Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pegaz:)


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
171 odpowiedzi na ten temat

#91 Gość__* Napisany 16 grudnia 2005 - 13:22

Gość__*
  • Goście
pega mam do dziś i tne w ninja gaiden i goal3 ile konsola dzieciństwa którą miał każdy na ulicy i wymienialiśmy się kartridzami (do dziś kilku nie odzyskałem) :cry:
  • 0

#92 nicun Napisany 17 grudnia 2005 - 01:51

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 652 Postów:

pega mam do dziś i tne w ninja gaiden i goal3 ile konsola dzieciństwa którą miał każdy na ulicy i wymienialiśmy się kartridzami (do dziś kilku nie odzyskałem) :cry:

Kiedyś pożyczyłem kolesiowi PSXa, a on rzucił mi kilkanaście gier na Pega (Gun Smoke, Castelvania i inne hiciory). Później nawet ich nie odebrał, bo za dni kilka kupił sobie Plejszteszona. Cartridge pożyczałem swoim znajomym i... nie odzyskałem ani jednego. Dobrze że kumpel nie zażądał zwrotu. Z drugiej strony żałuję, że już nie mam większości z nich.
  • 0

#93 Gość__* Napisany 20 stycznia 2006 - 14:04

Gość__*
  • Goście
Taaaak czasy Pegaza. TV, pare kartów, konsola i pad.... mnóstwo funu. Wspaniałe pozycje: Contra i inne pirackie wersje gier z Nesa :lol: Kupowanie kartów od ruskich na miejskim targu...smak oldschoolu 8)
  • 0

#94 Gość__* Napisany 22 stycznia 2006 - 18:50

Gość__*
  • Goście
Oh, smak ci to słodki zaiste! Gdyż ja mimo że oczy w nowe gry wlepiam, grafiki kunszta ceniąc, słodkim odpoczynkiem je raczę jakim jest dla nich granie w Pegazusa błogiego. Bez bólu, a z lubością gram w Contrę tuż po wyłączeniu dziesiątego finala, czy SC2 zabójczego graficznie! Nie ze smutkiem lecz z głową wysoko podniesioną po raz kolejny wyzwanie Dizzy podejmuję! Z rumieńcem na twarzy delikatnie przycisk "Power" wyświechtany znów włączam! Ach, czar wspomnień, choć nie! Nie wspomnień, wybaczcie, gdyż gry te żywe wciąż dla mnie!! :cry:
  • 0

#95 Gość__* Napisany 22 stycznia 2006 - 23:04

Gość__*
  • Goście
Heh, miałam okazję przejrzeć najnowsze PSX Extreme, który nabył vag, a tam... Krótkie wspominki o Pegasusie. Naprawdę szczęka mi opadła, kiedy dowiedziałam się, że... Założyciele firmy Bobmark, która spirac... to jest przystosowała NESa na polskie warunki ( :gwizdek: ) czyniąc go Pegasusem, po swoim bankructwie założyli... Firmę Hoop. Tak, tę firmę od napojów.

Cóż, najpierw spiracili NESa, potem Coca-Colę ^^. Kurde, ale... Aż trudno mi w to uwierzyć @@.
  • 0

#96 nicun Napisany 23 stycznia 2006 - 00:59

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 652 Postów:

Cóż, najpierw spiracili NESa, potem Coca-Colę ^^. Kurde, ale... Aż trudno mi w to uwierzyć @@.

