Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 3: Snake Eater


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1687 odpowiedzi na ten temat

#1531 Gość_Zero_* Napisany 21 kwietnia 2009 - 16:50

Gość_Zero_*
  • Goście
a którym momencie ? w SoL głównym jest Raiden - to jego historia jest tutaj najważniejsza
  • 0

#1532 Shinigami Napisany 21 kwietnia 2009 - 16:52

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Przez całą grę, panie starszy. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że Raiden jest odzwierciedleniem gracza (z czego wyrywa się na końcu gry), a Snake-mentor jest prawdziwym bohaterem przygody.
  • 0

#1533 cwany-lis Napisany 21 kwietnia 2009 - 20:38

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
Otóż to, poza tym patos w trójce jest momentami niesmaczny ... albo to ja przez te półtora roku zrobiłem się takim realistą ale w dwócje nie boli mnie pompa, honor i odwaga - Solidus to wizjoner, kierują nim szczytne idee a w częsci trzeciej co mamy - jakiegoś radzieckiego boksera i konczitę po 40'scte walącą smuty o tru'żołnierzu.

I co jest takiego fajnego w kobrach ? większość jest do odstrzału i nic nie znaczą dla historii a zauważcie, że w Bog Shell każdy członek oddziału FOX miał coś do powiedzenia i stanowił solidny wątek fabuły.
  • 0

#1534 oranje Napisany 21 kwietnia 2009 - 20:51

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Zwłaszcza Fatman ;)
  • 0

#1535 Kradziej Napisany 21 kwietnia 2009 - 20:53

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

I co jest takiego fajnego w kobrach ? większość jest do odstrzału i nic nie znaczą dla historii a zauważcie, że w Bog Shell każdy członek oddziału FOX miał coś do powiedzenia i stanowił solidny wątek fabuły.

[upierdliwość]
Big Shell, Death Cell ;)
[/upierdliwość]
  • 0

#1536 cwany-lis Napisany 21 kwietnia 2009 - 21:02

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
oj sorry, spałem tylko 3 godziny dziś 8)

a Raiden to złoty chlopak
  • 0

#1537 Scorpio Napisany 21 kwietnia 2009 - 21:12

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
No właśnie - chłopak ... nie mężczyzna/facet/wojownik ;)
  • 0

#1538 Shinigami Napisany 21 kwietnia 2009 - 21:13

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Death Cell ;)

[upierdliwość]
Dead Cell :P
[/upierdliwość]
  • 0

#1539 Kyo Napisany 21 kwietnia 2009 - 23:15

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

No właśnie - chłopak ... nie mężczyzna/facet/wojownik


excuzes moi, wydaje mi się, że po poznaniu jego back-story dla każdego jasnym się stało, że Raiden to mroczny wojak muthafuckah.

IMHO również druga część najlepsza, a Raidena wolę od Snake'a :^^: (choć przyznaję, pierwsze pięć minut na Big Shell to było takie "bu, chcę Węża z powrotem").
  • 0

#1540 Gość_Zero_* Napisany 21 kwietnia 2009 - 23:19

Gość_Zero_*
  • Goście
nie no ... po tym jakiego Raidena zobaczyłem w MGS4 to aż chce sie w MGS2 grac :D no i tak jak mówi Kyo ... pod koniec MGS2 Raiden nie był już takim cieciem jak na początku ;)
  • 0

#1541 Shinigami Napisany 21 kwietnia 2009 - 23:29

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

No właśnie - chłopak ... nie mężczyzna/facet/wojownik


excuzes moi, wydaje mi się, że po poznaniu jego back-story dla każdego jasnym się stało, że Raiden to mroczny wojak muthafuckah.

Poza tym jaki z niego chłopak, skoro według moich super w ogóle nie skomplikowanych obliczeń powinien wtedy być w okolicach trzydziestki :P

IMHO również druga część najlepsza, a Raidena wolę od Snake'a :^^: (choć przyznaję, pierwsze pięć minut na Big Shell to było takie "bu, chcę Węża z powrotem").

