Skocz do zawartości

Zdjęcie

Twoje prywatne, subiektywne top 20 giereczek wszecheverczasów


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
440 odpowiedzi na ten temat

#151 iluck85 Napisany 16 czerwca 2013 - 21:34

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

Przeciez maxa böla dalo sie przejsc w dwa wieczorki, jak mozna bylo tego nie ukonczyc? :hmmm: wciagla mnie giereczka, pamietam.

Pecety tez sie zmienily na plus. Kąsole juz nie kusza świeżym podejsciem do giereczek, wszystko co najlepsze wychodzi na pc :smile: ba na pc jest wiecej ciekawych smaczkow dla wymagajacego odbiorcy a kąsole jawia sie jako zabawka dla pöłgłöwköw

 

 

Pojechales troche. w gry multi pograsz na PC i w lepszej oprawie i 60 klatkach. Ale nadal na PC brakuje Gran Turismo, TLOU, Tekkena i jeszcze pare wynajde, ale nie chce mi sie szukac w glowie. 

 

Ale fakt, na plus sie zmienilo. Ta gen w ogole zajechana, jeden wielki mix i exy liczysz na palcach jednej reki. Exy, to mam na mysli takie gry, dla ktorych warto isc po konsole. 


  • 0

#152 torq314 Napisany 16 czerwca 2013 - 21:34

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 501 Postów:
Total War Battles na ajpada, nawet demko ograłem trochę.
  • 0

#153 Stan Napisany 16 czerwca 2013 - 21:37

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 208 Postów:

Tego tez bym nie zaliczył do serii Total War. Sorry, ale to nie to samo, co gry na PCta. 


  • 0

#154 Kradziej Napisany 16 czerwca 2013 - 21:40

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Nie chodzi mi o ogólne historie o indykach, bo wiem że są, tylko właśnie o konkrety, o jakieś ze dwa, trzy tytuły pecetowych exów, w które grałeś, Ty czy Otacon, którzy stajecie po stronie jakichś argumentów, to chcę raz - że wiedzieć że wiecie o czym mówicie (a nie tylko opowiadacie na dużym poziomie ogólności), a dwa - czegoś się dowiem.

Hotline Miami, Papers, Please!, Gunpoint, The Swapper, Don't Starve, Starseed Pilgrim, SpaceChem, Thirty Flights of Loving. Z tych chyba tylko Don't Starve zmierza na konsole, a to i tak dopiero na PS4.

Dla mnie "wymagający odbiorca" to nie musi być nerd kupujący grę o której nikt poza nim i osiemdziesięcioma osobami na świecie nie wie. Gry mainstreamowe też mogą wysoko wieszać poprzeczkę, patrz Journey, Demon's Souls, Okami. O takie przykłady pecetowych exów dla "wymagających" mi chodzi.

Moja definicja "wymagającego odbiorcy" bynajmniej tak nie wygląda. To po prostu ktoś, kto w grach oczekuje czegoś ciekawego, przemyślanego, niekoniecznie nowego, ale podanego w intrygujący sposób. Może jakiegoś przemyślenia, przekazu, albo artystycznego sznytu.

Zdanie "wielu" ze zdaniem "wymagających" nie wiem czy idzie w parze, z resztą nie wiem do czego ta uwaga o Skyrim była, Skyrim się w tym wątku jeszcze nie pojawił.

Chodziło mi o to, że pojęcie jest bardzo względne. Dla mnie jesteś całkiem wymagajacym odbiorcą, ale w internecie często lubienie Skyrima czyni kogoś w oczach wielu prostakiem, a Skyrima przecież lubisz i to bardzo. Różnice poglądów.

Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 16 czerwca 2013 - 21:41

  • 0

#155 torq314 Napisany 16 czerwca 2013 - 21:53

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 501 Postów:
Hotline Miami - internet mi mówi że lada chwila wyjdzie na ps3. Pozostałe obadam.

Definicji żadnej nie podawałem, napisałem że to "nie musi [...]". Moja definicja byłaby mniej więcej taka jak Twoja, gdyby się pojawiła.

