Skocz do zawartości

Zdjęcie

Final Fantasy XIII

Square Enix PS3 X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2683 odpowiedzi na ten temat

#121 Orange Napisany 03 marca 2007 - 09:41

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:
Final Fantasy XIII Battle System Detailed

Hmm, żaden ze mnie ekspert. Ale FFXIII to jedyna rzecz jaka mnie trzyma przy myśli, że może kiedyś PS3 kupię. So you tell me.
  • 0

#122 Lady Luck Napisany 03 marca 2007 - 14:07

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Hehe, może właśnie battle system uratuje tę grę przez kompletnym zbesztaniem przez graczy, którzy poza designem i fajerwerkami szukają w grze logicznej i ciekawej fabuły ;)
System zapowiada się ciekawie, ale chciałabym to, o czym mówi artykuł zobaczyć jako, choćby krótki, fragment game playu. Poczekamy, zobaczymy.
  • 0

#123 Orange Napisany 03 marca 2007 - 17:25

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:

Before getting into the details of his latest creation, Tsuchida gave some insight into his previous work with the Final Fantasy series. Back at the start of Final Fantasy X's development, he was told that he could do whatever he pleased with the game's battle system. He ended up asking if he could do away entirely with the ATB (Active Time Battle) system for which the Final Fantasy series is known. This caused an emergency meeting within Square. The result was that Tsuchida wasn't allowed to completely do away with the ATB system, resulting in that game's CTB (Count Time Battle) system.

This time, Tsuchida was asked from the start to create a flashy, speedy battle system. He felt that the command-based systems that have been used for previous Final Fantasy games wouldn't allow for this. However, Square Enix wanted a battle system that was as fast as an action game while allowing the player to input commands. That's apparently what we'll be getting in FFXIII.


Wkurza mnie że Square tak kurczowo trzyma się tego wyświechtanego mechanizmu walki z menusami :/ BioWare w Mass Effect jakoś sobie radzi z pogodzeniem taktyki i kierowania drużyną z wzięciem sprawy w swoje ręce w czasie rzeczywistym. W ubiegłej generacji może miało to jeszcze jakieś uzasadnienie, ale teraz, szczególnie pozostając pod wrażeniem target rendera, chciałoby się żeby walka w XIII była czymś więcej niż nudnym wybieraniu ataków dla każdej postaci over'n'over... W pełni kontrolowane starcie real time mogłyby bardzo uatrakcyjnić serię pod względem gameplay-u i dynamiki!

Dobrze chociaż że chcą skończyć z wyskakującymi ni z d* ni z krzaka dziwnymi zwierzaczkami co 5 sekund...
Trzeba poczekać aż będą gotowi pokazać coś grywalnego. Mam wrażenie że mogło być gorzej - Lost Odyssey and I rest my case :ninja:
  • 0

#124 Lady Luck Napisany 03 marca 2007 - 17:28

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Jasne, jednak problem w tym, że od wywalenia komend już tylko krok od zrobienia z RPGa slashera.
  • 0

#125 Orange Napisany 03 marca 2007 - 17:34

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:

Jasne, jednak problem w tym, że od wywalenia komend już tylko krok od zrobienia z RPGa slashera.


Kwestia pozostania konsekwentnym. Jeśli tworzymy grę przede wszystkim z angażującą fabułą to tworzymy i kropka.
Inna sprawa że XIII, ATB lub nie, koncepcyjnie ma chyba być bardziej zorientowane na akcję niż poprzednie części. Tak wnoszę z designu trailera (duży nacisk jest w nim położony na tą sieczkę w pociągu).
  • 0

#126 Lady Luck Napisany 03 marca 2007 - 17:43

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Inna sprawa że XIII, ATB lub nie, koncepcyjnie ma chyba być bardziej zorientowane na akcję niż poprzednie części. Tak wnoszę z designu trailera (duży nacisk jest w nim położony na tą sieczkę w pociągu).