Lecę po "polski płyn do odrdzewiania", by podziękować panom z Hoopa, za szczęśliwe chwile których mi kiedyś dostarczyli. :lol:
  • 0

#97 Gość__* Napisany 23 stycznia 2006 - 11:37

Gość__*
  • Goście
Zólw Ninja - Twoj nick przypomnial mi o zajebistej wrecz grze na Pegasusa - Turtles Ninja Mutant 3 (czy jakos tak :P). Wybieralo sie jednego z czterech bohaterów i szlo przez miasto (pozniej byly inne lokacje) - chodzona nawalanka w stylu Final Fight. Pamietam ze gra miala mnostwo urozmaicen - plywalo sie np. na deskach surfingowych, kazdy zolw mial jednego solidnego specjala, a najlepsze byly walki z bossami (Shreder pamietam byl w dwoch odmianach :D). Oczywiscie najlepiej gralo sie na dwoch graczy - przeszedlem gre wiele razy - byla niezwykle dluga jak na Pegaza (gdzie jak wiadomo nie bylo sejwowania a w tej grze nie wpisywalo sie zadnych kodów do poziomów). Spotkalem sie z dwiema wersjami tej gry - jedna miala malo zyc (trzy), druga miala ich znacznie wiecej (tej pierwszej chyba nie ukonczyl nikt ;)) Do dzis pamietam glowny motyw muzyczny z tej gry :D
  • 0

#98 Gość__* Napisany 23 stycznia 2006 - 13:12

Gość__*
  • Goście
Oh tak, tak, gier z Żółwiami więcej jeno było (nawalanka też między innymi), lecz gra o której wspomnieć nie omieszkałeś faktycznie trzecią częścią, zdaje się ci była. Do dziś ubolewam nad tym, iż nie dane mi było posiadać jej na własność, ręce spragnione wyżywać przy niej na padzie, gdyż jedynie od kuma mego pożyczyłem ją w tych czasach minionych...Pamiętam, że grafika niemalże poziom SNESa prezentowała, a i grywalność jak żekłeś: lotów najwyższych! Zasie co do długości gier na Pegaza się tyczy, pod uwagę brak możliwości sejwa biorąc, dodać muszę iż niektóre tytuły więcej hardcoru wymagały w przechodzeniu niżli dzisiejsze. Moje ukochane The Fantastic Adventures Of Dizzy przytoczę: otóż calutki dzień zajmuje do bossa ostatecznego dojście. Ech, te czasy, gdy jadło na stole zimne stało, ciemno już za oknem, konsola do czerwoności rozgrzana przez mą rządzę gry przejścia, a tu wcale końca nie widać...Raj istny!!!
  • 0

#99 Gość__* Napisany 05 marca 2006 - 14:45

Gość__*
  • Goście
Tak, żółwie kozackie były, grałem w nie do upadłego. Z tych zamierzchłych czasów polecam jeszcze Willow (fajniutki RPG), Ninja Brothers i The Adventures of Dizzy :)
A ktoś z Was grał w taką gierkę jak Willow :D Mój pierwszy RPG :skacze:
  • 0

#100 Gość__* Napisany 05 maja 2006 - 11:08

Gość__*
  • Goście
w willow grałem sporo, miałem oryginalnego karta na NES (sprzedany na allegro).
Dobijał system kodów...
  • 0

#101 Gość__* Napisany 05 maja 2006 - 11:17

Gość__*
  • Goście

Dobijał system kodów...

Racja - praktycznie trzeba było spisać z 15-20 różnych aby mieć pewność, że następnego dnia nie będziemy rozpoczynać od początku (przynajmniej u mnie tak było)
  • 0

#102 Gość__* Napisany 24 sierpnia 2006 - 11:12

Gość__*
  • Goście
to nic, contra to bylo cos
mozna bylo grac i grac i grac i nie ylo dosyc :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :hurra: :skacze:
  • 0

#103 Snoodgrass Napisany 24 sierpnia 2006 - 11:30

Snoodgrass

    Link

  • Forumowicze
  • 361 Postów:

to nic, contra to bylo cos
mozna bylo grac i grac i grac i nie ylo dosyc :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :hurra: :skacze:


Można było ? :hmmm: człowieku w wawie jest liga contry której jeszcze kiedys byłem dumnym członkiem
  • 0

