Skocz do zawartości

Virtua Fighter 5

Sega AM2 Sega PS3 X360 Arcade

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1291 odpowiedzi na ten temat

#1141 xell Napisany 24 lutego 2008 - 22:00

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 350 Postów:

O dźwiękach z litości nie wspomnę (1/10 ... naprawdę mogliby nad nimi popracować ...)

A po co? Przecież i tak odpala się własną muzykę.
  • 0

#1142 udziwniaczq Napisany 24 lutego 2008 - 22:02

udziwniaczq

    Mokujin

  • Narybek
  • 40 Postów:
To jest gra arcade'owa dla tych, którzy liczą się dla jej twórców, i dlatego jej oprawa dźwiękowa jest taka, a nie inna. Jeśli tego nie rozumiesz, to po prostu zamilcz.
  • 0

#1143 Sylvan Wielki Napisany 25 lutego 2008 - 00:28

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:

Dla Europejczyka prawie niemowożliwe jest to sprawdzić ze względu na lagi.

A to niby tylko tak da się to sprawdzić. No ale zaraz wejdzie (nie napiszę kto , by pewna osoba znowu nie trzasnęła 1x za prywatę) i napisze ,ze lagów to VF5 nie ma w ogóle.

Akira ma tak głęboką fabułę, że mała bania XD

A to tak w każdym fighterze niemal z każdą postacia.

Cóż to nie Suikoden .

Dziwi mnie tylko wszechobecny plastik, zwłaszcza postaci. Strasznie sztucznie to wygląda i odejmuje uroku.

Powiada się iz tak mówią tekkenowcy....

a system walki? Wolę tekkenowy :mrgreen:

A nie mówiłem.

Pewnie, każdy ma inny gust i o niech sie nie dyskutuje - co najwyżej kara jak sposobność się ma....

Jednak system VF jest :

1-bardziej techniczny;
2-nie tak kapiarski jak tekkenowy

No i fakt,że nie gra sie do dwóch błędów tylko.

w VF5 gra się nieco inaczej.

Ale kilka walk to za mało, bym mógł mówić cokolwiek więcej.

Ja mam w VF4e kilkadziesiąt tys. walk a w VF5 kilkanaście k i muszę ci powiedziec, że znasz sie na rzeczy a twe zdanie po tych raptem chwilach jak sam piszesz, się nie zmieni - mówię o systemie.

Ale gra zdecydowanie next-genowa pod względem tylko oprawy. Graficznej.

A niby jak inaczej?

O dźwiękach z litości nie wspomnę (1/10 ... naprawdę mogliby nad nimi popracować ...)

I znowu kwestia gustu. Jak dla mnie VF5 w tym aspekcie jest produktem nader kompletnym, a juz drący hape El Blaze/Brad tylko przekonują grającego.

Fakt mawashi-geri na żywo tak nie brzmi, no ale to juz czepianie się.

A po co? Przecież i tak odpala się własną muzykę.


Scorpio piszę o dźwiękach uderzeń oraz to co zawodnicy wyduszają z siebie a nie muzyce....
  • 0

#1144 Gość__* Napisany 25 lutego 2008 - 00:36

Gość__*
  • Goście

Japończycy grają lepiej od całej reszty. Dla Europejczyka prawie niemowożliwe jest to sprawdzić ze względu na lagi.


No ale zaraz wejdzie (nie napiszę kto , by pewna osoba znowu nie trzasnęła 1x za prywatę) i napisze ,ze lagów to VF5 nie ma w ogóle.


Udowodnij mi, ze napisalem gdziekolwiek, ze z Japonczykami nie ma lagow - oczywiscie nie uda ci sie i oznacza to, ze jak zwykle chrzanisz bez ladu i skladu.