Jak wszystko, do czego się zabierają- sieczka, sieczka, sieczka... :? I pewnie tyle dostaniemy- sieczkę...
Póki co nie przekonują mnie tym tytułem do wywalenia kasy na PS3 ;)
  • 0

#127 Gość__* Napisany 21 marca 2007 - 20:16

Gość__*
  • Goście
FFXIII: excluded under discussion

In an interview granted to the daily newspaper the Last News of Alsace, George Fornay, President de Sony Computer Entertainment France, confirms that PlayStation 3 is sold at a loss and gives some figures, 'the official figures do not lie: we will lose 2 billion euros on a world level this year. But that is accepted, because it is a bet on the future, we intend to earn money on the plays and the accessories. We had lost 500 million euros, already, at the time of the launching of PlayStation 2.'. But much more worrying, George Fornay seems to call into question exclusiveness PlayStation 3 in Final Fantasy XIII (even if the terms employed are not really explicit), the title more awaited on the new console of Sony Computer Entertainment, 'the development cost of the plays exploded, it becomes difficult to have exclusivenesses, except our own plays. But we will have as of launching 30 plays, of which Motorstorm, Resistance or Virtua Fighter. Moreover, we await 200 plays from here the end of 2007. Lastly, for Final Fantasy XIII, I can say to you that exclusiveness is under discussion.'. In short, of the advertisements not very justifying at two days of the launching of PlayStation 3 in Europe, and after the advertisement of Devil May Cry 4 on Xbox 360 and PC.


http://www.jeux-fran... ... ssion.html

Jak tak dalej pójdzie to X360 będzie posiadać większość gier które dotąd były grami exlusive dla Playstation (plus oczywiście swoje gry exclusive) a wtedy jak dla mnie wybór jest prosty :D
  • 0

#128 Gość__* Napisany 21 marca 2007 - 23:14

Gość__*
  • Goście
Jestem przekonany ze chodzi o FF Online (ktore juz podobno jest od jakiegos czasu w produkcji)
Pozostałe FF (XIII i Versus) zostana na PS3. Sony az tak głupie nie jest, to sa baaardzo wazne tytuły dla PS3.
I jeszcze jedna wazna sprawa, nie wiem czy wiecie ale Sony posiada jakąś czesc akcji S-E.
Tego typu plotki w takim okresie (zaraz przed strem PS3) w cale mnie nie dziwia. Juz na naszych forach słychac glosy ludzi ze jednak wstrzymaja sie z kupnem PS3. Tego typu brednie jak dobrze widac przynosz pozadane efekty.

Jezeli juz jestesmy przy tych tematach, ostatnio wpadłem na ciekawy artykuł, dotyczacy MGS4. Podobno Hideo postawił sprawe jasno, albo beda wibracje, albo MGS4 laduje takze na X360. I tym oto sposobem MGS4 stał sie najdrozszym exclusivem dla Sony (gosc ktory to pisał podawał sie za pracownika Sony, poszukam tego)
  • 0

#129 xell Napisany 21 marca 2007 - 23:24

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Pozostałe FF (XIII i Versus) zostana na PS3. Sony az tak głupie nie jest, to sa baaardzo wazne tytuły dla PS3.

Yeti powinieneś się już chyba nauczyć, żeby w przypadku gier 3rd party nigdy nie mówić nigdy.Sony nie jest głupie ale równie dobrze Microsoft mógł zalać Square Enix lawiną zielonych, więc nigdy nie wiadomo co i jak. Zwłaszcza że w tym wypadku sam exec z Sony mówi, ze ekskluzywność tytułu jest dopiero omawiana...

I jeszcze jedna wazna sprawa, nie wiem czy wiecie ale Sony posiada jakąś czesc akcji S-E.

