Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 3: Snake Eater


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1687 odpowiedzi na ten temat

#1591 oranje Napisany 14 maja 2009 - 16:42

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 114 Postów:
Drabinka daje rade, to fakt. A moment od podkładania C3 do samego końca, coś wspaniałego. Podoba mi sie też Bondowski klimat.
  • 0

#1592 Sotaku Napisany 14 maja 2009 - 18:09

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 687 Postów:
Bondowski klimat też mi przypasił...pytanko co się dzieje jak wybierze się nie ten rewolwer...wybrałem od razu dobry, a nie będę już grał.
  • 0

#1593 burnstein Napisany 14 maja 2009 - 18:12

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Ocelot strzela obok z tego co pamiętam.
  • 0

#1594 Scorpio Napisany 14 maja 2009 - 18:31

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Zależy - są 3 akcje z pistoletami. Chybiasz, niewypał i przeczekanie ... wszystkie cudne :)
  • 0

#1595 Kradziej Napisany 04 lipca 2009 - 19:33

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Dzisiaj zacząłem drugi (:oops:) raz przechodzić MGS3 (poprzedni był rok temu)... eh, ależ to WIELKA i PIĘKNA gra :cry:
  • 0

#1596 Gość__* Napisany 05 lipca 2009 - 15:56

Gość__*
  • Goście
Shini, ogólnie fabuła może nie jest jakaś mega porażająca, ale przynajmniej:

a) potrafi wciągnąć
b) ma kilka zapadających w pamięci postaci
c) od początku do końca trzyma się kupy
d) nie atakuje co chwila idiotycznymi motywami w stylu Brazylijskich telenowel
e) nikt tu nie sika na głównego bohatera
  • 0

#1597 Shinigami Napisany 05 lipca 2009 - 16:00

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Nie mówię, że fabuła trójki jest słaba, bo jest bardzo fajna. Ale Sons of Liberty bardziej oddziałuje na wyobraźnię i zmusza do myślenia, co bardzo w niej ludzię.
  • 0

#1598 Gość__* Napisany 05 lipca 2009 - 16:17

Gość__*
  • Goście
Nom, ma kilka momentów do rozkminy (zwłaszcza pod koniec) czego trudno nie zaliczyć na plus. Hałewer... patrząc na całość - przegadane scenki, kiczowate postacie, ogrom nie pasujących do siebie elementów - to jednak trudno to porównywać do scenariusza MGS3.
  • 0

#1599 Gość_Zero_* Napisany 05 lipca 2009 - 16:33

Gość_Zero_*
  • Goście
MGS2 jest ciekawy ... MGS3 epicki :^^:
  • 0

#1600 Sotaku Napisany 05 lipca 2009 - 17:48

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 687 Postów:
Może za bardzo robiono z MGS 3 nie wiadomo co...atmosfera wokół gry była tak rozgrzana, że spodziewałem się cudów...a tu zagrałem mam dwie dodatkowe płyty, których mi się nawet do konsoli włożyć nie chce. Byłem też bardzo napalony na MGS 4, ale po Subsisstace ciśnienie opadło.
  • 0

#1601 Razel Napisany 05 lipca 2009 - 21:49

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

może my w inną grę graliśmy???Motyw rzeczywiście przedni, ale...już go zapominam, chyba mnie nie zapadł aż tak w pamięć.

O_o ja się nie dziwię, że wg Ciebie nie jest to gra genialna jak nawet TAKICH masakrycznych momentów nie pamiętasz...

Może za bardzo robiono z MGS 3 nie wiadomo co...atmosfera wokół gry była tak rozgrzana, że spodziewałem się cudów...a tu zagrałem mam dwie dodatkowe płyty, których mi się nawet do konsoli włożyć nie chce. Byłem też bardzo napalony na MGS 4, ale po Subsisstace ciśnienie opadło.

Hype może i był, ale ja po zagraniu w tą grę dostałem w zamian nawet więcej niż się spodziewałem - killer-up po prostu, który mnie przeżuł i wypluł. Cała historia jest zajebista, ale od momentu ucieczki przed Shagohod, aż po sam koniec gry to już jest geniusz w najczystszej postaci - brak słów...
  • 0

#1602 Sotaku Napisany 05 lipca 2009 - 23:49

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 687 Postów:
A na mnie to żadnego wrażenia nie zrobiło...walki z bossami były fajne, kamuflarze mnie bawiły, ale ta fabuła...no nie przekonałem się przez całą grę. Od tej ucieczki, wiedziałem że jestem już blisko końca...tylko, że on nie nadchodził i strasznie mi się to już dłużyło. Pamiętam, że od razu po skończeniu pomyślałem sobie że dwójka była lepsza.
  • 0