PS. Nie pogrubiles literki "i" spryciarzu od siedmiu bolesci.
  • 0

#1145 Sylvan Wielki Napisany 25 lutego 2008 - 01:32

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:
Stwierdziłem,iż nie kupie x360 ver. z racji: przyzwyczajenia do danego typu zagrań, faktu odkrycia niemal wszystkiego co chciałem w VF5 i tych kilkunastu k walk , AS , et cetera. Co do on line napisałem iz dla mnie multi w tego typu grach ( jak i grach w ogóle ) to kumpel siedzący obok, opcjonalnie gathering na kilka konsol z 40kg pizzy i kilkoma galonami pepsi , zresztą to niezwykle techniczna bijatyka a jak przegram ( o ile) to przez własne błędy a nie jakies lagi. Więc na cóz tracić kolejne niemal 300zł? Napisałeś "oooo LOL lagi w VF5 bla, bla, bla, bla" a teraz się wykręcasz, bo kolejne osoby rację mi przyznają.

Chyba nie sądzisz,iz będę kilkanaście stron wertował by ci cytować to co kiedyś naskrobałeś.

p.s. Mówisz....
  • 0

#1146 C1REX Napisany 25 lutego 2008 - 03:38

C1REX

    Mokujin

  • Narybek
  • 42 Postów:
To, że są lagi z japońcami nie oznacza, że z Europą nie da się swobodnie pograć.
W Londynie stoi automat VF5, a jednak czołówka i tak gra online.
Przy dobrym połączeniu praktycznie nie ma różnicy od offline.

Z Japońcami jednak Europa nie może mieć dobrego połączenia.
  • 0

#1147 Gość__* Napisany 25 lutego 2008 - 03:41

Gość__*
  • Goście
Czy ty naprawde jestes takie malo kumaty, czy specjalnie robisz z siebie idiote? Kto o zdrowych zmyslach w ogole by pomyslal, ze mozna grac w bitke bez lagow z ludzmi z innych kontynentow O_o

To nie jest wina kodu sieciowego, XBL czy czegokolwiek tam sobie nie wymyslisz. Tak jest, tak bylo i tak bedzie - grajac na takich hostach ZAWSZE trzeba sie liczyc z tym, ze ping bedzie nienajlepszy. Z USA nie jest az tak tragicznie, sa opoznienia, ale jak ktos sie uprze moze grac. Z Japoncami pingi sa sporo gorsze i tyle.


PS. Pizza ? Pepsi ? Gatheringi ? Rozmawiamy o lagowaniu, a nie o twoich randkach z kumplami. Zreszta po co ja w ogole Ci odpisuje - przeciez ty twierdzisz, ze w DOA4 da sie grac po lanie : :ninja: Co wiecej, laguje wtedy :ninja: :ninja: :ninja:
  • 0

#1148 C1REX Napisany 25 lutego 2008 - 03:48

C1REX

    Mokujin

  • Narybek
  • 42 Postów:

Jednak system VF jest :

1-bardziej techniczny;
2-nie tak kapiarski jak tekkenowy

No i fakt,że nie gra sie do dwóch błędów tylko.


2 comba na walkę.
Mocne rzuty wystarczą 3, by wygrać rundę.
RO to tylko jeden błąd.
  • 0

#1149 Scorpio Napisany 25 lutego 2008 - 08:01

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Przecież i tak odpala się własną muzykę.

No nie muzyka, a dźwięki - głównie ciosów :)

To jest gra arcade'owa dla tych, którzy liczą się dla jej twórców, i dlatego jej oprawa dźwiękowa jest taka, a nie inna. Jeśli tego nie rozumiesz, to po prostu zamilcz.

OMG, przepraszam że wymagam coś od tej pozycji uchodzącej za tak doskonałą coś więcej niż poziom midi :bue:
  • 0

#1150 udziwniaczq Napisany 25 lutego 2008 - 08:51

udziwniaczq

    Mokujin

  • Narybek
  • 40 Postów:

coś więcej niż poziom midi

Po raz kolejny udowadniasz, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

C1REX, to combo Jeffry'ego pod ścianą kończące pierwszą rundę jest... smutne.... :P
  • 0