A co do lubienia Skyrima, potraktuję to jako niezwiązane z tematem :)
  • 0

#156 fingus Napisany 16 czerwca 2013 - 22:01

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
SpaceChem jest na iOS, nie wiem jak pozostałe. Wiele z tych dobrych perełek trafia na iOS, XBLA, a cześć może i PSN. Niektóre nawet na WiiU (serio).

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 16 czerwca 2013 - 22:01

  • 0

#157 Stan Napisany 16 czerwca 2013 - 22:02

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 208 Postów:

Chodziło mi o to, że pojęcie jest bardzo względne. Dla mnie jesteś całkiem wymagajacym odbiorcą, ale w internecie często lubienie Skyrima czyni kogoś w oczach wielu prostakiem, a Skyrima przecież lubisz i to bardzo. Różnice poglądów.

To chyba w tej hipsterskiej cześć intrnetuf w której sie nie poruszam :hmmm:


Ten post był edytowany przez Stan dnia: 16 czerwca 2013 - 22:03

  • 0

#158 Kradziej Napisany 16 czerwca 2013 - 23:22

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Total War Battles na ajpada, nawet demko ograłem trochę.

:kidding:

Hotline Miami - internet mi mówi że lada chwila wyjdzie na ps3. Pozostałe obadam.

Definicji żadnej nie podawałem, napisałem że to "nie musi [...]". Moja definicja byłaby mniej więcej taka jak Twoja, gdyby się pojawiła.

A co do lubienia Skyrima, potraktuję to jako niezwiązane z tematem  :)

Ta wzmianka o Skyrimie to chyba takie bardzo słabe i nie-wiem-czym-spowodowane ad personam :(

A Hotline Miami bardzo polecam obadać jak już na PS3 się pojawi.

SpaceChem jest na iOS, nie wiem jak pozostałe. Wiele z tych dobrych perełek trafia na iOS, XBLA, a cześć może i PSN. Niektóre nawet na WiiU (serio).

No, bo wydawcy konsol widzą, jak duże się robią indyki i wiedzą, że wsparciem niezależnych deweloperów można do siebie nakłonić graczy. Sony pokazało na konferencji Transistor, Don't Starve, Octodad: Dadliest Catch i jeszcze trzy świeżynki (jeśli remake Abe'a można uznać za świeżynkę, niemniej spoko zobaczyć Lorne'a Lanninga na scenie) i patrzcie, jak wszyscy się tym zachwycali. Podobnie najjaśniejszym punktem pokazu Microsoftu był minutowy trailer nowej gry Capy, czyli ekipy od Sword & Sworcery i chyba Might & Magic: Clash of Heroes.

Chodziło mi o to, że pojęcie jest bardzo względne. Dla mnie jesteś całkiem wymagajacym odbiorcą, ale w internecie często lubienie Skyrima czyni kogoś w oczach wielu prostakiem, a Skyrima przecież lubisz i to bardzo. Różnice poglądów.

To chyba w tej hipsterskiej cześć intrnetuf w której sie nie poruszam :hmmm:

No właśnie nie. Jeśli chodzi o wypowiedzi przeciętnych graczy to czytam głównie Rock, Paper, Shotgun i NeoGAFa i bardzo często spotkałem się z takimi opiniami. Jakby nie patrzeć, w porównaniu do możliwości, jakie dawał Morrowind, Skyrim jest bardzo biedny.


  • 0

#159 Stan Napisany 16 czerwca 2013 - 23:26

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 208 Postów:

 

Chodziło mi o to, że pojęcie jest bardzo względne. Dla mnie jesteś całkiem wymagajacym odbiorcą, ale w internecie często lubienie Skyrima czyni kogoś w oczach wielu prostakiem, a Skyrima przecież lubisz i to bardzo. Różnice poglądów.

To chyba w tej hipsterskiej cześć intrnetuf w której sie nie poruszam :hmmm:

No właśnie nie. Jeśli chodzi o wypowiedzi przeciętnych graczy to czytam głównie Rock, Paper, Shotgun i NeoGAFa i bardzo często spotkałem się z takimi opiniami. Jakby nie patrzeć, w porównaniu do możliwości, jakie dawał Morrowind, Skyrim jest bardzo biedny.