#1603 Kradziej Napisany 06 lipca 2009 - 21:55

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Debeef, obejrzyj sobie to:
Serio? Nie rusza cię gra z takimi scenami?
  • 0

#1604 Sotaku Napisany 06 lipca 2009 - 22:19

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 687 Postów:
Widziałem te scenki na znacznie większym ekranie i w lepszej jakości...chyba nie spodziewałeś się że ten filmik zmieni moje zdanie??
Większe wrażenie na mnie zrobiły po skończeniu np. Ico, Shadow of the Colossus, Fatal Frame 1, 2, 3, MGS 2, FF VII, VIII, X, Parasite Eve i wiele innych. Podkreślam, że to świetna gra, ale dla mnie na pewno nie jest najlepszą grą na PS2...nie wiem czy byłaby w pierwszej dziesiątce.

PS: mogę jeszcze dodać, że inna seria nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia - GoW:)
  • 0

#1605 Kradziej Napisany 07 lipca 2009 - 07:18

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Może nie tyle zmieni Twoje zdanie, co pomoże pamięci :) Natomiast jeśli chodzi o GoWa to żółwik, z dwóch gier z serii w ktore gralem (CoO i 2) przypadła mi tylko ta na PSP.
  • 0

#1606 Sotaku Napisany 07 lipca 2009 - 08:08

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 687 Postów:
Całkiem niedawno skończyłem MGS 3 S także niewiele miałem do przypominania...nie pisałem jeszcze o świetnej muzyce, ale to jest cecha charakterystyczna każdej z części. Co do Gowa to grałem we wszystkie i...skończyłem i zapomniałem.
  • 0

#1607 Bruce Napisany 08 lipca 2009 - 08:27

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:

Hype może i był, ale ja po zagraniu w tą grę dostałem w zamian nawet więcej niż się spodziewałem - killer-up po prostu, który mnie przeżuł i wypluł. Cała historia jest zajebista, ale od momentu ucieczki przed Shagohod, aż po sam koniec gry to już jest geniusz w najczystszej postaci - brak słów...


U mnie podobnie. Miałem wielkie oczekiwania i dostałem więcej niż oczekiwałem. Żadna gra na PS2 mną tak nie zamiotła.
  • 0

#1608 Groomi Napisany 08 lipca 2009 - 08:42

Groomi

    Mega Man

  • Narybek
  • 134 Postów:
U mnie też było podobnie. Można się troszke przyczepić do framerate na cutscenkach ale ta gra jest niemalże idealna.
  • 0

#1609 cwany-lis Napisany 10 lipca 2009 - 20:34

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
Ja miałem średnie oczekwiwania a i tak czuję spory niedosyt. Być może dlatego, że moim pierwszym MGS'em była część druga pełna mistyki i niedomówień. Taka zakręcona historia mocno mi przypadła do gustu, natomiast w trócje wszystko jest podane na tacy. Poza tym niektóre sceny są przesadnie kiczowate, dziwaczne i przeżarte patosem. Niemniej to dobra gra. Niestety okres fascynacji tą serią mam już za sobą. Może to kwestia wieku albo czasów coraz bardziej kinowych produkcji na rynku gdzie seria o Wężu nie wyróżnia się już tak swą filmową prezencją.
  • 0

#1610 Gość__* Napisany 11 lipca 2009 - 18:09

Gość__*
  • Goście

Poza tym niektóre sceny są przesadnie kiczowate, dziwaczne i przeżarte patosem.

W takim razie dwójka jest komedią.
  • 0

#1611 Sogi Napisany 13 lipca 2009 - 22:40

Sogi

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:
Genialna Gra. Prawdopodobnie najlepszy MGS jak wyszedł...
Nigdy nie zapomnę tego czajenia się w dżungli, walk z bossami, fabuły, wspinania się po najdłuższej
drabinie w grach (Z muzyka "Snake Eater"...), Walki z Shagohodem (Mistrzostwo!) i z The Boss... :cry:

Grę przeszedłem ok 4 lata temu i do dzisiaj nie mogę zapomnieć fabuły, a OST'a do gry bardzo często słucham...
Muzyka mnie powala! Gra Legendarna... :) Must Have na PS2.
  • 0