#1151 Ney Napisany 25 lutego 2008 - 08:51

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Mi się w VF dzwięki zawsze bardzo podobały, przy 5 jest podobnie. Jestem w stanie zrozumieć tych co narzekają, ale VF bez charaktersystycznych dzwięków przy chociażby ciosach Akiry czy kopach z obrotu sobie nie wyobrażam :) I te "arcade'owe" muzyczki na stage'ach :zakochany:
  • 0

#1152 Scorpio Napisany 25 lutego 2008 - 09:16

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Po raz kolejny udowadniasz, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

czy kopach z obrotu

Fshhhhhhhh ... super. Albo te cudowne dźwięki ciosów na blok - już z tego idzie uczucie, jakbyśmy grali kukiełkami. Ortodoksyjnym, ślepym fanem nie jestem. Dźwięki wydobywające się z głośniczków podczas walki ssą :)

I te "arcade'owe" muzyczki na stage'ach

To co innego - dźwięki menu, dźwięki podczas akceptacji i muzyka to czysty klimat arcade. I to działa, ma się dobrze i wprowadza w klimat.
  • 0

#1153 C1REX Napisany 25 lutego 2008 - 13:42

C1REX

    Mokujin

  • Narybek
  • 42 Postów:
Ja tam wolę dzwięki arcade ze streetów, tekkenów, i soul caliburów.
Nigdy mi nawet do głowy nie przyszło, by dać tam własną muzę.

Na szczęście to nie wpływa na system.
  • 0

#1154 Scorpio Napisany 25 lutego 2008 - 14:01

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Na szczęście to nie wpływa na system.

No nie ... ale na odbieranie gry już tak. Gdy w VF4:Evo, jako jedynym mordobiciu, grałem przy wyłączonym dźwięku (bo już ani muzy, ani dźwięków znieść nie mogłem), to troszkę całokształt gry malał w mych oczach :)
  • 0

#1155 C1REX Napisany 25 lutego 2008 - 14:26

C1REX

    Mokujin

  • Narybek
  • 42 Postów:
Przyznaję, że Tekken i Soul znacznie lepiej wypadają. Max sztywność też mnie drażni.

Szczerze mówiąc, to dla zwykłego pogrania z kumplami bez zagłębiania się w system to średnia gra. Lepiej odpalić Tekkena, DOA, SC, czy nawet Def Jam.

Poza tym ostatnim to nadal techniczne bijatyki, ale bardziej dostępne dla zwykłych casuali.
  • 0

#1156 Sylvan Wielki Napisany 25 lutego 2008 - 14:58

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:

Kto o zdrowych zmyslach w ogole by pomyslal, ze mozna grac w bitke bez lagow z ludzmi z innych kontynentow O_o

Z tego wychodzi,ze .... ty.


2 comba na walkę.

Bądźmy poważni. Takie akcje zdarzają się w VF raz na eon.

W Tekken jest inaczej. Niemal u każdego, niemal każdy basic bierze ok 69dmg. Jako iz life bar wyjściowo ma 147dmg sprawa jasna. Dodajmy do tego odpowiedni counter i nawet nie musimy z setupami się wysilać.

W VF5 ( czy ogólnie) tego nie ma a juz na pewno na taka skale.

Mocne rzuty wystarczą 3, by wygrać rundę.

No tak, TFT Kage może boleć, ale jak pisałem nie na taka skalę.

ins
PS. Pizza ? Pepsi ? Gatheringi ? Rozmawiamy o lagowaniu

No jak ktos nie ma tych kumpli to mu on line zostaje jak to bodaj qsh pisał ostatnio.
Co do DoA4, to nie temat o tym, ale jak już to słowa były przytoczone (prościej nie moje więc wą).

RO to tylko jeden błąd.

Nadziejesz sie na unblock w Tekken to również, ale jako gracz który stoczyl nie jedną, nie dwie walki C1REX to powiedz ile ich zakończyłeś jedna akcja w VF5 - tak by ring out był.

Ja ci powiem iz w VF5 mam jak już wspominałem kilkanaście k walk, w VF4e jeszcze wiecej i nie przypominam sobie by zdarzało się to często, czy nawet w ogóle.

A w Tekken? Nagminnie i nie istotne czy grasz Hwoarangiem czy Bryanem czy tez Lee.

Mi się w VF dzwięki zawsze bardzo podobały, przy 5 jest podobnie. Jestem w stanie zrozumieć tych co narzekają, ale VF bez charaktersystycznych dzwięków przy chociażby ciosach Akiry czy kopach z obrotu sobie nie wyobrażam

Tak jak pisałem. xelloss zagolopował się, bowiem Scorpio narzekał na dźwięk ciosów a nie muzykę jako taka. Fakt , dźwięk jest charakterystyczny, jednak te świsty to i tak kropla tranu w oceanie miodu.

No czyż SPoD / DLC nie brzmią supah cool.

Szczerze mówiąc, to dla zwykłego pogrania z kumplami bez zagłębiania się w system to średnia gra. Lepiej odpalić Tekkena, DOA, SC, czy nawet Def Jam.

Może bez Tekken. W SC button masher się będzie cieszył bowiem bedzie barwnie i co za tym efektownie, DoA jest jaki jest systemowo. A Def to juz całkowicie.

Fakt technicznośc VF tu wychodzi bardziej i to znacznie.
  • 0

#1157 Gość__* Napisany 25 lutego 2008 - 15:55

Gość__*
  • Goście

Kto o zdrowych zmyslach w ogole by pomyslal, ze mozna grac w bitke bez lagow z ludzmi z innych kontynentow O_o

Z tego wychodzi,ze .... ty.


Idiota, no po prostu idiota ... z czego wychodzi ? Z twojego dupska ?

Jezeli mam dostac warna za obrazanie to Boy Wonder tez powinien dostac za prowokacje.
  • 0

#1158 C1REX Napisany 29 lutego 2008 - 15:38

C1REX

    Mokujin

  • Narybek
  • 42 Postów:
http://www.youtube.com/user/C1REXpl


Moje walki online. GhetooKingSAS to polak. Rustsleeps to jeden z lepszych (najlepszy?) Shun w Europie. Dai Bison gra Akirą, El Blaze i zaczyna naukę Jeffem.


Moja ulubiona walka.
  • 0

#1159 Sylvan Wielki Napisany 02 marca 2008 - 00:00

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:
Na pewnym forum za to warna można zebrać za prowokację (bowiem tekkenowo tam), ale tu wręcz nie wypada o tym napisać.

Nowa postać wzbudza na każdym forum poświęconym VF furorę. Mało tego, gracze przyrównują nowego zawodnika do Raiden'a (MGS4) oraz (a jakże) Dante z serii DMC. Jak widac VF playerzy mają znakomity growy gust.
  • 0

#1160 MC Napisany 09 marca 2008 - 17:20

MC

    Toad

  • Narybek
  • 5 Postów:
tekken 5 jest IMO lepszy i to sporo ta gra balansu nie ma
  • 0

#1161 Aleks Napisany 09 marca 2008 - 17:34

Aleks

    1

  • Forumowicze
  • 5 107 Postów:

tekken 5 jest IMO lepszy i to sporo ta gra balansu nie ma


Zgadzam się z tym userem w 100% :D
  • 0

#1162 Raikoh Napisany 09 marca 2008 - 17:42

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Ja się z wami nie zgadzam. :ninja:
  • 0

#1163 Ney Napisany 09 marca 2008 - 17:59

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Raz - to nie temat o wyższości tekkena nad VF
Dwa - Tekken to najbardziej żenująca seria bijatyk pod względem animacji,postaci i gameplayu.

IMO.
  • 0

#1164 Aleks Napisany 09 marca 2008 - 18:03

Aleks

    1

  • Forumowicze
  • 5 107 Postów:
IMO Tekken zjada wszystkie szajsy jakie wyszły na bubla :skacze:
  • 0

#1165 Sylvan Wielki Napisany 09 marca 2008 - 18:31

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 624 Postów:

tekken 5 jest IMO lepszy i to sporo ta gra balansu nie ma

Zgadzam się z tym userem w 100% :D

Kwestia co jest lepsze/gorsza zależy od gustów danej osoby a o tym sie nie rozmawia.