#104 Gość__* Napisany 05 października 2006 - 08:45

Gość__*
  • Goście
ja najmilej wspominam gry sportowe z serii Nekketsu (potem juz żadnej sportówki w życiu nie ruszyłem) piłka nożna i koszykówka wymiatały totalnie
Dodany obrazek
a jeszcze była siatkówka, hokej i biajtykna na cztery osoby i coś jeszce pewnie...
Dodany obrazek
Dodany obrazek
  • 0

#105 phunckY Napisany 05 października 2006 - 17:02

phunckY

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 419 Postów:
Taaa, ten hokej był BOSKI, pisałem o nim kilka stron wstecz...
  • 0

#106 Mani Napisany 08 października 2006 - 12:09

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Gry z Kunniem rządzą !! do dziś od czasu do czasu podłączam pod TV PEGA i gram w olimpiade bądź gałe. Czasy NESa są magiczne :hurra:
  • 0

#107 Gość__* Napisany 08 października 2006 - 16:02

Gość__*
  • Goście
a pamiętacie Duck Tales? jedna z najlepszych platwormówek na pega
Dodany obrazek
Dodany obrazek
  • 0

#108 Shinigami Napisany 08 października 2006 - 16:45

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
A graliście może w Tekkena, MK lub SF na Pegazie? To były dopiero gry :^^:
  • 0

#109 phunckY Napisany 08 października 2006 - 17:20

phunckY

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 419 Postów:
W Mortala grałem, klocek jakich mało (w sensie stolczyk)... Tekken :?:
  • 0

#110 Gość__* Napisany 08 października 2006 - 18:37

Gość__*
  • Goście

Tekken :?:

chyab widziałem kiedyś to cudo....... no i crossover tekken vs virtua fighter
  • 0

#111 Mani Napisany 08 października 2006 - 19:08

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Ja do dziś mam karta z Tekken vs Virtua Fighter, Tekken 6 (na co mi PS3 :P ) , MK vs SF
  • 0

#112 Gość__* Napisany 09 października 2006 - 23:45

Gość__*
  • Goście
ja miałem też sonica w planszach z klasycznego mario i pociętego Donkey Konga 2 w którym walczyłem z maś bugów i niedokłądnosci ale poległem bo system haseł nie działał a gra przez te wszyskie cięcia była tak z 2 razy bardziej hardcorowa niz orginał......
  • 0

#113 onikage7 Napisany 06 stycznia 2007 - 13:58

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
widzę że przykurzył się trochę ten topic.......a słyszał ktoś o grze battle toads na pegaza, jedna z lepszych na tę platformę;) moim zdaniem. Skończył ktoś może?

a pamiętacie Duck Tales? jedna z najlepszych platwormówek na pega

....zgadzam się, a jeśli o kaczorach mowa;) to darkwing duck tez bylo niezłe....
  • 0

#114 Gość__* Napisany 08 stycznia 2007 - 17:08

Gość__*
  • Goście

a słyszał ktoś o grze battle toads na pegaza

Grzechem byłoby nie grać w tą grę. To był obowiązkowy tytuł i niezwykle wciągający. Najlepsze w tym wszystkim było to, że mogliśmy przechodzić z towarzyszem całą grę. O ile się nie mylę to na NES-a pojawiły się dwie części tej gry. Jeżeli się mylę poprawcie mnie.

to darkwing duck tez bylo niezłe....

W pełni popieram. Wciągające i w niektórych momentach trudne. Nawet na emulatorze gdzie można zapisywać w każdym momencie, miałem problem.

Aż mnie ciągnie aby załączyć emulator zaraz, choć konsola do dziś sprawna w szafie leży :klaszcze:
  • 0

#115 onikage7 Napisany 08 stycznia 2007 - 22:38

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:

O ile się nie mylę to na NES-a pojawiły się dwie części tej gry.