#1612 Sotaku Napisany 14 lipca 2009 - 20:20

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 687 Postów:
Może za późno w to zagrałem (mając już PS3) i nie zrobiła na mnie takiego wrażenia. W MGS 2 grałem nie mając PS3 i może dlatego bardziej mi się podobała...jednak nie wiem co takiego było w walce z Shagohodem fajnego...walka z The Boss nie zrobiła też na mnie wrażenia. Drabina była śmieszna, the Sorrow to było coś nowego...całkiem fajne The End i The Fear, porażkowy Fury...chyba najłatwiejszy w grze.
  • 0

#1613 Razel Napisany 14 lipca 2009 - 21:00

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:
Olo, może jesteś za stary na taką grę - nie wiem. A co może mieć do tego czy już miałeś PS3? Przecież grafika nie razi, a tak w ogóle to fabuła i scenariusz są najważniejsze, a one się nie starzeją. Fury... najtrudniejszy boss w grze - strasznie się z nim pieprzyłem, ale ja grałem tak, że każdego pokonuję przez zabranie całej staminy (kamuflaże się z to w) więc może dla tego. Po prostu Ci nie podeszło specjalnie, a dla mnie to jest geniusz - nie ma co się spierać, choć szczerze powiem nie mam pojęcia jak TAKA gra może nie być dla kogoś rewelacyjna :)
  • 0

#1614 Sotaku Napisany 14 lipca 2009 - 21:08

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 687 Postów:
Patrząc na zachwyty nad tą grą zacząłem się zastanawiać co mogło być powodem, że mi nie podeszła i PS3 wydaje mi się dobrym powodem. Grając w Infamous lub Uncharted nawet nie chce mi się spojrzeć w kierunku MGS 3 a nawet raz nie zakręciły się w czytniku pozostałe płyty z wersji S...może ktoś chce kupić??
  • 0

#1615 Sogi Napisany 14 lipca 2009 - 22:12

Sogi

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:

...jednak nie wiem co takiego było w walce z Shagohodem fajnego...walka z The Boss nie zrobiła też na mnie wrażenia...


Jak nie wiesz to Sogi ci powie :skacze: .
Dynamika, ujęcia kamer, MUZYKA-(jedne z najlepszych kawałków z serii MGS!), POWER...
Walka dość długa trwała (pościg także liczę) i była przerywana świentmi scenkami. Ahhh te Bomby na moście, Ocelot w hangarze, ostateczna walka z Shagodem... Coś cudownego. Chyba najlepszy kawałek ze wszystkich gier na PS2. Na pewno ta walka najbardziej utkwiła mi w pamięci.

A The Boss? Chyba żartujesz! Czajenie się za The Boss, wspaniałe białe kwiaty a w tle TA piosenka... Po prostu miodzio.
Hmm... Jeszcze te teksty The Boss podczas walki... :cry: Nie można zapomnieć o ostatnim strzale oddanym przez gracza... :cry:

MGS3 z tymi dwoma walkami, fabułą i muzyką utkwił mi w pamięci najbardziej spośród wszystkich gier jakie grałem.
Nie Crash, Nie zombie z Resident Evil, nie walka z Ultimecią w Final Fantasy 8 czy też Final Fantasy 10 lecz Metal Gear Solid 3.
Gra jest Arcydziełem. A Fabularnie to zjada wszystkie inne gry na śniadanie. Takiej Historii nie można zapomnieć ani też nie poznać...
  • 0

#1616 Shinigami Napisany 14 lipca 2009 - 22:14

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Ale i tak SoL jest najlepszym MGSem :tak:
  • 0

#1617 Razel Napisany 14 lipca 2009 - 22:18

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

Ale i tak SoL jest najlepszym MGSem :tak:

In yer opinion :^^: Każdy ma swoje podejście do MGSa i każdemu może się podobać inna część. U mnie kudosy lecę dla trzeciej części :^^:
  • 0

#1618 Gość_Zero_* Napisany 14 lipca 2009 - 22:19

Gość_Zero_*
  • Goście
Goń się frendzlu z takimi herezjami ... mimo że z perspektywy czasy SoL zyskał w moich oczach to wyżej niż MGS3 postawić go nie mogę.

MGS3 = MGS4 -> MGS 1 -> MGS 2 :tak:
  • 0

#1619 phsx Napisany 14 lipca 2009 - 23:58

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Jasne, że SOL >>> all.
  • 0

#1620 Kradziej Napisany 16 lipca 2009 - 19:32

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Dziwoki jesteście, że tak łątwo decydujecie, który emgiees rzondza. Ja nie mam pojęcia i wszystkie stoją na równi.
  • 0