No czyli tak jak pisałem :cf: 

 

Skyrim > Morrowind. Tym drugim sie brandzluja od lat, bo tęsknią za dzieciństwem tru story. 


  • 0

#160 Kradziej Napisany 16 czerwca 2013 - 23:44

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

No czyli tak jak pisałem :cf:

 

 

 

Skyrim > Morrowind. Tym drugim sie brandzluja od lat, bo tęsknią za dzieciństwem tru story. 

A to jaka część internetu jest niehipsterska? ;)

 

A w twierdzeniu, że Morrowind >>> Skyrim jest sporo prawdy. Szczególnie jak się spojrzy ile elementów seria z czasem straciła.


  • 0

#161 Stan Napisany 16 czerwca 2013 - 23:46

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 208 Postów:

No czyli tak jak pisałem :cf:

 

 

 

Skyrim > Morrowind. Tym drugim sie brandzluja od lat, bo tęsknią za dzieciństwem tru story. 

A to jaka część internetu jest niehipsterska? ;)

 

A w twierdzeniu, że Morrowind >>> Skyrim jest sporo prawdy. Szczególnie jak się spojrzy ile elementów seria z czasem straciła.

Hmmm...Polska! 

 

Ja zawsze wolałem Obka i teraz Skyrima niż Morrowinda, a od TES III Gothica I i II w tamtym czasie. A popatrz ile seria zyskała, na to nikt nie patrzy, bo morrowind było mozna połaczyc dwa zioła i roiło sie potiona takiego i takiego i w ogóle.. Morrowind był strasznie sztywny i bury, to pamiętam. 


Ten post był edytowany przez Stan dnia: 16 czerwca 2013 - 23:47

  • 0

#162 fingus Napisany 23 czerwca 2013 - 00:00

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Kolejny odcinek. :fa:
http://grejestr.blog...odrodzenie.html
No, można się zacząć krzywić, bo dziś lecą głównie gry z Gacka. I jedna lub dwie z innych konsol poprzedniej generacji. Jeśli ktokolwiek uważa, że jakąś niezwykle ważną grę z PS2 lub Xboksa niesłusznie pominąłem, niech mówi, to spróbuję w nią zagrać (lub jakoś się z tego wykręcić).
Prawdę mówiąc chyba wymieniam tu większość tego, co skończyłem na Gamecubie. :olo: Co może oznaczać, że jestem mało wybredny. I że mało na nim grałem. :ok:

Spoiler

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 23 czerwca 2013 - 00:02

  • 1

#163 torq314 Napisany 23 czerwca 2013 - 08:47

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 501 Postów:
Też miałem tego bundlea z Mario Sunshine :tak:
  • 0

#164 fingus Napisany 23 czerwca 2013 - 19:14

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Hm, myślałem że byleś bardziej wzorowym nintendofilem i kupowałeś konsolki na premierę. :u2: Ja, z tego co pamiętam kupiłem dość późno.

A tak w ogóle, to patrząc na ostatni wpis, widzę że byłem chyba mniej krytyczny niż przy poprzednich - wymieniłem chyba wszystko, co mi się naprawdę spodobało w tamtej generacji. Gdybym miał ograniczać się do "ulubionych" pewnie wyleciałyby takie kwiatki jak Mario Kart, Paper Mario, czy God of War - gry fajne, ale nie ulubione. Beyond pewnie też pofrunie, bo mam już na liście lepsze LBA. Pomyślę nad PoPem. ICO i Halo zosstaną. Nie wiem jak RE4 (może ustąpi RE5, cha cha cha), ED wspominam bardzo miło, ale raczej usunę. Ale na wycinanki przyjdzie czas, gdy dopiszę ostatni odcinek.

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 23 czerwca 2013 - 19:14

  • 1

#165 twilitekid Napisany 23 czerwca 2013 - 19:44

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Jeżeli pytałeś o zaległości, to ja tu w ogóle nie widzę konsol 5 generacji...

 

No i to kolejny odcinek, który przeczytałem z zainteresowaniem :)


  • 0

#166 fingus Napisany 23 czerwca 2013 - 19:56

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Bo nie miałem konsoli 5. generacji. :yao: W ramach retrogamingu skończyłem Super Mario 64 na NDSie (gdy przywykłem do sterowania, było super, świetna gra, nawet dziś), Okarynę (o czym pisałem, też świetna) i chyba to wszystko. W Tomb Raidera (super) czy Final Fantasy 7 (słabe) grałem na PeCecie, rimejki Residenta i MGSa na gacku kompletnie mi nie podeszły. Koniec opowieści. :ok:
  • 0

#167 torq314 Napisany 23 czerwca 2013 - 20:45

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 501 Postów:

Hm, myślałem że byleś bardziej wzorowym nintendofilem i kupowałeś konsolki na premierę. :u2: Ja, z tego co pamiętam kupiłem dość późno.


To była jakoś wiosna (kwiecień? Maj?) 2003, czaiłem się na gacka już wcześniej ale dopiero jak pojawił się Mario na którego czekałem, to się przełamałem.

Ja mówię bundle a to żadne bundle nie było, kupiłem konsolę i osobno do tego Mario.
  • 0

#168 fingus Napisany 23 czerwca 2013 - 21:00

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Ha, no to ja niewiele później, bo w listopadzie 2003 i był to najprawdziwszy bundle - z dodatkowym padem, kartą pamięci, Sunshine i grą-niespodzianką (jakimś strasznym krapem o wrestlingu, wyrzuciłem po jednym uruchomieniu).
  • 0

#169 iluck85 Napisany 23 czerwca 2013 - 21:04

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

Az mi sie zachcialo kupic gacka :fa: 


  • 0

#170 torq314 Napisany 23 czerwca 2013 - 21:05

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 501 Postów:
:ok: drugiego pada miałem dużo później, big bena. Za to od światan miałem wind wakera i metroid prime niedługo po kupnie konsoli. Pamiętam że mario na zmianę z zeldą i samus grywałem i byłem najszczęśliwszym nintendofilem na świecie.

Mój gacek jest jeszcze na chodzie nawiasem mówiąc.

Ten post był edytowany przez torq314 dnia: 23 czerwca 2013 - 21:06

  • 0

#171 iluck85 Napisany 23 czerwca 2013 - 21:09

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

Ja swojego rozkrecilem, przypalilem palnikiem i sprzedalem olo 

 

 

A skonczylbym Luigiego, ogral Mario sunshine(nie gralem :cry: ) Zelda WW i ukonczyl RE4, bo doszedlem do 2 plyty. 

Jakbym dorwal w normalnej cenie, to jeszcze Zelde TP bym docisnal. 


  • 0

#172 Hanz Napisany 23 czerwca 2013 - 21:11

Hanz

    youtube.com/dkstbeats

  • Forumowicze
  • 3 097 Postów:

Kupuj Wii Lucek. Można ograć wszystko z GCN. Ostatnio nadrabiałem Residenty, Metroidy i MGS:Twin Snakes.


  • 0

#173 fingus Napisany 23 czerwca 2013 - 21:12

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Do części nie potrzebujesz gacka ;) - RE4 jest na Wii z fajnym celowaniem i na HD-currentach z fajną rozdzielczością i sterowaniem classic, WW będzie na WiiU ( :cf:), TP jest na Wii. Przydałby się rimejk (lub choćby HD-port) Sunshine'a. Tyle że nie zamiast nowych gier. :why:
  • 0

#174 iluck85 Napisany 23 czerwca 2013 - 21:13

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

Musisz pada dokupic i karte pamieci- a te dwa przedmioty kosztuja tyle co konsola+ karta+ pad i 4 gry :cf:

I kostka jest fajna konsola ;) Ale dzisiaj ciezko o ladny stan + karton :ok:

 

 

 

Ok, rozkminiam 

 

 

http://allegro.pl/no...3321787302.html

 

 

:ass:

 

 

Chyba kupie, 399zl nie duzo, a podoba mi te mniejsza wersja. 