8% akcji. Brakuje im 42% i jednej akcji, żeby mieć decydujący wpływ na decyzje firmy...
  • 0

#130 Ryan Napisany 22 marca 2007 - 09:52

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

jest dopiero omawiana

Wydaje mi się, że przesłanie jest bliższe "stoi pod znakiem zapytania" a nie, że jest omawiana.
  • 0

#131 Gość__* Napisany 22 marca 2007 - 10:02

Gość__*
  • Goście

Sony nie jest głupie

Polemizowałbym ;-) Przecież równie dobrze Sony mogłoby wywalić mamonę za exclusive FFXIII ale widocznie mają lepsze pomysły.
  • 0

#132 Gość__* Napisany 22 marca 2007 - 10:31

Gość__*
  • Goście

ale widocznie mają lepsze pomysły.


Albo M$ więcej mamony daje.... :^^:
  • 0

#133 logan Napisany 22 marca 2007 - 11:43

logan

  • Forumowicze
  • 2 356 Postów:
lubie FF, ale wolalbym zeby Sony wydawalo pieniadze na nowe gry, a nie na zapewnianie sobie gier na wylacznosc.
  • 0

#134 Gość__* Napisany 23 marca 2007 - 22:27

Gość__*
  • Goście
Jak mozna sie bylo wczesniej, badz pozniej domyslisc S-E zapowiedzialo kolejna gre z serii FF XIII o "kultowym" i jakze glebokim tytule :" Final Fantasy XIII heresis"

link do newsa + logo
http://babelfish.alt... ... -logo.html
  • 0

#135 Gość__* Napisany 23 marca 2007 - 22:29

Gość__*
  • Goście

Albo M$ więcej mamony daje....

Albo Sony za mało :^^:
  • 0

#136 Gość__* Napisany 06 kwietnia 2007 - 12:18

Gość__*
  • Goście
Urojone demo FF XIII?


Wiemy już co znajduje się w kwietniowym numerze Electronic Gaming Monthly. Tak jak zapowiadano jest artykuł o demie Final Fantasy XIII, a w zasadzie krótka wzmianka. Podobno [i]Square Enix wypuści demo tego wielce oczekiwanego RPG poprzez sklep Sony, jak możemy przeczytać w magazynie. Demo miałoby ukazać się w tym roku.

http://www.gameonly.pl/newsy/11508


Sadze ze jak najbardziej prawdopodobne, takie demko podniosło by sprzedaz PS3 w Japonii. Wiem ze to jest smieszne ale Final dla zóltych to cos wiecej niz gra.
  • 0

#137 Kyo Napisany 07 kwietnia 2007 - 00:05

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Sadze ze jak najbardziej prawdopodobne, takie demko podniosło by sprzedaz PS3 w Japonii. Wiem ze to jest smieszne ale Final dla zóltych to cos wiecej niz gra.


Ha, jakby wypuścili demko nowego Dragon Questa, to sprzedaż PS3 w Japonii osiągnęłaby apogeum :skacze: .

Nie wiem, czy Final dla japończyków to coś więcej niż gra, ale napewno w pełni trafia w gusta japońskiej młodzieży. Stąd zgadzam się, sprzedaż PS3 na 100% by się podniosła.
  • 0

#138 2dor Napisany 07 kwietnia 2007 - 17:08

2dor

    Link

  • Narybek
  • 291 Postów:
Dwa skany + jakies rozwazania o grafie, nic nowego.
PSM Scan 1
PSM Scan 2
  • 0

#139 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2007 - 18:35

Gość__*
  • Goście
Final Fantasy XIII jak film
http://www.ps3site.p... ... 369.0.html
  • 0

#140 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2007 - 18:49

Gość__*
  • Goście
Tak pewnie, bez przesady. FFXIII musiałaby wyglądać jak najlepszej jakości rendery.
“Będziecie grać w grę, której grafika przypomina tą, jaką można spotkać w filmach z Hollywood”
Oczywiście że będzie przypominać ale tylko w filmikach którymi Square zawsze podnosi poprzeczkę. ;-)

Famitsu Readers want FFXIII to be multi platform
http://www.ps3forums...ead.php?t=67627
  • 0