.....zgadza się były dwie części(w drgiej oprócz ropuch można było grać postaciami z double dragon, swoją drogą double dragon też był naprawde niezły - tego to chyba ze 4 części były).......Obie skończyłem, w pojedynke niestety, ale satysfakcje miałem ogromną. A kojarzy ktoś Power Blade 2 i Ninja Ryukenden (AKA Ninja Gaiden;)????.......też świetne tytuły.......

choć konsola do dziś sprawna w szafie leży

....moja też hehe, tylko gier jakoś mam niewiele:(
EDIT:
eeeee.......mam takie pytanie, bo sciągnąlem sobie emulator NES-a i próbuje jakoś w opcjach w emulatorze ustawić, żeby się dało padem grać no i nic mi nie wychodzi, działa tylko klawiatura.....ma ktoś doświadczenie w tym temacie, może mi jakoś pomóc?.....bo na klawiaturze nie idzie grać.....każda pomoc mile widziana
  • 0

#116 Gość__* Napisany 24 stycznia 2007 - 09:35

Gość__*
  • Goście

Ninja Ryukenden (AKA Ninja Gaiden;)

garałem we wszystkie trzy, fajne nawet bardzo. jak sobie sciągnołem wersję na snesa to taka fajna nie była juz (sam nie wiem czemu ale na pegu jakoś lepiej się grało) szkoda tylko że cąły w jap bo te filmiki mnie intrygowały.

eeeee.......mam takie pytanie, bo sciągnąlem sobie emulator NES-a i próbuje jakoś w opcjach w emulatorze ustawić, żeby się dało padem grać no i nic mi nie wychodzi, działa tylko klawiatura.....ma ktoś doświadczenie w tym temacie, może mi jakoś pomóc?.....bo na klawiaturze nie idzie grać.....każda pomoc mile widziana

a mi sie wydaje ze u mnie pad działa ale muszę sprawdzić (gram w dizzy na emu i mogę save'ować :ninjadance: ) jakiego emu używasz?

a kto z was grał w to:
Dodany obrazek
  • 0

#117 onikage7 Napisany 25 stycznia 2007 - 21:18

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Moja wiedza komputerowa jest raczej nikła wieć nie wiem czy takiej odpowiedzi oczekiwaleś: moj emulator zwie się tak - Emulator.NES+493.roms[Baderas] - zciągniety emule z netu.....o to chodziło?.......paźdźoch mi nie działa, savować też niestety nie moge, gram na klawiaturze i szlag mnie trafia bo nic mi nie wychodzi......... Eh dizzy, świetna gierka, pamiętam(a dawno to było;) jak próbowalem ją przejść bez savowania, niestety ciągle ginąlem w trakcie. Nie miałem siły przechodzić za każdym razem od nowa i dalem sobie spokój. Też zaliczyłem trzy części ninja gaiden, filmiki były ciekawe, zgadzam się, wielka szkoda że po jap. wszystko było............ Little Ninja Brothers powiadasz, kurde nie pamiętam żebym w to grał, ale równie dobrze mógł być inny tytuł(mam tu na myśli kupę jap. krzaczków;) a gra ta sama. :ninja:
  • 0

#118 Gość__* Napisany 25 stycznia 2007 - 23:25

Gość__*
  • Goście
sprawdź ten: http://www.emulator-...s/fceultra.html
nie mam jak przetestowć w tej chwili ale kiedyś korzystałem z wcześniejszej wersji i pad bodaj działał i save'y można robić.
  • 0

#119 Arasz Napisany 25 stycznia 2007 - 23:34

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:
Widzieliście tę genialną stronę?

http://www.vnes.thatsanderskid.com/

Duża biblioteka tworów na nesa do pogrania via www. Wszystkie gry sflaszowane wystarczy 3 kliknięcia i gramy :)

jesli było to przepraszam.
  • 0

#120 onikage7 Napisany 26 stycznia 2007 - 16:43

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:

sprawdź ten: http://www.emulator-...s/fceultra.html

.......sprawdziłem, działa, mogę grać padmem, sejwować.....allelujah, wiekie dzięki Mr. Shadov

http://www.vnes.thatsanderskid.com/

....stronka niestety mi nie wchodzi, spróbuje pózniej. To pewnie tymczasowe problemy, albo wina mojej przeglądarki
  • 0