Cos tam okroili? Mial ktos? 

 

Jeszcze Wario bym ogra, brakuje mi takiego 2d :raikoh: 

 


Ten post był edytowany przez iluck85 dnia: 23 czerwca 2013 - 21:19

  • 0

#175 ACZ Napisany 23 czerwca 2013 - 21:22

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 185 Postów:

jak w miare mocnego peceta, ktorego sobie zlozyles to wystarczy, ze kupisz same gry, a nastepnie odpalisz romy na dolphinie w o wiele lepszej jakosci w 1080p. a w przypadku gier z Wii jeszcze dochodzi lepsze sterowanie, bo nie trzeba sie męczyć grając paściarskim wiilotem. tru story.


  • 0

#176 iluck85 Napisany 23 czerwca 2013 - 21:24

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

Dzieki :cf:

 

Mam Wind Wakera na Pc. ale to profanacja. Nie czujesz klimatu N, bo jestes dzieckiem plejstejszon  :cf:

 

 

 

Ok , te nowe wii nie ma dostepu do neta i nie pasuja urzadzenia od GC- czyli nie pogram w WW. 

 

 


Ten post był edytowany przez iluck85 dnia: 23 czerwca 2013 - 21:24

  • 0

#177 twilitekid Napisany 23 czerwca 2013 - 22:15

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

TWW na emu kaszani się w pierwszym dungeonie z ogniem. Lepiej chyba pograć na konsoli.


  • 0

#178 Kradziej Napisany 23 czerwca 2013 - 22:33

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Też mam GameCube'a, kupiłem od Kurzego w grudniu 2010 razem z Metroid Prime. Łącznie dałem 150 złotych, ale gry do dzisiaj jakimś sposobem nie skończyłem. Chyba zrobię to w te wakacje, bo wstydzior, a na kostkę aż miło popatrzeć - to jedna z niewielu konsol, które mają naprawdę konsolowy wygląd, a zarazem nie wyglądają jak zabawka dla dzieci - no i ten pad w łapskach idealnie leży :oops:


  • 0

#179 iluck85 Napisany 23 czerwca 2013 - 23:17

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

TWW na emu kaszani się w pierwszym dungeonie z ogniem. Lepiej chyba pograć na konsoli.

 

 

Mi sie kaszanilo na 1 walce :cf: Jak ide na ta gore i wychodza te dwie "swinie" Mega slow motion- sama walka. Gra chodzi ogolnie ok, fullhd i cieszy oko- HDMI podlaczylem kompa do TV. Ale po tym slow motion odpuscilem i tak ogolnie nie bylem NIGDY fanem emu. zawsze cos odpalilem z ciekawosci albo zeby sobie cos tam pogrzebac w ustawieniach, ale grac dluzej niz 10 min nie gralem ;)

I pozniej mialem klopoty z dzwiekiem. A Zelda TP to juz w ogole porazka. Trzeba zmienic ustawienia na jakies medium, bo mialem wszystko na high :cf: Ale i tak odpuscilem na dobre tego delfina. 

 

 

Czyli wii mini odpuscic? Szkoda, bo b mi sie podobala ta konsola :D Juz jak ja pokazali i nie bylo wiadomo czy trafi do eu. 

Chociaz Wario Land odpale i Zelde TP, RE4 tez widzialem na allegro. Mario Galaxy tez zalicze. Nie zalicze tylko WW- gry z gacka wymagaja pada i karty pamieci, a tego nie podlacze pod wii mini. 


  • 0

#180 fingus Napisany 30 czerwca 2013 - 13:42

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:

Wpis! Top 20 ciąg dalszy - dzisiejszy odcinek to:
Oświecenie. :cf:
Niestety, nie udaje mi się dojechać do końca generacji, więc będzie jeszcze co najmniej jeden.

Spoiler

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 30 czerwca 2013 - 13:43

  • 0