Niestety jestem bliski przyznania racji w przypadku Raidena. Ale nie dlatego niestety, że niby go nie lubię, oj nie, po prostu Snake, to Snake, no. Nie chciałbym robić gradacji, ale chyba byłbym skłonny napisać:
1. Snake
2. Raiden
3. BB
  • 0

#1542 Gość_Zero_* Napisany 21 kwietnia 2009 - 23:36

Gość_Zero_*
  • Goście
Dla mnie:
- Snake z MGS4
- Big Boss z MGS3 / Snake z MGS1 / Raiden z MGS4
- Raiden z MGS2 / Snake z MGS2

:)
  • 0

#1543 Scorpio Napisany 22 kwietnia 2009 - 07:36

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Kyo - ale jak zaznaczyłeś, o tym dowiadujemy się pod koniec. Do tego czasu grając Raidenem czujemy się, jakbyśmy dostali do kierowania wymoczka ...

Ciekawostka:
- Rosemary (rozmaryn) - "Nazywano go świeżym powiewem morza. Był uważany za symbol wiernej miłości." (wiki)
- Shakespear pisał o nim jako o kwiatu, wzmagającym pamięć :)
  • 0

#1544 Gość__* Napisany 22 kwietnia 2009 - 09:06

Gość__*
  • Goście
Ale się czepiacie tej trójki, hejterzy :cry: A ja mogę napisać, że wolę z szacunkiem patrzeć na żołnierza zmagającego się z samym sobą ("Loyalty to your country or loyalty to me?") i kobietę-legendę, zmęczoną całym swym brzemieniem i mającą dość manipulowania nią przez kraj. A w dwójce mamy grubasa na rolkach i murzynkę z sercem po prawej stronie, która wysyła rakiety do góry :lol: W każdym MGSie znajdą się tego typu kwiatki, a zadaniem fana jest po prostu ich przełknięcie, by móc rozkoszować się świetną fabułą.
  • 0

#1545 f5k Napisany 22 kwietnia 2009 - 11:35

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Nie wiem jak was ale mnie przez całą gre the Boss wnerwiała aż do końcowego filmiku który wytłumaczył o co chodziło bo naprawde wcinanie sie w każdy lepszy moment przylanie Nakedowi i zostawienie go na pastwe losu bez broni, łąsce Volgina 2 razy to naprawde było irytujące troche. Wole chyba Raidena który nie wnerwiał ani razu mnie w MGS2.
  • 0

#1546 oranje Napisany 22 kwietnia 2009 - 13:33

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Ja The Boss polubiłem od razu i rozumiem co czuł BB.
  • 0

#1547 Kradziej Napisany 22 kwietnia 2009 - 14:43

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

W każdym MGSie znajdą się tego typu kwiatki, a zadaniem fana jest po prostu ich przełknięcie, by móc rozkoszować się świetną fabułą.

Czemu "przełknąć"? Dla mnie takie dziwactwa to część MGSa, bez nich nie byłby taki sam (i kij mnie obchodzi, że Kojimie się nie podobają).
  • 0

#1548 f5k Napisany 22 kwietnia 2009 - 16:05

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:

W każdym MGSie znajdą się tego typu kwiatki, a zadaniem fana jest po prostu ich przełknięcie, by móc rozkoszować się świetną fabułą.

Czemu "przełknąć"? Dla mnie takie dziwactwa to część MGSa, bez nich nie byłby taki sam (i kij mnie obchodzi, że Kojimie się nie podobają).

Bez przełknięcia nierealności niektórych rzeczy w MGSach i do innych gier też sie to tychy, poprostu Immersji w grze sie nie uświadczy :)
  • 0

#1549 Bruce Napisany 23 kwietnia 2009 - 19:17

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:

I co jest takiego fajnego w kobrach ? większość jest do odstrzału i nic nie znaczą dla historii a zauważcie, że w Big Shell każdy członek oddziału FOX miał coś do powiedzenia i stanowił solidny wątek fabuły.

