z tworzeniem Mii i swojego Id. Odpaliłem SM3DW i fajne, ale tylko kwadrans miałem już czasu (chciałem od razu coopa wypróbować, ale było późno). Później wsadziłem płytkę z MK8... i ściana - aktualizacja. Dość długo się ściągało, po drodze jakieś pierdoły się wcisnęły - Amibocoś i Nintendoland(??). W międzyczasie padlet krzyczał, że mu się bateria kończy - czerwona lampka. Więc odłożyłem. Zaraz siadam obadać dalej.

 

BTW - świeci mi się oprócz czerwonej lampki też biała - to znaczy, że jest płyta w środku czy oznacza tryb uśpienia? Wczoraj jak wyłączyłem to czerwona świeciła się na pomarańczowo - rozumiem, że coś się ciągnęło.

 

A wrażenie - wow nowa konsola. Moje pierwsze stacjonarne Nintendo. Ciągle zastanawiam się czy dobrze zrobiłem. Padlet wyjątkowo lekki, Pro controller też. Nie wiem jak się sprawdza stan baterii kontrolerów jeszcze. Liczę naprawdę na oczyszczenie, bo Xbox/PS to uważam, że to część mainsteamowa konsol. A Nintendo trochę jak kiedyś - grają na konsolach tylko wybrani/szczególni/inni ludzie. Wówczas - 15-20 lat temu granie było czymś dziwacznym, szczególnie u dorosłych. Tak czuję, że jest z Nintendo - wszyscy lecą na PS4 teraz, część na XOne (ale zdecydowana mniejszość) a Nintendo... Wiele osób nie zna w ogóle IMO. Z resztą w 2010 roku robiłem badania do magisterki na ten temat to coś o tym wiem. Do dziś się raczej niewiele zmieniło bo BigN nie widać. Sam traktowałem jako bocznicę branży. Ale chcę powrócić na łono puregamingu. Może i kolorowo i wesoła muzyczka ale chcę spróbować czegoś innego od mainstreamu.


  • 0

#10788 Cola Napisany 08 sierpnia 2017 - 09:59

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

Nie nazwałbym tych jakichś 100mln posiadaczy pierwszego Wii jakimś szczególnym gatunkiem nad ludzi  :olo:


  • 0

#10789 cybercotlet Napisany 08 sierpnia 2017 - 10:12

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 608 Postów:

@lukasz a region konta da się zmienić u Ciebie? :cf:


  • 0

#10790 Marbel Napisany 08 sierpnia 2017 - 10:12

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
No a jednak Wii nabywali casuale bo było modnie. W PL i tak nie istniało a spora część nabywców nie kupiła nigdy dodatkowej gry. To PS2 rozpropagowało konsolowe granie. Wii nie przyczyniło się prawie wcale.
  • 0

#10791 bartezoo Napisany 08 sierpnia 2017 - 11:15

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Marbel do co-opa polecam Donkey Konga TF i NSMB ale są to dość wymagające gierki :D

No a jednak Wii nabywali casuale bo było modnie. W PL i tak nie istniało a spora część nabywców nie kupiła nigdy dodatkowej gry. To PS2 rozpropagowało konsolowe granie. Wii nie przyczyniło się prawie wcale.


Bardzo oceniasz przez pryzmat polski światowy rynek, akurat gry pokroju Smasha, Mario Karta czy Zeldy to w takich USA jest mainstream jak u nas Gran Turismo czy Tekken. Kwestia tego co było rozpropagowane na dużą skale w czasach młodości.

Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 08 sierpnia 2017 - 11:21

  • 0

#10792 Marbel Napisany 08 sierpnia 2017 - 11:17

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Żona już ma niezłego skila - poza Lego Piraci, Batman i Marvel oraz oboma Raymanami przeszła ze mną wszystkie Gearsy w tym roku. Więc jak coś tu jeszcze dobrego do coopa na WiiU jest to podawajcie tytuły.
  • 0

#10793 bartezoo Napisany 08 sierpnia 2017 - 11:23

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Pisalem już ci na fpe, ale koniecznie kupuj Bayonette 2 i Zelde nową (remasterami starych raczej bym sobie nie zawracał bo można się zrazić do serii)
  • 0

#10794 Tawotnica Napisany 08 sierpnia 2017 - 11:58

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:
Jeśli wyluzowany co-op to Kirby. Właściwie wszystkie odsłony na Wii/WiiU się świetnie do co-opa nadają. Jak zamierzasz się bawić we wsteczną kompatybilność (uwaga: grafika sub-HD) to dwa unikaty proponuję: Trauma Ceneter: New Blood - 'symulator' chirurga oraz Sin & Punshment 2 - wypaśna strzelanka na szynach. Nie ma żadnych porównywalnych gier na innych sprzętach.

Co do lampek na Wiiu: biała oznacza, że płyta jest w środku; pomarańczowa że konsola pracuje w sleep mode, niekoniecznie że coś teraz ściągnęła. O ile dobrze pamiętam to co parę godzin łączy się z netem sprawdzać czy nie ma jakiś aktualizacji i wtedy też się świeci na pomarańczowo.


No a jednak Wii nabywali casuale bo było modnie. W PL i tak nie istniało a spora część nabywców nie kupiła nigdy dodatkowej gry. To PS2 rozpropagowało konsolowe granie. Wii nie przyczyniło się prawie wcale.


Anegdotal evidence, ale imo w PL Nintendo jest kojarzone głównie Pegazus -> GameBoye -> NDS, a najbardziej rozpoznawalna marka to oczywiście Pokemony. Oryginalne stacjonarki poza GCN (jakiś lokalny fenomen) właściwie nie istnieją w świadomości przeciętnego polskiego gracza.
  • 0

#10795 lukaszSA Napisany 08 sierpnia 2017 - 12:12

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

@lukasz a region konta da się zmienić u Ciebie? :cf:

 

Nie można :( Ale możesz spróbować, mi to nie przeszkadza :cf:

 

PS2 rozpropagowało konsolowe granie? Co to za bzdury? Pierwszą konsolą fenomenem był chyba NES, a pierwsze prawdziwe wojny konsol to właśnie pojedynek Nintendo z Segą. 

 

PS2 to historia najnowsza.


Ten post był edytowany przez lukaszSA dnia: 08 sierpnia 2017 - 13:35

  • 0

#10796 Marbel Napisany 08 sierpnia 2017 - 12:48

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Tawot - marka najbardziej rozpoznawalna Nintendo to imo Mario.
LukaszSA - w nowożytnej historii, szczególnie patrzę przez pryzmat PL to PS2 zdecydowanie zmieniło spojrzenie u nas na rynek konsolowy. NES to prehistoria.
  • 0

#10797 bartezoo Napisany 08 sierpnia 2017 - 12:58

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
A to jest bzdura akurat marbel i lukasz dobrze mówi. Potem wielki boom jeszcze osiągnał PSX i status tej konsoli pozwolił na rozkwit Sony w Polsce a resztą to tylko ogony.
  • 0

#10798 vagrant3 Napisany 08 sierpnia 2017 - 13:03

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

a pierwsze prawdziwe wojny konsol to właśnie pojedynek Nintendo z Sony.


sega


  • 0

#10799 lukaszSA Napisany 08 sierpnia 2017 - 13:35

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Segą, oczywiście  :ftopa:

 

Sony w tym czasie to chipy robiło dla innych.

 

Powinni do tego wrócić :hihi: 


  • 0

#10800 cybercotlet Napisany 08 sierpnia 2017 - 14:07

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 608 Postów:

Tawot - marka najbardziej rozpoznawalna Nintendo to imo Mario.
LukaszSA - w nowożytnej historii, szczególnie patrzę przez pryzmat PL to PS2 zdecydowanie zmieniło spojrzenie u nas na rynek konsolowy. NES to prehistoria.

 

Nie PS2 a PSX


  • 0