#141 Gość__* Napisany 10 kwietnia 2007 - 12:05

Gość__*
  • Goście
Kolejne doniesienia o grafice w FFXIII

Oprawa graficzna jest oszałamiająca. Za rok lub dwa będziecie grali w grę o grafice jakościowo przypominającą tą z filmów hollywoodzkich, która potrzebuje setek komputerów aby mogła być skończona.
http://www.ps3site.p... ... 390.0.html

;)
  • 0

#142 Gość__* Napisany 10 kwietnia 2007 - 16:21

Gość__*
  • Goście

Kolejne doniesienia o grafice w FFXIII

Oprawa graficzna jest oszałamiająca. Za rok lub dwa będziecie grali w grę o grafice jakościowo przypominającą tą z filmów hollywoodzkich, która potrzebuje setek komputerów aby mogła być skończona.
http://www.ps3site.p...ze-t1390.0.html

Pożyjemy zobaczymy, mnie wystarczy to co w trailerze.
  • 0

#143 Gość__* Napisany 10 kwietnia 2007 - 18:36

Gość__*
  • Goście
hehe, mi tez, oby to tylko tak wygladało :)
  • 0

#144 Gość__* Napisany 10 kwietnia 2007 - 19:31

Gość__*
  • Goście
Gdyby tak to mamy najładniejszą grę na PS3. ;-)

Na coś takiego stać PS3 (mam nadzieję)
Dodany obrazek
  • 0

#145 Kyo Napisany 10 kwietnia 2007 - 19:44

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
A to nie było FMV w końcu? Jeśli by PS3 coś takiego zdołał pociągnąć w real-time, to rzeczywiście byłaby to graficzna masakra... pod względem technicznym, bo design ssie na całej linii ;P .
  • 0

#146 ACZ Napisany 10 kwietnia 2007 - 19:49

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Tak, to był render.
  • 0

#147 Gość__* Napisany 10 kwietnia 2007 - 20:40

Gość__*
  • Goście

Tak, to był render.

Fakt że był tylko dziwnie ten render zrobili, screen który wrzuciłem pochodził ze scen które wyglądały gorzej (m.in. lekkie kanty) jak pozostałe sceny które wyglądały jak filmiki.

Nikt mi nie powie że to wygląda tak samo bo różnica jest duża
Dodany obrazek
Takie coś PS3 "chyba" udźwignie ;-)


Dodany obrazek
  • 0

#148 2dor Napisany 12 kwietnia 2007 - 14:18

2dor

    Link

  • Narybek
  • 291 Postów:
Final Fantasy Dissidia XIII?
>> http://finalfantasyversusxiii.net
>> http://ffworld.com
  • 0

#149 Gość__* Napisany 12 kwietnia 2007 - 15:17

Gość__*
  • Goście
Ratuuuuunkuuuu! Ile jeszcze tytulow nie zwiazanych z FF XIII, ale jednak noszacych ten tytul? Sqyare-Enix jednak ssie ;/
  • 0

#150 Gość__* Napisany 12 kwietnia 2007 - 16:53

Gość__*
  • Goście
Buaahhahahaha, nie dosc, ze mamy juz z 7 gier z serii FF XIII to na dodatek o kazdej z nich wiemy tyle, co nic. Nie chce mi sie wierzyc w to, ze wszystkie te gry utrzymaja poziom starych Finali, ze zaskocza nas czyms innowacyjnym i przykuja do TV na 40 godz. Nawet nie wiemy (chociaz mozna tak zalozyc) czy FF XIII okaze sie hitem, czy tez najzwyczajniej w swiecie bedzie ssac, tak jak FF X, FF X-2 i inne "nowe/stare" twory nowego Square.


Kazda kolejna gra Square to przywracanie do zycia trupa, ktory gryzie ziemie od 2 godzin.
Calosc skonczyla sie dla mnie na FF VI (ewentualnie VII), a reszta to badziewia nie warte zlamanego grosza (procz FF XII).
  • 0



Inne z tagami: