Skocz do zawartości

Zdjęcie

Xbox 360 pomoc


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2000 odpowiedzi na ten temat

#61 BeSOS Napisany 03 listopada 2006 - 19:31

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

live nie smiga na slabych laczach minimum musisz miec neo 512 zakladajac ze chodzi jak powinno ...


:nie:

Ja grałem bezproblemowo na Neo 128, a znam takich co graja na łaczach jeszcze wolniejszych ( :hejka: )
  • 0

#62 MaxVarEmreis Napisany 03 listopada 2006 - 19:58

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Mam X Boxa, ale oczywiście nie obyło sie bez problemów :/ Otóz grzebiąc i ustawiając wszystkie opcje połączenia, żeby móc w koncu poszpilać na Live, natknąłem sie na zonka. Przy weryfikowaniu połaczenia przez konsole zatrzymuje sie na MTU i pisze failed :(( co mam robic?? jestem o krok od sieciowej siekany, a tu taka niespodzianka...


A od jakiego providera masz neta?? I czym go podłączasz do konsoli??
  • 0

#63 Gość__* Napisany 04 listopada 2006 - 10:50

Gość__*
  • Goście
Taraaa śmigam już online, po ostrych męczarniach udało sie:)) problem tkwił w firewallu, wyłączyłem go i działa. Tylko boję sie teraz siedziec na necie bez niego, chroni mnie tylko SP2, czy moze wie ktoś jak skonfigurować Zone Alarma żeby nie trzeba było go wyłaczać?? A łacze to Neo 1024:) i przyznam ze demka sciagają sie szybciutko:) jeszcze tylko LCD 40 cali mi brakuje ale to kwestia kilku miesiecy:))pozdrawiam
  • 0

#64 AVErsiv Napisany 04 listopada 2006 - 11:05

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
ja nie uzywam zadnych firewall-i i jakos niemam zadnych problemow z wirusami ... mam zato oryginalne windowsy :P
wiem z doswiadczenia ze klienci majacy pirata zawrze maja problemy ( aktualizacje a raczej ich brak )

tak wiedz oley firewalla , albo zrob dziurke ( przekieruj porty na routerze ) i ustaw w klocku stale IP , dla ktorego sa odblokowane porty.
  • 0

#65 ACZ Napisany 04 listopada 2006 - 13:13

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Martinez, nie przesadzaj. Ja nigdy nie miałem żadnych firewalii i antyvirusów i jakoś normalnie mi komp funkcjonuje.
  • 0

#66 Gość__* Napisany 04 listopada 2006 - 14:32

Gość__*
  • Goście
Mam takie pytanie z innej beczki. Może tu otrzymamm odpowiedź. Otóż: Czy w nowych partiach xbox'ów są instalowane najnowsze wersje oprogramowania? Chodzi o to że w grudniu byćmoże zaopatrzę się w swój egzemparz i chciałbym mieć najnowszą wersję dashboardu, a nie mam pewności czy podłączę się do neta coby ostatni update ściągnąć...
  • 0

#67 Gość__* Napisany 04 listopada 2006 - 14:50

Gość__*
  • Goście
Jak podłączysz konsole do neta to najnowsazy dashboard ściągnie się automatycznie
  • 0

#68 Gość__* Napisany 04 listopada 2006 - 15:36

Gość__*
  • Goście
Ale czy jeśli nie podłączę to czy będę miał najnowszy dashboard jeśli kupię egzemplarz z najnowszej partii?
  • 0

#69 syon Napisany 04 listopada 2006 - 19:33

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

Ale czy jeśli nie podłączę to czy będę miał najnowszy dashboard jeśli kupię egzemplarz z najnowszej partii?


To musiałby ci się trafić egzemplarz wyprodukowany z końcem października lub początkiem listopada a gwarancji i tak nie ma, że będzie zainstalowany najnowszy update.
  • 0

#70 Gość__* Napisany 12 listopada 2006 - 15:06

Gość__*
  • Goście
Nie działają mi słuchawki mimo podłączenia ich do pada :( Czy ktoś wie może co zrobić?
  • 0

#71 Ryo-San Napisany 12 listopada 2006 - 15:17

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
zobacz czy nie masz przypadkiem wylaczonego HS'a - taki pstryczek na tym szarym co sie wklada do pada
  • 0

#72 luck1985 Napisany 16 listopada 2006 - 21:33

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Mam neta - stale lacze przez TV kablowa - do kompa mam podlaczony modem . Plyta glowna posiada karte sieciowa ( MSI ) i jak to zrobic , zeby ten X sie polaczyl z PC i zebym zagral w Live ?
  • 0

#73 AVErsiv Napisany 16 listopada 2006 - 21:56

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
to znaczy dokladnie ?

modem masz jaki ?
to lacze to jest po lanie ? przez modem ? modem jaki ADSL ? DSL ? ISDN ?

jesli po lanie to pytanie brzmi ile adresow IP ci przyslogoje ?
jesli to jakis ADSL to musisz zrobic most na polaczeniu sieciowym miedzy karta sieciowa a polaczeniem modemowym

reszte X360 powinien na auto lapac .
  • 0

#74 spoon Napisany 19 listopada 2006 - 00:50

spoon

    Toad

  • Narybek
  • 6 Postów:
Zastanawiam sie nad kupnem 360-tki. Czyms co stoi na przeszkodzie jest to, ze nie mam TV.
Nie bede wyjasnial jak i dlaczego, ale nie mam i nie bede mial.
Mam za to laptopa, wiec chcialbym wykorzystac jego monitor jako ekran dla X'a.

Prosze, nie tylko o porade, jak najlepiej byloby podpiac to wszystko, ale tez, czy ma to sens?
Rozdzialka nominalna to 1280x800.
Wyjscia SVHS i VGA, ale jako wyjscia nie bardzo sie przydadza jak sadze.
Sa oczywiscie USB i PCiMCiA wiec pewnie jakos tuner daloby rade podpiac, tylko... CZY TO MA SENS?
Jakiej jakosci obrazu moge sie spodziewac, jakie kable trzeba by kupic i jak rozwiazac sprawe z dzwiekiem?

Z gory dziekuje za wszelkie kompetentne opdowiedzi,
Pozdro

(post przeniesiony)
  • 0

#75 AVErsiv Napisany 19 listopada 2006 - 10:35

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
tak wiedz mozliwosc jest ale obraz bedziesz mial brzydki !

czyli mozesz podpiac pod laptopa Tuner TV z wejsciem SVHS , nastepnie przez nie podlaczac Xa ,

ale efekt bedzie marny , slaba rozdzialka , duzo zaklucen ( duzo wiecej niz na normalnym TV ) i lagi .

proponuje kupic sobie monitor do PC ( na allegro dobre CRT np 21" mozna wyrwac za 300 zl ( czyli cena tunera na USB :D ) i smigac jak szalony ! skoro maz miejsce na 360 to i na monitor znajdziesz !

pozdro
  • 0

#76 spoon Napisany 19 listopada 2006 - 20:49

spoon

    Toad

  • Narybek
  • 6 Postów:
Wyglada na to ze bede sie musial jeszcze zastanowic. Dla mnie mobilnosc jest najwazniejsza, a za rok 360-tka bedzie mi zupelnie zbedna. wiec nawet jakby udalo mi sie ja sprzedac to zostanie z jakims monitorem (crt bym nie kupil bo nie lubie polsrodkow, wiec zostalby mi 20" monitor lcd z ktorym nie mialbym co zrobic).

nevermind...

dzieki za pomoc
  • 0

#77 Gość__* Napisany 20 listopada 2006 - 15:14

Gość__*
  • Goście
Hej mam mały problem ze swoją konsolką. Ostatnio 2razy mi się zdarzyło, że nagle obraz stracił kolory, pełno czerwonych, niebieskich, zielonych pikseli się pojawiło a monitor się restartował żeby dostosować się do tego obrazu. Raz mi taka akcja przydarzyła się gdy odpalałem demko a następnym razem w dashboardzie. Po restarcie konsoli wszystko wracało do normy ale jestem zaniepokojony. Czy wam też tak się zdarzało?

Konsole mam podłączoną kablem VGA do monitora LCD.
  • 0

#78 Texz Napisany 20 listopada 2006 - 15:18

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Kiedy nie mam dobrego styku pomiędzy kablem VGA, a kablem od monitora, kolory są jak piszesz wyblakłe, czasami prąd strzela, a monitor przełącza roździelczości. Ja bym sprawdził, czy kable są dobrze włożone do końca we wtykach konsoli i monitora, a jeżeli problem się powtarza, zastanowił się czy wina nie leży po stronie kabla.
  • 0

#79 AVErsiv Napisany 20 listopada 2006 - 16:25

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
niejest to zbytnio normalne !

czy podczas tego zauwazyles jakies ksztalty na obrazie np kratke siatke lub niewiadomo zkad pixelki poukladane w wzorki ??

sprawdz czy konsola si enie przegrzewa !

pozdro
  • 0

#80 Gość__* Napisany 20 listopada 2006 - 17:52

Gość__*
  • Goście
Takich rzeczy chyba nie zauważyłem. Kable podłączone są solidnie. Myślę sobie, że to może wina ciepła które wydziela konsola i nieźle daje w stronę kabli.
Chociaż ta akcja zdarzyła mi się za pierwszym razem przy odpaleniu demka NFS:Most Wanted i raz w dashboardzie gdy nic nie robiłem.
Z drugiej strony podczas gdy gram sobie w PGR'a wtedy gdy konsolka najgłośniej pracuje i wydziela jeszcze większe ilości ciepła taka opcja nie przydarzyła mi się do tej pory.
  • 0

#81 Texz Napisany 20 listopada 2006 - 17:57

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Podam przykład. U mnie w domu, X360 stoi bardzo blisko okna, więc nie ma problemu, żeby podczas gry w bardzo wymagającą grę jak Gears Of War, otworzyć sobie okno, tak aby zimno leciało wprost na konsolę.

Drugą sprawą, jest przestrzeń wokół konsoli. Żle jeżeli na leżącej jest gazeta, albo co gorsza, serwis kanapkowy (choć to też mój przykład ;) ). Nie stawiamy konsoli na podłodze pod TV. Szybciej się kurzy. Ani na dywanie (zapychamy dolne wywiewy). No i rzecz jasna, pamiętamy, żeby oddalić zasilacz od konsoli. On + pracująca przez długi czas konsola = natychmiastowy overheat.
  • 0

#82 Gość__* Napisany 20 listopada 2006 - 18:25

Gość__*
  • Goście
No jeśli chodzi o umiejscowienie konsoli to wszystko u mnie jest jak w najlepszym porządku.
Konsolka sobie leży na biurku, kanapek i gazet na niej nie kłade :D a zasilacz leży pod biurkiem. Po takim zdarzeniu po prostu natychmiastowy restart pomagał więc konsola nie miała czasu się schłodzić.
Jeszcze nurtuje mnie jeden problem bo podczas używania konsoli miałem dwa razy skoki osłabienia prądu. Za pierwszym razem grając sobie nieźle światło przygasło ale konsolka dała rade jakoś się utrzymać. Za drugim razem wszystko padło i konsola świeciła na czerwono. Odpaliłem ją i wszystko było w porządku. Mieszkam w Warszawie i słyszałem, że takie rzeczy wielu osobom się teraz przydarzają. W stolicy jakieś problemy energetyczne są :cojest:
  • 0

#83 Texz Napisany 20 listopada 2006 - 18:33

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

W stolicy jakieś problemy energetyczne są

W takim razie zainwestuj w przedłużacz, który będzie odpowiednim na zaniki prądu. Dodatkowo u mnie jest bezpiecznik ( w tym przedłużaczu ), który praktycznie ratuje mnie przed "spaleniem" sprzętu. Serio. Zapytaj w sklepie komputerowym, 50 złotych w plery, ale opłaca się, bo sprzęcior jest tego wart.
  • 0

#84 AVErsiv Napisany 21 listopada 2006 - 11:05

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
ja zainwestowalem w UPS , to koszt okolo 300 zl ale zato sprzet mam 100% bezpieczny !
1 chroni przed kazdym przepieciem , 100% filtrowania + chroni przed zanikiem produ , niema pradu a ja spokojnie mam 15 minut na zapisanie gry i bezpieczne wylacznie sprzetu :D

polecam !
  • 0

#85 Texz Napisany 21 listopada 2006 - 17:17

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
No tak UPS. Jak ktoś ma kaskę niech bierze UPS. Inaczej pozostaje to co napisałem wcześniej.
  • 0

#86 kmh Napisany 21 listopada 2006 - 20:18

kmh

    Blanka

  • Narybek
  • 231 Postów:
A te zewnętrzne, podczepiane wiatraczki to są cokolwiek warte?
  • 0

#87 AVErsiv Napisany 21 listopada 2006 - 20:24

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
w reklamach pisza ze tak , jednak ja z doswiadczenia nabytegoprzy PC wiem ze niewiele toto warte jest

jak rozbierzesz Kloca i przrobisz chlodzenie bedziesz mial efekt o niebo leprzy :D

No tak UPS. Jak ktoś ma kaskę niech bierze UPS. Inaczej pozostaje to co napisałem wcześniej.

hmm ja wychodze z zalozenia ze nowy X360 czy nawet PS2 sa wiecej warte niz 300 zl !
do tego mam jeszcze bezpieczenstwo i spokojna glowe ze mi zanik pradu nei zmarnuje 3 godznnej walki z bossem w jakims RPG :P albo godzninnego wyscigu w TDU :P
:skacze:
polecam zakupywanie UPSow :D
  • 0

#88 kmh Napisany 21 listopada 2006 - 20:28

kmh

    Blanka

  • Narybek
  • 231 Postów:

w reklamach pisza ze tak , jednak ja z doswiadczenia nabytegoprzy PC wiem ze niewiele toto warte jest

jak rozbierzesz Kloca i przrobisz chlodzenie bedziesz mial efekt o niebo leprzy :D


W sumie tiwi stoi mi blisko okna, wiec poki zima to wykorzystam pomysl t3xza :)
  • 0

#89 Gość__* Napisany 21 listopada 2006 - 21:02

Gość__*
  • Goście
Ja kiedyś tak chłodziłem komputer gdy podkręcałem procesor. Zdejmowałem obudowę i ustawiałem kompa przed oknem, niemalże na parapecie. Oczywiście wszystko w zime. :mrgreen:
  • 0

#90 AVErsiv Napisany 22 listopada 2006 - 09:52

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
wrzystko oki tylko pamietajcie ze , powietrze jest wilgotne ! szczegolnie w zimie , tak wiedz ja tam tego nie proponuje , jednagrze znam ludzi ktrozy tak robili ...

najleprzym rozwiazaniem jest :

1 rozebrac X360
2 Zmienic paste na CPU i GPU
3 wsadzidz X360 w zupelnie inna obudowe
4 zmienic radiator na GPU albo dodac dobry wentylator :D

efekt 100% niespalony X360 ( no chyba ze cos spieprzycie :P )

:skacze:
  • 0