No jasne, najlepiej podkoloryzować swoją wersję i zrobić sepię z drugiej strony. Gdyby w dwójce nie wyleciały projekty dwóch bossów to Vamp, Fatman i Fortune niekoniecznie byliby aż tak zarysowani. Ograniczenia czasowe trochę przytłumiły Kobry, ale jak się umie patrzeć i ma wyobraźnie to można zyskać do nich niesamowity szacunek i docenić ich projekty.
  • 0

#1550 cwany-lis Napisany 25 kwietnia 2009 - 10:14

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
oczywiście, że można się buzować Kobrami - jak ktoś lubi takie harce, ale są oni tylko pretekstem do urozmaicenia rozgrywki - do historii nie wnoszą nic a kwestii mówionych mają mniej niż w filmach bawarskich ;)
  • 0

#1551 Gość__* Napisany 25 kwietnia 2009 - 10:19

Gość__*
  • Goście
Ja tam Kojimy pod względem zarysowania Kobrów rozgrzeszać nie będę - spalił ten element. Za to pojedynki z oddziałem to mistrzostwo jest :tak:
  • 0

#1552 Bruce Napisany 25 kwietnia 2009 - 15:48

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Tu się zgadzam, autorzy zmarnowali potencjał tej jednostki. Według mnie przy odpowiednim pokazaniu historii byliby w stanie dorównać FoxHound.
  • 0

#1553 burnstein Napisany 29 kwietnia 2009 - 21:49

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Mi tam brak jakiegoś porządniejszego backgroundu dla Kobr nie przeszkadzał. To była historia Big Bossa i na nim się głównie koncentrowała. Kobrasi to zwykłe mięso armatnie które miało efektownie zginąć i to im się udało :wink:
  • 0

#1554 phsx Napisany 30 kwietnia 2009 - 11:42

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Motywu ze szczęką nie zrozumiem chyba już nigdy :P
  • 0

#1555 Sotaku Napisany 09 maja 2009 - 21:41

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
Właśnie skończyłem trójkę, muszę przyznać, że MGS 2 zrobił na mnie lepsze wrażenie, jednak meczanika gry lepsza jest w trójce. Fabuła i bosowie lepsi w dwójce. W trójce fajna walka z the sorrow, a walka z the boss była raczej zbyt standartowa, do tego włożyłem sobie maskę Oyama i do końca gry musiałem oglądąc Snake'a z pomalowanymi ustami:(
  • 0

#1556 Shinigami Napisany 09 maja 2009 - 21:45

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Znam ten ból, ja przy pierwszym przejściu skończyłem Wężem ze śnieżnymi camo i farbą ;) Do tego chowając się cały czas w kwiatkach ze snajpą, więc też mnie ta walka średnio ruszyła. Ale przejdź ją używając tylko CQC, reversali i noża, zmienisz zdanie :)
  • 0

#1557 Gość__* Napisany 09 maja 2009 - 22:11

Gość__*
  • Goście
A to da się przejść tą walkę inaczej niż na reversy i CQC? O_o
  • 0

#1558 Shinigami Napisany 09 maja 2009 - 22:13

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Jeśli to jest poważne pytanie, to odpowiedź brzmi tak. Wystarczy się chować, używać gogli termicznych i najlepiej snajpy.
  • 0

#1559 Sotaku Napisany 09 maja 2009 - 22:16

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
ja ją w największym stopniu rozwaliłem nożem, sprzedałem jej jeszcze jedną rakietę w twarz i trochę kałasza, ale w przeważającej większości był to nóż. Oczywiście snow camo i Oyama:(
  • 0

#1560 Shinigami Napisany 09 maja 2009 - 22:17

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
No tak, oyama ze szminką to większa siara niż snow :P
  • 0