Co do balansu - bzdura. Fakt najlepiej wywarzona jest VF2 na automatach, jednak VF5>T5 w kwestii balansu (to po płaczach tekken boya podchodzi pod warn za prowokację?).

W Tekken jest tak że gra się głównie na 2 akcję. Jeśli ktoś ma tak mocne juggles, że kroją 1/2 life bar, ( Hwoarang), tudzież ma słabszą żonglerkę ale nadrabia setupami i wychodzi na jedno. (Feng).

W VF zawsze inaczej było. Poza tym w Tekken (którykolwiek) gra się schematycznie.

Moj dobry znajomy na najlepszego Bryana w pol. w T5. Jakiś czas temu grałem z nim na nocce, o ile kilka walk było ciekawym doświadczeniem - to napięcie , non stop 2-2 w rundach (gra się turniejowo, czyli do trzech ) , no i sparing z tej klasy przeciwnikiem.

Jednak po kilkunastu ( a nie mówię co po 4otej walce było) aż coś mi się robiło.
Niby szliśmy na równo ale on non stop sępił na b+1 oraz f,b+1 i głównie to, później juggles do ściany , wall games i pac 96% w plecy.

A wiemy, że Brytanik kara 13 fps straty....

A wiesz jak niezły gracz w T4 grał? Jin i non stop 2,1,2,1,2,1,2,1....1~2,3,1~2,3 oraz gut punch z kontynuacjami.

A T3/TTT ?
T.O- d+1, (czyli) 10fps a następnie wymiana sweep/mid+ setup.
Bruce 3„2,1 / TP i kolanka
Jin wavedash i HS/WS+2 EWGF oraz juggles.

I cóż z tego? Po co więc w tak rozbudowanej niebotycznie grze , tak technicznej uczyć sie tyle zagrań danej postaci jak można Pawłem na BC i jf wymienny grać.

W VF5 jest inaczej. Fakt, Vanessa-a nawet Vanashe ma ciężko z Maru/Yuki , jednak da się grac.

Raz - to nie temat o wyższości tekkena nad VF

Ale to temat o VF5. Czyli jak ktoś napisze ""tekken 5 jest głupi" o offtop ale jak ktos napisze przyrównując "tekken>VF4", "VF5>DoA4".....et cetera.
  • 0

#1166 Aleks Napisany 10 marca 2008 - 00:31

Aleks

    1

  • Forumowicze
  • 5 107 Postów:
O LOL Sylvek sam sobie odpisal :clown:
  • 0

#1167 olfeusz Napisany 10 marca 2008 - 11:29

olfeusz

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 529 Postów:
Dobra dopiero co zacząłem z grą, ale mam jedne pytanie jak do cholery w Dojo robić te ich zwariowane ciosy np: <-PP+P+K+G (czy jakoś tak)

Głównie chodzi o ten koniec P+K+G. Ja mam naraz wcisnąć te przyciski czy jak? G = blok? No i czy tutaj da się wyprowadzać kontry? Jeśli tak to jak? Gram Akirą.
  • 0

#1168 Danteusz Napisany 10 marca 2008 - 11:42

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 890 Postów:
Tak, P+K+G to są wszystkie 3 przyciski naraz, a G to blok (guard). Na PS3 ta kombinacja jest pod L2, nie wiem jak na X360.
  • 0

#1169 olfeusz Napisany 10 marca 2008 - 11:47

olfeusz

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 529 Postów:
Szybko chwyciłem za instrukcję i rzeczywiście ta kombinacja odpowiada jednemu przyciskowi LT. Dzięki :]
  • 0

#1170 Gość__* Napisany 10 marca 2008 - 18:23

Gość__*
  • Goście

Dobra dopiero co zacząłem z grą

Gram Akirą.

O człowieku początek z VF i od razu Akira. Rzuciłeś się na głęboką wodę :^^: .
  • 0



Inne z tagami: